0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #100 -: Юни 17, 2010, 12:01:03 pm »
Здравейте момичета,
 от тази година и аз се присъединявам към отбора (ако може, разбира се ...)Досега са ми правени 2 инсеминации на стимулиран цикъл (Клостил*1 от 3-7 ден)на 12-ти ден, предвид краткия ми цикъл -около 26 дни. Процедурата се прави на неспукан фоликул.
Сега на 23 юни ще бъде поредната. Само да ви попитам: кога са успешни инсеминациите - при спукан или неспукан фоликул? Знам, че малко некоректно е зададен въпроса, но поне при вас как е?
*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #101 -: Юни 17, 2010, 14:19:58 pm »
Привет,impuls123! Аз знам, че при инсе е добре фоликулите да са спукани. Тогава шансът е по-голям.Въпреки това гаранция няма.Моите инсета са все на спукани ф-ли, но все още съм в групата на неуспелите. :balk_185:Дано имаш късмет, та покрай теб и ние! :balk_102:
Нема начин да нема начин!
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #102 -: Юни 18, 2010, 07:34:33 am »
Лиде ,стискам палци,дано не е цикъл. Чета ви ,но не ми се пише особено. На 6.06 мина и моето инсе ,но го правихме на неспукан фоликул така и не усетих изобщо да се е пукнал или нещо такова ,та не се и надявам на нищо .

Любче, чакам новини  :crossfingers: :goodluck:   :bfp:
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #103 -: Юни 18, 2010, 08:44:04 am »
мацки, ако не ми дойде до понеделник трябва да си правя тест, но след това незнам какво да правя. Док каза ако е + да ходя при нея, най вероятно за да пуснем и кръвен, но ако е - какво да правя, да продължавам ли с утрогестана докато свърша опаковката, или да го спирам и да чакам лелката?
много ми се иска, всеки ден се моля да е = теста, но искам да съм подготвена и да знам какво правя.
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #104 -: Юни 18, 2010, 09:56:48 am »
Enchy утрогестана е прогестеронов препарат и няма да ти навреди да продължиш да го приемаш до настъпване на цикъла. Дай Боже, изобщо да не дойде, но според мен си направи теста- той и без това не влияе върху резултата.
Дано на всички са ни успешни инсетата! :youwoman: :bori_006: :ironing: :ironing:
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #105 -: Юни 18, 2010, 11:04:45 am »
impuls123! имам успешно инсе на спукан фоликул.Впоследствие съм правила още опити кага на спукан, кога не , но си е Божа работа.Успех ти желая!
Enchy никакво спиране! Аз приемам дуфастон.Когато настъпи цикъл го спирам.На успешното ми инсе продължих ДУФАСТОНА  до края на 3 месец по препоръка на док.
След малко тръгвам за София , отивам на поправителен.Опасявам се обаче,че пак изпуснахме момента.Вчера следобяд както гладех получих остри режещи болки в дясно типични за овулация, които до няколко часа отшумяха.Ситурно фоликула се е спукал и ако е така този поправителен няма да е последен   :(,но док ще каже днес какво е дереджето.
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #106 -: Юни 18, 2010, 11:17:53 am »
Здравейте на всички!
    За първи път пиша във форума. И на мен ми предстои инвитро през месец Юли, ако всичко мине добре с изследванията. Имали някоя от вас мили дами която да си прави инвитро в "ОЛИМЕД" - Варна, защото аз там ще си го правя? Малко съм притеснена за всичките тези неща. Поздравявам ви и ви желая успех и ви стискам палци за да успеем в това начинание. :D
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #107 -: Юни 18, 2010, 11:38:04 am »
lidia7674, какво всъщност предтсвлява 'поправителнив ти" ако е инсе и си усетила овулация, тогата шанса да ти е последен поправителен е голям :)

slan4itse1, тази темичка е за инсеминации, за инвитро има отделни темички за всяка клиника. потърси в раздела и Успех!
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #108 -: Юни 18, 2010, 11:48:21 am »
Лиди, не е ясно от какво са били болките, така че дано уцелите мига  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

echy, дано да е ++++ теста. Аз смятам, че ако няма желания резултат, по-добре да се спрат лекарствата, защото в противен случай става голяма обърквация с хормоните. Ако искаш да си по-сигурна в резултата, по-добре пусни кръвен тест.
Успех!

Май имаше още, дето трябваше да се отчитат, аз нещо позагубих дирята.
Хайде, момичета, имаме нужда от разведряване на темичката, давайте  :bfp: насам.

Аз така я чакам тази М., тя пък се бави. Ами така е то, като бързам, за да си правя планове за отпуската и процедурите, тя пък ми върти номера, напълно в неин стил, междувпрочем. Поне си починах от взиране в симптоми и питанки "дали-дали", а пък то симптоми си има колкото щеш, в други случаи щях много да се надявам ...
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #109 -: Юни 18, 2010, 20:13:00 pm »
lidia7674, какво всъщност предтсвлява 'поправителнив ти" ако е инсе и си усетила овулация, тогата шанса да ти е последен поправителен е голям :)
Пето поредно инсе от март до сега.
Направихме инсето, фоликула съответно беше спукан, но ако това се е случило снощи едва ли ще видя  :bfp:,но каквото сабя покаже.Инсето беше малко болезнено, трудно влезе катетъра, получих по-обилно кървене за разлика от предишни опити,а предния път изобщо пък нямах дори и зацапване след процедурата. Та по този повод док предложи да ми направи дилатация на шийката.Било безобидно, правело се по време на цикъл с пълна упойка.
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #110 -: Юни 18, 2010, 20:25:27 pm »
Инсето беше малко болезнено, трудно влезе катетъра, получих по-обилно кървене за разлика от предишни опити,а предния път изобщо пък нямах дори и зацапване след процедурата. Та по този повод док предложи да ми направи дилатация на шийката.Било безобидно, правело се по време на цикъл с пълна упойка.

