0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #20 -: Юни 08, 2010, 13:31:55 pm »
получавам 50% което ми се полага по закон, за това че детето не е настанено в социално заведение
сега прочетох, че ако назначим жена ще спрат тези 50%
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #21 -: Юни 08, 2010, 13:59:05 pm »
Да, Мини, права си, извини ме.
Аз имах предвид майки, чиито деца посещават ясла, а те самите вземат майчинство. За това се шумеше тия дни.
И аз исках да наема някоя от бабите ни за детегледачка за Михаела, но не знам дали биха се съгласили, а и до колкото разбрах програмата е спряна.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #22 -: Юни 09, 2010, 10:29:16 am »
мише, то и при нас е същата история със седенето в количката. Затова ходя само до този парк, до който имам директен рейс и като се размрънка, качвам го на рейса и след 5 минути сме вкъщи. До другия само с кола ходя, че имам иначе 20 минути пеша във всяка посока, а толкова дълго не се седи. Вчера баща му решил да се направи на герой и да го води точно до този парк, но се отказал на десетата минута.  :lol:  Все си мисля, че е период и ще отмине.

Приятен ден!

*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #23 -: Юни 09, 2010, 11:40:32 am »
Мишеи Сиянка нещо хич не иска да седи в количката последно време.Какво ли не правим и в крайна сметка пак я носим .Дано отмине този период,че не си е работа.
Жаси няма проблем да си накърмиш малкия преди ваксина.Капвай малко кърма в лъжичката и тогава капката вигантол.Поне на мен ми помогна със Сияна.


*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #24 -: Юни 09, 2010, 14:20:33 pm »
Антон е на 7мес и половина и до сега нощна пауза - по разбирането за пауза от минимум 6 часа сън нощен, той не прави. Имало е единични случаи да спи през нощта в продължение на 4-5 часа, но това са наистина няколко пъти само. Будеше се горе-долу на 2,5-3-3,5 часа, но от известно време отново се кърмим на всеки два часа през нощта.

Трябва ли да се опитвам нещо да променя? Такъв проблем ли е, ако стомахчето му не почива тези изисквани по книги и от педиатри 6 часа? Да е сигнал, че не му стига дневното кол-во храна, но как да го разбера това? Яде нормалните за възрастта си кол-ва, прави паузи от по 3,5 - 4 часа м/у храненията, при кърменията не търси още (имаме три кърмения за деня, пюре и каша са останалите две хранения)

Голяма критика отнасям за нощните кърмения. Опитах с вода, биберон, обаче, както казва баща му - докато не се скачи за кораба - майка, няма мир.

Мини, кажи и ти моля те - при вас как беше с кърменето през нощта
« Последна редакция: Юни 09, 2010, 14:33:01 pm от tzvetenze »
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #25 -: Юни 09, 2010, 14:24:52 pm »
Цвети, Ели си беше така докато не спрях да я кърмя (на 1г.), през дена имахме 2-3 кърмения, но вечер на 2-3 часа детето си цоцкаше :lol:
като спрях да я кърмя, спря да се буди въобще, заспива в 9 и се събужда в 7.30 часа, така че надежда има :lol:
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #26 -: Юни 09, 2010, 14:31:36 pm »
а, добре.
абе то в този аспект за надеждата - не мога да си кривя душата, иска ми се вече и аз да поспя една нощ 5-6 часа без прекъсване :wink:
но освен недоспиването, по-скоро почнах да се питам - да не би наистина да трябва нещо да анализирам и променям в ситуацията, като кажа как се кърмим през нощта, се почва едно - така не бива, защото се товарело детето, това значело, че гладува през деня и прочие. в интерес на истината, която книга хвана - в същия дух е написаното.
педиатърката ни и тя в този ред на мисли. на въпросната алексиева от вита хич и не казах, като ме разпитва как се храним, че сигурно вече щеше да ме набие, и без това така ме критикува, че изобщо още кърмя :lol: за нея - в кръга на шегата го казвам де, хич и не съм се надявала на нея за адекватен съвет.

