0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« -: Юни 07, 2010, 08:13:58 am »
Добро утро!Най сетне изгря слънце за по дълго време и настроението ми се оправи :)Пожелавам и на вас прекрасно настроение,здрави и весели деца и успешна седмица!
Да се похваля,че от вчера Мите вече е християнче :)

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #1 -: Юни 07, 2010, 09:50:59 am »
parsi, честито !
Слънчева и усмихната седмица!
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #2 -: Юни 07, 2010, 11:49:25 am »
Ами и аз да се запиша в тази тема :)
С Ники ви пожелаваме слънчева седмица, само за разходки :)
[/url][/url]
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #3 -: Юни 07, 2010, 14:06:29 pm »
Весела и слънчева седмица и от нас! :) Здрави дечица и майки и много нови попълнения в "бременната" тема и тук!

Кокиче, Галка, честито за ходенето на гърне - завидях ви благородно. Ели, като гледам директно от памперс ще мине на дамски превръзки. Сигурно аз не правя нещо както трябва, за запознаване с гърнето е може да става дума, защото Елена прекрасно знае за какво служи, както и тоалетната, да не говорим, че има "наглостта" да се кара на брат си, че той не правел акита в гърнето 8O. Сутрин като я сложа на гърнето си върши каквото трябва ама после нито се сеща, че има гърне нито нищо - всичко в памперса отива. Аз подпитвам дали иска да прави нещо на гърнето, казва "не" заминава да играе и това е. Другия месец като излезе ваканция ще го махна изобщо за през деня, до сега опитите ми с махането са били неуспешни, ще видим как ще е тогава.

_Elfita_, това с окото е много неприятно дано се оправиш бързо!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #4 -: Юни 07, 2010, 15:22:46 pm »
Гери, Боян е същият с гърнето. Ако го сложа като му е времето - върши работата /два пъти дори уцелих и голямата работа/. През останалото време постоянно питам - Имаш ли пиш? Искаш ли да пишаш? Ще пишаш ли? Искаш ли да седнеш на гърнето? Искаш ли направо в тоалетната? Устата ме заболява и на всичко ми казва НЕ.
Оставям го без памперс и продължавам да питам, като междувременно го моля като му се припиша да ми каже, защото иначе ще намокри дивана. Отговора е - Да, мамо като имам пиш ще ти кажа! И след минутка и той и дивана са мокри :lol: Питам го пак - Мокър ли си? Той пак - НЕ.

Дърто магаре стана, ето и на градина го приеха а той още е с памперс  :?
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #5 -: Юни 07, 2010, 15:30:17 pm »
Здрава, спокойна и слънчева седмица на всички!
parsi, честито ти християнче!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #6 -: Юни 07, 2010, 15:56:58 pm »
Усмихната седмичка и здрави дечица!

Парси честито ви християнче!

Ние си взехме малечка миналата седмица, засега се отказах от яслата и ще си я гледам, пък като се роди бебо се надявам да се справям :)) Каката явно вече я тресе бебешкия пубертет и както е весела и щастлива изведнъж изпада в някакви кризи и се почва едно пищене, тръшкане и не дава да я докосна, само повтаря не и това е. Четох доста за този период и явно единственто което мога да направя е да чакам да мине, пише че не трябва да обръщам внимание на тези и прояви, но честно казано понякога ми е много трудно.
Иначе и аз се пробвах да махна памперса, но засега търпя пълен провал. Понякога казва че има ако (засега ползва думичката и за двете нужди макар да знае разликата) и като събуем гащите отказва да седне на гърне или детската седалка, иска само да стои гола и това е. Като успея да я облека отново обикновено скоро след това пикае в кащите и казва че е мокро, но следващия път пак така. Реших че още не е готова и от 2 дни отново сме с памперс, но явно вече и прави впечатление и пак така казва ако и сама си го сваля като реши, а после не иска да сяда на гърнето и обикаля по голо дупе. Абе весело е :)))

Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #7 -: Юни 07, 2010, 21:34:59 pm »
Здрава и слънчева седмица и от нас!
Парси, честито ти християнче! И аз днес се замислих за кръщене на малчо, иска ми се да е лятото и се чудя колко време по-рано трябва да запазя ден :?
Нас днес ни боцнаха за рутинната ПКК, успях даже и урина да взема :D Резултатите са добри, само този хемоглобин е 110, та се чудя не е ли нисък :? или за бебе е добре?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #8 -: Юни 07, 2010, 22:28:59 pm »
Здравейте и от нас. :)
Много слънце, усмивки и приятни емоции на мами и дечица!

Алекс много бързо свикна да казва като му се пишка, но акането ни е проблем все още. Свикнал е прав и като го сложа на гърнето го секвам и после с часове не ака. 1-2 пъти се случи в гащите, но съм се настроила, че известно време ще пера наакани гащи, докато свикне.
Памперс слагам само, когато ляга да спи.

Парси,
честито ти християнче! :)
Ние Алекс още не сме го кръстили, все не можем да съберем парички за кръщене. Но и това ще стане, здраве да е само.

Хубава седмица на всички! :D
« Последна редакция: Юни 07, 2010, 22:37:25 pm от *Галка* »
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #9 -: Юни 07, 2010, 22:41:06 pm »
rozovelka, мисля че е добре за вашите месеци.
Ах тези гърнета направо са... ужас.Ние също ползваме този уред от скоро, с променлив успех.Сутрин след сън, след закуска, след обяд или следобеден сън,но стигам до извода, че най-важно е като проговори да казва, иначе няма да стане.Една позната миналото лято като учеше щерка си без памперс я чишкаше на всеки 20-30 минути и носеше една торба с пликчета ако стане беля.
Иначе момиченцата от нашата компания на по 1 годинка са почти не акат вече в памперс, само на гърне, но са слагани на гърне от 7 месец,.Ние от един месец.
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #10 -: Юни 07, 2010, 23:03:09 pm »
Слънчева и усмихната седмица и от нас!
Парси честито християнче!
Успех на всички дечица които се учат да ходят на гърне!