При една от 4-те ми инсеминации имах същия проблем. Не успяха с един катетър, че донесоха друг... Може да е било моментно състояние на шийката, а може и лекарят да не е бил най-сръчен точно в този момент.

Но ако не е сериозна пречка при всяка инсеминация, нужна ли е тази дилатация?

Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #111 -: Юни 18, 2010, 20:47:50 pm »


При една от 4-те ми инсеминации имах същия проблем. Не успяха с един катетър, че донесоха друг... Може да е било моментно състояние на шийката, а може и лекарят да не е бил най-сръчен точно в този момент.

Но ако не е сериозна пречка при всяка инсеминация, нужна ли е тази дилатация?



При всяка инсеминация трудно влиза катетъра,налага се да ме прищипват с един иструмент приличащ на нощици, карат ме да се изкашлям и защипват.Едва тогава поставят катетъра.Док обясни,че при такава процедура матката започва да контрахира и може да изхвърли семенната течност.Но успешното ми инсе премина при същите услосвия.И тогава док спомена за дилатация, но  не се наложи.Дано и сега ми се размине 
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #112 -: Юни 22, 2010, 08:04:29 am »
Момичета, влизам със свито сърце да ви споделя. сутринта си направих уринен тест и в желанието си да видя 2 чертички ми се струва че ги видях, е вторта беше прекалено бледа, но мисля че я имаше. събудих и мъжа ми и след като се разсъни и той каза че вижда втора черта но много бледа. след час повторих теста но този път втората черта беше още по-бледа. незнам какво да мисля, това + или - резултат е. ще трябва да ходя да правя и кръвен, но ще видя кога ще мога да се измъкна от работа. за кръвния тест има ли значение кога се взима?
моля ви момичета за вашите стиснати палци и положителни мисли за един + резултат.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #113 -: Юни 22, 2010, 09:15:08 am »
Стискаме! :D И на краката! (ама кажи кога да пускаме, че трудно се работи със стиснати ръце и крака :D)

Няма значение кога се взима кръв за кръвния.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #114 -: Юни 22, 2010, 09:35:57 am »
Момичета, влизам със свито сърце да ви споделя. сутринта си направих уринен тест и в желанието си да видя 2 чертички ми се струва че ги видях, е вторта беше прекалено бледа, но мисля че я имаше. събудих и мъжа ми и след като се разсъни и той каза че вижда втора черта но много бледа. след час повторих теста но този път втората черта беше още по-бледа. незнам какво да мисля, това + или - резултат е. ще трябва да ходя да правя и кръвен, но ще видя кога ще мога да се измъкна от работа. за кръвния тест има ли значение кога се взима?
моля ви момичета за вашите стиснати палци и положителни мисли за един + резултат.
:crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :bfp:
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #115 -: Юни 22, 2010, 10:23:37 am »
И от мен силно стиснати палци. :wink:
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #116 -: Юни 22, 2010, 11:38:05 am »
Много стиснати палци и от мен и чакаме хубави вести  :bighug:
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #117 -: Юни 22, 2010, 11:39:17 am »
Момичета, влизам със свито сърце да ви споделя. сутринта си направих уринен тест и в желанието си да видя 2 чертички ми се струва че ги видях, е вторта беше прекалено бледа, но мисля че я имаше. събудих и мъжа ми и след като се разсъни и той каза че вижда втора черта но много бледа. след час повторих теста но този път втората черта беше още по-бледа. незнам какво да мисля, това + или - резултат е. ще трябва да ходя да правя и кръвен, но ще видя кога ще мога да се измъкна от работа. за кръвния тест има ли значение кога се взима?
моля ви момичета за вашите стиснати палци и положителни мисли за един + резултат.
Ечи, много палчета и от мен!
Тестът ти е положителен при всички случаи.  :D
Чакаме все пак да ни зарадваш и с кръвния, няма значение кога се прави.
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #118 -: Юни 22, 2010, 12:52:23 pm »
Момичета, влизам със свито сърце да ви споделя. сутринта си направих уринен тест и в желанието си да видя 2 чертички ми се струва че ги видях, е вторта беше прекалено бледа, но мисля че я имаше. събудих и мъжа ми и след като се разсъни и той каза че вижда втора черта но много бледа. след час повторих теста но този път втората черта беше още по-бледа. незнам какво да мисля, това + или - резултат е. ще трябва да ходя да правя и кръвен, но ще видя кога ще мога да се измъкна от работа. за кръвния тест има ли значение кога се взима?
моля ви момичета за вашите стиснати палци и положителни мисли за един + резултат.
Ечи, много палчета и от мен!
Тестът ти е положителен при всички случаи.  :D
Чакаме все пак да ни зарадваш и с кръвния, няма значение кога се прави.

Със сигурност е положителен, а по-плътната черта на 1 тест се дължи на това,че първата сутрешна урина е по-концентрирана, ако си направила втория малко след това е нормално да бледнее.
Стиснати палчета и от мен и тихичко честито! :bighug:
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #119 -: Юни 22, 2010, 22:54:00 pm »
Стиснати палци и от мен!  :bfp1: