0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #140 -: Юни 11, 2010, 14:03:00 pm »
Ники, ти в коя седмица си? Дай една лентичка да те следим :)


Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #141 -: Юни 11, 2010, 14:05:59 pm »
По въпроса за прегледите на магарето,моя док преглежда именно така първите 2-3 пъти   :D на магарето ;)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #142 -: Юни 11, 2010, 14:34:56 pm »
Момичета, недейте така с това магаре, нарича се гинекологичен стол  :lol:  :lol:
Да ви питам нещичко - някоя от вас да е имала ниска кръвна захар? Защото моята, взета от пръста е 3,25 (реф.3,5- 5,5)  :? Чудя се на какво може да се дължи? Сладко почти не близвам, особено шоколад, от него направо  :x  :x  :x
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #143 -: Юни 11, 2010, 14:56:34 pm »
dianka , какъв е проблемът с ниската кръвна захар? Като не искаш сладко - не яж, то хич не е полезно. Завиждам ти направо, аз съм такъв любител на сладкото...Плодове нали ядеш?
Мен ме преглеждаха с вагинален ехо до 13 седмица, после само с коремен.

Съвет от мен - отивайте и си оправяйте де що зъб имате, че днес трябваше да ми вадят и носих Ники с мен. Познайте как ме шиха под бебешки рев.
Хич и не отлагайте, че сега ем ми е гадно, ем ми е надрусано, ем не смея да кърмя.
И да не забравите - много вода в жегите!
[/url][/url]
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #144 -: Юни 11, 2010, 15:00:43 pm »
А, Раши искаш пълен контрол над нещата  :D :D :D

Дианка за нисък не знам въобще. Мен на 1 Фм ме гледаха с вагинален, че едното бебе много се въртеше и нямаше как да го хванат. Ние сме застанали на 69  :D и едното много трудно се вижда.

Раши в Токуда ми казаха, че според тях се качва матката и за това придърпва. Ама аз и само със сетрите говрих де.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #145 -: Юни 11, 2010, 15:53:37 pm »
Иии, добре де, няма да те тормозя, Нинка-пиколинка :)

Вени, и аз имам вече един малък кариес от бременността. Едвам навих мъжо да ме прегледа. Сега от 2 месеца го тормозя да ме приеме да ми оправи кариеса. Каза, че най-добре било да го оправи в 6тия месец, та чакам. Срамота, жена на зъболекар да ходи с кариеси в устата. Ще ни се смеят хората.  :lol:


Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #146 -: Юни 11, 2010, 17:34:54 pm »
Здравейте момичета, да ви се похваля и тук- вече сме си вкъщи с моята звездичка Теодора. На 7 вечерта ми изтекоха водите и на 8 сутрината се появи и тя :D Беше доста тежко раждане, но резултата си заслужава..Нямам време да ви изчета сега, но се радвам да видя нови попълнения, леки  :cloud9: и успешен финал!!!
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #147 -: Юни 11, 2010, 17:37:51 pm »
И тук да те поздравя и  :bighug: и бързо да се възстановяваш  :)
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #148 -: Юни 11, 2010, 17:50:53 pm »
Честито Смайл Бейби! Бъдете много здрави и вечно щастливи!

Аз днес бях пак на преглед и за моя изненада бебчетата се оказаха 2  :lol: Наистина е било доста рано за преглед, а и сакчетата са по мънички от нормалното. Докторите казаха че е нормално и ме чакат в сряда за още един преглед.
Най-много в сряда да ме изненадат че са 3  :lol:
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #149 -: Юни 11, 2010, 18:08:59 pm »
Оле Криска  :) супер
Честито ти сакчета ,а и 3 да са какво от това ще бъдеш много щастлива мама :)
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #150 -: Юни 11, 2010, 18:09:14 pm »
Честито!!! И добре дошла в отбора на близнашките майки. Сега много да се пазиш.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #151 -: Юни 11, 2010, 18:28:36 pm »
Честито Смайл Бейби! Бъдете много здрави и вечно щастливи!

Аз днес бях пак на преглед и за моя изненада бебчетата се оказаха 2  :lol: Наистина е било доста рано за преглед, а и сакчетата са по мънички от нормалното. Докторите казаха че е нормално и ме чакат в сряда за още един преглед.
Най-много в сряда да ме изненадат че са 3  :lol:
Kriska :bighug: :bighug: :bighug:

*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #152 -: Юни 11, 2010, 18:40:04 pm »
:) Темата започна да заприличва на близнашка. :)
Честито и от мен на майките с близнаци!

Smile_baby,
Честито, да сте живи и здрави!

nikolina-pikolina, имам чувството, че при мен именно тези менструални болки прерастнаха в контракции към 13 г.с.

Вече 5 дни съм на но-шпа и продължавам да си имам най-различни болки. След силните контракции, започнаха едни силни присвивания на матката (подобно както при разтройство). А днес болка ниско долу и в кръста. Увеличиха ми но-шпа на 3х2 и ми казаха, че ако продължат болките да се обадя отново и да започна да лежа в къщи и че от сега нататък болките щели да се засилват.
Казаха ми да пия но-шпа 1 седмица, тя почти изтича и ми е интересно колко дълго мога да продължа да я пия?
« Последна редакция: Юни 11, 2010, 18:48:02 pm от Lucky »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #153 -: Юни 11, 2010, 19:18:26 pm »
Здравейте момичета, да ви се похваля и тук- вече сме си вкъщи с моята звездичка Теодора.
Честито мила! Таман се чудех какво става с теб. Да ти е жива и здрава.


Криска, честити 2 сакчета :-).


  
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #154 -: Юни 11, 2010, 19:40:54 pm »
Смайлче честито мила цунки на малката Теди !
Крискаа браво честито ти 2 сакчета!
[/url]
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #155 -: Юни 11, 2010, 19:51:40 pm »
Честита ти принцеска Смайлче,много се радвам за вас :)
 Крисинкааа нали знаеш колко ти се радвам ,а сега и лентичката като ти гледамм ами много е хубавааа  :D :balk_21: :balk_21: :balk_21:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #156 -: Юни 11, 2010, 19:58:26 pm »
Lucky на мен днес в Токуда ми казаха, че матката се качва нагоре, а и бебетата растат и риткат вече по-силно. При мен само вчера имаше повече присвиване, но под пъпа, а шридърпването е нормално сега.
Аз съм на нош-па и Магнерич. А и всички казват, че в 4 месец много рядко е да се случи да има контракции жената, в 99% е разтягане на матката. Мен всичко ме боли, аз вече 4 месец лежа, само 3 дни съм била на работа и се пазя много.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #157 -: Юни 11, 2010, 20:18:34 pm »
Прогестеронът е хормона на бременността. Именно този хормон осигурява изхранването на ембриона до образуването на плацентата. В една книга го даваха все пак за тератогенен - слепване на срамните устни при някои момичета, чийто майка са взимали прогестерон през бременността. Аз също съм на Утрогестан, заради болки. Казаха ми да избирам да го пия или поставям вагинално. Вагинално имало по - малко странични ефекти. През устата има замайване, падане на кръвното.

Още приемам оферти за читав АГ за водене на ЖК по здравна каса в София. Препоръчайте от личен опит :bighug:.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #158 -: Юни 11, 2010, 21:51:34 pm »
Леле  :D страхотни новини !

Браво Смайли, Честита ти звездичка  :D Най-после реши да се покаже, сега и снимки ако сложиш е фул хепинес  :D

Криска   :lol:  :bighug: Юпи ! Хайде сега да растете и всичко да е наред  :D
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #159 -: Юни 11, 2010, 22:03:07 pm »
Честита принцеса на Смайл бейби, да расте здравичка и послушна.
Криска, радвам се че всичко е наред-чакаме още новини от теб.
Лъки, от доктора знам, че менструалните болки също са контракции.
Да ви се оплача, моето бебе не ми дава да ям :lol:
Хапна ли малко повече от колкото е преценило, че ми се полага, отива всичко по дяволите. Днес стана същия номер. Ще ям колкото ми позволява.
Пазете се в жегите, аз днес съм като риба на сухо, как ще я карам с голямата тумба не е ясно.