0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #180 -: Юли 09, 2010, 08:26:29 am »
Надеждите се изпариха днес, лелката пристигна.Говорих с док, ще пропуснем този месец, а на следващия цикъл ще направим дилатация на шийката на матката и след това цветна снимка.Каза също,че ще подготвим документите за фонда,но междувременно ще направим пак инсе след гореспоменатите процедури докато одобрят документите.

Лидия, съжалявам за неуспеха. :bighug: Относно дилатацията - дали би споделила защо така сте преценили, понеже и аз съм с проблемна шийка и много ме вълнува въпроса. Дилатацията болезнена ли е като процедура?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #181 -: Юли 09, 2010, 10:22:21 am »
Проблемът при мен е следния:вкарването на какетъра става много трудно,нито веднъж не се случи да премине нормално, винаги ми правят някакво прищипване,за да достигнат шийката,което пък прищипване води до контракции в матката и може да изхвърли семенната течност,както и кървене(на последната процедура доста обилно,за разлика от предишните пъти).
Самата дилатация ,както ми обясни док представлява разширяване на цервикалния канал(отнема се слой клетки с някакъв цилиндричен инструмент и така се разширява канала).Прави се с упойка ,за около 15 мин,след това се лежи 1час и си тръгваш.
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #182 -: Юли 09, 2010, 12:09:18 pm »
 :thankyousign: за стиснатите палчета. Благодарение на тях спукахме тоя пуст фоликул. Поопъна се нещо в сряда и не искаше да се пука, та презписахме дата за инсе за следващия ден. В четвъртък се случи последното ми инсе. Всичко мина нормално и дано тези 32 милиона сперматозоида превземат най-накрая тая непревземаема крепост.   :eggsperm:
  Успешни процедури на всички и чакам хубави вести  :bfp:
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #183 -: Юли 09, 2010, 13:42:12 pm »
Проблемът при мен е следния:вкарването на какетъра става много трудно,нито веднъж не се случи да премине нормално, винаги ми правят някакво прищипване,за да достигнат шийката,което пък прищипване води до контракции в матката и може да изхвърли семенната течност,както и кървене(на последната процедура доста обилно,за разлика от предишните пъти).
Самата дилатация ,както ми обясни док представлява разширяване на цервикалния канал(отнема се слой клетки с някакъв цилиндричен инструмент и така се разширява канала).Прави се с упойка ,за около 15 мин,след това се лежи 1час и си тръгваш.

И при мен е същия проблема. Всеки път си кървя... Засега не е ставало дума за дилатация, да видим до къде ще го докараме.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #184 -: Юли 09, 2010, 15:39:27 pm »
Пиполинка, късмет и стиснати палчета!
НИе с теб вървим по едно време  :wink:

Днес ми беше реинсето. Фоликулите се бяха спукали. Вчера не ги гледахме и не знам кога се е случило, днес правих коремни преси преди процедурата.
От 12 юли съм на Дуфастон, фолиева и Аспирин протект.
И остава да чакам и да вярвам!

Аз също прокървих вчера и двата пъти ме прищипаха, мисля, че това се прави, за да не се получи някакъв спазъм. Неприятна процедура, но няма как...

*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #185 -: Юли 09, 2010, 17:00:09 pm »
И остава да чакам и да вярвам!

Успешна процедура, вярвай!!
pipolinka - успех и на теб!!
lidia7674 - съжалявам за неуспеха, дано след дилатацията да последва успешно инсе :) Бори се!
dianche, echy - благодаря ви, значи при всеки е различно, както винаги :lol: :lol:
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #186 -: Юли 12, 2010, 11:53:35 am »
Здравейте!
Аз сега съм на ,,Азатрил,,.
Ох,дано всичко е наред със секрета.
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #187 -: Юли 12, 2010, 17:11:25 pm »
Момичета, много ви благодаря и  успех на всички :kiss:

voltage, така както вървим заедно се надявам около 22.07 да викнем едно дружно УРА  :bfp1:

lidia, много съжалявам. Горе главата и пълен напред.  osi_9

blue_flare, много странно наистина, как така ти правят инсеминация, без изследване проходимостта на маточните тръби, най-малкото е по-евтина от инсеминацията, а и дава насока в по-дългосрочен план за лечение на стерилитета. Обикновенно се тръгва с: общ гинекилогичен преглед, проверяване проходимостта на тръбите за жената и спермограма за мъжа. Каква е причината за изписването на Азатрил-а? Явно има някаква инфекция? Извинявам се ако си написала и съм пропуснала да я прочета. Ако е така, може би е по-добре да я излекуваш преди да направиш цветна снимка. Знам, че преди цветна снимка е добре да се направи микробиология, последвана от лечение ако е необходимо. Макар, че и за това колкото лекари толкова мнения. Успех  osi_9
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #188 -: Юли 12, 2010, 22:40:37 pm »
Здравейте момичета, аз пак да се запиша при вас.
Смятам да направя втори опит Инсе този цикъл. Направихме първото в края на м.Май, след това 1 месец почивка и тъй като днес ми дойде, смятам този цикъл да направим 2-ри опит.
Утре ще звънна на доки да си запиша час за преглед и да решим какво ще предприемем като стимулация този път, как ще действаме.
Успех на всички, които са в процедури, а на очакващите  :goodluck:

