0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Привет, момичета!

Да си пожелаем едно слънчево лято  :sunshine: с много усмивки и  :) и успешни процедури!

Който има да се отчита от предходната темичка - ще го очакваме тук.
Успех!  :crossfingers: yahoo_17



Моята злополучна стимулация беше с
Меногон 75
5-ти ден - 1
6 - 9 ден - 2*1

И аз не мога да си обясня, при все че имаше фк, къде се дянаха? Не трябваше ли да си стоят, макар и по-малки?

Все пак ме гложди, че може да са се спукали по-рано 8/9-ти ден, защото точно тогава имах болки и ЦС. Но пък това нали щеше да се види на ехографа?
Не знам, може би графиката ще си покаже ...
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #1 -: Юни 01, 2010, 12:34:23 pm »
Здравейте и от мен в новата тема :D Дано имаме късмет и да сме здрави!!!!

Снеже ти при кой си? Аз пък не мога да разбера как така ми доиде на 23 ден, при положение 4е цикъла ми е 27-28 дни и пиех дуфастон?
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #2 -: Юни 01, 2010, 13:13:04 pm »
Момичета да ни е честита новата темичка! Да се изпълни с усмивки и много, много положителни тестове!!!
Успех на всички!!!
Нека това лято бъде нашето лято!!!

Снежи, ти беше ли на ултразвук по това време (когато са ти били болките)?
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #3 -: Юни 01, 2010, 13:34:51 pm »
Честита нова тема!
Дано това да е щастливият месец за всички.  :D
И мен този месец МЦ ме изненада - 24 дни (при нормален цикъл 27 дни)
Цикълът, който мина трябваше да е без стимулация да видим как ще протече спонтанно овулацията. Бях на УЗИ на 11 ден.
На 9тия и 10ия ден имах обилна ЦС.
На 11 ден нямаше фоликул, даже докторката (доц. Маркова)каза ановулаторен, но настоях, че съм имала ЦС, която не може да се обърка с друго.
И при по-обстоятелствено оглеждане се видя звездовидното образувание на яйчника.
Мисълта ми е, че овулацията може да е била малко преди УЗ и да не се е видяло.

И още 1 въпрос:
 Снежи, не е ли късно от 5 ден да се действа с лекарствата.
Мен ще ме почват от 3-тия.
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #4 -: Юни 01, 2010, 13:50:00 pm »
И още 1 въпрос:
 Снежи, не е ли късно от 5 ден да се действа с лекарствата.
Мен ще ме почват от 3-тия.

И на мен така ми се стори, като се има пред вид, че цикълът ми е 25 дена и съотв. ову е към 11-ти ден.  Но на 5-ти ден бях на преглед и тогава започнахме стимулацията. И за тези 5 дена не направихме нито едно контролно замерване  8O поне да знаех, че фк не се развиват и да не се бода. Иначе съм при Бойчев, а той си разбира, знаете, лично аз си имах някакви въпросителни, но така и не ги споделих с него. Напълно се доверих.
Вчера беше категоричен - не е имало спукване на фоликули.
Офффф, дано и при мен дойде по-рано МЦ, че да почваме на нова сметка, този път без стимулация.
*

    ioly

  • ****
  • 785
  • Очаквам те ... За да си истина...
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #5 -: Юни 01, 2010, 16:04:37 pm »
Честита нова темичка и нека да е много успешна и пълна с + тестчета.


*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #6 -: Юни 01, 2010, 16:52:51 pm »
хайде да ни е честита темичката и да я напълним с хубави новини  :lol:

Снежиии явно организма иска почивка, не се коси, понякога така става, нали не е математика да го сметнем, а и понякога сметките излизат грешни, съжалявам, дано следващият ти опит е успешен.
Зузи много неприятно чувство е това кафяво зацапване и неидване с дни, съжалявам, успех на следващата инсеминация, предполагам ще е този месец.
Voltage здравей и стиснати палци и на теб, желая ти едно другарче на твоето детенце, а може и повече  :lol:

Моето инсе мина, средата на месеца ще правя тест, ако не ми дойде до тогава :) това е последното, ако е неуспешно отиваме към тежката АРТилерия
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #7 -: Юни 01, 2010, 17:00:32 pm »
Здравейте и от мен,нека това лято има много радостни емоции стискам палци на всички!Моята инсеминация е на 3ти юни и имам 3 фоликула  :)може да е на кьсмет.Това ще ми е втора чудно ми е,че при пьрвата ми сложиха прегнила по-малко от 24h преди инсеминацията,а сега 48h преди инс.дали нещо не обьркаха......оф и аз като започна с това мое недоверие :oops:Хаиде кьсмет на всички и повече усмивки! :balk_5:
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #8 -: Юни 01, 2010, 17:05:00 pm »
Снежи Меногона се дава за да порастат фоликулите! Моето ИКСИ беше също с Меногон защото моите фоликули неискаха да растат. Включиха ми го на 5ти ден.
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #9 -: Юни 01, 2010, 18:59:19 pm »
Снежи Меногона се дава за да порастат фоликулите! Моето ИКСИ беше също с Меногон защото моите фоликули неискаха да растат. Включиха ми го на 5ти ден.
Да, ама на Снежи фоликулите не разбраха  :?


Както и да е, Титка, права си, ние си правим едни планове, но "друг" разполага ... и хайде, в теб ни е надеждата, отсрами темичката и да провлечеш краче  yahoo_17 preggo

me4ko, много  :crossfingers: и нали виждаш всякакви кахъри са излишни, важно е да има краен резултат, какъвто го желаем  stork-girl stork-boy
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #10 -: Юни 01, 2010, 20:06:41 pm »
Хайде и аз в новата тема, дано е успешна за всички!
Титката успех миличка!
И мен този месец МЦ ме изненада - 24 дни (при нормален цикъл 27 дни)
И при мен се случи при последното инсе- 3 дни по-рано. Всъщност като се замисля откакто подновихме опитите за бебе само на 1 инсе правих тест, при останалите лелката си казваше своето.
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #11 -: Юни 01, 2010, 20:08:45 pm »
Здравейте момичета, да ни е честита новата тема и да е напълним само с хубави новини и много +++ резултати
Снежи, защо така бе мила стана с твоите фуликулчета. Их, значииии, яд ме хвана като прочетох. Знам, че ти е много гадно.  :( Съжелявам.

Мегчо, желая ти успех на 03.06.10  yahoo_17 Дано всичко мине както си му е реда и опитът ви да е успешен.

На всички останали (да не ви изброявам, че със сигурност ще изпусна някой) пожелавам късмет, в най-скоро време да се похвалим с по един чифт тлъсти 2-те чертички (включвам и себе си, разбира се)  :D


Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #12 -: Юни 01, 2010, 20:26:41 pm »
Снежииии ,много неприятно -гушкам те миличка дано следващия цикъл всичко да е ок. И аз съм на меногон ,но от втория ден и мойте фоликули ги мързи да растат ,но имам надежда на 10-тия ден от МЦ единия беше спрял да расте ,а другия е станал 14мм-та в него ми е надеждата де.Вчера и днес сложих още меногон и утре пак да видим какви съм ги накъдрила. Дай Боже този път стигнем до края ,че това отлагане досега ме побъркваше и затова напълно те разбирам колко ти е гадно. Успех желая на всички ви дано има много положителни тестчета!!!
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #13 -: Юни 01, 2010, 21:49:01 pm »
Любе, успех утре, ще те очакваме с хубави новини :crossfingers:

Чоки, хубава графика, браво!
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #14 -: Юни 02, 2010, 06:40:34 am »
Любче, днес да спретнеш тлъсти фуликулчета. Стискам палци  :crossfingers:
Ще чакам отчет  :phone: или  :balk_121:
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #15 -: Юни 02, 2010, 09:17:30 am »
Благодаря на всички за посрещането и пожеланията!
Искрено вярвам, че всяка от нас ще успее!  :D

Аз днес бях при Сариев. Стимулацията е следната:
3-7 ден Клостилбегит 2*1
Меногон 75 * 1 амп. на 3, 5, 9 ден, сутрин.

Иска да се видим на 10-тия ден. Питах го настоятелно за по-рано, каза, че нямало смисъл преди да са сложени инжекциите.
Вас кога ви гледаха на УЗ?

Любе, успех и чакаме добри новини!
Титка, пожелавам ти още този месец да се/ни зарадваш!
 Ме4ко, стиснати палци и за теб! 3 и 3 е много хубава комбинация, печеливша!
Хубав и успешен ден!
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #16 -: Юни 02, 2010, 10:45:20 am »
хоп и аз в новата темичка. нека лятото ни донесе много +++ резултати.
 аз след клостилбегит 2х1 за 5 дни днес бях на преглед и се оказа че има само един мъничък фоликул.в събота съм пак на преглед да видим дали расте и дали има смисъл да правим инсе-то.