значи, да си кърмя детето и да спим спокойно :wink: в крайна сметка така спим по-спокойно, вместо да се мъчим да се надлъгваме през нощта...
« Последна редакция: Юни 09, 2010, 14:36:11 pm от tzvetenze »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #27 -: Юни 09, 2010, 14:36:25 pm »
Преслава заспива 10-10:30 и спи непробудно до 7:30-8 откакто я отбих
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #28 -: Юни 09, 2010, 14:37:41 pm »
Да, при нас си беше според мен, де, просто навик, защото тя реално не изяждаше кой знай какви количества, но и не заспиваше докато не й дам да си поцоцка.
А за спането, какво да и ти кажа, пак си зависи от детето. Деси се научи да спи по цяла вечер като стана 2г., докато Ели си спи, но аз не мога да кажа че съм си отспала вече. Преди си лягах по-рано иманно, защото знаех че ще се будя по н-пъти на вечер, сега все гледам да свърша още нещо и си лягам към 12-1 часа и ставам в 7-8  :lol:
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #29 -: Юни 09, 2010, 14:42:19 pm »
Цветенце, по тази причина и аз замених първо вечерното кърмене с АМ - нали уж по-засища, нямаше промяна, после викам да избегнем фактора гушкане - цедих се през нощта и давах от шише (ако не се изцедях не можех да спя), пак без промяна. Отбихме се почти на годинка - продължи се с "пакото" през нощта и дори и по често, като естествено не са били гладни, защото вече вечеряха, пиеха по 280млл преди заспиване и в 12 задължително отваряше млечния бар за цяла вечер. Имала съм нощи на 20мин съм ставала - изпият 20-30млл, заспят и след малко пак така. Нито вода, нито биба (така и не можах да ги науча да се залъгват с биба), нищо не заместваше млякото. Докато този февруари не се разболяха от вируса с диарията и повръщането и като пиеха мляко легнали (и 50млл да са), повръщаха. Явно се уплашиха тогава и спряха да искат мляко през нощта, будиха се, като кажа няма мляко защото пак ще ти стане лошо, мрънкат, мрънкат и заспят. И млякото преди сън тогава махнахме. Сега ми се будят по 2-3 пъти за вода, или да си държим ръцете, вече имам нощи и без да ставам  :wink: , но в 6 часа вече са си събрали багажа (възглавницата и завивката) и викат на баща си "Там, пако", "Аз нани мама"  :lol: :lol: :lol:

малко дълго стана, но целта ми беше да ти кажа, че не зависи от теб, просто си е до дете и се въоръжи с търпение и сили за още нощи със ставане  :bighug:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #30 -: Юни 09, 2010, 15:12:41 pm »
Цвете, черпя от споделеното по темата, огледално със вас
стоят нещата и със скачането с "кораба-майка" и денем, и нощем!

Благодаря за съветете относно неволите ми с невозенето в количка,
моля се и за минимален успех!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #31 -: Юни 09, 2010, 15:20:27 pm »
значи, да си кърмя детето и да спим спокойно :wink:

Точно! :)Михаела си имаше едно нощно кърмене до към 1,6г.
Цвете, съчувствам ти за недоспиването, но стискай зъби още малко. :wink:

Както е казала Мими 26, наистина всичко си е до дете. Михаела докато я кърмех, всяка вечер заспиваше на гърда. Знаех, че нямам много кърма; тя затова и се будеше. Но когато пробвах да и дам АМ вечер, за да я засити уж, то тя го повръщаше. И ставаше еднааа .... не питай - вече изкъпана и сложена в торбата и в момента, в който я слагам в леглото, оповръщаше всичко. Познайте какво предстои.

Цвете, според моята педиатърка, това с нощните хранения не е проблем. Важното е тогава, през деня да прави някаква почивка от около 4 часа. Тя също твърди, че всичко си е до дете и е на принципа - щом детето иска - кърми си го. :wink: На мен все така ми е казвала.

Мен ме тормози следното. Косьо е от този "модел" бебета, които се изхождат на всяко хранене. Че и между храненията - също. Въобще не мога да му хвана бройката. Проблемът е, че той почти постоянно се е с изцапано дупе. Да, разбира се, мия го, подсушавам го, но не мога на всеки час да съм на мивката. Съответно, дупето му е подсечено. Въпросът ми е: това прекалено често изхождане до кой месец ще продължи така?
« Последна редакция: Юни 09, 2010, 15:36:56 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #32 -: Юни 09, 2010, 15:22:01 pm »
до захранването   :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #33 -: Юни 09, 2010, 15:33:39 pm »
оки, разбрах, успокоих се  :)
мисълта ми не беше кога ще дойде краят на недоспиването, то ясно че скоро няма да е :lol: Симона като отказа нощното хранене сама от двумесечна, то това не значеше хич, че не се будеше многократно на нощ поради всякакви други причини, тя колко трудно и късно ми запиваше  не е истина, преди месеци писах по темата да търся съвети, но като стана на 3 години, сама започна да ляга по-рано, да заспива по-лесно и така, след... 3 години детето почна да спи. та с търпение съм се заредила и сега, ясно ми е, че и да не е за кърмене, ще се буди за друго. По-скоро започнах да се питам трябва ли да ме притеснява това, че яде по няколко път на нощ, толкова се подчертава дебело за тази необходима за стомаха нощна пауза и исках да видя само ние ли не я правим.