*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #11 -: Юни 08, 2010, 00:03:29 am »
Хубава и слънчева седмица на всички! И да няма болни дечица!

Елфита, мисля, че излишно се притесняваш и за гърнето, и за ходенето. Аз пък четох в книгата на един педиатър, че ранното слагане на гърне не помага за по-бързото махане на памперса. Трябва детето да е готово, а всички са различни.

Аз от днес съм вече на работа и моите мъже се гледат вкъщи.  :D

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #12 -: Юни 08, 2010, 07:06:01 am »
Усмихната и здрава седмица от нас!

Парси честито ви християнче.
Блу успешен работен старт, а двамата ти мъже ще станат опасен тандем.

Моето мнение за гърнето е, че всичко е до дете и никога на сила.
Сложих Митака когато седна стабилно да седи на 8 месеца сутрин и следобед след сън,
махнахме памперса на 1г и 10 месеца.Той сам започна га до дърпа.
Беше му неудобен в жегите миналото лято,
купих 10 чифта гащури и за седмица беше готов.
Все още слагам само когато спи нощем, но и той е сух,
чакам още малко същинската жега и махам и него.
Когато сменим обстановката и идем някъде винаги има една, две изненади докато свикне.

Ей хора, чела съм и слушала разкази, че деца не се возят в количка
и таз житейска ситуация ми се случва с пълна сила.
Калина седи вътре точно 3 мин и ни разбира целия квартал,
че сме на разходка, а да я нося не мога по ред причини.
Ако някой се е справил с подобно нещо да дава идеи- ЧЕРПЯ!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #13 -: Юни 08, 2010, 08:24:37 am »
Благодаря на всички :)
Митко го слагам на гърне само след сън.Решила съм че ще изчакам и то най вероятно пролетта :D
Баткото го отучих на 1,5м. за 1 месец от пишкането обаче беше издържан точно през 30 мин. в началото.Акаше си в гащите до 2,6м. обаче :DИ аз се косях много ама и това мина.
Успех на всички които са се заели с тази задача!!!

*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #14 -: Юни 08, 2010, 08:51:35 am »
Мише, слагай седнала, сменяй играчки, биберон..., знам ли. И Деси не беше голям любител на количката, но не съм я носила, мрънкаше, мрънкаше но като видеше че няма резултат, спираше :lol:
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #15 -: Юни 08, 2010, 09:07:27 am »
Мише,моята съседка е едно към едно с това което обясняваш точно на същата възраст беше.В крайна сметка я изкарваше някъде близо до вкъщи по малко та ако се разпищи да може бързо да я прибере.Носеше и кенгуро в багажника за спешни случаи :lol:За съвети немога да ти дам,защото нищо специално не е правила за да промени това-просто след 2-3 месеца детето започна да сяда и вече не плачеше вътре а разглеждаше. и дотам...

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #16 -: Юни 08, 2010, 09:21:19 am »
парси, честито ти християнче, дано здраве и късмет го следват от тук нататък

слънчева и весела седмица на всички
днес Стефания тръгна на градина, странно ми е, че повтаряме адаптацията като в яслата и трябва да я вземаме на обед
искам да питам има ли някой, който ползва детегледачка по програма към бюрото по труда
записахме Преслава на ясла, но много ми се свиди да я давам на година и половина и мислех, ако я има тази програма да взема една жена, нали до две години и майчинство ми плащат, от там ще додавам пари
просто искам някой да ми разясни, ако е наясно със схемата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #17 -: Юни 08, 2010, 10:12:43 am »
Здрава и слънчева седмица!

Мини, Ледена Луна скоро питаше. Виж дали може да помогне.

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=41339.0
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #18 -: Юни 08, 2010, 11:00:01 am »
Ние днес за първи път бяхме в поликлиниката за ваксина и преглед :)
Биха ни втората противохепатитна - опищяхме света и изложихме родата :oops: Аз го заведох гладен, ама не съобразих да питам - за ваксините гладни ли се водят децата или следващия път може да си се накърмим спокойно?
Вече сме 3700 гр. (2580 бяхме при изписването) и 52 см :)
От днес трябва да давам капки Вигантол, обаче педиатърката каза, че трябва с лъжичка, а моя както обича да плюе...ще видим как ще се справим..
[/url][/url]
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #19 -: Юни 08, 2010, 12:56:06 pm »
Мини,
ако ходиш на работа, майчинството ти се спира. Това е, разбира се, ако спазваш закона. Някои майки пропускат да декларират, че са започнали работа и сега НОИ изисква от тях да върнат неправомерно получените пари за майчинство.

Мише,
при Миша беше такъв период,който започна от 2мес. до към 5-6 месеца. Ами спасението беше, че я носех на рамото си с едната ръка, а с другата бутах празната количка. Така, докато заспи, щом заспеше, я слагах внимателно в количката. Добре, че беше лекичка Мишката. Но сега, с Косьо би ми било трудно. Това, че е лека, го бях споделила тук преди две години и една потребилка доста ме разкритикува. И сега, все още се чудя какво толкова лошо съм казала.

Парси,
честито ти хриястиянче! Да е жив и здрав!

Бъдете добри и не губете кураж! :)