0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #20 -: Август 04, 2010, 15:43:01 pm »
Цвети, давай си му мляко на детето не го мъчи с вода, песни и танци, така се изнервяте взаимно и после не го буди в 6. Разбирам, че искаш да ги синхронизираш, но въпреки че са тризнаци, всяко си е само за себе си и е нормално някое да огладнява преди другите, да се буди преди тях, да спи повече или по-малко.

Аблой, честита лентичка и предвид конкуренцията която се задава, определено е по-добре да отбиеш баткото. Колкото до това как се справяме с бебе и кака или батко, според мен си зависи от самите деца и от характера. Аз мисля, че щеше да ми е много трудно ако бяха се родили моите в обратен ред. Стефан като бебе много спеше денем и можех да отида до яслата да заведа каката или да я прибера, за сметка на това сега е такова щуро дете, че ми стопява лагерите, да не говорим че хич не слуша а съм убедена че ме разбира прекрасно. Ели пък като бебе хич не спеше все на ръце сме се носили, но когато си прибрахме Стефан тя беше на година и 4 месеца и вече беше почнала да се превръща в разумно дете. Хвърляше памперси, носеше му шишето с млякото и разбираше от дума и то обикновено от първия път. Стефан днес 10 пъти да му кажеш да не дърпа едикои си кабел или да не удря телевизора ще иде единадесети път да го направи... Така, че докато не се роди "кръчмаря" не можеш си направи сметката ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #21 -: Август 04, 2010, 16:23:48 pm »
Започвам с Лисицата, обичам те и ти се възхищавам!
Едно лисичо сърце, цяла вселена събира!Здрави да сте!

Лисо, не се тормози да разделяш децата, те са с вируса дни преди да се появи,
а и щом зъбки избиват, поспаднал е имунитета и си прибират де що срещнат гад.
У нас щом се разболее единия, просто знам схемата.
Тъкмо отшумява последната серия, днес последен ден с илач за Калина!

Аблойче, бебе и по-голямо бебе, мисия с много неизвестни,
но най-вече е въпрос на темперамент на децата.
Митака като цяло е спокойно дете и както казва Гери
и при нас обратния ред би бил по-сложен!
Калина е различна, трудно заспиваща, мразеща количка в повечето случаи
и ако и той е буен, както Туто пише, помощ от още един възрастен е наложителна.

Цвети, давай на Крали Камен шише с мляко кога му душа иска и си спете сите до сутринта!

Здраве за всички малки и големи и никакви лоши новини!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #22 -: Август 04, 2010, 23:21:04 pm »
Благодаря за съветите и споделения опит, момичета. :)
От полза е човек да си свери часовника.  :)
Мисията "стоп" започна след посещение на уважаван педиатър в къщи, както и след консултация с официалния ни такъв. Детското стомахче трябвало да си почива 6 часа - това е препоръката. Това за прескачането на едно хранене през нощта.
Отделно от това - Още в първия ни разговор, а така и в следващите лекарят обясни, че е световна тенденция бебето да се храни при поискване и примляскване, като обаче допълни, че в нашия случай е повече от трудно едновременното хранене на четата. Аз опитах така, като резултатът беше смазващ - в три поредни различни часа бъркам манджи и така ....въртележка.  :wink:
Лиске, кажи как беше при теб на нашата възраст, моля те  :)

Целувки
*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #23 -: Август 05, 2010, 11:47:24 am »
Момичета,имам малко глупав въпрос :)Митко от 2 седмици не иска да закусва друго освен АМ.Нали не е проблем?

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #24 -: Август 05, 2010, 12:06:30 pm »
Днес бяхме на преглед и за радост хрипчетата са изчезнали. Антибиотика си е свършил работата.

Лиско, работата си е свършил вентолинът. Бронхиолитът е вирусна инфекция, не се лекува с антибиотици.
и е трябвало по-рано да извикаш майка си. не е човешко и не е възможно да обслужваш едновременно 3 болни деца.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #25 -: Август 05, 2010, 16:45:14 pm »
Лиске, кажи как беше при теб на нашата възраст, моля те  :)

Цвети, първите 2 месеца почти децата си караха на режима създаден им в болницата. Хранеха се през 3 часа. После постепенно всеки от тях започна да си го променя сам:) Никол се хранеше на 2 часа и половина може би в продължение на месец. Един път опитах да я залъжа още поне 30 мин. за да станат 3 часа но не успях:) А и откакто прочетох, че когато са гладни бебетата, ги болят много коремчетата престанах да се опитвам да наложа мои правила:) Ядяха по различно време и много добре те разбирам какво е да не спиш повече от 50 мин, защото е дошло време да ставаш да храниш следващия:)А когато нахраниш последния то взело, че съмнало:) В един момент сами (към 5-ия месец) започнаха да разреждат нощните хранения но и досега винаги има поне едно. Един единствен път и тримата не са се събуждали цяла нощ. Затова пък аз ставах поне 3 пъти да проверявам всичко наред ли им е:) Рядко някой не се буди независимо кога са яли за последно.
Два пъти опитах да залъжа Алекс и Ники с вода и биберон в 4 сутринта но бързо ми секнаха мераците:) Прецених, че по-лесно ми е да стана и да ги нахраня за 15 мин отколкото да ги държа гладни та макар и излъгани:) До такава степен съм оптимизирала процесите в нас, че само да чуя първото изплакване за 2 мин млякото е готово и биберона в устата:))))))))
И преди съм споделяла как докато храня някой нощем се стряскам и събуждам а млякото му тече по вратлето:) Имам един тефтер в който пишех кой кога е ял за да знам кога ттрябва да яде пак. Забравях много. Сега вече пропускам защото в 5 дни от седмицата се хранят и спят по едно и също време, другите 2 са пълно разбъркване:) Незнам дали аз имам пръст в това, но по скоро децата са тези, които ме водят. Сутрин единия като ревне събужда и останалите в повечето случаи и така денят ни тръгва еднакво:))))))))))))
Пожелавам ти повече спокойни нощи и се присъединявам към съветите на момичетата.

Днес бяхме на преглед и за радост хрипчетата са изчезнали. Антибиотика си е свършил работата.

Лиско, работата си е свършил вентолинът. Бронхиолитът е вирусна инфекция, не се лекува с антибиотици.
и е трябвало по-рано да извикаш майка си. не е човешко и не е възможно да обслужваш едновременно 3 болни деца.
Е, още нещо научих:) Аз мисля антибиотика вълшебен:)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #26 -: Август 05, 2010, 16:49:17 pm »
и двата урбазона най-вече  :wink:
дано не ти се налага нищо да не научаваш, пу пу проклинам те  :P

айде моля ви се, не е мисия невъзможна и се оцелява с две деца с малка разлика
въпрос на организация е всичко
и аз съм имала кърмаче и дете в активна възраст, сама съм била по цял ден с тях и съм се справяла
въпрос на възпитание на детето е мен ако питате, няма начин да не се наложиш, просто трябва да намериш начин как
не, че аз не се плаша от ден на ден, но преди да навърши 2 години Стефания беше много лесно управлявана с малко залъгване
или всъщност моята е лесна, защото са ми кротки децата, знам че това следва  :wink:
« Последна редакция: Август 05, 2010, 16:54:43 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #27 -: Август 05, 2010, 17:06:15 pm »
или всъщност моята е лесна, защото са ми кротки децата, знам че това следва  :wink:

И е точно така  :wink: 8) :D
Моето дете ако му угаждаш и вървиш по гайдата е най доброто и послушно дете /с леки отклонения/, обаче не мисля че това е правилно относно възпитанието.
Има деца които се водят има други "бунтари" дето те разревават от немощ и безсилие.

Различни са децата по различен начин се гледат, това е факт, както и това че всичко е въпрос на организация /стига някой бунтар да не реши да ти я развали/ 8) :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #28 -: Август 05, 2010, 23:47:46 pm »
Оле , Мини, завиждам ти. Мен почнаха да ме съжаляват вече по градинките. Да е жив и здрав Алекс, но е една малка хала, имам чувството че е хипер активен. Дано поодшуми скоро, че не се мисля.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #29 -: Август 06, 2010, 02:02:35 am »
о, да
те чуждите винаги са по-кротки, зная  8)
споко, и мен като ме видят с две с такава разлика по улицата и само ""горката" чувам  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #30 -: Август 06, 2010, 08:57:02 am »
Миме за едно си права "чуждите деца са по кротки", но си личи де още на пръв поглед, едно дете кога се води и кога е все наопаки. Иначе трудно се гледат деца в днешно време, не съм и предполагала преди обаче колко е трудно и отговорно. Ако нямаш помощ и си ербап, това ще е до време /това за Лиса, дето не вика майка си/ като поотраснат деца и започнат да ходят, е тогава зора е голям и каквато и организация да се направи не можеш да тичаш на три страни или пък на две ...
Дай боже да са здрави само децата, че когато са болни, това също не е малък зор.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #31 -: Август 06, 2010, 09:10:16 am »
Ако нямаш помощ и си ербап, това ще е до време /това за Лиса, дето не вика майка си/ като поотраснат деца и започнат да ходят, е тогава зора е голям и каквато и организация да се направи не можеш да тичаш на три страни или пък на две ...
Дай боже да са здрави само децата, че когато са болни, това също не е малък зор.
Не съм съгласна много, на мен ми стана лесно като проходиха, най-трудното беше, когато се учеха да ходят - в паяк не ставаше, защото ходеха и се обръщаха един друг и през цялото време за ръката ми - единия, другия и после пак отново. Добре, че трая има няма 2-3 месеца. Без кръст бях останала. Като проходиха се родих  :wink:
Както казва Мини с всичко се свиква - според зора както казват хората. Ако свикнеш да разчиташ на някой, ами и с едно дете да си пак няма оправия, а ако свикнеш сам (Лис, шапка ти свалям) и 100 да имаш все ще си направиш правилната организация. И аз все още нямам вечер без да съм станала, обаче и с това се свиква. Предпочитам да ставам на половин час, за да давам мляко или вода, отколкото през час да меря температури.
А пък Мини ти къде се слагаш ми кажи, те твойте са най-кротки и послушни - Стефи гледа малката, какво се оплакваш  :lol: Имаш най-безпроблемните деца  :wink:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #32 -: Август 06, 2010, 09:57:33 am »
Оле , Мини, завиждам ти. Мен почнаха да ме съжаляват вече по градинките. Да е жив и здрав Алекс, но е една малка хала, имам чувството че е хипер активен. Дано поодшуми скоро, че не се мисля.

Мери, от името е, да знаеш :wink: Всички дето се казват така, са хали и хипер активни :lol: Да те успокоя, след 4тата година стават водещи се човечета.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #33 -: Август 06, 2010, 10:11:40 am »
Оле , Мини, завиждам ти. Мен почнаха да ме съжаляват вече по градинките. Да е жив и здрав Алекс, но е една малка хала, имам чувството че е хипер активен. Дано поодшуми скоро, че не се мисля.

Мери, от името е, да знаеш :wink: Всички дето се казват така, са хали и хипер активни :lol: Да те успокоя, след 4тата година стават водещи се човечета.

Гане, да беше казала навреме тая работа. Ся се чудя какво да я правя тая хала. :lol: Ич нямам идея дори как се справяте с две, че и с три. Отстрани погледнато ми се струва трудно, пък на вас какво ви е, само вие си знаете.
Цвети 75, още един глас и от мен против насилственото отказване от нощно хранене. Децата най-добре си показват от какво имат нужда. Като е гладен, по-добре го храни.

А пък с тия АБ - дават ги кат бонбони бе. :x Повсеместно е. При последния бронхит ако не бях пуснала изследвания на моя глава, от които да е видно че не е бактериална инфекция сигурно и на Александра щяха да и  включат АБ. Но истината е, че се оправи много бързо само с инхалации с Вентолин.
« Последна редакция: Август 06, 2010, 10:13:28 am от sia »
*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #34 -: Август 06, 2010, 13:22:42 pm »
ха ха, Гане  пускам обява:
   давам много, много, много послушно дете на отглеждане за 2 години
   добро заплащане
и накрая ще дойдат да ми доведат детето, барабар с пари да ми дават :jump12:
*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #35 -: Август 06, 2010, 14:50:40 pm »
Моето е от хиперактивните. Нищо не мога да свърша, когато е покрай мен. Ако може някъде да се удари или пребие направо отива там с ясното съзнание какво ще стане. Говоря, обяснявам, говоря, обяснявам, но ефект никакъв. Когато съм в парка с него дори един телефонен разговор не мога да проведа.
За сметка на това казват, че е много кротък в яслите (това не мога да го повярвам). Сигурно много от вас ще ми завидят, но младежа не е плакал нито веднъж, дори всяка сутрин ми дава зор да тръгваме. Ха сега кажете ми как да го спра от ясли през зимата като се роди бебето? Ще ми е супер лесно, ако ходи, но ме е страх...

Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #36 -: Август 06, 2010, 15:46:03 pm »
и накрая ще дойдат да ми доведат детето, барабар с пари да ми дават :jump12:

 :lol: :lol: :lol:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #37 -: Август 06, 2010, 16:10:04 pm »
Abloy,направо ти завидях  :D.Моят Жоро ходи на ясла от октомври и все още реве всяка сутрин-ама не да мрънка ,ами е рев голям и тръшкане.В понеделник лелята казала,че и без това имало офанзива (нашата ясла е дежурна това лято и са събрани деца от цял квартал) и не и се слушала неговата музика.Само той ревял,никое друго дете,даже от новите. :?Ми аз какво да направя,да вземат те да го предразположат това дете,а не да го посреща с лошо от сутринта. :x
<br />
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #38 -: Август 06, 2010, 17:26:23 pm »
Сия, сори, тва го разбрах от опит :oops: На един празник имаше около 5 Александъра. Като казаха, че Александър ще рецитира и си нямаш и идея даже какъв стрес се появи у родителите :lol: Като излезе едното дете, 4 семейства си отдъхнаха :lol:

А за яслите и градините - там винаги са най-послушните, най-добрите и не са все едно нашите деца :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #39 -: Август 06, 2010, 22:47:30 pm »
Мери, в тоя ред на мисли ти препоръчвам да прочетеш "Вождът на червенокожите" на О Хенри. :-))))))))))

Дори и го намерих в нета: http://www.kvostava.us/blogs/entry/120


Приятно четене и само здрави дечица тази седмица!


P.S. Мими, ти да не била все с токчета, докато са прохождали децата? Аз моя го водя за ръка или за ръце, но без да се навеждам. А съм 1,70 м.  :wink:  Целувки на къдрушковците!