0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #40 -: Юни 04, 2010, 11:54:04 am »
Снежи благодаря
Успех и на теб
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #41 -: Юни 04, 2010, 12:04:00 pm »
Да, според мен всичко е индивидуално, и то не само при отделните момичета, а дори в различните цикли на всяка една от нас.
Не можем да търсим универсални формули за стимулация и т.н.

Аз също попитах моят доктор, какъв е оптималния брой инсета, които можем да направим, но разбирате че тук няма как да получим отговор.
Има момичета бременни от 5-то инсе, но гаранции няма ...

Док. смята следващото инсе да бъде без стимулация.

Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #42 -: Юни 04, 2010, 12:16:16 pm »
Voltage,моята стим. беше 8 дни с "Menogon" по 2 амп. вечер, подкожно в корема.После на 9 ден направих "Pregnil" 5000, на 10 ден нищо и на 11 ден инсето.Д-р Стаменов ми направи процедурата. Повторните стим. инсем. по-успешни ли са или всичко е индивидуално? Споделете мнения,моля ви!

Чакаща, не е ли рано 9-ти ден за прегнила???
Колко фоликула направи? Какви размери?
Обикновено при стимулация овуто се измества с няколко дни.

И аз мисля, че всичко е индивидуално и цикъл  с цикъл не си приличат...

*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #43 -: Юни 04, 2010, 12:31:42 pm »
 voltage,отидох на 2-ри ден от цикъла/10 май/. До 17 май вкл. правих меногона, на 18-прегнила, на 19май-нищо, на 20май- инсето.Имах три фул., които в деня на инсето докторът каза, че са се спукали.Колко бяха големи обаче, не знам.
Нема начин да нема начин!
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #44 -: Юни 04, 2010, 16:56:56 pm »
voltage,Snegina, благодаря ви от сърце!
Дано стане!
Ще видим в понеделник доктора какво ще каже!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #45 -: Юни 04, 2010, 17:37:15 pm »
4aka6tata,моята стимулация беше 1 към 1 с твоята при същият док.
Разликата само е в това,че моята е т.нар. стимулация К.К. (т.е. секс по часовник.)
Тъй като няма тема за това се присламчих към вас :D
Като бихме прегнила(23.05),док каза за следващият и по-следващият ден секс до дупка :wink:
Дуфастон и неофолик 2*1 и тест на 10.06,когато празнуваме 3 год. от сватбата :wink:
Днес ми се появи едно бледокафяво течение,точно като преди да ми дойде,силно се моля да не е цикъл.Много е рано за него - само 22 ден.
При вас случвало ли се е подобно нещо?
« Последна редакция: Юни 04, 2010, 17:56:28 pm от dianche »
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #46 -: Юни 04, 2010, 22:30:56 pm »
Дианче,
Знаем, че при прием на Дуфастон се получава кафяво зацапване.
Дано получите дългоочаквания подарък за годишнината си :crossfingers: stork-boy stork-girl

Не правиш ли много фоликули при такава стимулация?
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #47 -: Юни 04, 2010, 23:23:37 pm »
Snegina,благодаря за пожеланията :wink:
Относно фоликулите,бяха доста да-и в двата яйчника по 2 големи 20 мм,по 2-18мм , и  множество по малки.Не ги помня точно но бяха много.
Когато отидох на преглед 4-ти ден след Прегнила,всички доминантни фоликули се бяха спукали,имаше ги само малките.
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #48 -: Юни 04, 2010, 23:31:58 pm »
Т.е. има голяма вероятност за многоплодна бременност.
*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #49 -: Юни 04, 2010, 23:39:17 pm »
Дианче, ти сама ли реши да отидеш на преглед на 4 ден от прегнила или доки ти каза? На мен не ми казаха нищо. Отидох направо за кр. тест.
Нема начин да нема начин!
*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #50 -: Юни 04, 2010, 23:49:32 pm »
Аз нямах никакво зацапване. Само усещах понякога леки болки в яйчниците като предменструалните или нещо като придърпване ниско долу.И като четях във форума това са изпитвали момичетат с полож. тестове, обаче моят не показа такъв резултат за съжаление. osi_7
Нема начин да нема начин!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #51 -: Юни 05, 2010, 00:12:42 am »
Когато отидох 2-ри ден от МЦ ми назначиха 150 меногон за 6 дена и преглед на 7-ми ден.
Прегледа ме Д-р Шефкедова(страхотна жена),назначи ми още 150 меногон7 и 8 ден и прегнил на 9 ден,като ми каза 2-3 дни след сексуалният маратон да си запиша час да видим дали съм спукала фоликулите.

Тогава извадих луд късмет,че ме записаха за 27.05.понеже лекарите бяха на някаква конференция.

