0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« -: Август 02, 2010, 10:47:05 am »
Да е топла,изпълнена със здрави деца и спокойни родители предстоящата седмица :)
При нас мина и вируса с разстройството и температурата и се надявам поне 1 месец да забравя що е то болести :)
Хубав ден!

*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #1 -: Август 02, 2010, 11:02:13 am »
Дано е слънчева и изпълнена с много положителни емоции седмицата :)
Парси дано скоро да няма разболяли се у вас!

*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #2 -: Август 02, 2010, 14:44:34 pm »
Хайде и аз да се запиша в темата, че доста дълго време нищо не ми се пишеше, само ви четях. И ние засега започваме здрави седмицата и дано така продължи до края! Пожелавам на всички хубаво време и добро настроение!
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #3 -: Август 02, 2010, 15:10:07 pm »
Всички дечица да са здрави и все така приятно време!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #4 -: Август 02, 2010, 23:33:24 pm »
Дано са здрави всички деца за да спокойни и майките им (и бащите де).
Ние изкарахме тежки 8 дни. Още продължават болестите но вече поне отшумяват.
Пръв се разболя Дани, после зарази Алекс и Ники. Незнаех кога е ден и кога нощ (не, че като за здрави много се спи, но сега разбрах какво е да си поспиш 3 часа без прекъсване:) ) На момчетата им се размина сравнително леко, ако изобщо може да се каже, че е леко. Никол обаче се запозна с урбазона и вентолина, че и антибиотик подкарахме разбира се:) Направи бронхиолит и бяхме на крачка да ни вкарат в болница но... и този път късмета не ме остави. В петък вече не издържах и се обадих на майка ми да дойде да ми помогне защото бях на предела на силите си а и вероятноста за постъпване в болница ме стресира допълнително.
Днес бяхме на преглед и за радост хрипчетата са изчезнали. Антибиотика си е свършил работата. Продължаваме да се лекуваме но вече се виждат едни по-усмихнати и здрави личица:) Е..., първата ни болест е факт. Сега гоолямо мислене мисля как се предотвратява заразяване на здраво дете при друго болно в къщи? 2 дни след като всички бяха болни се усетих, че освен да държа Дани в различна стая трбваше да не давам на Ники и Алекс да играят и лапат играчките след него :oops: Уча се де:)
Цяла вечност не съм влизала в Зачатие и сега немога да се спра:)
Дано този месец всички са здрави и да имате едно прекрасно синьо лято:)

Еххх, каква бяла птица съм:) Забраих да споделя най-хубавото:) Никол вече не е житената питка а е зайко:) Малко неусетно и се появиха 2 зъбчета и сега езика е непрекъснато изплезен или върху тях:))))))))
« Последна редакция: Август 03, 2010, 00:22:52 am от Lisko »
*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #5 -: Август 03, 2010, 00:08:38 am »
Ох Лисе,какво да ти кажа,важното е,че Ники вече е по-добре и виждаш здрави и усмихнати личица.Силна жена си ти!Дано това което си изживяла скоро да не се повтаря!
*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #6 -: Август 03, 2010, 07:52:39 am »
Лиско,наистина много сила има в теб :)
Много е неприятно когато са повече дечица вкъщи,защото няма как да ги изолираш освен да извикаш помощ и той да се грижи за едно от двете/трите :D
Пожелавам ти дълго време да не боледуват,защото изобщо е невъзможно :)
Честити зъбки на Никол и хубав ден!

*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #7 -: Август 03, 2010, 13:31:37 pm »
Лисенце мила,измъчили сте се и тримата!Като каза и Парси то не може да не се разболяват въобще,но дано занапред да не е толкова сериозно и минава бързо!Гадни болести!
Честити зъбки на малката принцеса!
Ние мислехме да си ходим утре на гости при роднините,но брат ми се разболя и като отишъл на преглед му казали,че се съмняват за туберколоза и сега го пращат на изследвания в Света Гора.Според майка ми е най-добре да не си ходим,но пък на мен ми е мъчно,че не мога да го видя.Само се моля да се окаже,че не е това!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #8 -: Август 03, 2010, 22:55:20 pm »
Благодаря момичета:)
Определено вече си личи, че оздравяват:) Алекс и Дани ще са едни неуморими палавници...голеееми палавници:)))
Днес и Алекс се сдоби със зъбче:) Едно но си го има:) Остана ушатия Дани:))))))))
Ние в петък ще си ходим до Шумен за около седмица за да помогнем на баба, така както тя помага на нас:)
Хриси, дано не е туберкулоза.
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #9 -: Август 03, 2010, 23:57:48 pm »
Здравейте, момичета. Прекрасна седмица и здрави деца нека да имаме всички! :)

