0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #100 -: Юни 09, 2010, 18:48:15 pm »
Криси, доколкото знам, при ЧХГ на 2000 се вижда   нещо в матката - с предишната ми бременност се видя при ЧХГ 2252, с тази отидох чак в 7г.с. и имаше и пулсации. Ако можеш пусни пак хормона. Стискам ти палци  :goodluck:
Йоана, в 8г.с. с вагинален би трябвало да се чуе вече :)
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #101 -: Юни 09, 2010, 19:45:23 pm »
Криска,
при мен плодните сакчета се видяха на 21-23 ден след трансфера с вагинален ехограф. Имаха вид на две капчици тогава и бяха на 0,5 - 0,6см. :)
Успех!

Фиа, добре дошла в темата!
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #102 -: Юни 09, 2010, 22:31:52 pm »
Фиа :) пази се.Не ти ли казоха от какво е това кървене,много момичета са така но при всяка е различно при някои е отлепване на сакчето ,при мен лично беше хематом и не беше опасно в смисъл бе далече от сакчето.Надявам се всичко да се нареди :crossfingers:

Криска  :) още малко търпение  :crossfingers: всичко да е на ред в събота и да видите една хубава точица.
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #103 -: Юни 09, 2010, 23:52:26 pm »
Майче, аз пак като някоя свекърва да попитам - а запушен нос имаш ли почти непрекъснато?

Деси, само месеца в който боледувах бях с хрема, след това не.

Криска, рано е още, поне при мен и при двете бременности видяхме сакче в 6г.с. Стискам палци за една успешна бременност!

Днес на прегледа док каза че всичко е ок с бебенце и потвърди че Габи ще си има братче :)

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #104 -: Юни 10, 2010, 05:15:39 am »
Криси, момичетата са ти казали, ама и за да добаве, че е много рано още.

Раши и на мен ми се надуват краката. Казах им, но не ми обръщат особено внимание. Казаха, че си било нормално и да съм пиела вода и да ги вдигам, когато мога.

Момичета, днес направо ме сбъркаха. Отивам си аз както всяка седмица да ми мерят водите и после дали имам контракции. Оказва се, че имам съвсем редовни контракции на всеки 3-4 минути. И то като гледаш това дето мери се качваше до максимума. А аз освен малко стягане, нищо друго не усещам. Знам си, че си ги имам, ама не им бях обръщала чак такова внимание, че да разбера, че са съвсем ритмични. Разпитаха ме и като установиха, че не са болезнени ми казаха де не ги мисля и че нямало проблем. По коридора срещнах и лекарката и тя също каза да не се притеснявам щом не ме боли. А аз все си мислех, че именно това, че са редовни и на малко време е знак, че ще раждам. Ама явно и това не било. Сега не знам вече какво да мисля и как да разбера кога да тръгвам към болницата. Направо ми разбиха всички представи за това за какво трябва да внимавам. Утре съм на лекар и ще кажат дали имам повече разкритие, ама като си знам, че тази седмица започна да пада тапата, очаквам да има повече. Утре след прегледа ще докладвам.


Боби



  
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #105 -: Юни 10, 2010, 08:37:52 am »
Боби ,ще разбереш предполагам всички казват че контракциите родилните много болят ,не вярвам да не разберем че са те.Аз непрекъснато се оглеждам за някакви симптоми но :(
Вчера ме влудиха ходих на сто места да ме гледат и изследвания да правя а бе ужас ,такава паника са :lol:
Като казох в ЖК че имам чубството че текат по малко води и доктора 8O хайде бързо телефони тук ,там за да намери кой да ми направи проба за водите ,че било страшно опасно ,после от болница в болница изследвания за да са сигурни че няма инфекция а бе луда работа.
Каткто и да е всичко е ОК плацентата е точти изтъняла нацяло в единия край ,но водите са в норми и бебчето все още има запаси.Това от мен за сега :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #106 -: Юни 10, 2010, 09:18:59 am »
Бубе, аз не съм си и помислила, че ще родя без да ме заболи  :lol:. Ама си мислех, че като са на толкова често значи, че се започва, а се оказа, че не означавало нищо подобно. Преди ми казаха, че в началото не било задължително да те боли и да съм ги гледала на каква честота са. Сега пък като са на желаната честота ми казват да чакам да ме заболи. И аз затова се обърках.

А за теб -по-добре така, от колкото да пропуснат нещо.   
На мен до сега нищо не са ми казвали за плацентата. Започвам да се чудя дали въобще я гледат всеки път.


  
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #107 -: Юни 10, 2010, 09:22:14 am »
Боби, Бубе аз се чудих дали раждам, точно защото контракциите не бяха особенно болезнени. Станах болезнени и то леееко болезнени като станаха на 3 минути.
Аз си ги засичах с това:
http://www.baby2see.com/contractions_timer.html