Кокиче, в началото с Антон не само на всеки час бях на мивката, ами и нощем даже се налагаше. Към третия месец започна пък обратното - постепенно намали изхожданията до  веднъж дневно, веднъж на два дни и накрая започна веднъж седмично. След като захраних се нормализираха нещата до 1-2 пъти дневно.
« Последна редакция: Юни 09, 2010, 15:37:55 pm от tzvetenze »
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #34 -: Юни 09, 2010, 15:37:47 pm »
Цвете, редактирах си поста и добавих още нещо към теб. :)

Ако гледах само него, може би щях да го мия още по-често. Но аз ги гледам абсолютно сама и двамата. Никоя баба не помага. А мъжът ми бачка от сутрин до вечер (след 20ч. се прибира). Ходя и по площадки да играе Мишка. Ето днес - при нотариус, до Метро и т.н. В понеделник цял ден бяхме във Варна, пак по нотариус, банки и т.н. задачи. Е, не успявам да го мия на често, сори наистина. :oops:
Дори вече изтрещявам тотално и съм кълбо от нерви. Не знам това следродилна депресия ли е какво е, нооооооо .... все рева, викам на Мишка. Сама не се трая вече. :oops:
« Последна редакция: Юни 09, 2010, 16:28:54 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #35 -: Юни 09, 2010, 15:41:25 pm »
Цветенце, и Калоян ставаше по 2-5 пъти нощем да се кърмим. Понякога сукваше по 5-6 пъти и отново заспиваше. Като започнах да отбивам минахме на гушкане вместо кърмене и така установих, че не е бил гладен, ами си иска контакта с мама. Чак на 1г. 7-8 м. почна да спи повече. Сега на 2 г. 3 м. пропуска доста често нощното мляко.

Мише, имам дежаву като говориш за Калина. Калоян беше точно такъв. В количката се седеше само, ако е време за сън и се движим, без да спираме. Иначе се чуваше от Лозенец до НДК. Носех на ръце и бутах количка. Никоя сили не беше в състояние да го склони.
Сега като се вози Божана и си разглежда любопитно света ми се струва, че нещо не е наред. :lol:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #36 -: Юни 09, 2010, 15:48:38 pm »
Мерси момичета, за споделеното!
Ето, явно някои деца и АМ даже пият през нощта, а аз се чудех да не го товаря с нощно кърмене :)

Мише, и Симона хич не искаше в количка. Това, което е сега с Антон - пу пу, да се разхождаме спокойно с количката, той да си наблюдава наоколо с любопитствои кеф - при нея изобщо го нямаше. Мрънкане, гърчене, ревове. В един момент направо я прибрах в килера, само ми пречеше в коридора. После, вече беше на 2г и отгоре, сама я изнамери в килера, заварвам я един ден - дърпа да я извади  :lol: И досега си я търси, и даже до кварталния магазин може да е, ама от време на време се настанява в нея и иска да я возим. Иди ги разбери...
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #37 -: Юни 09, 2010, 23:01:01 pm »
Сияна си правеше вече една хубава пауза нощем,заспива към 22ч и се будеше към 7,но от няколко дни започна да се буди в 5.Надявам се,че скоро ще се осъзнае и пак ще си поспиваме повечко.Иначе тя си спеше непрекъснат сън от 4-5 часа нощем още от новородена.
А колко мляко трябва да изпива едно 4-месечно бебе?Гледам на кутията АМ пише 180 мл,но не е ли много?До сега като се е налагало да и замествам хранене и давах по 150мл.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #38 -: Юни 09, 2010, 23:06:53 pm »
Кокиче, и аз сама си гледах децата, ако не беше баба като идва да си взема пенсията да ми помогне да държи Стефания до центъра жива умряла бях,а децата си искат разходката
не веднъж съм кърмила вв парка и с бебе на гърда тичам да хвана Стефания, щото е решила някаква далечна мечта да пребори
стефиЗ също абсолютно сама си ги гледа, а както всички знаем има доста ангажименти напоследък и по друга линия
ама- това е, искали сме ги, родихме си ги, ще си ги гледаме  :D
всичко е периоди и минава, обещавам ти
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #39 -: Юни 09, 2010, 23:24:55 pm »
мдааа, мини е много права, трудно е, ще ти трябва малко време да се нагласиш и да изградиш режим, но всичко е въпрос на мотивация и адаптация :wink:
а ако ти кажа пък след 1г. какво те чака, това ще ти се стори песен - едното търчи в една посока, другото в друга на площадка с още около 60-70 деца или в парк, ставаш на разногледа :lol:
хубаво е от сега да започнеш да учиш Миша да ходи редом с теб хваната за количката и без команда "пусни се" по никакъв начин да не се пуска :lol: аз така съм дресирала Деси, че и в парка като влезем докато се усети къде сме ходи хваната :lol: