0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #160 -: Юни 11, 2010, 22:22:12 pm »
Утрогестан аз все още пия, даже днес мисля да го спра. От месец го взимам през устата и единствено от време на време ми се гади, но това да ми е проблема.

Smaraidi аз съм се записала при д-р Кирякова в Токуда, тя води ЖК, иначе ме наблюдава и др лекар. Много е добра, супер е. Така че ти я препоръчвам с две ръце.

Предния път бях при д-р Клисурски от МД, също много печен лекар. Ако искаш, мога да изнамеря контакти.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #161 -: Юни 11, 2010, 23:32:13 pm »
Честита ти принцеска ,Смайлче !:P
Добре дошла на Криска и да и е лека и безпроблемна бременноста до термин :wink:
При мен от Утрогестана през устата нямаше странични действия,а във влагалището от него получих гъбички :oops:
Очния каза,че мога да раждам нормално и сега мненията са 2 за нормално и 2 за секцио АГ при което ще раждам и дали ще се завърти бебето май ще са решаващи,но важното е,че сме добре.
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #162 -: Юни 11, 2010, 23:32:37 pm »
nikolina - pikolina, може да ми изпратиш координати :).






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #163 -: Юни 11, 2010, 23:45:44 pm »
Привет на всички тук!
Добре дошли на новичките  :wink:
А ние днес ходихме да ни погледнат на УЗИ! Нормални сме по главичка и бедро за седмиците си! Плацентата била в добро положение /не запомних точно/. Ритахме пак като на световното  :lol: Аз само това гледах  :wink: И така, така - взеха ми микробиология и цитонамазка. А хемоглобина ми пак е нисък и почнах желязото! Ама не винкели де  :lol:  :lol:  :lol: И още съм на утрогестан  :wink: Ама той си ми е за кадем на мен - заобичах си го него и сякаш ме е страх да го спра. Ама ми казаха да го продължа за сега още 2-3 седмици. Та съм доволееееееен  :lol:

nikolina-pikolina, много се радвам да те срещам тук в тази темичка! С теб имахме подобни изживявания, та........ помня ти перипетиите! Но сега всичко ще е ОК докрая! Нали пазим леглата и сме взели всички възможни мерки  :wink:

Хайде, леки и щастливи оставащи дни, седмици, месеци на всички ви!
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #164 -: Юни 12, 2010, 06:04:46 am »
Добро утро !
нес съм се наспала рано а и малко се притесних та бързам да ви питам
Кървенето на венците ще спре ли изобщо
Ходих на зъболекар почисти ми зъбния камък препоръча ми паста но друго не посмя да ми изпише
Тия дни  гледам че е доста та се чудя дали е от венците
Само сутрин е - първите няколко изплювания
Ще взема да ида все пак и на гърло да ме видят
Имате ли вие кървящи венци момичета ?
Как ги лекувате или по време на бременност нищо не може ?
[/url]
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #165 -: Юни 12, 2010, 09:07:18 am »
Добро утро  :)
Тук всичко спи  :lol:

Виви , аз четох някъде, че кръвта ни се увеличава и като странични ефекти идват кървящи венци, разширени вени, подути крака, може кръв от носа да тече...
Но не знам колко е нормално и кога става притеснително.

Мисля, че Дианка имаше такъв проблем, а на Раши мъжо и е заболекар ( а тя ходи с кариеси  :lol: ) - та предполагам те ще са къде къде по-компетентни.  :bighug:

Аз 2 вечери не мога да спя...топло ми е, не мога място да си намеря, въртя се като шугава и за капак - бебка явно и тя не може да заспи, защото по цели нощи танцува яката работа  :bellydance: Много силно я усещам и това също допринася за неспането ми.
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #166 -: Юни 12, 2010, 10:36:00 am »
Криска, честити ти сакчета, само дето се беше ошашкала, бъди спокойна и позитивно настроена занапред.Късмет!
Барбарончехубави новини, много се радвам за теб!
Момичета, голяма жега вчера си показах за малко носа навън и набързо се прибрах, днес даже и не си помислям да изляза.
Приятен ден на всички. :D
« Последна редакция: Юни 12, 2010, 10:43:00 am от Tais »
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #167 -: Юни 12, 2010, 10:51:02 am »
Смайли, честито, мила! Най-накрая се показа твоята маймунка ;) Гушкайте се и си гукайте на воля сега.