Лиско, стреснах се като ти прочетох поста от снощи. Безкрайно много се радвам, че децата оздравяват и отново се усмихват, лудуват.  :) Замислих се здраво и аз. Не е хубаво, че е на чужд гръб обаче.  :wink: Едва ли и нас биха ни подминали болестите, но да знам, че първо трябва да се изолира от другите болното дете. Не сме имали още такава ситуация, дано да не е скоро, та децата да укрепнат още малко. Старая се да съм внимателна, но умората вече си казва думата. Ти най-добре знаеш това, де  :D
Вече почти три седмици се опитвам да махна нощното хранене, та пада пищене от време на време от 4 до 6ч сутринта и то основно от Камен. Той ще издържи, дано и аз обаче  :lol: :lol: :wink:

Усмихната седмица на всички!
 
*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #10 -: Август 04, 2010, 08:51:42 am »
Лисе, радвам се, че дечица вече са добре! Знам какво е хроничната умора от недоспиване в такива ситуации, но умножена по три...незнам :oops: Трябва да си страшно силен човек за да се справиш! Възхищавам ти се!
Хриска, дано не се затвърди диагнозата на брат ти, скорошно оздравяване му желая.
При нас няма кой знае какво ново. Чакам с нетърпение мъжа ми да излезе отпуска за да си отидем малко към Търново и след това на море, а Дари ще я оставим при баба й - хем да й се порадват, хем и ние да си починем малко :lol:
*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #11 -: Август 04, 2010, 10:51:00 am »
Привет и от горещо Търново! :) Моите хлапета днес заминаха на село с баба си и дядо си за един ден, малко да сменят обстановката.

Лиско, радвам се че малчовците вече са по-добре! За съжаление така е с повече деца, едното като се разболее и другото е готово... У дома вече година и половина упражняваме спорта синхронно пиене на сиропи, антибиотици и капане на капки ;)

Tsveti75, това с отказването на нощното хранене на 3 месечни бебета не ми се вижда реалистично. Знам, че с 3 бебета не ти е лесно и си много уморена, но ако са гладни не можеш просто така да ги откажеш. Наистина има бебета които се отказват от нощното хранене, но го правят сами. Да не те отчайвам, но дъщеря ми се отказа от нощно хранене като навърши 2 години, синът ми е на година и половина и все още се буди нощем за мляко - вярно по веднъж, но все пак се буди...

Хриска, дано брат ти е добре и да не потвърдят диагнозата!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #12 -: Август 04, 2010, 11:04:08 am »
Съгласна съм с Гери за нощното хранене.Големият ми син се отказа на 2 месеца сам,Митко още се буди и пие веднъж.
Хриска,успех на брат ти :)

*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #13 -: Август 04, 2010, 11:59:46 am »
Благодаря за пожеланията за брат ми,не е туберколоза,но е с пневмнония и са го оставили в болницата.Днес отиваме на гости на роднините за няколко дни,лошото е че с него няма да се видим,защото не ми се рискува.

Цвети и малката отказа сама нощното хранене на около 2 месеца.Дано успееш,но ми се струва мисията невъзможна!

Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #14 -: Август 04, 2010, 12:07:59 pm »
Здрасти пак. Да уточня, че засега спазваме точно хранене през 3 часа. Всъщност говорим за отказване на едно нощно - храня децата последно в 24ч, те обикновено си спят добре и дълбоко през нощта/нямам случай на нощен рев, а дано така и да продължи/. Следва хранене в 6ч., като момичетата по-бързо свикват на този режим, Камен започва да мърка и църка около 4-4.30ч, следва водичка, люлеене, песни и танци, обикновено заспива и го будя в 6ч. Та така с моя нощен живот!!! :wink:
 :lol:

П.П. Хриска, да оздравява чичото. :)
« Последна редакция: Август 04, 2010, 12:59:42 pm от Tsveti75 »
*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #15 -: Август 04, 2010, 13:38:40 pm »
Лиско, Цвети, възхищавам ви се, момичета! Как успявате да се справите с малчовците?
Да са ви живи и здрави дечицата!

Не съм писала доста отдавна, но и при мен се насъбраха дни с безсъние. Имаше период в който за 2 денонощия бях спала 5часа, ходя на работа, а за капак и Гошето е още кърмаче и шанс да се отбие не виждам ... дори да ми спре млякото май ще минем на коластра.
« Последна редакция: Август 04, 2010, 13:42:55 pm от Abloy »

*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #16 -: Август 04, 2010, 14:32:54 pm »
Камен започва да мърка и църка около 4-4.30ч, следва водичка, люлеене, песни и танци, обикновено заспива и го будя в 6ч. Та така с моя нощен живот!!! :wink:
 :lol:
И за какво е необходимо всичко това?
*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #17 -: Август 04, 2010, 14:34:44 pm »
Аблой, и тук честита лентичка. Лека и безоблачна бременност и здраво бебе около термин.
Горещо те съветвам да се отбиете преди появата на бебето, защото шокът за баткото ще е голям, а ти ще имаш нужда от сили.
Болните да оздравяват и майките да се наспиват (това според мен остава за друг някой живот :lol:).


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #18 -: Август 04, 2010, 14:47:30 pm »
Благодаря!
Я кажете как се справяте с малко дете и бебе? Ужас ме обзема само като си помисля как ще кърмя едното дете и се опитвам да спася другото да не се пребие.
Има ли ревност и как се справяте с нея?
Толкова въпроси ме връхлитат ... :ask:

Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #19 -: Август 04, 2010, 15:01:47 pm »
Слънчева и здрава седмица на всички! Как се справяме с бебе и батко ли? При нас е трудно, защото баткото /2г. и 2м./ е меко казано като торпедо. Няма начин да кърмя и да тичам с бебето/почти 4м./ след баткото. Хващаш някой роднина или приятелка да помага. На мен баща ми ми помага-занимава се с баткото. Вика по него, играе с него, а малкия го прави на маймуна в едната стая, а аз в другата храня бебето. Баща ми не живее с нас, а пътува всеки ден. Събота и неделя си почива от нас, а ние с мъжа ми се оправяме. Баткото ни прави на маймуни, а малкия за сега кротува. Доста е уморително за мен, защото мъжка помощ не е като това да ти помага жена. Баща ми не е гледал деца никога-мен не е гледал-дадена съм на ясла на 3 месеца. Личи си, че няма подход и усет-не може да вдига детето както трябва и ако го видите как го хваща ще паднете от смях  :lol:. Общо взето аз си върша всичко, а баща ми е нещо като пазач-да стои при баткото или да го изведе малко навън преди аз да успея да изляза с бебето. Това доста ми помага да свърша нещо и да успея да нахраня бебето преди разходката навън. Навън като излизаме баща ми води баткото, аз си бутам количката с бебето. Предлагаха ми някаква универсална приставка за количка да се вози и баткото седнал, но баткоко е 16 кг и някак не си представям да бутам толкова много кг. - вижда ми се доста тежко.
*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #20 -: Август 04, 2010, 15:43:01 pm »
Цвети, давай си му мляко на детето не го мъчи с вода, песни и танци, така се изнервяте взаимно и после не го буди в 6. Разбирам, че искаш да ги синхронизираш, но въпреки че са тризнаци, всяко си е само за себе си и е нормално някое да огладнява преди другите, да се буди преди тях, да спи повече или по-малко.

