0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« -: Юни 07, 2010, 08:13:58 am »
Добро утро!Най сетне изгря слънце за по дълго време и настроението ми се оправи :)Пожелавам и на вас прекрасно настроение,здрави и весели деца и успешна седмица!
Да се похваля,че от вчера Мите вече е християнче :)

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #1 -: Юни 07, 2010, 09:50:59 am »
parsi, честито !
Слънчева и усмихната седмица!
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #2 -: Юни 07, 2010, 11:49:25 am »
Ами и аз да се запиша в тази тема :)
С Ники ви пожелаваме слънчева седмица, само за разходки :)
[/url][/url]
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #3 -: Юни 07, 2010, 14:06:29 pm »
Весела и слънчева седмица и от нас! :) Здрави дечица и майки и много нови попълнения в "бременната" тема и тук!

Кокиче, Галка, честито за ходенето на гърне - завидях ви благородно. Ели, като гледам директно от памперс ще мине на дамски превръзки. Сигурно аз не правя нещо както трябва, за запознаване с гърнето е може да става дума, защото Елена прекрасно знае за какво служи, както и тоалетната, да не говорим, че има "наглостта" да се кара на брат си, че той не правел акита в гърнето 8O. Сутрин като я сложа на гърнето си върши каквото трябва ама после нито се сеща, че има гърне нито нищо - всичко в памперса отива. Аз подпитвам дали иска да прави нещо на гърнето, казва "не" заминава да играе и това е. Другия месец като излезе ваканция ще го махна изобщо за през деня, до сега опитите ми с махането са били неуспешни, ще видим как ще е тогава.

_Elfita_, това с окото е много неприятно дано се оправиш бързо!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #4 -: Юни 07, 2010, 15:22:46 pm »
Гери, Боян е същият с гърнето. Ако го сложа като му е времето - върши работата /два пъти дори уцелих и голямата работа/. През останалото време постоянно питам - Имаш ли пиш? Искаш ли да пишаш? Ще пишаш ли? Искаш ли да седнеш на гърнето? Искаш ли направо в тоалетната? Устата ме заболява и на всичко ми казва НЕ.
Оставям го без памперс и продължавам да питам, като междувременно го моля като му се припиша да ми каже, защото иначе ще намокри дивана. Отговора е - Да, мамо като имам пиш ще ти кажа! И след минутка и той и дивана са мокри :lol: Питам го пак - Мокър ли си? Той пак - НЕ.

Дърто магаре стана, ето и на градина го приеха а той още е с памперс  :?
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #5 -: Юни 07, 2010, 15:30:17 pm »
Здрава, спокойна и слънчева седмица на всички!
parsi, честито ти християнче!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #6 -: Юни 07, 2010, 15:56:58 pm »
Усмихната седмичка и здрави дечица!

Парси честито ви християнче!

Ние си взехме малечка миналата седмица, засега се отказах от яслата и ще си я гледам, пък като се роди бебо се надявам да се справям :)) Каката явно вече я тресе бебешкия пубертет и както е весела и щастлива изведнъж изпада в някакви кризи и се почва едно пищене, тръшкане и не дава да я докосна, само повтаря не и това е. Четох доста за този период и явно единственто което мога да направя е да чакам да мине, пише че не трябва да обръщам внимание на тези и прояви, но честно казано понякога ми е много трудно.
Иначе и аз се пробвах да махна памперса, но засега търпя пълен провал. Понякога казва че има ако (засега ползва думичката и за двете нужди макар да знае разликата) и като събуем гащите отказва да седне на гърне или детската седалка, иска само да стои гола и това е. Като успея да я облека отново обикновено скоро след това пикае в кащите и казва че е мокро, но следващия път пак така. Реших че още не е готова и от 2 дни отново сме с памперс, но явно вече и прави впечатление и пак така казва ако и сама си го сваля като реши, а после не иска да сяда на гърнето и обикаля по голо дупе. Абе весело е :)))

Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #7 -: Юни 07, 2010, 21:34:59 pm »
Здрава и слънчева седмица и от нас!
Парси, честито ти християнче! И аз днес се замислих за кръщене на малчо, иска ми се да е лятото и се чудя колко време по-рано трябва да запазя ден :?
Нас днес ни боцнаха за рутинната ПКК, успях даже и урина да взема :D Резултатите са добри, само този хемоглобин е 110, та се чудя не е ли нисък :? или за бебе е добре?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #8 -: Юни 07, 2010, 22:28:59 pm »
Здравейте и от нас. :)
Много слънце, усмивки и приятни емоции на мами и дечица!

Алекс много бързо свикна да казва като му се пишка, но акането ни е проблем все още. Свикнал е прав и като го сложа на гърнето го секвам и после с часове не ака. 1-2 пъти се случи в гащите, но съм се настроила, че известно време ще пера наакани гащи, докато свикне.
Памперс слагам само, когато ляга да спи.

Парси,
честито ти християнче! :)
Ние Алекс още не сме го кръстили, все не можем да съберем парички за кръщене. Но и това ще стане, здраве да е само.