Може би ме извикаха на преглед заради това ,че не правихме инсеминация,а се оставихме на естественият начин,нямам представа.Д-р Стаменов каза ,че е имало О.,че сме спукали фоликулите и да се молим чудото да е станало!

Относно ефекта от дуфастона по-големи и болезнени цици не съм имала никога,болки в яйчниците и задух от време на време,а сега и това зацапване.....вече не знам какво да мисля.

Снежина,има вероятност за многоплодна бременност,а и аз тайничко се надявам на това  :wink:
« Последна редакция: Юни 05, 2010, 00:29:25 am от dianche »
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #52 -: Юни 05, 2010, 11:14:18 am »
Снежина,има вероятност за многоплодна бременност,а и аз тайничко се надявам на това  :wink:

Пожелавам ти да изживееш тази своя мечта yahoo_17

*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #53 -: Юни 05, 2010, 11:32:13 am »
Знаем, че при прием на Дуфастон се получава кафяво зацапване.

Снежи, кога се получава това зацапване? При наближаване на деня на М. ли? Или изообщо от приема на Дуфастон. Аз го пия вече 9 дни. При мен няма никакви странични ефекти, нищо не забелязвам.  :?
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #54 -: Юни 05, 2010, 11:53:22 am »
Чоки, възможно е, но не е задължително.
Графиката ти е чудесна yahoo_17
Страшно много искам да ни зарадваш :crossfingers:
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #55 -: Юни 07, 2010, 19:01:31 pm »
Здравейте момичета,да ви се оплача :(вчера вещицата дойде 10 дена по-рано.
Сега не знам да си изпия ли дуфастона до 10-ти или да го спирам :?
Желая Успех на всички
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #56 -: Юни 07, 2010, 19:23:25 pm »
Eeeeee,аман от аномалии този месец, то пък толкоз много на веднъж се събраха, та то не бяха ановулаторни цикли, та липса на фоликули, та идване на цикъл по никое време...........и аз се нареждам тук със следния проблем:тази сутрин в банята капчица ръждиво кафяво-то стана ясно ,че е лелката-е,да ама заредих "памперса "и отидох на работа в градината да правим репетиция с децата за утрешното тържество.Там изтанцувахме, изпяхме, метнах са на колелото(за по-бързо придвижване) и се прибрах.Влизам за душ памперса чист. :ask: osi_10.По обяд пак нищо,към 3часа обаче отново 2 капки кафеникави, подмених ежедневната превръзка с нормална де не стана за резил пред децата, но и сега си стои бяла.Е какво ли не ми е минало през главата, но това чудо ми се случва зъ първи път.До сега имам общо 7 инсеминации ,всички придружени с прием на дуфастон и такова нещо не ми се е случвало.
Дианче и как пък при теб 10 дена по-рано, то инсето кога ти беше и колко ти продължава цикъла?
И аз се чудя какво да правя с дуфастона, лекарката ми е казала дойде ли цикъл спирам.
Е, ще има поправителни ,натам вървят нещата, но това че не сме успели в битката не означава,че сме загубили войната.Борбата продължава!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #57 -: Юни 07, 2010, 20:58:55 pm »
Аз съм описала по-горе,ние  решихме да не правим инсе,а негова по-лека разновидност.С нужната стимулация и  под лекарско наблюдение,вместо инсеминация правихме т.нар.секс по чесовник.
Кафеникавото зацапване започна на 04.06,после изчезна,а вчера 06.06(на 23-ти ден)започна кървенето.
Ако смятаме секса като обикнивенна(а не вътрематочна)инсеминация,то тя е била 24-25 май,тест на 10.06,очакван цикъл-15.06.
"Борбата Продължава"Стискам палци на всички.
Ние продължаваме есента,а дотогава ще ви следя всички :wink:
« Последна редакция: Юни 07, 2010, 21:13:22 pm от dianche »
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #58 -: Юни 07, 2010, 22:39:42 pm »
Ако има цикъл, според мен, дуфастона трябва да се спре, няма смисъл да се продължава приема.
При зацапване обаче, все още не означава, че има цикъл.

Задължително се чуйте с лекарите си, момичета.

Офффф, аман ....

А мен една глава ме е стегнала ... вече не издържам на тези хормони, явно комбинацията естрофем+дуфастон не ми понася :?
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #59 -: Юни 08, 2010, 05:59:03 am »
Дианче успех следващия път!
Тази сугрин няма никакво зацапване, но премерих базална температура - 36.7.Ако до довечера няма развитие ше взема един тест след работа, въпреки,че според стойностите на термометъра не виждам смисъл.Днес и 14 ден от инсето и би трябвало да отчете.