Аблой, честита лентичка и предвид конкуренцията която се задава, определено е по-добре да отбиеш баткото. Колкото до това как се справяме с бебе и кака или батко, според мен си зависи от самите деца и от характера. Аз мисля, че щеше да ми е много трудно ако бяха се родили моите в обратен ред. Стефан като бебе много спеше денем и можех да отида до яслата да заведа каката или да я прибера, за сметка на това сега е такова щуро дете, че ми стопява лагерите, да не говорим че хич не слуша а съм убедена че ме разбира прекрасно. Ели пък като бебе хич не спеше все на ръце сме се носили, но когато си прибрахме Стефан тя беше на година и 4 месеца и вече беше почнала да се превръща в разумно дете. Хвърляше памперси, носеше му шишето с млякото и разбираше от дума и то обикновено от първия път. Стефан днес 10 пъти да му кажеш да не дърпа едикои си кабел или да не удря телевизора ще иде единадесети път да го направи... Така, че докато не се роди "кръчмаря" не можеш си направи сметката ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #21 -: Август 04, 2010, 16:23:48 pm »
Започвам с Лисицата, обичам те и ти се възхищавам!
Едно лисичо сърце, цяла вселена събира!Здрави да сте!

Лисо, не се тормози да разделяш децата, те са с вируса дни преди да се появи,
а и щом зъбки избиват, поспаднал е имунитета и си прибират де що срещнат гад.
У нас щом се разболее единия, просто знам схемата.
Тъкмо отшумява последната серия, днес последен ден с илач за Калина!

Аблойче, бебе и по-голямо бебе, мисия с много неизвестни,
но най-вече е въпрос на темперамент на децата.
Митака като цяло е спокойно дете и както казва Гери
и при нас обратния ред би бил по-сложен!
Калина е различна, трудно заспиваща, мразеща количка в повечето случаи
и ако и той е буен, както Туто пише, помощ от още един възрастен е наложителна.

Цвети, давай на Крали Камен шише с мляко кога му душа иска и си спете сите до сутринта!

Здраве за всички малки и големи и никакви лоши новини!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #22 -: Август 04, 2010, 23:21:04 pm »
Благодаря за съветите и споделения опит, момичета. :)
От полза е човек да си свери часовника.  :)
Мисията "стоп" започна след посещение на уважаван педиатър в къщи, както и след консултация с официалния ни такъв. Детското стомахче трябвало да си почива 6 часа - това е препоръката. Това за прескачането на едно хранене през нощта.
Отделно от това - Още в първия ни разговор, а така и в следващите лекарят обясни, че е световна тенденция бебето да се храни при поискване и примляскване, като обаче допълни, че в нашия случай е повече от трудно едновременното хранене на четата. Аз опитах така, като резултатът беше смазващ - в три поредни различни часа бъркам манджи и така ....въртележка.  :wink:
Лиске, кажи как беше при теб на нашата възраст, моля те  :)

Целувки
*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #23 -: Август 05, 2010, 11:47:24 am »
Момичета,имам малко глупав въпрос :)Митко от 2 седмици не иска да закусва друго освен АМ.Нали не е проблем?

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #24 -: Август 05, 2010, 12:06:30 pm »
Днес бяхме на преглед и за радост хрипчетата са изчезнали. Антибиотика си е свършил работата.

Лиско, работата си е свършил вентолинът. Бронхиолитът е вирусна инфекция, не се лекува с антибиотици.
и е трябвало по-рано да извикаш майка си. не е човешко и не е възможно да обслужваш едновременно 3 болни деца.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #25 -: Август 05, 2010, 16:45:14 pm »
Лиске, кажи как беше при теб на нашата възраст, моля те  :)