*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #189 -: Юли 13, 2010, 15:15:09 pm »
Пиполинка,и аз незнам защо така.
А за инфекция - никой незнае дали има,понеже вагиналното ми изследване не е готово още,а Азатрила ми го изписаха така. Дори го изпих вече.
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #190 -: Юли 14, 2010, 09:39:31 am »
Привет момичета,
Този месец нали изпуснахме Ф. След като се разбра, че остава за по-нататък доки ми изписа Дуфастон с идеята да повлияем на лигавицата (малко е тъничка). Доколко зная цикъла идва до 5 дни след като се спре Дуфастона. Днес ми е 8 ден откакто го пия, не съм го свършила и лелката дойде.
Идея си нямам какво се прави.
Да спра ли Дуфастона или да продължа да го пия?

Лошото е, че  и доки не е в БГ и нямам кого да попитам...
Вие сте ми единствените. 

Предварително много ви благодаря !
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #191 -: Юли 14, 2010, 10:30:19 am »
Орхидея ,при мен се получи същото.
Първо питах момичетата от форума,които ми казаха,да спирам дуфастона. После се обадих се на спешния телефон на клиниката и док. ми каза да го спирам.
Все пак питай някой друг гинеколог,щом твоят отсъства. Дано съм била полезна.
« Последна редакция: Юли 14, 2010, 10:32:55 am от dianche »
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #192 -: Юли 14, 2010, 11:20:05 am »
ДИанче, благодаря ти!
Ще го спра!
Успех на теб!!!
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #193 -: Юли 16, 2010, 09:51:03 am »
Момичета,къде сте се скрили в тези жеги,никакви ви няма?
Аз сега съм на Амоксиклав. Снимката ще е другия месец.
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #194 -: Юли 21, 2010, 17:41:12 pm »
Момичета,да се отчета набързо,че тръгвам за работа.
В понеделник имах записан час ,за да решим какво ще правим. Док. предложи да минем към по-тежката артилерия. След прегледа се оказа ,че момента е идеален за IVF на ЕЦ. В ЛЯ -фоликул 21 мм,пуснахме хормони - идеални.  Следва Прегнил вечерта в 23.30, вторник-ПКК, днес-пункция в 7.55. Да ама не :(  при прегледа в 7.40 се видя,че фоликула се е спукал. Стана ми много гадно,така се надявах , но здраве да е. На есен с бодра крачка подновяваме битката.
Аз май ще се местя в друга тема, но ще ви следя, да знаете   :wink:
Успех на всички :wink:
« Последна редакция: Юли 21, 2010, 17:46:59 pm от dianche »
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #195 -: Юли 21, 2010, 17:46:49 pm »
Дианче,
То нали с прегнила се таймира спукването  osi_10 и при фк 21мм не трябваше ли още във вторник да пунктирате ...
Хм, не знам вече.
Успех и на теб!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #196 -: Юли 21, 2010, 17:49:11 pm »
И аз не знам, уж отидох на консултация, а то така набързо стана всичко, че нямах време да попитам.Само сметнах,че 32 часа след прегнила трябваше да е пункцията.
 Поне имам доказана Ову,та сега с мъжо ще го гоним това яйце.
« Последна редакция: Юли 21, 2010, 18:06:24 pm от Дианче »
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #197 -: Юли 22, 2010, 15:58:41 pm »
Здравейте момичета,
  Да се отчета и аз. След вчерашния тест - отново много ниски нива на ЧХГ.:balk_144: За съжаление не ми е писано да освежа темата. Е, успях днес да подам документи за фонда поне. Нови процедури, нов късмет.  osi_9   
Време ми беше за почивка, поне невродермит-а ми ще миряса малко :P 

voltage, дано имаш по-добър късмет от моя  :crossfingers:

Дианче, май ще се срещнем в темите на следващо ниво   :wink:

Момичета, успех на всички. Няма да ви изброявам, за да не пропусна някоя.  :bighug:
 Надявам се скоро да се срещнем в темите на вече щастливите мами.  :babyflips:
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #198 -: Юли 22, 2010, 23:02:43 pm »
Здравейте и от мен!
Бях 9 дни на планина без нет и затова не съм писала.
ДНес ми е 13 ден от реинсето.
Мислех да правя кръвен, но се отказах. Ще чакам ден-два и ще правя уринен, ако дотогава не ме изненада неприятно М.
За усещанията - не знам какво да кажа. Уж се чувствам като че ли ще ми дойде, после никакви симптоми и така.
Гърдите ме болят без да са напрегнати.
Пиполинка, :hug2:, съжалявам, мила! Успех с фонда!
Дианче, съжалявам и за твоята несполука!

Момичета, много гушки за всички!
Пак ще пиша (дано с добри вести)
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #199 -: Юли 23, 2010, 09:19:24 am »
voltage,
КЪСМЕТ!!!  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
Чакаме само хубави новини от теб! :)