момичета, да ви питам, на вас колко често ви взимат кръв за вирусология? на ман ми се вижда много често на всеки 2 месеца.
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #17 -: Юни 02, 2010, 12:08:17 pm »
момичета, да ви питам, на вас колко често ви взимат кръв за вирусология? на ман ми се вижда много често на всеки 2 месеца.
Сори за невежеството, но това за какво е?
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #18 -: Юни 02, 2010, 12:34:54 pm »
Момичета,
Днес ми е 11 ден на цикъла и бях на преглед. Изпих си чинно клостила като всеки месец, но имам едно (само едно) малко фоликулче - 7 мм :((. Докторката беше много изненадана. Няколко пъти ме пита дали съм си пила Клостила. В петък съм пак на преглед и ако няма развитие сигурно ще отменим инсето.
Много странно. ВИнаги правя поне по два и то големи фоликула. Този месец - НЕ!
Попитах дали не е ануволаторен цикъл. Нейните думи бяха, че след като съм пила Клостил не би трябвало.
Аз хвърлям цялата вина на Клостила. Вече 3 месеца го пия. Цикъла много ми се измести - над 32-33 дни ( а беше на 25) като ми е значително по-слаба и менструацията.
Мисля следващия път да искам да ми сменят лекарството. Вас с какво друго ви стимулират? Как ви понася? 
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #19 -: Юни 02, 2010, 12:40:24 pm »
момичета, да ви питам, на вас колко често ви взимат кръв за вирусология? на ман ми се вижда много често на всеки 2 месеца.

Ечи,
 Вирусологията за процедурите не трябва да е по-стара от 3 месеца. Може да ти я взимат малко по-рано, за да им е ОК за самата процедура. И на мен ми я взеха след 2,5 месеца точно с цел да ми е в срок. Много е неудобно и непрятно с тези микробиологии и вирусологии (особено вторите, защото са и досат по-скъпи). 
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #20 -: Юни 02, 2010, 14:07:26 pm »
Орхидея,
Не знам какво да кажа и да мисля, аз тотално зациклих  8O
Май в нашите случаи е по-добре без стимулации, защото иначе хормоните много  се разбутват.

Момичета, а вирусология по каква причина изследвате?
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #21 -: Юни 02, 2010, 14:37:40 pm »
Орхидея,
аз съм пила няколко цикъла Клостил преди да забременея със сина ми и след това и винаги правя по 2-3 фоликула.
7 мм фоликулче за 11 ден ми се вижда много малко...  :(
Навярно е от Клостила, може би трябва да ти включи и нещо друго, което да помогне на яйцеклетките да узряват.

Аз съм от днес на клостил+меногон, но следващата седмица ще мога да кажа какъв е резултата.

Имам 2 въпросчета:
1. Колко дни искат въздържание от мъжа преди да даде материал?
2. Освен самата процедура по инсето, в дните около и след инсето правите ли секс (препоръчително ли е) :wink:?


« Последна редакция: Юни 02, 2010, 14:40:51 pm от voltage »
*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #22 -: Юни 02, 2010, 15:07:59 pm »
момичета, кога най-рано след инсеминация мога да направя уринарен тест? Днес ми е 13 ден като броя и деня на инсето.И още един въпрос- за колко време излиза резултата от кр. тест в кл."Малинов" и каква е цената му?
Благодаря ви от сърце и късмет на всички ни! :wink:
Нема начин да нема начин!
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #23 -: Юни 02, 2010, 15:25:41 pm »
4aka6tata,
Често виждам по графиките на момичетата тестове, които са показали резултат 12-13 дни след ову.
На мен ми казаха 15 дена след инсето да правя тест.

Успех!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #24 -: Юни 02, 2010, 15:39:44 pm »
Снежи,
И аз не зная какво да мисля... За първи път ми е това...
А вирусологията, доколкото зная е задължителна при процедура да я има и да не е по-стара от 3 месеца. Микробиологията - 1 месец. На мен така ми ги взимат.

voltage, на твоите въпроси:
- поне 2 дни
- да, може!
Как пиеш/поставяш меногона? Колко често се ходи на ултразвук? Правят ли се контроли хормонални? Каква е цената му?
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #25 -: Юни 02, 2010, 20:18:09 pm »
Орхидея,
слагам меногона подкожно в корема.
Направо на 10-тия ден ще отида, въпреки моето настояване. Няма да следят хормони.
Може би понеже съм с много малки дози Меногон 3 ампули от 75 мл.+ Клостила и затова не иска контролни УЗИ.
Аз от Клостила бях направила голяма киста 9 см, в месеца в който забременях естествено със сина ми.
На мен вирусология и микробиология не са ми искали  8O
Взех Меногона от аптека Марешки за 17.40
Клостила за около 8 лв.
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #26 -: Юни 03, 2010, 12:56:11 pm »
Благодаря ти voltage!
За вирусологията и микробиологията зная, че са задължителни! Попитай лекаря си!

Боли ли като си поставяш инжекциите в корема? (не съм плашлива, но това ми звучи страшно).

Чакаме хубави новини от теб идната седмица!

Успех!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #27 -: Юни 03, 2010, 13:39:13 pm »
Боли ли като си поставяш инжекциите в корема? (не съм плашлива, но това ми звучи страшно).
 

Изобщо не боли.
Аз правя така - с голяма игла издърпвам съдържанието от разтворителя, слагам го при сухото вещество, после пак с голямата игла го издърпвам.
Сменям иглата с малка за подкожно, изкарвам въздуха от инжекцията.
Хващам с лявата ръка кожна гънка на корема и под 45 градуса вкарвам иглата. И готово.

Най-добре отиди първо да ти я сложат някъде и да видиш точно как се действа.
Не е страшно.  :wink:
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #28 -: Юни 03, 2010, 14:31:21 pm »
Здравейте дами,да се запиша и аз в новата темичка :wink:
Орхидея  ,всичко което ти е обяснила voltage е така,аз само ще допълня ,че инжекцията се слага около 3 пръста под пъпа,като се редува 1 път от ляво,един път от дясно.
 Въобще не е болезнено :wink:
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #29 -: Юни 03, 2010, 14:53:16 pm »
Орхидея  ,всичко което ти е обяснила voltage е така,аз само ще допълня ,че инжекцията се слага около 3 пръста под пъпа,като се редува 1 път от ляво,един път от дясно.
Моите инжекции понеже са само три, мисля да си ги слагам само отляво  :wink:, където ми е читава тръбата и да се моля там да станат фоликулчета.  :)

Някоя от вас правила ли е по време на инсе физиотерапия?
Аз последните два месеца правя по 5-8 процедури като ми свърши М. до овулацията.
Мисля и този месец да действам.
« Последна редакция: Юни 03, 2010, 14:56:18 pm от voltage »
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #30 -: Юни 03, 2010, 15:02:26 pm »
voltage,стискам палци да станат превъзходни фоликули.
Аз бях 8 дена на меногон,и затова сестрата ми препоръча да редувам ляво и дясно
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #31 -: Юни 03, 2010, 15:09:55 pm »
Не знаех, че има значение от коя страна се поставят инжекциите osi_10

voltage,
Какви са тези процедури?
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #32 -: Юни 03, 2010, 15:14:37 pm »
Дианче, Волтаж - благодаря ви!!!
Много стиснати палци за вашите процедури!!!
 :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #33 -: Юни 03, 2010, 15:33:41 pm »
Не знаех, че има значение от коя страна се поставят инжекциите osi_10

voltage,
Какви са тези процедури?
Това беше шегичка. Не съм чувала да има значение, просто се надявам да е така!

Правех физиотерапия (фонофореза) с хидрокортизон+фелоран гел. Добре е при проблеми с тръбите.
Сега се консултирах с док - каза, че при стимулация не се препоръчва физиотерапия.
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #34 -: Юни 03, 2010, 17:33:10 pm »
Здравейте,момичета!
Айде и аз да се запиша в новата тема.
Пожелавам на всички ви,в най-скоро време да се похвалите с  :bfp1: :bori_006: :bori_009:

При мен първата инсеминация беше без успех.Цикъла ми дойде на 13 ден след инсеминацията.
Сега ще започваме от ново.
*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #35 -: Юни 03, 2010, 18:00:17 pm »
Привет!Днес беше кр. ми тест. За голямо мое съжаление се оказа отрицателен/0,6/.Моля ви,нажете ми какви трябва да са стойностите му, за да бъде той положителен?
Вече направо психясах........ 8O
Късмет, девойки!
Нема начин да нема начин!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #36 -: Юни 04, 2010, 10:04:57 am »
Чакаща, съжалявам за резултата!
Ето приблизителните стойности на ЧХГ
Седмица от последната-------- Количество на
Менструация---------------------- hCG в mIU/ml
3 ------------------------------------- 5 - 50
4 ------------------------------------- 4 - 426
5 ------------------------------------- 19 - 7,340
6 ------------------------------------- 1,080 - 56,500
7 - 8 --------------------------------- 7,650 - 229,000
9 - 12 ------------------------------- 25,700 - 288,000
13 - 16 ----------------------------- 13,300 - 254,000
17 - 24 ----------------------------- 4,060 - 165,400
25 - 40 ----------------------------- 3,640 - 117,000

Блу, пожелавам ти следващия път да е успешен!
Момичета, споделете как бяхте стимулирани, за да сверим часовниците.
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #37 -: Юни 04, 2010, 11:13:55 am »
Здравейте момичета
Аз съм съвсем нова тук. От много време ви чета, но едва сега се регистрирах.
Пожелавам на всички много успех с процедурите.
Да кажа за себе си - повече от пет години опити без успех. Едва предния месец отидох при д-р Александров, след направените изследвания вкл. проходимост на тръбите се оказахме с неизяснен стерилитет. Преди пет дни правих инсеминация на естествен цикъл, но май като чета и по другите форуми са рядкост успешните.
Това което искам да ви питам е -  нормално ли е в деня на инсеминацията да не ме прегледат на ехографа,защото ме прегледаха само веднъж на 8-ми ден от цикъла и после на 12-ти ден направо инсеминацията?
Благодаря предварително
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #38 -: Юни 04, 2010, 11:26:08 am »
rozitа, привет,
Учудвам се, че д-р Александров не те е прегледал преди процедурата.
Но какво ти остава, освен да се довериш.
Лично аз се уморих да си задавам непрекъснато всякакви въпроси.
Вероятно резултатите ти на 8-ми ден са били достатъчно категорични.
Много късмет ти желая yahoo_17
Очакваме от теб хубави новини   :bfp:

blue_flare, нов опит - нов късмет  :crossfingers:

4aka6tata, оффф, съжалявам, ще се пускате ли пак в боя?

voltage, dianche, Успех  :crossfingers:
*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #39 -: Юни 04, 2010, 11:48:40 am »
Снежи, voltage, благодаря ви! Voltage,моята стим. беше 8 дни с "Menogon" по 2 амп. вечер, подкожно в корема.После на 9 ден направих "Pregnil" 5000, на 10 ден нищо и на 11 ден инсето.Д-р Стаменов ми направи процедурата. След инсето пиех "Duphaston"  и "Neopholic"- 2*1.
Сега си мисля за вариант да попитам доктора дали може този месец да направим пак инсе на естествен цикъл, без стимулация. Досега не съм имала пробл. с МЦ. Той казва, че изс. ми са добри, ама знае ли човек....Преди инссето ни предупреди, че успеваемостта не е мн. висока.Въпреки това,се надявахме.Аз съм правила инсе без стим. препарати в кл."Щерев", преди 1.5г.Имаше бременност, но се оказа "кухо яйце" и само се изчисти.
Повторните стим. инсем. по-успешни ли са или всичко е индивидуално? Споделете мнения,моля ви!
Моля се за всички ни :balk_602:
Нема начин да нема начин!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #40 -: Юни 04, 2010, 11:54:04 am »
Снежи благодаря
Успех и на теб
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #41 -: Юни 04, 2010, 12:04:00 pm »
Да, според мен всичко е индивидуално, и то не само при отделните момичета, а дори в различните цикли на всяка една от нас.
Не можем да търсим универсални формули за стимулация и т.н.

Аз също попитах моят доктор, какъв е оптималния брой инсета, които можем да направим, но разбирате че тук няма как да получим отговор.
Има момичета бременни от 5-то инсе, но гаранции няма ...

Док. смята следващото инсе да бъде без стимулация.

Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #42 -: Юни 04, 2010, 12:16:16 pm »
Voltage,моята стим. беше 8 дни с "Menogon" по 2 амп. вечер, подкожно в корема.После на 9 ден направих "Pregnil" 5000, на 10 ден нищо и на 11 ден инсето.Д-р Стаменов ми направи процедурата. Повторните стим. инсем. по-успешни ли са или всичко е индивидуално? Споделете мнения,моля ви!

Чакаща, не е ли рано 9-ти ден за прегнила???
Колко фоликула направи? Какви размери?
Обикновено при стимулация овуто се измества с няколко дни.

И аз мисля, че всичко е индивидуално и цикъл  с цикъл не си приличат...

*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #43 -: Юни 04, 2010, 12:31:42 pm »
 voltage,отидох на 2-ри ден от цикъла/10 май/. До 17 май вкл. правих меногона, на 18-прегнила, на 19май-нищо, на 20май- инсето.Имах три фул., които в деня на инсето докторът каза, че са се спукали.Колко бяха големи обаче, не знам.
Нема начин да нема начин!
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #44 -: Юни 04, 2010, 16:56:56 pm »
voltage,Snegina, благодаря ви от сърце!
Дано стане!
Ще видим в понеделник доктора какво ще каже!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #45 -: Юни 04, 2010, 17:37:15 pm »
4aka6tata,моята стимулация беше 1 към 1 с твоята при същият док.
Разликата само е в това,че моята е т.нар. стимулация К.К. (т.е. секс по часовник.)
Тъй като няма тема за това се присламчих към вас :D
Като бихме прегнила(23.05),док каза за следващият и по-следващият ден секс до дупка :wink:
Дуфастон и неофолик 2*1 и тест на 10.06,когато празнуваме 3 год. от сватбата :wink:
Днес ми се появи едно бледокафяво течение,точно като преди да ми дойде,силно се моля да не е цикъл.Много е рано за него - само 22 ден.
При вас случвало ли се е подобно нещо?
« Последна редакция: Юни 04, 2010, 17:56:28 pm от dianche »
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #46 -: Юни 04, 2010, 22:30:56 pm »
Дианче,
Знаем, че при прием на Дуфастон се получава кафяво зацапване.
Дано получите дългоочаквания подарък за годишнината си :crossfingers: stork-boy stork-girl

Не правиш ли много фоликули при такава стимулация?
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #47 -: Юни 04, 2010, 23:23:37 pm »
Snegina,благодаря за пожеланията :wink:
Относно фоликулите,бяха доста да-и в двата яйчника по 2 големи 20 мм,по 2-18мм , и  множество по малки.Не ги помня точно но бяха много.
Когато отидох на преглед 4-ти ден след Прегнила,всички доминантни фоликули се бяха спукали,имаше ги само малките.
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #48 -: Юни 04, 2010, 23:31:58 pm »
Т.е. има голяма вероятност за многоплодна бременност.
*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #49 -: Юни 04, 2010, 23:39:17 pm »
Дианче, ти сама ли реши да отидеш на преглед на 4 ден от прегнила или доки ти каза? На мен не ми казаха нищо. Отидох направо за кр. тест.
Нема начин да нема начин!
*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #50 -: Юни 04, 2010, 23:49:32 pm »
Аз нямах никакво зацапване. Само усещах понякога леки болки в яйчниците като предменструалните или нещо като придърпване ниско долу.И като четях във форума това са изпитвали момичетат с полож. тестове, обаче моят не показа такъв резултат за съжаление. osi_7
Нема начин да нема начин!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #51 -: Юни 05, 2010, 00:12:42 am »
Когато отидох 2-ри ден от МЦ ми назначиха 150 меногон за 6 дена и преглед на 7-ми ден.
Прегледа ме Д-р Шефкедова(страхотна жена),назначи ми още 150 меногон7 и 8 ден и прегнил на 9 ден,като ми каза 2-3 дни след сексуалният маратон да си запиша час да видим дали съм спукала фоликулите.

Тогава извадих луд късмет,че ме записаха за 27.05.понеже лекарите бяха на някаква конференция.

Може би ме извикаха на преглед заради това ,че не правихме инсеминация,а се оставихме на естественият начин,нямам представа.Д-р Стаменов каза ,че е имало О.,че сме спукали фоликулите и да се молим чудото да е станало!

Относно ефекта от дуфастона по-големи и болезнени цици не съм имала никога,болки в яйчниците и задух от време на време,а сега и това зацапване.....вече не знам какво да мисля.

Снежина,има вероятност за многоплодна бременност,а и аз тайничко се надявам на това  :wink:
« Последна редакция: Юни 05, 2010, 00:29:25 am от dianche »
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #52 -: Юни 05, 2010, 11:14:18 am »
Снежина,има вероятност за многоплодна бременност,а и аз тайничко се надявам на това  :wink:

Пожелавам ти да изживееш тази своя мечта yahoo_17

*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #53 -: Юни 05, 2010, 11:32:13 am »
Знаем, че при прием на Дуфастон се получава кафяво зацапване.

Снежи, кога се получава това зацапване? При наближаване на деня на М. ли? Или изообщо от приема на Дуфастон. Аз го пия вече 9 дни. При мен няма никакви странични ефекти, нищо не забелязвам.  :?
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #54 -: Юни 05, 2010, 11:53:22 am »
Чоки, възможно е, но не е задължително.
Графиката ти е чудесна yahoo_17
Страшно много искам да ни зарадваш :crossfingers:
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #55 -: Юни 07, 2010, 19:01:31 pm »
Здравейте момичета,да ви се оплача :(вчера вещицата дойде 10 дена по-рано.
Сега не знам да си изпия ли дуфастона до 10-ти или да го спирам :?
Желая Успех на всички
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #56 -: Юни 07, 2010, 19:23:25 pm »
Eeeeee,аман от аномалии този месец, то пък толкоз много на веднъж се събраха, та то не бяха ановулаторни цикли, та липса на фоликули, та идване на цикъл по никое време...........и аз се нареждам тук със следния проблем:тази сутрин в банята капчица ръждиво кафяво-то стана ясно ,че е лелката-е,да ама заредих "памперса "и отидох на работа в градината да правим репетиция с децата за утрешното тържество.Там изтанцувахме, изпяхме, метнах са на колелото(за по-бързо придвижване) и се прибрах.Влизам за душ памперса чист. :ask: osi_10.По обяд пак нищо,към 3часа обаче отново 2 капки кафеникави, подмених ежедневната превръзка с нормална де не стана за резил пред децата, но и сега си стои бяла.Е какво ли не ми е минало през главата, но това чудо ми се случва зъ първи път.До сега имам общо 7 инсеминации ,всички придружени с прием на дуфастон и такова нещо не ми се е случвало.
Дианче и как пък при теб 10 дена по-рано, то инсето кога ти беше и колко ти продължава цикъла?
И аз се чудя какво да правя с дуфастона, лекарката ми е казала дойде ли цикъл спирам.
Е, ще има поправителни ,натам вървят нещата, но това че не сме успели в битката не означава,че сме загубили войната.Борбата продължава!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #57 -: Юни 07, 2010, 20:58:55 pm »
Аз съм описала по-горе,ние  решихме да не правим инсе,а негова по-лека разновидност.С нужната стимулация и  под лекарско наблюдение,вместо инсеминация правихме т.нар.секс по чесовник.
Кафеникавото зацапване започна на 04.06,после изчезна,а вчера 06.06(на 23-ти ден)започна кървенето.
Ако смятаме секса като обикнивенна(а не вътрематочна)инсеминация,то тя е била 24-25 май,тест на 10.06,очакван цикъл-15.06.
"Борбата Продължава"Стискам палци на всички.
Ние продължаваме есента,а дотогава ще ви следя всички :wink:
« Последна редакция: Юни 07, 2010, 21:13:22 pm от dianche »
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #58 -: Юни 07, 2010, 22:39:42 pm »
Ако има цикъл, според мен, дуфастона трябва да се спре, няма смисъл да се продължава приема.
При зацапване обаче, все още не означава, че има цикъл.