Криска, честито официално, страхотно е, че сте видяли двете сакчета! Сега стискаме палци за пулсче и всичко да се развива, както си му е редът.

viviq, за съжаление кървенето от венците не е необичайно. Почистването на зъбния камък и смяната на пастата за зъби, за съжаление, са това, което може да се предприеме... Е, може да помислиш и за някоя по-мека четка за зъби, която да не те дразни толкова. Но не може много да се направи... И към 6-ти месец задължително отивайте на профилактичен преглед - на мен ми оправиха 3 новопоявили се кариеса  :? Но пък съм доволна, че ги хванахме сравнително навреме.

Жегата и мен ме мъчи ужасно - уж съм на морето, а ме е страх да вляза във водата, хич не изглежда чиста. Топя се само до коленете, понамокрям се с ръце и излизам... Не съм вярвала, че бременността ще ме направи толкова параноична. Ходим на разходки, но стават все по-кратки, шкембето започва вече да ми тежи и кръстът - да ме боли. А от жегата се уморявам супер лесно. Но, както каза половинът - като знам през какво мина, за да стигнеш до тук, въобще не ми се оплаквай, искам само да се глезиш ;)

Айде, както се пишеше по картичките - "солени целувки от морето"!  :lol: Че станах нещо много дълга за четене.
« Последна редакция: Юни 12, 2010, 10:56:46 am от cambozzola »
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #168 -: Юни 12, 2010, 11:12:55 am »
cambozzola ти направо си смела, аз пък даже не отивам до морето все още, надявам се на следващия ми преглед да говоря с доки и ако съм добре да ми отпуснат синджирчето и да ме пускат да излизам повече, поне да се топна и аз като теб до коленцата.От както съм бременна само в къщи  :(, но няма как ако трябва ще стоя щом е заради бебка.
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #169 -: Юни 12, 2010, 11:30:20 am »
За кървенето от венците - ами при мен винаги кървят при бременност. Но аз си взех най-меката възможна четка и така поне не ме болят като си мия зъбките  :lol: А иначе зъбите ми са супер здрави, така че не ме притеснява особено! Знам, че е нормално и като родите всичко отминава!
А по въпроса за моренцето - ами на едно "Д" разстояние съм от него, но май тази година смятам да го прескоча! Страх лозе пази  :lol: Та съм се настроила де  :wink:
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #170 -: Юни 12, 2010, 11:45:55 am »
Добри утро, слънца ;)

Смайлче, честито, миличка! Бъдете живи, здрави и послушни!
Криси, честито за сакчетата :)

Камбозолка,аз вече ходих до морето, но беше още студено за къпане. Сега ако отида, бих си се къпала. Мисля, че няма проблем. Нали точно Юни месец морето е най-чисто :)Само в басейн не бих влязла. 

Вивка, права е Раис, нормално е да кървят венците по време на бременността. Мъжо работи често с бременни жени и ми го е казвал много често. На мен не ми кървят от четката, но като минавам зъбите с конец, венците ми кървят повече от обикновено. Та вземи си по-мека четка наистина и ако ползваш конец, го зарежи, ами си купи интрадентална четка. Тя е много тънка и е за почистване между зъбите. Ако пък кърви твърде много и си неспокойна, или да зъболекар да те погледне.

Хубав ден и внимавайте по жегите :)



Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #171 -: Юни 12, 2010, 13:39:32 pm »
Привет, аз със зъбите съм ок, понякога, ако ме заболят венците се плакна с един разтвор на Билка, доста е силен, но върши супер работа.

Smaraidi, д-р Клисурски 0898 64 79 37, 917 22 39 МД, 9251415.221 в кабинета му в Люлин. Надявам се да ас актуални.
За токуда, нямам тел. на д-р Кирякова, но можеш да се обадиш по телефона.

аз тази година за море не искам и да мисля, сега лежане и пазене.

Хубав ден.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #172 -: Юни 12, 2010, 13:44:40 pm »
Барбаронче  :) радвам се че всичко е нормално при вас , а така ще е и до края де :wink:

А по въпроса за морето да ви кажа само да ме отърват обожавам го :lol: ама вече съм голям плондер почти шамандура  :lol: и ще ме е срам а и много малко остана та ще стискам зъби какво да правя.Затворила съм се в къщи и не мърдам ,че излизах предиобяд и сега още не мога да се съвзема от жегата.

Тайсче ,надявам се всичко е ОК на прегледа и да можеш да ходиш малко на море а и на разходки вечер в морската на по биричка или сокче :wink:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #173 -: Юни 12, 2010, 15:38:43 pm »
 :lol: И аз с морето, таз година май ще си останем на Вие.

Мои дружки ми казват, че имало много бременни по плажа, а и една позната замина Май и каза че ще се върне чак Август - тогава и е термина  8O Аз не съм толкова смела и не иска да съм далечко от док  :cuddle: :lol:

Мисля, като приключа със сесията да си купя карта за някой басейн и да ходя на плуване. Ставам все по-голям бидон и направо не знам как ще се оправям с тези кг!
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #174 -: Юни 12, 2010, 15:42:10 pm »
Аз съм много скептично настроена с тези басейни и морето. Има толкова зарази, само една гъбична инфекция ни трябва да ни се лепне.

2008 бях на море, в 5 месец, върнах се с бронхит, кашлица, кихане, в резултат на което ми се отлепи едната плацента, стана инфекция и така. Края го знаете.
Мисля, че една год. може да прескоча морето.

Пазете се много.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #175 -: Юни 12, 2010, 16:00:52 pm »
Напълно съм съгласна с Николина ,и смятам че една година без морето в името на това да родя здраво детенце е нищо време ,а после ще си се чипкаме заедно с бебо :)
 Като цяло съм луда на тема плаж и немога да изляза от водата попринцип,но тази година ще си се гледкаме от заведениицата само,ее ще си мокря крачетата чат пат  :wink:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #176 -: Юни 12, 2010, 16:47:56 pm »
Лелеее, момичета каква е тая  жега - носа не мога да си подам навънка. За капак съм сама и малкият реши, че трябва цял ден да се напишква (в процес на махане на памперса сме) и цял ден снова с парцала да бърша локвички  :lol: но няма да се дам така лесно, хмммм...
Вивка, моите венци кървят, сърбят, абе красота отвсякъде са. Ползвам паста Лакалут Актив и плакна вечер с вода за уста Елудрил - можело при бременност да се ползват. И аз подкрепям Жаси, ако имате зор със зъб, идете сега, няма да тръгнете да раждате на стола, после е по-трудно и да идеш, и времето е кът... След първата ми бременност имах към 7-8 зъба за оправяне - стари пломби, нови кариеси, един го "короновахме" и така.
За морето - ако ходим, ще е в края на август, и то в някоя гора край морето. На плажа хич няма и да стъпя, стига ми да си топна краката до коленете и да подишам морския въздух.
Ники, аз посещавах Клисурски преди да забременея, но в кабинета му в МД София. Доволна съм, сума ти неща ми оправи - инфекция, раничка имах, та ме прати на лазер. Но понеже съм в Младост, ми е доста далече за водене на ЖК. Не мога да споделя как е при водене на ЖК, но за рутинни прегледи на небременни съм "за".
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #177 -: Юни 12, 2010, 17:42:06 pm »
Дианка аз сега ходя в Токуда. Преди МД ми беше много близо до работата (НДК) и за това се бях записала там. Но сега мъжа ми се кара до Токуда, там си пизнавам лекарите, сестра ми там работи, така че съм си като у дома.
И аз съм в Младост 1А, новия блок до Била. Да вземем да се видим, ако си близо.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #178 -: Юни 12, 2010, 18:33:00 pm »
Да кажа, че съм напълно съгласна с николина-пиколина - пазете се много! Моята бременност премина безметежно и безпроблемно, затова си позволих това пътуване, но - както казах - не влизам в морето, камо ли в басейн. Раиса, премисли пак - гъбичките ни се лепят като мухи на мед, с тоя отслабен имунитет... Затова - под чадъра (за тези, припарили до плажа) и до коленцата (в морето).
Поздрави!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #179 -: Юни 12, 2010, 19:12:19 pm »
Здравейте момичета, завиждам на тези които ще ходят на море благородно, обаче и аз ще се въздържа понеже мъжа ми не може да взема отпуски лесно и донякъде от шубе, да не стане нещо-все пак се отделяш от докторите които те наблюдават.