Хубава седмица на всички! :D
« Последна редакция: Юни 07, 2010, 22:37:25 pm от *Галка* »
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #9 -: Юни 07, 2010, 22:41:06 pm »
rozovelka, мисля че е добре за вашите месеци.
Ах тези гърнета направо са... ужас.Ние също ползваме този уред от скоро, с променлив успех.Сутрин след сън, след закуска, след обяд или следобеден сън,но стигам до извода, че най-важно е като проговори да казва, иначе няма да стане.Една позната миналото лято като учеше щерка си без памперс я чишкаше на всеки 20-30 минути и носеше една торба с пликчета ако стане беля.
Иначе момиченцата от нашата компания на по 1 годинка са почти не акат вече в памперс, само на гърне, но са слагани на гърне от 7 месец,.Ние от един месец.
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #10 -: Юни 07, 2010, 23:03:09 pm »
Слънчева и усмихната седмица и от нас!
Парси честито християнче!
Успех на всички дечица които се учат да ходят на гърне!

*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #11 -: Юни 08, 2010, 00:03:29 am »
Хубава и слънчева седмица на всички! И да няма болни дечица!

Елфита, мисля, че излишно се притесняваш и за гърнето, и за ходенето. Аз пък четох в книгата на един педиатър, че ранното слагане на гърне не помага за по-бързото махане на памперса. Трябва детето да е готово, а всички са различни.

Аз от днес съм вече на работа и моите мъже се гледат вкъщи.  :D

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #12 -: Юни 08, 2010, 07:06:01 am »
Усмихната и здрава седмица от нас!

Парси честито ви християнче.
Блу успешен работен старт, а двамата ти мъже ще станат опасен тандем.

Моето мнение за гърнето е, че всичко е до дете и никога на сила.
Сложих Митака когато седна стабилно да седи на 8 месеца сутрин и следобед след сън,
махнахме памперса на 1г и 10 месеца.Той сам започна га до дърпа.
Беше му неудобен в жегите миналото лято,
купих 10 чифта гащури и за седмица беше готов.
Все още слагам само когато спи нощем, но и той е сух,
чакам още малко същинската жега и махам и него.
Когато сменим обстановката и идем някъде винаги има една, две изненади докато свикне.

Ей хора, чела съм и слушала разкази, че деца не се возят в количка
и таз житейска ситуация ми се случва с пълна сила.
Калина седи вътре точно 3 мин и ни разбира целия квартал,
че сме на разходка, а да я нося не мога по ред причини.
Ако някой се е справил с подобно нещо да дава идеи- ЧЕРПЯ!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #13 -: Юни 08, 2010, 08:24:37 am »
Благодаря на всички :)
Митко го слагам на гърне само след сън.Решила съм че ще изчакам и то най вероятно пролетта :D
Баткото го отучих на 1,5м. за 1 месец от пишкането обаче беше издържан точно през 30 мин. в началото.Акаше си в гащите до 2,6м. обаче :DИ аз се косях много ама и това мина.
Успех на всички които са се заели с тази задача!!!

*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #14 -: Юни 08, 2010, 08:51:35 am »
Мише, слагай седнала, сменяй играчки, биберон..., знам ли. И Деси не беше голям любител на количката, но не съм я носила, мрънкаше, мрънкаше но като видеше че няма резултат, спираше :lol:
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #15 -: Юни 08, 2010, 09:07:27 am »
Мише,моята съседка е едно към едно с това което обясняваш точно на същата възраст беше.В крайна сметка я изкарваше някъде близо до вкъщи по малко та ако се разпищи да може бързо да я прибере.Носеше и кенгуро в багажника за спешни случаи :lol:За съвети немога да ти дам,защото нищо специално не е правила за да промени това-просто след 2-3 месеца детето започна да сяда и вече не плачеше вътре а разглеждаше. и дотам...

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #16 -: Юни 08, 2010, 09:21:19 am »
парси, честито ти християнче, дано здраве и късмет го следват от тук нататък

слънчева и весела седмица на всички
днес Стефания тръгна на градина, странно ми е, че повтаряме адаптацията като в яслата и трябва да я вземаме на обед
искам да питам има ли някой, който ползва детегледачка по програма към бюрото по труда
записахме Преслава на ясла, но много ми се свиди да я давам на година и половина и мислех, ако я има тази програма да взема една жена, нали до две години и майчинство ми плащат, от там ще додавам пари
просто искам някой да ми разясни, ако е наясно със схемата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #17 -: Юни 08, 2010, 10:12:43 am »
Здрава и слънчева седмица!

Мини, Ледена Луна скоро питаше. Виж дали може да помогне.

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=41339.0
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #18 -: Юни 08, 2010, 11:00:01 am »
Ние днес за първи път бяхме в поликлиниката за ваксина и преглед :)
Биха ни втората противохепатитна - опищяхме света и изложихме родата :oops: Аз го заведох гладен, ама не съобразих да питам - за ваксините гладни ли се водят децата или следващия път може да си се накърмим спокойно?
Вече сме 3700 гр. (2580 бяхме при изписването) и 52 см :)
От днес трябва да давам капки Вигантол, обаче педиатърката каза, че трябва с лъжичка, а моя както обича да плюе...ще видим как ще се справим..
[/url][/url]
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #19 -: Юни 08, 2010, 12:56:06 pm »
Мини,
ако ходиш на работа, майчинството ти се спира. Това е, разбира се, ако спазваш закона. Някои майки пропускат да декларират, че са започнали работа и сега НОИ изисква от тях да върнат неправомерно получените пари за майчинство.

Мише,
при Миша беше такъв период,който започна от 2мес. до към 5-6 месеца. Ами спасението беше, че я носех на рамото си с едната ръка, а с другата бутах празната количка. Така, докато заспи, щом заспеше, я слагах внимателно в количката. Добре, че беше лекичка Мишката. Но сега, с Косьо би ми било трудно. Това, че е лека, го бях споделила тук преди две години и една потребилка доста ме разкритикува. И сега, все още се чудя какво толкова лошо съм казала.

Парси,
честито ти хриястиянче! Да е жив и здрав!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #20 -: Юни 08, 2010, 13:31:55 pm »
получавам 50% което ми се полага по закон, за това че детето не е настанено в социално заведение
сега прочетох, че ако назначим жена ще спрат тези 50%
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #21 -: Юни 08, 2010, 13:59:05 pm »
Да, Мини, права си, извини ме.
Аз имах предвид майки, чиито деца посещават ясла, а те самите вземат майчинство. За това се шумеше тия дни.
И аз исках да наема някоя от бабите ни за детегледачка за Михаела, но не знам дали биха се съгласили, а и до колкото разбрах програмата е спряна.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #22 -: Юни 09, 2010, 10:29:16 am »
мише, то и при нас е същата история със седенето в количката. Затова ходя само до този парк, до който имам директен рейс и като се размрънка, качвам го на рейса и след 5 минути сме вкъщи. До другия само с кола ходя, че имам иначе 20 минути пеша във всяка посока, а толкова дълго не се седи. Вчера баща му решил да се направи на герой и да го води точно до този парк, но се отказал на десетата минута.  :lol:  Все си мисля, че е период и ще отмине.

Приятен ден!

*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #23 -: Юни 09, 2010, 11:40:32 am »
Мишеи Сиянка нещо хич не иска да седи в количката последно време.Какво ли не правим и в крайна сметка пак я носим .Дано отмине този период,че не си е работа.
Жаси няма проблем да си накърмиш малкия преди ваксина.Капвай малко кърма в лъжичката и тогава капката вигантол.Поне на мен ми помогна със Сияна.


*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #24 -: Юни 09, 2010, 14:20:33 pm »
Антон е на 7мес и половина и до сега нощна пауза - по разбирането за пауза от минимум 6 часа сън нощен, той не прави. Имало е единични случаи да спи през нощта в продължение на 4-5 часа, но това са наистина няколко пъти само. Будеше се горе-долу на 2,5-3-3,5 часа, но от известно време отново се кърмим на всеки два часа през нощта.

Трябва ли да се опитвам нещо да променя? Такъв проблем ли е, ако стомахчето му не почива тези изисквани по книги и от педиатри 6 часа? Да е сигнал, че не му стига дневното кол-во храна, но как да го разбера това? Яде нормалните за възрастта си кол-ва, прави паузи от по 3,5 - 4 часа м/у храненията, при кърменията не търси още (имаме три кърмения за деня, пюре и каша са останалите две хранения)

Голяма критика отнасям за нощните кърмения. Опитах с вода, биберон, обаче, както казва баща му - докато не се скачи за кораба - майка, няма мир.

Мини, кажи и ти моля те - при вас как беше с кърменето през нощта
« Последна редакция: Юни 09, 2010, 14:33:01 pm от tzvetenze »
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #25 -: Юни 09, 2010, 14:24:52 pm »
Цвети, Ели си беше така докато не спрях да я кърмя (на 1г.), през дена имахме 2-3 кърмения, но вечер на 2-3 часа детето си цоцкаше :lol:
като спрях да я кърмя, спря да се буди въобще, заспива в 9 и се събужда в 7.30 часа, така че надежда има :lol:
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #26 -: Юни 09, 2010, 14:31:36 pm »
а, добре.
абе то в този аспект за надеждата - не мога да си кривя душата, иска ми се вече и аз да поспя една нощ 5-6 часа без прекъсване :wink:
но освен недоспиването, по-скоро почнах да се питам - да не би наистина да трябва нещо да анализирам и променям в ситуацията, като кажа как се кърмим през нощта, се почва едно - така не бива, защото се товарело детето, това значело, че гладува през деня и прочие. в интерес на истината, която книга хвана - в същия дух е написаното.
педиатърката ни и тя в този ред на мисли. на въпросната алексиева от вита хич и не казах, като ме разпитва как се храним, че сигурно вече щеше да ме набие, и без това така ме критикува, че изобщо още кърмя :lol: за нея - в кръга на шегата го казвам де, хич и не съм се надявала на нея за адекватен съвет.

значи, да си кърмя детето и да спим спокойно :wink: в крайна сметка така спим по-спокойно, вместо да се мъчим да се надлъгваме през нощта...
« Последна редакция: Юни 09, 2010, 14:36:11 pm от tzvetenze »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #27 -: Юни 09, 2010, 14:36:25 pm »
Преслава заспива 10-10:30 и спи непробудно до 7:30-8 откакто я отбих
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #28 -: Юни 09, 2010, 14:37:41 pm »
Да, при нас си беше според мен, де, просто навик, защото тя реално не изяждаше кой знай какви количества, но и не заспиваше докато не й дам да си поцоцка.
А за спането, какво да и ти кажа, пак си зависи от детето. Деси се научи да спи по цяла вечер като стана 2г., докато Ели си спи, но аз не мога да кажа че съм си отспала вече. Преди си лягах по-рано иманно, защото знаех че ще се будя по н-пъти на вечер, сега все гледам да свърша още нещо и си лягам към 12-1 часа и ставам в 7-8  :lol:
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #29 -: Юни 09, 2010, 14:42:19 pm »
Цветенце, по тази причина и аз замених първо вечерното кърмене с АМ - нали уж по-засища, нямаше промяна, после викам да избегнем фактора гушкане - цедих се през нощта и давах от шише (ако не се изцедях не можех да спя), пак без промяна. Отбихме се почти на годинка - продължи се с "пакото" през нощта и дори и по често, като естествено не са били гладни, защото вече вечеряха, пиеха по 280млл преди заспиване и в 12 задължително отваряше млечния бар за цяла вечер. Имала съм нощи на 20мин съм ставала - изпият 20-30млл, заспят и след малко пак така. Нито вода, нито биба (така и не можах да ги науча да се залъгват с биба), нищо не заместваше млякото. Докато този февруари не се разболяха от вируса с диарията и повръщането и като пиеха мляко легнали (и 50млл да са), повръщаха. Явно се уплашиха тогава и спряха да искат мляко през нощта, будиха се, като кажа няма мляко защото пак ще ти стане лошо, мрънкат, мрънкат и заспят. И млякото преди сън тогава махнахме. Сега ми се будят по 2-3 пъти за вода, или да си държим ръцете, вече имам нощи и без да ставам  :wink: , но в 6 часа вече са си събрали багажа (възглавницата и завивката) и викат на баща си "Там, пако", "Аз нани мама"  :lol: :lol: :lol:

малко дълго стана, но целта ми беше да ти кажа, че не зависи от теб, просто си е до дете и се въоръжи с търпение и сили за още нощи със ставане  :bighug:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #30 -: Юни 09, 2010, 15:12:41 pm »
Цвете, черпя от споделеното по темата, огледално със вас
стоят нещата и със скачането с "кораба-майка" и денем, и нощем!

Благодаря за съветете относно неволите ми с невозенето в количка,
моля се и за минимален успех!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #31 -: Юни 09, 2010, 15:20:27 pm »
значи, да си кърмя детето и да спим спокойно :wink:

Точно! :)Михаела си имаше едно нощно кърмене до към 1,6г.
Цвете, съчувствам ти за недоспиването, но стискай зъби още малко. :wink:

Както е казала Мими 26, наистина всичко си е до дете. Михаела докато я кърмех, всяка вечер заспиваше на гърда. Знаех, че нямам много кърма; тя затова и се будеше. Но когато пробвах да и дам АМ вечер, за да я засити уж, то тя го повръщаше. И ставаше еднааа .... не питай - вече изкъпана и сложена в торбата и в момента, в който я слагам в леглото, оповръщаше всичко. Познайте какво предстои.

Цвете, според моята педиатърка, това с нощните хранения не е проблем. Важното е тогава, през деня да прави някаква почивка от около 4 часа. Тя също твърди, че всичко си е до дете и е на принципа - щом детето иска - кърми си го. :wink: На мен все така ми е казвала.

Мен ме тормози следното. Косьо е от този "модел" бебета, които се изхождат на всяко хранене. Че и между храненията - също. Въобще не мога да му хвана бройката. Проблемът е, че той почти постоянно се е с изцапано дупе. Да, разбира се, мия го, подсушавам го, но не мога на всеки час да съм на мивката. Съответно, дупето му е подсечено. Въпросът ми е: това прекалено често изхождане до кой месец ще продължи така?
« Последна редакция: Юни 09, 2010, 15:36:56 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #32 -: Юни 09, 2010, 15:22:01 pm »
до захранването   :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #33 -: Юни 09, 2010, 15:33:39 pm »
оки, разбрах, успокоих се  :)
мисълта ми не беше кога ще дойде краят на недоспиването, то ясно че скоро няма да е :lol: Симона като отказа нощното хранене сама от двумесечна, то това не значеше хич, че не се будеше многократно на нощ поради всякакви други причини, тя колко трудно и късно ми запиваше  не е истина, преди месеци писах по темата да търся съвети, но като стана на 3 години, сама започна да ляга по-рано, да заспива по-лесно и така, след... 3 години детето почна да спи. та с търпение съм се заредила и сега, ясно ми е, че и да не е за кърмене, ще се буди за друго. По-скоро започнах да се питам трябва ли да ме притеснява това, че яде по няколко път на нощ, толкова се подчертава дебело за тази необходима за стомаха нощна пауза и исках да видя само ние ли не я правим.

Кокиче, в началото с Антон не само на всеки час бях на мивката, ами и нощем даже се налагаше. Към третия месец започна пък обратното - постепенно намали изхожданията до  веднъж дневно, веднъж на два дни и накрая започна веднъж седмично. След като захраних се нормализираха нещата до 1-2 пъти дневно.
« Последна редакция: Юни 09, 2010, 15:37:55 pm от tzvetenze »
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #34 -: Юни 09, 2010, 15:37:47 pm »
Цвете, редактирах си поста и добавих още нещо към теб. :)

Ако гледах само него, може би щях да го мия още по-често. Но аз ги гледам абсолютно сама и двамата. Никоя баба не помага. А мъжът ми бачка от сутрин до вечер (след 20ч. се прибира). Ходя и по площадки да играе Мишка. Ето днес - при нотариус, до Метро и т.н. В понеделник цял ден бяхме във Варна, пак по нотариус, банки и т.н. задачи. Е, не успявам да го мия на често, сори наистина. :oops:
Дори вече изтрещявам тотално и съм кълбо от нерви. Не знам това следродилна депресия ли е какво е, нооооооо .... все рева, викам на Мишка. Сама не се трая вече. :oops:
« Последна редакция: Юни 09, 2010, 16:28:54 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #35 -: Юни 09, 2010, 15:41:25 pm »
Цветенце, и Калоян ставаше по 2-5 пъти нощем да се кърмим. Понякога сукваше по 5-6 пъти и отново заспиваше. Като започнах да отбивам минахме на гушкане вместо кърмене и така установих, че не е бил гладен, ами си иска контакта с мама. Чак на 1г. 7-8 м. почна да спи повече. Сега на 2 г. 3 м. пропуска доста често нощното мляко.

Мише, имам дежаву като говориш за Калина. Калоян беше точно такъв. В количката се седеше само, ако е време за сън и се движим, без да спираме. Иначе се чуваше от Лозенец до НДК. Носех на ръце и бутах количка. Никоя сили не беше в състояние да го склони.
Сега като се вози Божана и си разглежда любопитно света ми се струва, че нещо не е наред. :lol:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #36 -: Юни 09, 2010, 15:48:38 pm »
Мерси момичета, за споделеното!
Ето, явно някои деца и АМ даже пият през нощта, а аз се чудех да не го товаря с нощно кърмене :)

Мише, и Симона хич не искаше в количка. Това, което е сега с Антон - пу пу, да се разхождаме спокойно с количката, той да си наблюдава наоколо с любопитствои кеф - при нея изобщо го нямаше. Мрънкане, гърчене, ревове. В един момент направо я прибрах в килера, само ми пречеше в коридора. После, вече беше на 2г и отгоре, сама я изнамери в килера, заварвам я един ден - дърпа да я извади  :lol: И досега си я търси, и даже до кварталния магазин може да е, ама от време на време се настанява в нея и иска да я возим. Иди ги разбери...
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #37 -: Юни 09, 2010, 23:01:01 pm »
Сияна си правеше вече една хубава пауза нощем,заспива към 22ч и се будеше към 7,но от няколко дни започна да се буди в 5.Надявам се,че скоро ще се осъзнае и пак ще си поспиваме повечко.Иначе тя си спеше непрекъснат сън от 4-5 часа нощем още от новородена.
А колко мляко трябва да изпива едно 4-месечно бебе?Гледам на кутията АМ пише 180 мл,но не е ли много?До сега като се е налагало да и замествам хранене и давах по 150мл.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #38 -: Юни 09, 2010, 23:06:53 pm »
Кокиче, и аз сама си гледах децата, ако не беше баба като идва да си взема пенсията да ми помогне да държи Стефания до центъра жива умряла бях,а децата си искат разходката
не веднъж съм кърмила вв парка и с бебе на гърда тичам да хвана Стефания, щото е решила някаква далечна мечта да пребори
стефиЗ също абсолютно сама си ги гледа, а както всички знаем има доста ангажименти напоследък и по друга линия
ама- това е, искали сме ги, родихме си ги, ще си ги гледаме  :D
всичко е периоди и минава, обещавам ти
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #39 -: Юни 09, 2010, 23:24:55 pm »
мдааа, мини е много права, трудно е, ще ти трябва малко време да се нагласиш и да изградиш режим, но всичко е въпрос на мотивация и адаптация :wink:
а ако ти кажа пък след 1г. какво те чака, това ще ти се стори песен - едното търчи в една посока, другото в друга на площадка с още около 60-70 деца или в парк, ставаш на разногледа :lol:
хубаво е от сега да започнеш да учиш Миша да ходи редом с теб хваната за количката и без команда "пусни се" по никакъв начин да не се пуска :lol: аз така съм дресирала Деси, че и в парка като влезем докато се усети къде сме ходи хваната :lol:
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #40 -: Юни 09, 2010, 23:34:20 pm »
кокиче, в една книжка за кърменето, която прочетох отгоре - отгоре, пишеше че родилките били с много опънати нерви и затова трябвало да ядат храни, богати на Б12. не стигнах до там, където пишеше кои точно са тези храни, затова за всеки случай си хапвах повечко от всичко - то и затова се получи такъв закръглен резултат :lol:
ще влезете в ритъм, ще видиш. и мен в началото ми беше трудно с двамата, хем и не бях съвсем сама, а имаше помощници, но лека полека се организирах, отдавна ги гледам съвсем сама, мъжът ми също е от постоянно пътуващите, аз самата работя от нас - в началото дори и не можех да си представя колко неща всъщност с добра организация, ще успявам да свършвам. и при нас всичко е в движение - и кърмене, и моето ядене, ама няма как - денят все не стига за всичко :wink:
като им видя хубавите очички, винаги има още сили.
« Последна редакция: Юни 09, 2010, 23:35:56 pm от tzvetenze »
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #41 -: Юни 09, 2010, 23:37:23 pm »
Цвете, редактирах си поста и добавих още нещо към теб. :)

Ако гледах само него, може би щях да го мия още по-често. Но аз ги гледам абсолютно сама и двамата. Никоя баба не помага. А мъжът ми бачка от сутрин до вечер (след 20ч. се прибира). Ходя и по площадки да играе Мишка. Ето днес - при нотариус, до Метро и т.н. В понеделник цял ден бяхме във Варна, пак по нотариус, банки и т.н. задачи. Е, не успявам да го мия на често, сори наистина. :oops:
Дори вече изтрещявам тотално и съм кълбо от нерви. Не знам това следродилна депресия ли е какво е, нооооооо .... все рева, викам на Мишка. Сама не се трая вече. :oops:
Много добре те разбирам, защото съм на същото дередже. Аз например не мога да кърмя, защото баткото е неудържим и непрекъснато върши някакви бели-тича около мен и подскача, хвърля разни играчки... Баща ми идва да помага, но въпреки това трудно се справяме, заради много палавия батко. Мои приятелки с момичета предпочитат, ако раждат второ пак да е момиче. Не мога да ви опиша за какво става въпрос. Дори не мога да се изцедя! Трябва да го вържа в стола за хранене и там понякога пищи, тресе се чак стола ще счупи! Не мога да свърша нищо-преди го слагах в кошарата, но започна да я прескача и отдавна я събрахме. Като сме навън започва да тича на където му видят очите-аз викам и няма реакция. Трябва да го настигна и да го хвана иначе не е ясно къде ще отиде, а баща ми е със забавени реакции и общо взето повече ме ядосва отколокото да ми помага. Един познат татко от градинката се чуди и вика, че не бил такъв баткото преди, а аз му отговорих, че просто го връзвах в количката затова.. Вчера например ще го преспива баща ми и детето не заспива почти 2 часа. Аз му казах, че ако се е наакал няма да заспи и той пак не го проверява. Като виждаш, че не заспива и подскача насам натам почти 2 часа провери го дали не се е наакал! Изнервила съм се много. С малкия на ръце гледам баткото докато седи на тоалетната, защото прави разни щуротии и пуска разни предмети вътре. Тоалетната х-я сме я вдигнали нависоко да не я достига. Иначе се опитва да стане прав на тоалетната чиния... Непрекъснато трябва да ходя след него. Ще видим какво ме чака като порасне и малкия. Дано поне той не е толкова палав. За сега се очертава по-кротък. Днес останах малко навън с двамата сама и се справих, но не е лесно никак. Забаламосвах го баткото да играе нещо около мен.  Иначе тича като бесен и трябва да оставя количката с бебето и да го гоня. Той пак тича, но по-малко. През повечето време се въртя около мен. Надявам се с времето да започне да слуша повече. Стана вече на 2 години преди 3 дни.
« Последна редакция: Юни 09, 2010, 23:43:59 pm от Tutto_bene »
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #42 -: Юни 09, 2010, 23:45:00 pm »
туто, то е ясно, че твоето си е най-тежко :wink:
а това ми е любимо, като ми каже някой - аууу две момиченца, блазе ти. Давам ги за 2 часа и след това пак да си говорим, кой е навит :lol: На тази възрат повярвай ми няма разлика между момичета и момчета, когато детето е кротко си е кротко без значение от пола.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #43 -: Юни 10, 2010, 09:16:23 am »

а това ми е любимо, като ми каже някой - аууу две момиченца, блазе ти. Давам ги за 2 часа и след това пак да си говорим, кой е навит :lol:

Стефи, вземам ги:)
Приготви им багажа и в неделя ще пътуват за Варна вместо за София:)
Аз мога да се похваля вече, че и Алекс падна от леглото днес:)))))))Ама нали са му по големи бузите и трясъка беше доста силен:)))))Все пак Дани го води с 3:1:))))))
А уж съм барикадирала отвсякъде, преметна се през възглавниците:)
Мише, дано Калина -Малина оцени удобството на количката а не на носенето от мама :wink: и да минават спокойно разходките ви:)
Цвети, аз също опитвах да залъгвам някой от тримата с биберон или вода нощем но след 2 вечери се отказах от тези опити. Докато не си изпият млякото не се успокояваха и спрях да ги мъча децата:) Сега всяка нощ поне двама от трима се будят да пият мляко.
« Последна редакция: Юни 10, 2010, 10:06:40 am от Lisko »
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #44 -: Юни 10, 2010, 09:44:43 am »
Лиско, здрави да са ти каскадьорите - позакъсняли сте  :lol: :lol: :lol: колко още ще падат... стопли се вече, търкаляй ги по земята и няма накъде повече да паднат, освен да съборят нещо отгоре си.
Пък за гледането сами... свиква се и Лиско си ги гледа сама и не се е оплакала веднъж (няма да казвам, че и ние сме съвсем сами) или е по-различно като децата са на една възраст... Все пак не са кукли да седят и да не мърдат - ще скачат, ще викат, това е, наши са си, трябва да намериме най-добрата организация и нещата си идват на мястото.
Мише, теб те изтървах с твойте неволи. Аз бях решила проблема с количката, да излизаме, когато им е времето за сън, не че някой път решаваха да не спят и е имало ревове и тръшкане, ама седят там вързани и това е. Като поотраснаха им хареса да се возят, не да се морят. Особено има ли за ядене и пиене, спокойствие голямо  :lol:
Стефи, пращай ги, Лиса да не се навира пак, има си вече мома  :lol:
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #45 -: Юни 10, 2010, 11:49:37 am »
не веднъж съм кърмила вв парка и с бебе на гърда тичам да хвана Стефания, щото е решила някаква далечна мечта да пребори

Да! :lol:Това и на мен ми се случи наскоро. :lol:

Добре, не ме разбирайте погрешно. Не съм искала да се оплаквам. Естествено, че сиъм си искала дечицата. Исках просто да споделя. Имах нужда. Надявах се на някакво разбиране. Никой от близките ми не ми е казал една дума като подкрепа, затова, че се справям, все пак.