Абе като имате на 3-4 минути, по-добре идете до болницата, дори да ви върнат, отколкото да вземете да родите във вас :)
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #108 -: Юни 10, 2010, 09:23:12 am »
Здравейте момичета ние бяхме малко в болница но вече сме добре и сме в къщи
Виждам че има доста нови мами честито и добре дошли
А имаме и таива които вече очакват срещата с малките бебоци
Успешно и леко раждане желая !
Криси и аз мисля че е рано при мен плодния сак се видя в 5 гс и 5 дена а сърцето чухме 7 гс и няколко дена
Фиа няма да е лошо можеш не можеш да полежиш и разбери какво е това кървене пази се мила бебо иска почивка!
Лек ден на всички !
[/url]
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #109 -: Юни 10, 2010, 10:46:21 am »
Bobbie, разбира се, че ще разбереш когатрябва да тичаш към болницата. Тези контракции нямат нищо общо с родилните. Там е все едно кон те рита ниско долу, много болезнени менструални контракции на няколко минути. Просто света изчезва изведнъж. Тогава вече трябва да тичаш бързо към болницата.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #110 -: Юни 10, 2010, 11:51:46 am »
Момичета, здравейте. да се отчета и аз. Вчера бях на фетална морфоология в клиника Малинов. Ще ми правят серклаж - някой може ли да каже цена, как протича манипулацията, трябва ли да се лежи след това - имам предвид за по-дълъг период от време. Спокойна съм, защото съм при д-р сигридов, но това ни беше първия преглед и имах толкова много други въпроси, че тези не успях да задам, а някои се появиха след това. Ще съм благодарна за всякаква информация.
Хубав ден  :wink:
Живей за мига!


*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #111 -: Юни 10, 2010, 12:02:30 pm »
Добро утро ;)

Жаси, много полезен инструмент е това ей ;)

Деси, не е страшен серклажът, спокойно. На мен ми правиха преди един месец. Стоях в болницата 2 вечери, като първия ден ми правиха изследвания, на втория ден беше серклажа. На третия ден ме изписаха. Самата манипулация трае 15-20 минути, но понеже се прави с пълна упойка след това лежиш в реанимацията два часа да те пусне упойката. Поне при мен беше така. Правиха ми серклажа в МД.
След това ми дадоха болничен една седмица да си полежа. Не трябва да вдигаш тежко и да се напрягаш много много. Иначе си живееш съвсем нормално. Не боли изобщо. Успех!

Вивче, ти защо си била в болница?
« Последна редакция: Юни 10, 2010, 12:05:38 pm от Раши »


*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #112 -: Юни 10, 2010, 12:09:44 pm »
nikolina-pikolina  :lol: това с коня ме умори.

Боби ,ти пак ги усещаш ,а аз дори не мога да разбера защото корема ми си е стегнат почти през цялото време и ако като съм на монитор не ми бяха казали няма и да разбера :oops: но нали все пак не съм раждала друг път простено ми е  :lol: тъй че ще чакам да ме заболи ,мен малко ме притеснява факта че нали ще съм със секцио а и път ме чака до болницата около час и половина.Иначе дано да си изчака бебчето до датата.

jasmin_veni   :) еми най много таткото да помага :lol: е тогава цирка ще е пълен.

Виви  :)радвам се че сте добре ,и да се възстановявате бързо ,че като знам какво е след лежане в болница :(
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #113 -: Юни 10, 2010, 12:28:00 pm »
Бубе, нямаш ли определена дата за секцио?Как така ще чакаш да имаш контракции, или нещо аз не съм разбрала? :oops:
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #114 -: Юни 10, 2010, 12:45:34 pm »
Имам Тайсче,но май няма изкарам до тогава с тази тапа дето се точи повече от 10дни вече :lol: Звънях и питах но ми казоха да не се притеснявам и да тръгне раждане ,да звъня и да тръгвам ,че няма проблем за секциото та за това говорим за контракции и болки.А дано не се наложи по спешност да тръгвам :)
*

    stertje

  • ****
  • 538
  • звездобройка
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #115 -: Юни 10, 2010, 12:49:39 pm »
Бубе - и аз това се зачудих? И друго ми направи впечатление - вие двечките с Боби сте на финалната права- още мъничко ви остава... :)
Криска - и според мене още раничко, не се притеснявай.
Нещо ми се губят Смайлчето и Радка? Някой има ли новини от тях?
Лек ден на всички тумбачета. :bighug:
<br />[/url][img]http://ticker
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #116 -: Юни 10, 2010, 13:31:01 pm »
desi10 серклажа както са ти казали е лека манипулация, за не повече от 15 мин. В някои болници те пускат веднага, зависи как се чувстваш. На теб доки какво ти каза, защо ти назначи серклаж?

Иначе има два начина, с конец и лепенка, знам, че лепенката е по-добрия случай, но в Малинов мисля, че шият.

BUBA12, мила ще видиш, като се започне, някой ден ще се сетиш за моите думи  :D. Но всичко минава и се забравя, след няколко часа ще си като нова и ще си гушкаш бебока.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #117 -: Юни 10, 2010, 13:36:21 pm »
Разбрах Бубе, дано всичко мине по план  :D и скоро да гушкаш малкта сладурка!
Аз да попитам нещо, чета за скрининг за скъсяване на маточната шийки това само с преглед отдолу ли се прави, защото мен ме е страх да ме пипат отдолу с моите проблеми и чести контракции, знам , че не е желателно?Следващата седмица съм на ЖК и мисля да питам лекарката, но сега съм добре и не искам излишно да си докарам някое усложнение, като знам досега какво преживях  8O.
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #118 -: Юни 10, 2010, 13:47:21 pm »
Нинче, назначиха ми серклаж, защото загубих близнаци в 19г.с. А за цена някой знае ли!!!! :?
Живей за мига!


*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #119 -: Юни 10, 2010, 14:06:55 pm »
Никой не ми казва от какво е това кървене. Според личната било от настинката. Днес е само зацапване в кафяво.
Изписаха ми утрогестан и матерна. Каза, че ще го пия утрогестана 3 месеца.
На листовката му пише, че в първия триместър се прилага само вагинално, а аз трябва да го пия през устата?! Страх ме е това да не доведе наистина до някакви увреждания.