Цвети, първите 2 месеца почти децата си караха на режима създаден им в болницата. Хранеха се през 3 часа. После постепенно всеки от тях започна да си го променя сам:) Никол се хранеше на 2 часа и половина може би в продължение на месец. Един път опитах да я залъжа още поне 30 мин. за да станат 3 часа но не успях:) А и откакто прочетох, че когато са гладни бебетата, ги болят много коремчетата престанах да се опитвам да наложа мои правила:) Ядяха по различно време и много добре те разбирам какво е да не спиш повече от 50 мин, защото е дошло време да ставаш да храниш следващия:)А когато нахраниш последния то взело, че съмнало:) В един момент сами (към 5-ия месец) започнаха да разреждат нощните хранения но и досега винаги има поне едно. Един единствен път и тримата не са се събуждали цяла нощ. Затова пък аз ставах поне 3 пъти да проверявам всичко наред ли им е:) Рядко някой не се буди независимо кога са яли за последно.
Два пъти опитах да залъжа Алекс и Ники с вода и биберон в 4 сутринта но бързо ми секнаха мераците:) Прецених, че по-лесно ми е да стана и да ги нахраня за 15 мин отколкото да ги държа гладни та макар и излъгани:) До такава степен съм оптимизирала процесите в нас, че само да чуя първото изплакване за 2 мин млякото е готово и биберона в устата:))))))))
И преди съм споделяла как докато храня някой нощем се стряскам и събуждам а млякото му тече по вратлето:) Имам един тефтер в който пишех кой кога е ял за да знам кога ттрябва да яде пак. Забравях много. Сега вече пропускам защото в 5 дни от седмицата се хранят и спят по едно и също време, другите 2 са пълно разбъркване:) Незнам дали аз имам пръст в това, но по скоро децата са тези, които ме водят. Сутрин единия като ревне събужда и останалите в повечето случаи и така денят ни тръгва еднакво:))))))))))))
Пожелавам ти повече спокойни нощи и се присъединявам към съветите на момичетата.

Днес бяхме на преглед и за радост хрипчетата са изчезнали. Антибиотика си е свършил работата.

Лиско, работата си е свършил вентолинът. Бронхиолитът е вирусна инфекция, не се лекува с антибиотици.
и е трябвало по-рано да извикаш майка си. не е човешко и не е възможно да обслужваш едновременно 3 болни деца.
Е, още нещо научих:) Аз мисля антибиотика вълшебен:)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #26 -: Август 05, 2010, 16:49:17 pm »
и двата урбазона най-вече  :wink:
дано не ти се налага нищо да не научаваш, пу пу проклинам те  :P

айде моля ви се, не е мисия невъзможна и се оцелява с две деца с малка разлика
въпрос на организация е всичко
и аз съм имала кърмаче и дете в активна възраст, сама съм била по цял ден с тях и съм се справяла
въпрос на възпитание на детето е мен ако питате, няма начин да не се наложиш, просто трябва да намериш начин как
не, че аз не се плаша от ден на ден, но преди да навърши 2 години Стефания беше много лесно управлявана с малко залъгване
или всъщност моята е лесна, защото са ми кротки децата, знам че това следва  :wink:
« Последна редакция: Август 05, 2010, 16:54:43 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #27 -: Август 05, 2010, 17:06:15 pm »
или всъщност моята е лесна, защото са ми кротки децата, знам че това следва  :wink:

И е точно така  :wink: 8) :D
Моето дете ако му угаждаш и вървиш по гайдата е най доброто и послушно дете /с леки отклонения/, обаче не мисля че това е правилно относно възпитанието.
Има деца които се водят има други "бунтари" дето те разревават от немощ и безсилие.

Различни са децата по различен начин се гледат, това е факт, както и това че всичко е въпрос на организация /стига някой бунтар да не реши да ти я развали/ 8) :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #28 -: Август 05, 2010, 23:47:46 pm »
Оле , Мини, завиждам ти. Мен почнаха да ме съжаляват вече по градинките. Да е жив и здрав Алекс, но е една малка хала, имам чувството че е хипер активен. Дано поодшуми скоро, че не се мисля.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #29 -: Август 06, 2010, 02:02:35 am »
о, да
те чуждите винаги са по-кротки, зная  8)
споко, и мен като ме видят с две с такава разлика по улицата и само ""горката" чувам  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #30 -: Август 06, 2010, 08:57:02 am »
Миме за едно си права "чуждите деца са по кротки", но си личи де още на пръв поглед, едно дете кога се води и кога е все наопаки. Иначе трудно се гледат деца в днешно време, не съм и предполагала преди обаче колко е трудно и отговорно. Ако нямаш помощ и си ербап, това ще е до време /това за Лиса, дето не вика майка си/ като поотраснат деца и започнат да ходят, е тогава зора е голям и каквато и организация да се направи не можеш да тичаш на три страни или пък на две ...
Дай боже да са здрави само децата, че когато са болни, това също не е малък зор.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #31 -: Август 06, 2010, 09:10:16 am »
Ако нямаш помощ и си ербап, това ще е до време /това за Лиса, дето не вика майка си/ като поотраснат деца и започнат да ходят, е тогава зора е голям и каквато и организация да се направи не можеш да тичаш на три страни или пък на две ...
Дай боже да са здрави само децата, че когато са болни, това също не е малък зор.
Не съм съгласна много, на мен ми стана лесно като проходиха, най-трудното беше, когато се учеха да ходят - в паяк не ставаше, защото ходеха и се обръщаха един друг и през цялото време за ръката ми - единия, другия и после пак отново. Добре, че трая има няма 2-3 месеца. Без кръст бях останала. Като проходиха се родих  :wink:
Както казва Мини с всичко се свиква - според зора както казват хората. Ако свикнеш да разчиташ на някой, ами и с едно дете да си пак няма оправия, а ако свикнеш сам (Лис, шапка ти свалям) и 100 да имаш все ще си направиш правилната организация. И аз все още нямам вечер без да съм станала, обаче и с това се свиква. Предпочитам да ставам на половин час, за да давам мляко или вода, отколкото през час да меря температури.
А пък Мини ти къде се слагаш ми кажи, те твойте са най-кротки и послушни - Стефи гледа малката, какво се оплакваш  :lol: Имаш най-безпроблемните деца  :wink:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #32 -: Август 06, 2010, 09:57:33 am »
Оле , Мини, завиждам ти. Мен почнаха да ме съжаляват вече по градинките. Да е жив и здрав Алекс, но е една малка хала, имам чувството че е хипер активен. Дано поодшуми скоро, че не се мисля.

Мери, от името е, да знаеш :wink: Всички дето се казват така, са хали и хипер активни :lol: Да те успокоя, след 4тата година стават водещи се човечета.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #33 -: Август 06, 2010, 10:11:40 am »
Оле , Мини, завиждам ти. Мен почнаха да ме съжаляват вече по градинките. Да е жив и здрав Алекс, но е една малка хала, имам чувството че е хипер активен. Дано поодшуми скоро, че не се мисля.

Мери, от името е, да знаеш :wink: Всички дето се казват така, са хали и хипер активни :lol: Да те успокоя, след 4тата година стават водещи се човечета.

Гане, да беше казала навреме тая работа. Ся се чудя какво да я правя тая хала. :lol: Ич нямам идея дори как се справяте с две, че и с три. Отстрани погледнато ми се струва трудно, пък на вас какво ви е, само вие си знаете.
Цвети 75, още един глас и от мен против насилственото отказване от нощно хранене. Децата най-добре си показват от какво имат нужда. Като е гладен, по-добре го храни.

А пък с тия АБ - дават ги кат бонбони бе. :x Повсеместно е. При последния бронхит ако не бях пуснала изследвания на моя глава, от които да е видно че не е бактериална инфекция сигурно и на Александра щяха да и  включат АБ. Но истината е, че се оправи много бързо само с инхалации с Вентолин.
« Последна редакция: Август 06, 2010, 10:13:28 am от sia »
*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #34 -: Август 06, 2010, 13:22:42 pm »
ха ха, Гане  пускам обява:
   давам много, много, много послушно дете на отглеждане за 2 години
   добро заплащане
и накрая ще дойдат да ми доведат детето, барабар с пари да ми дават :jump12:
*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #35 -: Август 06, 2010, 14:50:40 pm »
Моето е от хиперактивните. Нищо не мога да свърша, когато е покрай мен. Ако може някъде да се удари или пребие направо отива там с ясното съзнание какво ще стане. Говоря, обяснявам, говоря, обяснявам, но ефект никакъв. Когато съм в парка с него дори един телефонен разговор не мога да проведа.
За сметка на това казват, че е много кротък в яслите (това не мога да го повярвам). Сигурно много от вас ще ми завидят, но младежа не е плакал нито веднъж, дори всяка сутрин ми дава зор да тръгваме. Ха сега кажете ми как да го спра от ясли през зимата като се роди бебето? Ще ми е супер лесно, ако ходи, но ме е страх...

Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #36 -: Август 06, 2010, 15:46:03 pm »
и накрая ще дойдат да ми доведат детето, барабар с пари да ми дават :jump12:

 :lol: :lol: :lol:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #37 -: Август 06, 2010, 16:10:04 pm »
Abloy,направо ти завидях  :D.Моят Жоро ходи на ясла от октомври и все още реве всяка сутрин-ама не да мрънка ,ами е рев голям и тръшкане.В понеделник лелята казала,че и без това имало офанзива (нашата ясла е дежурна това лято и са събрани деца от цял квартал) и не и се слушала неговата музика.Само той ревял,никое друго дете,даже от новите. :?Ми аз какво да направя,да вземат те да го предразположат това дете,а не да го посреща с лошо от сутринта. :x
<br />
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #38 -: Август 06, 2010, 17:26:23 pm »
Сия, сори, тва го разбрах от опит :oops: На един празник имаше около 5 Александъра. Като казаха, че Александър ще рецитира и си нямаш и идея даже какъв стрес се появи у родителите :lol: Като излезе едното дете, 4 семейства си отдъхнаха :lol:

А за яслите и градините - там винаги са най-послушните, най-добрите и не са все едно нашите деца :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #39 -: Август 06, 2010, 22:47:30 pm »
Мери, в тоя ред на мисли ти препоръчвам да прочетеш "Вождът на червенокожите" на О Хенри. :-))))))))))

Дори и го намерих в нета: http://www.kvostava.us/blogs/entry/120


Приятно четене и само здрави дечица тази седмица!


P.S. Мими, ти да не била все с токчета, докато са прохождали децата? Аз моя го водя за ръка или за ръце, но без да се навеждам. А съм 1,70 м.  :wink:  Целувки на къдрушковците!

*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #40 -: Август 07, 2010, 09:14:21 am »
Абе не знам за Александровците, ама и Стефановците не са кротки. Вчера си пукна главата за втори път в рамките на 3 месеца - пак кървища и чудо, лед, прахче и лепенка и е готов да я чупи колкото пъти му се предостави възможност ;). Бабите не искат да го гледат, че ги е страх, то и мен ме е страх вече да им го оставям, че на тях да не им стане нещо покрай него... Вижте за туй дето са кротки в яслата, искрено се надявам да е така, че от сега имам ужасното усещане, че още първия ден ще ми го върнат и ще ми дават такса да си го гледам аз ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #41 -: Август 07, 2010, 10:23:12 am »
Вие всички се оплаквата от палави деца, а аз моя го връзвам иначе няма оправия. Хвърля разни предмети и играчки, скача на дивана като на батут и се мята. Аз го забаламосвам от време на време и му чета книги, но от известно време е станал толкова бесен, че не му се седи на едно място и е направо ад. Гадното е, че започва да измисля все по големи бели. Вчера натика топката си в едно мазе на училището при нас. То има решетка отгоре, но е дълбого над 2 метра. Направо полудях. Дядо му не може да се оправи с него. Слизам долу с количката и ги гледам се гонят/гледката е потресаваща :lol:/. Баща ми ми показа къде е пуснал топката, а Криси се смее и тича в тази посока като че ли е направил най-голямото геройство. На всичкото отгоре си сваля шапката и я размаха заплашително и нея да хвърли там като се залива от смях. Аз естествено зарязах количката и го настигнах. Взех му шапката и го шамаросах за пореден път. Това нещо е просто нон стоп. Като му дам да пие вода се полива или отваря шишето-не е нормално пиене на вода. Трябва да му вися на главата иначе става нещо като потоп..
*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #42 -: Август 07, 2010, 17:12:43 pm »

P.S. Мими, ти да не била все с токчета, докато са прохождали децата? Аз моя го водя за ръка или за ръце, но без да се навеждам. А съм 1,70 м.  :wink:  Целувки на къдрушковците!
Не съм била на токчета, не съм висока и колкото теб, явно моите деца са били по-малки от твоето (на ръст), когато са прохождали  :wink:
*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #43 -: Август 07, 2010, 18:26:24 pm »
Ооооо "Вождът на Червенокожите" е страхотен пример. Добре, че се отърваха хората без много бой :lol:
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #44 -: Август 08, 2010, 00:02:18 am »
Вие всички се оплаквата от палави деца, а аз моя го връзвам иначе няма оправия. Хвърля разни предмети и играчки, скача на дивана като на батут и се мята. Аз го забаламосвам от време на време и му чета книги, но от известно време е станал толкова бесен, че не му се седи на едно място и е направо ад. Гадното е, че започва да измисля все по големи бели. Вчера натика топката си в едно мазе на училището при нас. То има решетка отгоре, но е дълбого над 2 метра. Направо полудях. Дядо му не може да се оправи с него. Слизам долу с количката и ги гледам се гонят/гледката е потресаваща :lol:/. Баща ми ми показа къде е пуснал топката, а Криси се смее и тича в тази посока като че ли е направил най-голямото геройство. На всичкото отгоре си сваля шапката и я размаха заплашително и нея да хвърли там като се залива от смях. Аз естествено зарязах количката и го настигнах. Взех му шапката и го шамаросах за пореден път. Това нещо е просто нон стоп. Като му дам да пие вода се полива или отваря шишето-не е нормално пиене на вода. Трябва да му вися на главата иначе става нещо като потоп..


Адашче, тия същите неща дето си ги описала ги прави и дъщеря ми. :D :D :D

А като започне и да слага столове върху леглото и да се катери отгоре /освен да се хвърля и скача/ ще стане още по-весело :D :D

Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #45 -: Август 08, 2010, 21:25:30 pm »
Моя се катери върху дивана заедно с бебешкото колело и сяда отгоре все едно ще скача от дивана и столовете мести, но те са тежички и още не може да ги качва отгоре. Бяхме на гости при едни приятели с басейн и той там счупи едни патенца. После започна да се плиска в басейна и да хвърля вътре всякакви неща-близалка, шапката си хвърли, потника, ябълки, камъни и всичките си играчки, но аз се чувствах по-спокойна, защото се занимаваше. Това просто беше един вид "спокойна" игра без дивотии. Най-много се подразних като започна да бърка в тенджерата с водата на кучето и в храната му. Много му беше забавно и да пуска вътре джанки. После седнахме в едно кафене и той най-нахално си влезе вътре и отиде при барманките, взе едно голямо шише с минерална вода и го отвори и тъкмо щеше да го разлее и аз го хванах в последния момент. Барманките бяха някакви млади момиченца, които не очакваха такива поразии. Той отиде при тях поне още 5,6 пъти и аз трябваше да тичам след него и да го дърпам, защото беше пълно с разни стъклени чаши и други прибори и можеше да потроши всичко... То всички в кафето май ме съжалиха, защото по някое време и бебето се разрева и аз тичам по баткото...купон..
*
Re: Слънчева августова седмица (2.08-8.08.)
« Отговор #46 -: Август 09, 2010, 09:33:50 am »
Оф Туто, ние минахме и още вървим по този път, все си казвам че ще отмине, обаче на моменти се плаша и за това замислям посещение при психолог. Така си растат децата и нищо не може да ги накара да се спрат на едно място и заиграят като всички останали деца /рисуване, редене на пъзели и .../, а като започнат училище, как ще се концентрират и учат въобще не знам, смятам че е ще ми е нужна помощ.
Верно след като ходи на градина има голяма промяна, но след месец престой у дома, няма и помен от сговорчивото и горе долу водещо се дете.
Винаги са ме съжалявали и по градинки и по заведения, отделно да не казвам колко обидни думи си е "просело" детето и стават такива кавги после, че не е истина. Прибирам се разтреперана от нерви, хем ме яд на хората, че са толкова лоши и така "възпитават" моето дете на лошотия, хем ме е яд и на мойто, че е такова диване... :?
Та така при нас
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!