Сега ще ви разкажа нещо весело от вчера. :D Вчера по обяд, след като ходихме на Метро, обещах на Мишка да поиграе на площадка. Уточнявам, че сме с колата, а тя е спряна точно до самата площадка. Играе си детето в пясъчника, пързаля се, :D аз седя на пейка и гушкам Косьо - с две думи всичко си е 6 :D. В един момент внезапно завалява силен проливен дъжд. 8O Тичам да слагам бебето в кошницата. В това време обаче Михаела стои до пързалката и реве неутешимо. Връщам се за нея, а тя реве, че бодито и било мокро. :lol: Вземам я да я сложа в колата, а тя не ще, щото колата била мокра! :lol: :lol:Та смешно ми е, че не се сети да се затича към колата, а стои до пързалката и плаче безпомощно, горкото и проблемът и е, че бодито и колата били мокри. Докато я закопчавах, улицата стана на река. Излишно е да казвам, че сандалите ми бяха подгизнали и съответно и потникът ми бе като компрес. Връщам се и за чантата от пейката и накрая потегляме. Толкова силно валеше, че чак нямах видимост. Стъклата ми се изпотиха. След няма и 5 минути всичко свърши и нямаше и следа от дъжда. Дори в някои квартали не било валяло. После обяснявах на Миша, че през лятото така се случва и няма нищо страшно.:) Просто трябва да се скрием на сухо. Каза, че при следващия дъжда няма да плаче. :wink:

Цитат
хубаво е от сега да започнеш да учиш Миша да ходи редом с теб хваната за количката и без команда "пусни се" по никакъв начин да не се пуска  аз така съм дресирала Деси, че и в парка като влезем докато се усети къде сме ходи хваната /quote]
Стефи,
и в това се провалих. Когато сме с количката навън, Мишка е все на 1-2м. след мен и си събира камъчета. А аз все я изчаквам и подвиквам: Хайде, Мише!" :lol:
« Последна редакция: Юни 10, 2010, 12:24:06 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #46 -: Юни 10, 2010, 12:19:55 pm »
Кокиче,ама наистина си е било приключение :D

*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #47 -: Юни 10, 2010, 13:15:37 pm »
Момичета, я ми кажете моля трябва ли да се притеснявам. Нашето момиченце ще стане след няколко дни на 8 месеца, но не може да седи още сама. Личната лекарка иска да ни праща на физиотерапия, а пък лекарка от Токуда, при която я водя от време на време казва, че нищо й няма, че гръбначния й стълб още не е готов. Иначе детето е от спокойните и кротки деца, лежи си и така се забавлява. Дори не проявява интерес да се обръща и търкаля. Може да се обръща, но ако аз не я обърна хич няма да се сети.
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #48 -: Юни 10, 2010, 15:06:03 pm »
туто, то е ясно, че твоето си е най-тежко :wink:
а това ми е любимо, като ми каже някой - аууу две момиченца, блазе ти. Давам ги за 2 часа и след това пак да си говорим, кой е навит :lol: На тази възрат повярвай ми няма разлика между момичета и момчета, когато детето е кротко си е кротко без значение от пола.
Стефи, не че е мое, но имам познати 2 майки с по 3 момчета и няма такова нещо- не са толкова палави и самите те го признават, защото виждат за какво става въпрос. Познавам доста и с по 2 момичета. Какво да ти кажа... ми има си разлика и това е-момичетата някак си повече слушат,, защото се и развиват по-рано. Друг е въпроса, че аз също съм била доста палава и като си помисля какви съм ги вършила направо косата ми настръхва. Явно Криси на мен се е метнал. Да не говорим за каскадьорските ми номера.. Абе сега ще разбера аз каква съм била. Като се сетя къде съм се катерила и от къде съм скачала.. Като станах ученичка 1 клас се бях записала на плуване, отделно на лека атлетика и худ. гимнастика, дойде един да ми се моли да тренирам гребане и аз му заявих, че не съм момче... В крайна сметка наблегнах на плуването. Аз точно това искам да обясня, че Андрей въобще не е толкова енергичен като Криси. И той си е мой :). За сега само маха с ръце и се усмихва. Криси така беснееше на неговата възраст-риташе нон стоп и горната част на количката подскачаше. Той още в корема ми се изявяваше. Има и палави момичета. На една приятелка щерката беше доста палава. Просто си е до темперамент.
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #49 -: Юни 10, 2010, 16:02:14 pm »
Момичета, я ми кажете моля трябва ли да се притеснявам. Нашето момиченце ще стане след няколко дни на 8 месеца, но не може да седи още сама. Личната лекарка иска да ни праща на физиотерапия, а пък лекарка от Токуда, при която я водя от време на време казва, че нищо й няма, че гръбначния й стълб още не е готов. Иначе детето е от спокойните и кротки деца, лежи си и така се забавлява. Дори не проявява интерес да се обръща и търкаля. Може да се обръща, но ако аз не я обърна хич няма да се сети.
Не се притеснявай. Педиатърката ти е казала, че не е проблем. Явно е въпрос на темперамент. Аз като сравнявам сега големия и малкия има доста разлики. Като знам големия как риташе непрекъснато и се обърна рано, този малкия е по-спокоен и ми се вижда чак притеснително това, че не рита толкова. На една приятелка синът и беше доста спокойно дете и той късно се обърна.
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #50 -: Юни 10, 2010, 16:40:37 pm »
Цвети, аз също опитвах да залъгвам някой от тримата с биберон или вода нощем но след 2 вечери се отказах от тези опити. Докато не си изпият млякото не се успокояваха и спрях да ги мъча децата:) Сега всяка нощ поне двама от трима се будят да пият мляко.

явно ми е втълпена тази информация, че трябва да правят нощна пауза от яденето децата, щото иначе не знам си какво не е ок за тях. сега виждам колко много от вас също ядат през нощта и разбрах, че не сме някакво странно изключение.
ето и днес излизаме с приятелка и нейното детенце, става въпрос по темата, и тя казва - абе вече е голям, не трябва да яде нощем. хубаво, ама какво означава в случая "не трябва".

днес ни сложиха третия пентаксим (ние вървим по-назад с имунизациите във времето), поне за третата доза минахме по касата, пак е нещо.

за сядането - моето момченце също наближава 8 месеца, но е далеч да седне сам - не е много по обръщанията и превъртанията също. и щерката така беше - съвсем нормално се разви :)
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #51 -: Юни 10, 2010, 21:08:38 pm »
Митко спря да се килва и да пада от седнало положение към девет месеца и половина.И на мен ми беше притеснено,но сега виждам че е нямало защо.Всяко дете си е строго индивидуално.
За храненето нощем-и ние още пием мляко в 5,30-6ч. сутрин.Неможе иначе да изкара 12-часова пауза без храна,а и не го насилвам.Жив и здрав и това ще отмине :)

*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #52 -: Юни 10, 2010, 21:13:20 pm »
ох за моето не искам да казвам колко е кротко, започнах да си мечтая да троши играчките си, от сега се чудя как ще я караме после
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #53 -: Юни 11, 2010, 09:47:08 am »
ох за моето не искам да казвам колко е кротко, започнах да си мечтая да троши играчките си, от сега се чудя как ще я караме после

Мари, да си ги сменим за малко ;) - Стефан е много добър в чупенето и в дивеенето, както обичам да казвам все още не му знаем формата на главата щото цялата е в цицини  :lol:. Той по земята не ходи, вечно е покатерен някъде, а ходенето е тичане...
А за кротките момиченца, кротки са и по бързо се развиват ама как се водят по мъжкия акъл не е истина ;). Елена копира Стефан и прави неща които никога не е правила нито на неговата възраст, нито като по малка - дъвче играчки, дърпа пердетата...

А за храненето нощем, хранете ги като искат, аз още и за Ели държа отворен млечния бар, въпреки че от няколко месеца не си е искала да яде призори. А Стефан си го храня минимум веднъж около 4-5-6 часа, а и преди това пак се примрънква.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #54 -: Юни 11, 2010, 10:26:25 am »
Сияна още не прави опити да се обръща и да не ви казвам как ме ядат по роднинска линия защо не се обръщала вече :? Според мен всичко е индивидуално и не се притеснявам въобще.

*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #55 -: Юни 11, 2010, 13:40:26 pm »
Хриска, детето няма 4м. какво искат пируети ли да прави :lol:
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #56 -: Юни 11, 2010, 15:24:58 pm »
На моя приятелка дъщеричката тъкмо навърши 5 месеца и още не е почнала да се обръща!
За разлика от моя хеликоптер, който в края на четвъртия започна и вече е падал веднъж от спалнята, а днес и от люлката си :oops: Беше си заспал дълбоко, дори си похъркваше, че и коланите му бях сложила и реших, че мога да простра два чаршафа Не съм се бавила повече от 3-4 мин и като чух един рев, така се изстрелях към стаята, а той синковеца как се е измъкнал не знам, но беше под люлката на пода 8O Изкарах си акъла и като ме гледа с един жални очи :( Прегледах го дали се е ударил, макар че не е високо, но все още съм на тръни!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #57 -: Юни 11, 2010, 16:12:57 pm »
Моята девойка получи нова паста за зъби. От кеф си мие зъбите по 8 пъти на ден и се преоблича също по толкова, защото при всяко миене имаме по капка вода някъде по дрехите и сме "мокри" и не можем да седим така. На мама и идва да се гръмне, защото последното нещо което и се прави в тая жега е да пере и глади по две перални на ден ама пита ли я някой  :lol:
Вчера и събрах част от играчките и ги хвърлих в кофата. Естествено беше нова и сложена точно с тази цел. Тя има хиляди боклуци, които водим по списък. През 5 мин се сеща за някоя и почва кански рев да  я намеря и дам. Това как да стане, като тя си ги хвърля където си иска. Стотици пъти сме говорили ама не. Вчера ми каза, че съм шантава и получи едночасова майка която да съвпадне с нейното описание. Накарах и се здраво, един шамар по дупето за респект и играчките в коша. Да видим днеска дали ще съм шантава  :lol:. Чудя се вече как малко да я накарам да мисли преди да свърши нещо нередно и да понася отговорността след това. Говоря с часове, но май се научиха да не ме слушат когато не им изнася  :lol:
Поздрви и усмивки   
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #58 -: Юни 11, 2010, 20:14:49 pm »
Хриска, детето няма 4м. какво искат пируети ли да прави :lol:
Ами и аз това се опитвам да обясня!Ама сигурно се сещате "кой" само това знае,не се ли обърна,та не се ли обърна!

*
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #59 -: Юни 11, 2010, 23:11:41 pm »
Моят син чак към 7 м. взе да се обръща, но сега не мога да го сложа легнал, че да му сменя пелената, без да почне да се върти.  :lol:

хриска
, тези хора в кой свят живеят? :x

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Слънчева седмица (7.06.-13.06)
« Отговор #60 -: Юни 12, 2010, 01:35:26 am »
Толкова съм разсеяна вече, че не помня кое на колко месеца сме го направили, затова си записвам  :lol:.
Развеселихте ме малко, че ми е тягостно днес.
Ние открихме пясъчника и всяка вечер половин час преди да се приберем елате ни вижте до ушите сме в пясък,а после право в банята.Преди два дни сам си бута коритото на пода в банята и сяда в него с дрехите барабар.
И ние от скоро пием АМ през нощта, опитах да давам вечеря, добавям бисквитки във вечерното мляко, няма ефект и се примирих.Той не искаше и да се отбива, ама свикна.Ще му дойде времто надявам се.