Задължително се чуйте с лекарите си, момичета.

Офффф, аман ....

А мен една глава ме е стегнала ... вече не издържам на тези хормони, явно комбинацията естрофем+дуфастон не ми понася :?
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #59 -: Юни 08, 2010, 05:59:03 am »
Дианче успех следващия път!
Тази сугрин няма никакво зацапване, но премерих базална температура - 36.7.Ако до довечера няма развитие ше взема един тест след работа, въпреки,че според стойностите на термометъра не виждам смисъл.Днес и 14 ден от инсето и би трябвало да отчете.
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #60 -: Юни 08, 2010, 09:33:44 am »
lidia7674 странна работа става с теб, ама дано да са 2 черти, чакаме теста :)
dianche съжалявам, поправка на следващия път, задължително, кураж !!
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #61 -: Юни 08, 2010, 10:38:08 am »
Лидиа, стискам палци днес за теста!
В месеца, когато забременях със сина ми, също имах зацапване и също си мислих, че не е станало (дори с мъжа ми говорих за инвитро) и на следващия ден - няма и помен от цикъл и положителен тест. Пожелавам ти го от сърце!!!
 
Днес си сложих последния Меногон и утре съм на УЗИ да видим какво е сътворил организма ми.
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #62 -: Юни 08, 2010, 11:30:55 am »
Здравейте и от мен в тази така гореща за нас темичка :)
 Накрая и аз реших да се регистрирам, след доста време "задочно" присъствие с желанието:
1. Да БЛАГОДАРЯ на всички ви за всичко, което съм научила от вас.
2. Да помогна с каквото мога от натрупания  собствен опит.

Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #63 -: Юни 08, 2010, 11:39:02 am »
Лидия - много стиснати палчета!!!  :crossfingers:
Дианче - прегръщам  те топло!!!  :bighug:

Ето и отчет от мен: днес пак бях на преглед. Фоликулчето расте, но толкова бавно - станало е 10 мм, но пък лигавицата е 8,5мм. ДОкторкота след консултация с д-р Владимиров предложи да прекъснем процедурата и ако ми дойде до 25 да отида след това на преглед, ако не (не дойде до 25,06) - да пропусна и юли месец и чак в август да продължим. Явно от толкова лекарства нещо съм се "разбъркала".
Аз предложих да го порследим поне още веднъж - в събота и тогава да решим какво ще правим. Сърце не ми дава да се откажа от това фоликулче.
Както и да е- нямам избор и трябва да посрещна действителността.
Сега ме гложди един въпрос: ами ако продължи да расте (така да го видим в събота) и поне аз давам зор да направим и този месец инсе, да не се окаже грешка. В смисъл, поне е недоразвито Ф да не стане някоя проблема работа (ако е успешно инсето).

Ох, много дълго и объркано стана. Дано сте ме разбрали.
Моля дайте съвет!!!!
 
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #64 -: Юни 08, 2010, 12:12:12 pm »
Oрхидея,аз не съм кой знае колко компетентна,но мисля ,че на 17-ти ден(ако не се лъжа)10 мм фоликул е наистина малък.
Нека се изкажат и другите момичета.
Според мен,довери се на док.
Желая хубав ден на всички :wink:
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #65 -: Юни 08, 2010, 12:16:25 pm »
Да споделя за моята злощастна 4-та(последна) инсеминация, то тя пропада вече 2-ри цикъл. В единият случай се тръшнах болна вечрта преди плануваното инсе с температура 39.2 градуса , а във втория всичко вървеше ОК: на 9-ти ден 3 фоликула с размери 18 - 19 мм ( в предишните 4 стимулации успявах само по един фоликул да си отгледам), лигавица 5.2 мм, но започнала да се разслоява  :D (разслояването е подобрение за мен.По принцип лигавицата ми тъничка  ок 7 -8 мм в деня на инсе), хормони на 9-ти ден: Естрадиол - 133, LH - 7.62 - Все още ниски стойности , хормони на 10-ти ден: Естрадиол - 95, LH - 6.52   osi_8 . Не можех да повярвам, та се наложи да ми потретят резултатите. Досега не съм имала проблеми с естрадиола.
 Та ще правим трето разиграване на този последен опит  :).

Искам да  попитам дали има момичета с инсе на естествен цикъл и  какъв е резултата.

 Желая много положителни тестчета на всички ви  :)
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #66 -: Юни 08, 2010, 12:23:18 pm »
Орхидея,
И аз смятам, че няма шанс с този фоликул.
Жалко, но най-добре пауза сега, докато нямаме по-добри показатели.

Пиполинка,
Аз правих едно инсе без стимулация, второто стимулирано, уви се провали. Сега планираме следващото пак да е без стимулация.
Не знам защо все пак не довършите инсето при тези прекрасни фоликули. Да, хормоните не са много добри, но никога не се знае ...
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #67 -: Юни 08, 2010, 12:59:24 pm »
Благодаря ви момичета. Май е време да се предам и този месец - почивка!!!

Пиполинче,
Аз първата инсе щях да я правя на естествен цикъл (но я прекъснах, по мои причини). Тогава на 7 ден от цикъла имах около 14-15 мм Ф. На следващата се ориентирах към стимулациите заради повечето Ф, които да увеличат шанса за успех на опита!!!
Вярвам, че когато нещата са естествени е най-добре, но от друга страна нямаше да сме тук.

Успех момичета!!! 
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #68 -: Юни 08, 2010, 13:13:19 pm »
Pipolinka здравей и от мен
Аз съм с инсеминация на естествен цикъл / първа /
Фолекула на 8-ми ден ми беше 10мм
В деня на инсето не ми правиха преглед
Чакам понеделника за да разбера резултата

Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #69 -: Юни 08, 2010, 13:20:58 pm »
Извинявам се допуснала съм грешка не 10, а 12мм на 8-ми ден
Инсето беше на 12 ден
Желая ти успех
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #70 -: Юни 08, 2010, 13:59:23 pm »
Здравейте!

Розита, чакаме хубави новини!
 
В момента съм като попарена - излязоха ми резултатите от цитологичното изследване на маточната шийка ( правим ги служебно по трудова медицина) и резулата е Тежък ендоцервицит.
Чета, че това е възпаление на шийката и ще трябва антибиотично лечение, което автоматически означава, че този месец няма да се прави инсе.
Ще видя утре какво ще каже лекарят, но е странно, че тези неща не ги искаше предварително... Ами ако не бяха тези изследвания, нали може да стане и по-голяма беля. :(
Има ли сред вас друга с подобна диагноза?
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #71 -: Юни 08, 2010, 14:07:37 pm »
Няма да имам нужда от тест, зацапването го нямаше до обяд,но се появи отново и по силно,започнаха и леки болки характерни за цикъл.Въпреки,че моята докторкака не е много навита май ще се минава към тежката артилерия.Достатъчно преживях и силите да побеждавам поредните неуспехи вече се изчерпват.Поне инвитрото е с по-големи шансове.
Пиполинка моите инсета все са на естествен цикъл - от общо 7 успях веднъж, знам,че все един ден пак ще се случи, но.........
voltage при такива "служебни" изследвания в поточна линия често се допускат грешки.Я го повтори и тогава се притеснявай.На мен по време на бременността в първите месеци така уж ми откроха трихомони(ужас),оказа се ,че грешка било, ама докато излезе следващата микробиология не знам на кой свят съм била.Пък ощо повече,че преди инсе винаги правим нужните изследвания.
« Последна редакция: Юни 08, 2010, 14:11:30 pm от lidia7674 »
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #72 -: Юни 08, 2010, 15:30:02 pm »
rozita, каква е причината да ти правят инсе на естествен цикъл. Твое решение ли е или док те посъветва. Стискам ти палци.
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #73 -: Юни 08, 2010, 15:42:24 pm »
Snegina, и на мен ми се искаше да продължим, но според док. при този намаляващ естрадиол няма шанс. Е все пак ще пробваме да се самоинеминираме  :oops: за всеки случай. Колкото до стимулацията ще я има и на последния цикъл, колкото и да ми се иска да видя какво е положението без стимулация. Все пак сме се доверили на специалистите  :wink:
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #74 -: Юни 08, 2010, 15:58:14 pm »
Пък ощо повече,че преди инсе винаги правим нужните изследвания.
Проблемът при мен е, че не са ми правени никакви изследвания.
По-точно са ми правени стандартните прегледи, хормони и следене на ову последните 2 месеца (това при друг лекар).

Лидия, дано все пак да не е цикъл!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #75 -: Юни 08, 2010, 17:33:12 pm »
Лиде ,стискам палци,дано не е цикъл. Чета ви ,но не ми се пише особено. На 6.06 мина и моето инсе ,но го правихме на неспукан фоликул така и не усетих изобщо да се е пукнал или нещо такова ,та не се и надявам на нищо .
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #76 -: Юни 08, 2010, 17:37:56 pm »
pipolinka, и при мен се получи същото. денят, в който трябваше да ми бият прегнил, за да се предизвика овулацията - излседванията ми бяха като твоите и доки се отказа. каза, че или няма да има овулация или ще е некачествена яйцеклетка, но каквото и да е, с тези резултата не може да се прави инсеминация.

успех!
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #77 -: Юни 08, 2010, 22:29:02 pm »
момичета , аз нямам нет и немога да влизам редовно в нета, но да се отчета.
след като пих клостил си отгледах 1 фоликул който според док беше мъничък, но в събота док го гледа и беше пораснал до 20мм, в неделята ми увеличиха дозата прегнил и днес беше третата инсеминация. фоликул;а се беше спукал и тая надежди този път да е нашия (първия път не се беше спукал а при втория така и не настъпи овулация). почвам да слагам утрогестан 2 х 2 и ако до 14 дни не ми дойде(дай Боже) ще правя тест. стискайте палци да се е получило !
желая го и за вас.
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #78 -: Юни 09, 2010, 07:15:37 am »
Здравейте!
И аз ще ходя тези дни да ми следят овулацията и до 13.06 трябва да сме направили инсеминацията. Дано този път всичко мине нормално и да се похваля с положителен резултат!  :wink:
Момичета,от сърце ви стискам палци! Успех на всички ни!
Ще пиша при първа възможност!  :wink:
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #79 -: Юни 09, 2010, 09:45:34 am »
Ечи, Блу  osi_9  :goodluck:


Да се отчета:
Стимулация: Клостилбегит 3-7 ден 2*1 табл.
Меногон: 3 амп 75 на 3, 6, 8 ден.

Резултат от стимулацията (днес, 9-ти ден)
2 хубави фоликула вдясно * 20 мм ( идеални за инсе, ноооооооооо чакаме хубави фоликули вляво, защото дясната тръба ми е силно увредена.

1 малък вляво 8 мм
добра лигавица.

За съжаление ще пропуснем инсето този месец. Ще чакаме да станат вляво  newsm78
Препоръка на док: коремни преси  :crazy: за спукване на фоликулите и секс (все пак)

Питах за ендоцервицита - каза, че не е проблем за инсето.
Тъй като все пак няма да правим инсе, ми изписа схема с антибиотик (вибрамицин) и ваг. глобули (гиналгин) за 10 дни.
Ако все пак решим да правим бебе този месец, ще трябва да не пия антибиотик и съм в чуденка.  newsm78

Това е ситуацията при мен  :roll:

*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #80 -: Юни 09, 2010, 09:59:52 am »
Здравейте, милички :grouphug:
 
Liubomira*, echy , blue_flare , rozita, дано са успешни процедурите, ще чакаме хубави новини от вас. Банално, но "мислете позитивно", нямате полза от увесени носове.

Лиди, все още не сме отписали опита ...

voltage, най-важно е да се излекуваш. Защо правите стимулация, след като разчитате само на лявата тръба? Нямаш ли спонтанна овулация?
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #81 -: Юни 09, 2010, 10:18:19 am »
voltage, най-важно е да се излекуваш. Защо правите стимулация, след като разчитате само на лявата тръба? Нямаш ли спонтанна овулация?

Имам спонтанна овулация, но десният яйчник е по-активния. Целта на стимулацията е да се провокира и левия, да има повече фоликули и съответно шансовете да са по-големи.
Препоръчително е при съпружеска инсеминация да се прави лека стимулация.
А и годините ми 36, също предполагат малко да се подпомогне за качеството на яйцеклетките.
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #82 -: Юни 09, 2010, 10:24:14 am »
Pipolinka причината е че няма причина
Моите изследвания са добри , спермограмата ни е добра, правих и цветна снимка на тръбите и те са проходими и доктора каза ,че е по добре първо да се прави на естествен цикъл
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #83 -: Юни 09, 2010, 11:13:08 am »
Благодаря ви момичета. Май е време да се предам и този месец - почивка!!!

Пиполинче,
Аз първата инсе щях да я правя на естествен цикъл (но я прекъснах, по мои причини). Тогава на 7 ден от цикъла имах около 14-15 мм Ф. На следващата се ориентирах към стимулациите заради повечето Ф, които да увеличат шанса за успех на опита!!!
Вярвам, че когато нещата са естествени е най-добре, но от друга страна нямаше да сме тук.

Успех момичета!!! 

Орхидея, съжалявам за пропуснатия ти цикъл. Знам колко трудно се свиква с тази мисъл, затова кураж и горещи прегръдки.
Колкото до моето желание да видя какво ще се получи на естествен цикъл, то е на базата на някакви логически разсъждения. Имам 5 стимулации. В четири от тях от тях образувам по един достатъчно голям и качествен фоликул. В петата стимулация образувам 3 достатъчно големи, но некачествени фоликула. Та се чудя дали не се получава количество за сметка на качество. Подобно нещо се получава и при моя приятелка. Та такива са терзанията ми. Иначе както написах и вчера, все пак сме се доверили на специалистите :)
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #84 -: Юни 12, 2010, 08:52:38 am »
Добро утро момичета.
Да се отчета за протокола - на 27.05.2010г. беше моята първа инсеминация. Направихме е на спукани фуликули. 14 дни след инсе имам "отрицателен" ЧХГ тест, днес е 16 ден след инсе и ще отида да пусна още един.
Не, че очаквам нещо да се е променило, но за протокола .... трябва да го има.
Моята гостенка още не е дошла, чамак е. Дори вече нямам търпение да идва, да си заминава и да започваме от начало.

Знаете ли колко опита /инсеминации/ могат да се правят последователно? Имам в предвид една след друга без да се почива?
Стимулацията ще ми навреди ли с нещо или е желателно да се прави така: месец със стимулация и инсе, месец без стимулация и опити на естествен цикъл, после пак месец със стимулация и инсе и т.н.

Моля ви дайте съвет!
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #85 -: Юни 12, 2010, 14:42:55 pm »
Здравейте момичета на 3.06 мина и моята втора инсеминация бяха се пукнали 2ф.а третия не,но от тогава до днес имам някаква болка повече в ляво дето бяха фоликулите osi_10.Теста ще го правя на 17 дано имам успех,че ми харесаха глезотииките на мьжа ми :lol:.Стискам палци всички да ни глезят през лятото!Искам да попитам Чоки за кой протокол трябва да се прави ЧХГ данеби да е за фонда след четирите инсеминации защото нищо не са ми казали?УСПЕХ УСПЕХ УСПЕХ УСПЕХ на всички!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #86 -: Юни 13, 2010, 12:09:23 pm »
me4ko , успех ти пожелавам и след седмица да се похвалиш с + тест :wink:
Момичета,нещо се изгубихте?!
Чоки,какво стана с теста?Аз се присъединявам към твоите въпроси.На мен д-р Стаменов ми каза,че не може да ме стимулира 2 поредни месеца,но нека се включат и другите момичета.
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #87 -: Юни 13, 2010, 12:55:24 pm »
Лиди, все още не сме отписали опита ...
Ще има поправителен  :(пореден......пети :BangHead:.
Liubomira*, echy , blue_flare , rozita,me4ko, дано да са успешни процедурите!Извинянам се ако пропускам някой.
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #88 -: Юни 13, 2010, 16:50:24 pm »
Чоки,какво стана с теста?Аз се присъединявам към твоите въпроси.На мен д-р Стаменов ми каза,че не може да ме стимулира 2 поредни месеца,но нека се включат и другите момичета.

Нищо не стана.  :( Днес започна да ми зацапва, чакам да ми дойде за да отида на лекар и да видим какво ще ми препоръча. Как ще продължим? Само знам, че няма да се откажа от първия неуспех. Горе главата и гонка до дупка  :balk_103:
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #89 -: Юни 13, 2010, 19:29:49 pm »
Само знам, че няма да се откажа от първия неуспех. Горе главата и гонка до дупка  
Само така миличка, няма да се предаваме, аз съм с теб :bighug:
« Последна редакция: Юни 13, 2010, 19:31:50 pm от lidia7674 »
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #90 -: Юни 13, 2010, 21:21:54 pm »
Момичета, не знам какво да кажа за стимулациите ...
Мен лично ме притесняват и мисля, колкото по-леки, толкова по-добре, но .... от друга страна пък яйцеклетките ми вече зели-дали ... Ще споделя притесненията си с док, пък той да преценява.

Мечко, успех и на теб идната седмица!
Лиди, ако не опитаме, няма да знаем ...
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #91 -: Юни 14, 2010, 11:02:41 am »
Благодаря ви момичета. Май е време да се предам и този месец - почивка!!!

Пиполинче,
Аз първата инсе щях да я правя на естествен цикъл (но я прекъснах, по мои причини). Тогава на 7 ден от цикъла имах около 14-15 мм Ф. На следващата се ориентирах към стимулациите заради повечето Ф, които да увеличат шанса за успех на опита!!!
Вярвам, че когато нещата са естествени е най-добре, но от друга страна нямаше да сме тук.

Успех момичета!!! 

Орхидея, съжалявам за пропуснатия ти цикъл. Знам колко трудно се свиква с тази мисъл, затова кураж и горещи прегръдки.
Колкото до моето желание да видя какво ще се получи на естествен цикъл, то е на базата на някакви логически разсъждения. Имам 5 стимулации. В четири от тях от тях образувам по един достатъчно голям и качествен фоликул. В петата стимулация образувам 3 достатъчно големи, но некачествени фоликула. Та се чудя дали не се получава количество за сметка на качество. Подобно нещо се получава и при моя приятелка. Та такива са терзанията ми. Иначе както написах и вчера, все пак сме се доверили на специалистите :)

Пиполичне,
Благодаря за подкрепата! :)
Един въпрос: как твоя доктор прецени, че фоликулчетата са били некачествени? В смисъл - питала съм моята докторка дали са качествени и димите й бяха "това може да се види само при ин витрото". По подразбиране жената по естествен път прави един фоликул и се приема, че той е/трябва да е с качествена яйцеклетка.

На въпроса по - долу колко последователни стимулации може да се праевят - на мен ми направиха 3 последователни стимулации. Третата - не стигнахме до инсе. Може би има резон в тора, че трябва да се почива, защото след като преценихме да прекратим този опит думите на доки бяха, че може би е добре да почина един месец. При следващия си преглед пак ще питам и ще споделя.

Успех на момичетата в процедура!
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #92 -: Юни 14, 2010, 11:53:17 am »
ние направихме 2 инсеминации и третата щяхме да направим веднага след втората, но се оказа че имам задържан фоликул та изчакахме един месец, но ако всичко беше ок щяхме да правим три последователни месеца. питах док колко инсе-та може да правим, каза ми 6 но не сме коментирали с прекъсване или без.
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #93 -: Юни 14, 2010, 14:45:08 pm »
Уф и аз сериозно се замислям за тези последователни стимулации. При мен станаха 4 последователни. Като настъпи МЦ и отида на преглед ще споделя притеснянията си.
 
 Орхидея, Естрадиола и LH ми бяха много ниски ,отгоре на всичко намаляващи. Това беше причината за решенето на доки.
 Нормалното ниво на Естрадиола за зряла, годна яйцеклетка, е поне 200 (250) пикограма на милилитър за всеки фоликул, по - голям от 15 мм в диаметър. С други думи нивото на естрадиола е косвен показател за зрелостта на яйцеклетката, а повишаващото се ниво на LH за наближаваща овулация. 
 При моите 3 фоликула с размери м/у 17-18 мм(на 9-ти ден), Естрадиола ми беше 133,LH-7.62 което се приема за крайно недостатъчно, отгоре на всичко, вместо да продължат да нарастват(поради предполагаемо наближаване на овулация) на 10-ти ден Естрадиола намаля до 95, а LH до 6.52, което вече затвърди опасенията, че нещо не е наред.

Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #94 -: Юни 15, 2010, 10:28:30 am »

 Орхидея, Естрадиола и LH ми бяха много ниски ,отгоре на всичко намаляващи. Това беше причината за решенето на доки.
 Нормалното ниво на Естрадиола за зряла, годна яйцеклетка, е поне 200 (250) пикограма на милилитър за всеки фоликул, по - голям от 15 мм в диаметър. С други думи нивото на естрадиола е косвен показател за зрелостта на яйцеклетката, а повишаващото се ниво на LH за наближаваща овулация. 
 


Благодаря Пиполинка, това ми беше изключително полезна информация.На мен само на първото инсе ми пуснаха хормони (преди прегнила), че ми беше за първи път. От тогава не ги следя, а явно трябва.
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #95 -: Юни 16, 2010, 12:49:49 pm »
Здравейте,момичета!
Хайде и аз на отчет.
На 14 юни направихме инсеминацията,на 16 ден от цикъла.Казаха,че се е получило добре. На следващия ден,като ходих на преглед,казаха,че съм получила овулация.
Сега си вземам аспирина,фолиевата и утрогестана вагинално.
Дано се получи този път.
След 15 дни сме на преглед.

Момичета,я да ви питам вие пиете ли някакви билки?
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #96 -: Юни 16, 2010, 13:00:23 pm »
blue_flare, пожелавам ти го - този път да си получиш чакания резултат  :sucky:

Аз билки не пия, с тях трябва много прецизно да се борави, още повече като се има пред вид с колко хормони се тъпчем ...
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #97 -: Юни 16, 2010, 15:10:51 pm »
blue_flare , пожелавам ти го от все сърце този опит да се увенчае с успех.
а относно, билките аз също съм на мнение че трябва да е много внимателен човек с тя, и ако пие билки да не пие лекарста, да не ги комбинира.

Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #98 -: Юни 16, 2010, 21:32:44 pm »
Момичета,я да ви питам вие пиете ли някакви билки?

Аз също не пия билки. Трябва да си много внимателна с тези неща. Единственото, което почнах от този месец е добавки - Омега 3, вит. Б,  Ц и Е + ФК. Не зная дали имат ефект, но се надявам да ми нормализират малко цикъла, който направо се побърка от хормоните. Говрих и с док. последния път за тези добавки и думите й бяха "ако не ти помогнат - няма и да ти навредят".
Бъди внимателна! Не е лошо ако решиш нещо да пиеш да се консултираш и с доктора си.
Успех! 
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #99 -: Юни 16, 2010, 23:42:47 pm »
Благодаря ви,момичета!
Аз лекарства освен след инсеминацията - аспирин,фолиева к-на и утрогестана,друго не приемам.
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #100 -: Юни 17, 2010, 12:01:03 pm »
Здравейте момичета,
 от тази година и аз се присъединявам към отбора (ако може, разбира се ...)Досега са ми правени 2 инсеминации на стимулиран цикъл (Клостил*1 от 3-7 ден)на 12-ти ден, предвид краткия ми цикъл -около 26 дни. Процедурата се прави на неспукан фоликул.
Сега на 23 юни ще бъде поредната. Само да ви попитам: кога са успешни инсеминациите - при спукан или неспукан фоликул? Знам, че малко некоректно е зададен въпроса, но поне при вас как е?
*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #101 -: Юни 17, 2010, 14:19:58 pm »
Привет,impuls123! Аз знам, че при инсе е добре фоликулите да са спукани. Тогава шансът е по-голям.Въпреки това гаранция няма.Моите инсета са все на спукани ф-ли, но все още съм в групата на неуспелите. :balk_185:Дано имаш късмет, та покрай теб и ние! :balk_102:
Нема начин да нема начин!
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #102 -: Юни 18, 2010, 07:34:33 am »
Лиде ,стискам палци,дано не е цикъл. Чета ви ,но не ми се пише особено. На 6.06 мина и моето инсе ,но го правихме на неспукан фоликул така и не усетих изобщо да се е пукнал или нещо такова ,та не се и надявам на нищо .

Любче, чакам новини  :crossfingers: :goodluck:   :bfp:
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #103 -: Юни 18, 2010, 08:44:04 am »
мацки, ако не ми дойде до понеделник трябва да си правя тест, но след това незнам какво да правя. Док каза ако е + да ходя при нея, най вероятно за да пуснем и кръвен, но ако е - какво да правя, да продължавам ли с утрогестана докато свърша опаковката, или да го спирам и да чакам лелката?
много ми се иска, всеки ден се моля да е = теста, но искам да съм подготвена и да знам какво правя.
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #104 -: Юни 18, 2010, 09:56:48 am »
Enchy утрогестана е прогестеронов препарат и няма да ти навреди да продължиш да го приемаш до настъпване на цикъла. Дай Боже, изобщо да не дойде, но според мен си направи теста- той и без това не влияе върху резултата.
Дано на всички са ни успешни инсетата! :youwoman: :bori_006: :ironing: :ironing:
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #105 -: Юни 18, 2010, 11:04:45 am »
impuls123! имам успешно инсе на спукан фоликул.Впоследствие съм правила още опити кага на спукан, кога не , но си е Божа работа.Успех ти желая!
Enchy никакво спиране! Аз приемам дуфастон.Когато настъпи цикъл го спирам.На успешното ми инсе продължих ДУФАСТОНА  до края на 3 месец по препоръка на док.
След малко тръгвам за София , отивам на поправителен.Опасявам се обаче,че пак изпуснахме момента.Вчера следобяд както гладех получих остри режещи болки в дясно типични за овулация, които до няколко часа отшумяха.Ситурно фоликула се е спукал и ако е така този поправителен няма да е последен   :(,но док ще каже днес какво е дереджето.
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #106 -: Юни 18, 2010, 11:17:53 am »
Здравейте на всички!
    За първи път пиша във форума. И на мен ми предстои инвитро през месец Юли, ако всичко мине добре с изследванията. Имали някоя от вас мили дами която да си прави инвитро в "ОЛИМЕД" - Варна, защото аз там ще си го правя? Малко съм притеснена за всичките тези неща. Поздравявам ви и ви желая успех и ви стискам палци за да успеем в това начинание. :D
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #107 -: Юни 18, 2010, 11:38:04 am »
lidia7674, какво всъщност предтсвлява 'поправителнив ти" ако е инсе и си усетила овулация, тогата шанса да ти е последен поправителен е голям :)

slan4itse1, тази темичка е за инсеминации, за инвитро има отделни темички за всяка клиника. потърси в раздела и Успех!
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #108 -: Юни 18, 2010, 11:48:21 am »
Лиди, не е ясно от какво са били болките, така че дано уцелите мига  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

echy, дано да е ++++ теста. Аз смятам, че ако няма желания резултат, по-добре да се спрат лекарствата, защото в противен случай става голяма обърквация с хормоните. Ако искаш да си по-сигурна в резултата, по-добре пусни кръвен тест.
Успех!

Май имаше още, дето трябваше да се отчитат, аз нещо позагубих дирята.
Хайде, момичета, имаме нужда от разведряване на темичката, давайте  :bfp: насам.

Аз така я чакам тази М., тя пък се бави. Ами така е то, като бързам, за да си правя планове за отпуската и процедурите, тя пък ми върти номера, напълно в неин стил, междувпрочем. Поне си починах от взиране в симптоми и питанки "дали-дали", а пък то симптоми си има колкото щеш, в други случаи щях много да се надявам ...
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #109 -: Юни 18, 2010, 20:13:00 pm »
lidia7674, какво всъщност предтсвлява 'поправителнив ти" ако е инсе и си усетила овулация, тогата шанса да ти е последен поправителен е голям :)
Пето поредно инсе от март до сега.
Направихме инсето, фоликула съответно беше спукан, но ако това се е случило снощи едва ли ще видя  :bfp:,но каквото сабя покаже.Инсето беше малко болезнено, трудно влезе катетъра, получих по-обилно кървене за разлика от предишни опити,а предния път изобщо пък нямах дори и зацапване след процедурата. Та по този повод док предложи да ми направи дилатация на шийката.Било безобидно, правело се по време на цикъл с пълна упойка.
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #110 -: Юни 18, 2010, 20:25:27 pm »
Инсето беше малко болезнено, трудно влезе катетъра, получих по-обилно кървене за разлика от предишни опити,а предния път изобщо пък нямах дори и зацапване след процедурата. Та по този повод док предложи да ми направи дилатация на шийката.Било безобидно, правело се по време на цикъл с пълна упойка.

При една от 4-те ми инсеминации имах същия проблем. Не успяха с един катетър, че донесоха друг... Може да е било моментно състояние на шийката, а може и лекарят да не е бил най-сръчен точно в този момент.

Но ако не е сериозна пречка при всяка инсеминация, нужна ли е тази дилатация?

Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #111 -: Юни 18, 2010, 20:47:50 pm »


При една от 4-те ми инсеминации имах същия проблем. Не успяха с един катетър, че донесоха друг... Може да е било моментно състояние на шийката, а може и лекарят да не е бил най-сръчен точно в този момент.

Но ако не е сериозна пречка при всяка инсеминация, нужна ли е тази дилатация?



При всяка инсеминация трудно влиза катетъра,налага се да ме прищипват с един иструмент приличащ на нощици, карат ме да се изкашлям и защипват.Едва тогава поставят катетъра.Док обясни,че при такава процедура матката започва да контрахира и може да изхвърли семенната течност.Но успешното ми инсе премина при същите услосвия.И тогава док спомена за дилатация, но  не се наложи.Дано и сега ми се размине 
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #112 -: Юни 22, 2010, 08:04:29 am »
Момичета, влизам със свито сърце да ви споделя. сутринта си направих уринен тест и в желанието си да видя 2 чертички ми се струва че ги видях, е вторта беше прекалено бледа, но мисля че я имаше. събудих и мъжа ми и след като се разсъни и той каза че вижда втора черта но много бледа. след час повторих теста но този път втората черта беше още по-бледа. незнам какво да мисля, това + или - резултат е. ще трябва да ходя да правя и кръвен, но ще видя кога ще мога да се измъкна от работа. за кръвния тест има ли значение кога се взима?
моля ви момичета за вашите стиснати палци и положителни мисли за един + резултат.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #113 -: Юни 22, 2010, 09:15:08 am »
Стискаме! :D И на краката! (ама кажи кога да пускаме, че трудно се работи със стиснати ръце и крака :D)

Няма значение кога се взима кръв за кръвния.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #114 -: Юни 22, 2010, 09:35:57 am »
Момичета, влизам със свито сърце да ви споделя. сутринта си направих уринен тест и в желанието си да видя 2 чертички ми се струва че ги видях, е вторта беше прекалено бледа, но мисля че я имаше. събудих и мъжа ми и след като се разсъни и той каза че вижда втора черта но много бледа. след час повторих теста но този път втората черта беше още по-бледа. незнам какво да мисля, това + или - резултат е. ще трябва да ходя да правя и кръвен, но ще видя кога ще мога да се измъкна от работа. за кръвния тест има ли значение кога се взима?
моля ви момичета за вашите стиснати палци и положителни мисли за един + резултат.
:crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :bfp:
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #115 -: Юни 22, 2010, 10:23:37 am »
И от мен силно стиснати палци. :wink:
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #116 -: Юни 22, 2010, 11:38:05 am »
Много стиснати палци и от мен и чакаме хубави вести  :bighug:
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #117 -: Юни 22, 2010, 11:39:17 am »
Момичета, влизам със свито сърце да ви споделя. сутринта си направих уринен тест и в желанието си да видя 2 чертички ми се струва че ги видях, е вторта беше прекалено бледа, но мисля че я имаше. събудих и мъжа ми и след като се разсъни и той каза че вижда втора черта но много бледа. след час повторих теста но този път втората черта беше още по-бледа. незнам какво да мисля, това + или - резултат е. ще трябва да ходя да правя и кръвен, но ще видя кога ще мога да се измъкна от работа. за кръвния тест има ли значение кога се взима?
моля ви момичета за вашите стиснати палци и положителни мисли за един + резултат.
Ечи, много палчета и от мен!
Тестът ти е положителен при всички случаи.  :D
Чакаме все пак да ни зарадваш и с кръвния, няма значение кога се прави.
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #118 -: Юни 22, 2010, 12:52:23 pm »
Момичета, влизам със свито сърце да ви споделя. сутринта си направих уринен тест и в желанието си да видя 2 чертички ми се струва че ги видях, е вторта беше прекалено бледа, но мисля че я имаше. събудих и мъжа ми и след като се разсъни и той каза че вижда втора черта но много бледа. след час повторих теста но този път втората черта беше още по-бледа. незнам какво да мисля, това + или - резултат е. ще трябва да ходя да правя и кръвен, но ще видя кога ще мога да се измъкна от работа. за кръвния тест има ли значение кога се взима?
моля ви момичета за вашите стиснати палци и положителни мисли за един + резултат.
Ечи, много палчета и от мен!
Тестът ти е положителен при всички случаи.  :D
Чакаме все пак да ни зарадваш и с кръвния, няма значение кога се прави.

Със сигурност е положителен, а по-плътната черта на 1 тест се дължи на това,че първата сутрешна урина е по-концентрирана, ако си направила втория малко след това е нормално да бледнее.
Стиснати палчета и от мен и тихичко честито! :bighug:
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #119 -: Юни 22, 2010, 22:54:00 pm »
Стиснати палци и от мен!  :bfp1:
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #120 -: Юни 23, 2010, 08:34:06 am »
момичета  :bighug:  ви силно всичките и ви бладораря за стиснатите палци.
кръвния тест показа 250 и док каза че съм бременна и след това каквото ми каза вече нищо не помня :) та се наложи допълнително да се обаждам да питам за утрогестана и ми каза да го продължавам докато не видим плоден сак, че стойностите ми били ниски. викна ме на ехограф но не запомник във вторник или на втори.
пожелавам си всичко да е наред и да си имаме бебче.
пожелавам на всяка една от вас да изпита вълнението което аз изживях вчера.
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #121 -: Юни 23, 2010, 09:36:20 am »
Браво миличка, успя да ме просълзиш от умиление. :bighug:
 Леко бременеене и подобни емоции за всички чакащи :balk_600:
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #122 -: Юни 23, 2010, 09:43:51 am »
echy, тихичко Честито!

Нека тези приятни вълнения те държат още 9 месеца, а след това да срещнеш най-сладкото бебче  :babyflips:


 Голяма радост донесе в темичката ни, да знаеш:bighug:
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #123 -: Юни 23, 2010, 10:58:58 am »
Охоооо, браво. :D Да си ни на късмет!

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #124 -: Юни 23, 2010, 11:07:05 am »
Да си ни на късмет!

дано наистина по скоро да ме последвате, че да се местим дружно в бременелските темички
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #125 -: Юни 23, 2010, 11:45:59 am »
Честито миличка!!!!
Така се разввълнувах, че и аз се просълзих! Наистина страшно освежи темата. Имаме нужда от такива като теб!!!
Желая ти прекрасна бременност - наслади й се пълноценно, а на финала ли най-красивото и усмихнато бебче!!! :)))
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #126 -: Юни 23, 2010, 12:22:48 pm »
echy желая ти лека бременност и най-здравото и хубаво бебе на финала.За ниските стойности не се притеснявай, ше се повишат ,все пак е още рано.Сета се успокой и се наслаждавай на прекрасните мигова от браманността. И дано повлечеш крак.Наистина беше време да потрэгне темата в положителна насока.
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #127 -: Юни 23, 2010, 15:45:35 pm »
Честито и от мен :D
Пожелавам лека бременност и дано да ни повлечеш крак  :wink:
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #128 -: Юни 24, 2010, 07:07:30 am »
Честита ти бременност мила echy:ballons: Лека бременност  :cloud9: и успешен финал!  :babyflips:
Хайде да провлачиш крак и тук да завалят +++ тестчета, че се поизлагаме
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #129 -: Юни 24, 2010, 10:01:53 am »
Честито, Ечи :drunk:, много щастливи дни до края, и 100 пъти повече след това :-)
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #130 -: Юни 24, 2010, 10:06:25 am »
Ечииии супер мила суперррр  :dance2: :dance2: :dance2: леки оставащи месеци сега до края мила :))))
 Успех на всички ви :)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #131 -: Юни 25, 2010, 11:15:48 am »
Здравейте момичета,
  Последната ми инсеминация ще бъде на спонтанен цикъл. Споделих притесненията си с док за поредността на стимулациите (това щеше да е 5-тата без прекъсване) и тя реши, че яйчниците трябва да починат малко. Затова - преглед на 12-ти ден и ако има доминантен фоликул и всичко е ОК - правим инсе.
 Е, да видим какво ще направим на собсвени мускули. Нямам големи очаквания, но надежда винаги има  :wink:
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #132 -: Юни 26, 2010, 11:38:01 am »
Успех Пиполинче!
При мен е същата ситуация.
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #133 -: Юни 26, 2010, 12:15:18 pm »
И аз на 01.07. съм на преглед, да видим този цикъл ще има ли фк и да правим инсе.

Успех и на вас, момичета!
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #134 -: Юни 26, 2010, 13:09:02 pm »
Успех на всички! Ние този месец почиваме /от стимулации и прегледи/.
Следващият месец нов опит.
Снежи, хайде дано този цикъл вече всичко се нормализира и тръгнат нещата. Дано си отгледаш хубави фулекулчета и да направите успешна процедура  :crossfingers: Обикновенно ти на нанс ни даваш кураж, сега е наш ред  :D
« Последна редакция: Юни 26, 2010, 13:11:17 pm от Чоки »
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #135 -: Юни 26, 2010, 14:22:40 pm »
Снежи, стиснати палчета и от мен! Дано това да е твоя месец!  :goodluck:

И аз чакам тези дни М. след антибиотика този месец и пазенето.
Да видим какво ще стане.
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #136 -: Юни 26, 2010, 20:28:31 pm »
Момичета,повелавам ви успех,имате силно стиснати палци и от мен.
Нов месец,нов късмет и много ++++++ тестчета :D
Да се отчета и аз.Чак на 19.07 съм на преглед ,за да решим как да продължим.
Пожелавам ви хубава вечер :wink:
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #137 -: Юни 28, 2010, 20:27:16 pm »
Да се отчета:
Вчера ми дойде, утре трябваше да ходя на узи да видим да не е останал неспукан фоликул, но моят доки е на конференция в чужбина и отидох при гинеколожката си - всичко е наред, трите фоликула да са се пукнали и от утре наново по старата схема.
3-7 ден Клостил 2х1
3,5,8 ден Меногон х 1 амп.
Стискайте ми палци
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #138 -: Юни 28, 2010, 20:49:21 pm »
voltage от мен имаш силно стиснати палци,
Пожелвам ти успешна стимулация и едно(или повече :lol:)прекрасно бебче на финала!
И взимай пример от echy  :wink:
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #139 -: Юни 29, 2010, 10:14:26 am »
Стискайте ми палци

То се знае, дано този път яйцеклетките, матката и другите му там опашати господа, разберат, че няма мърдане и отказване, и вземат, че мирясат и си свършат работата :lol: Аз все това си казвам.
Успех
  :crossfingers: yahoo_17
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #140 -: Юни 29, 2010, 11:38:55 am »
Орхидея,Sneji, Voltage, УСПЕХ МОМИЧЕТА!!!   :goodluck:
 Останалите да релаксират  :balk_177: пълноценно докато дойде и техния ред .
И да знаете, че съм активизирала  всички чакри за успешни процедури. :P
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #141 -: Юни 30, 2010, 06:48:13 am »
Здравейте,момичета!
Аз да ви кажа какво се случва около мен. Все още нямам цикъл,а вчера си правих тест и ми беше отрицателен.
Досега би трябвало да има някакъв резултат.....
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #142 -: Юни 30, 2010, 14:35:26 pm »
Здравейте,момичета!
Аз да ви кажа какво се случва около мен. Все още нямам цикъл,а вчера си правих тест и ми беше отрицателен.
Досега би трябвало да има някакъв резултат.....

Кой ден ти е след инсето?Пусни кръвен тест за да си по-спокойна.
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #143 -: Юни 30, 2010, 16:04:18 pm »
16 ден ми е,Пими!
Утре ще отида при доки да видим какво ще ми каже.
Стискайте палци,момичета!
Моля ви!
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #144 -: Юни 30, 2010, 16:15:05 pm »
16 ден ми е,Пими!
Утре ще отида при доки да видим какво ще ми каже.
Стискайте палци,момичета!
Моля ви!

Дано имаш най-приятната изненада  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #145 -: Юни 30, 2010, 19:12:31 pm »
16 ден ми е,Пими!
Утре ще отида при доки да видим какво ще ми каже.
Стискайте палци,момичета!
Моля ви!
Дано имаш най-приятната изненада  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Дано Дано Дано :crossfingers:

Тук има за честитане на echy  :bighug: Леко и щастливо бременеене :) и да влачиш краченца :)

Snegina, Орхидея, Voltage, pipolinka успех момичета, стискам палци за успешни процедури :bighug:

Ако се питате какво се случи с мен - нищо по-различно от миналите пъти (-) тест и странен цикъл. След преглед се оказа, че имам задържани фоликули и сега съм на противозачатъчни. Чувствам се странно, но дано се спукат тези пущини, сигурна съм, че е от последователните стимулации с клостила. След противозачатъчните ще съм на преглед и после ще почиваме, защото подадохме документи за фонда и ще чакаме зимата обаждане.
Желая ви едно хубаво лято, нека си починем, а наесен по-малко да останем :)
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #146 -: Юли 01, 2010, 10:08:22 am »
Титката, радваш ме, че гледаш така позитивно към лятната ваканция  :D
Нека наистина лятото е вълнуващо за всички ни!

И знаеш ли, може пък заповед да не ти трябва  :wink:
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #147 -: Юли 01, 2010, 12:43:20 pm »
16 ден ми е,Пими!
Утре ще отида при доки да видим какво ще ми каже.
Стискайте палци,момичета!
Моля ви!


  Стисссссссссссссссскам палци и никакво пускане, докато не кажеш какво е положението  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #148 -: Юли 01, 2010, 23:04:27 pm »
Добра вечер,момичета!
За съжаление,кръвния тест ми е отрицателен  :balk_145: :balk_145: :balk_145:
Така се надявах да се е получило.....
Благодаря,от цялото си сърце на всички ви,че сте ми стискали палци!
Успех на всички!
Утре ще пиша повече!
Лека нощ!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #149 -: Юли 02, 2010, 11:40:27 am »
blue_flare, кураж мила!!!
  Слънцето ще изгрее и на нашата улица, СИГУРНА СЪМ  osi_9
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #150 -: Юли 02, 2010, 12:42:18 pm »
Здравейте и от мен.   :balk_64:
  Реших да споделя своя опит и да ви дам кураж. Първо искам да пожелая успех на всички и по- малко сълзи и разочарования за напред.
  Преди 4год. с моят съпруг решихме да си имаме дете, но за наше огромно съжаление се оказа че имам ендометриоза. Борих се с тази коварна болест 3год. и въпреки това не можах да се оттърва. Така реших да си подам документите към фонд за безплатно ин витро и вече чакам одобрение към септември  :balk_602: .
     Май и Юни се хванахме сериозно с мъжът ми и си направих две инсеминации, за съжаление и двете неуспешни  :balk_146: , но живота продължава. Вземаме се в ръце изкараваме си едно незабравимо лято и на есен с песен наново. С радост ще споделя опита си с всички на който им предстои това през което съм минала.
   Ще ви пиша за всичко което се случва около мен, а за сега желая на всички само  :bfp1: тестове, много усмивки и слънчево лято.
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #151 -: Юли 02, 2010, 16:19:48 pm »
blue_flare, кураж мила!!!
  Слънцето ще изгрее и на нашата улица, СИГУРНА СЪМ  osi_9
:balk_5: Благодаря ти!
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #152 -: Юли 02, 2010, 16:21:31 pm »
sisleey , добре дошла при нас!
Пожелавам ти успех и сладко бебче!
Успех на всички ни!  :sperm2: :00001754:
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #153 -: Юли 04, 2010, 07:45:47 am »
Добро утро!Днес 16 ден след инсе-базална температура 37.1  :), тест   :bfn: :balk_144: :balk_145:.Мисля да отложа процедурите за следващия месец или евентуално за септември, но задължително ще говоря с док да преминем към тежката артилерия.
Успех на всички!
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #154 -: Юли 04, 2010, 08:05:17 am »
Добро утро!Днес 16 ден след инсе-базална температура 37.1  :), тест   :bfn: :balk_144: :balk_145:

Съжелявам мила, знам колко боли  :(. Почини си малко и когато си готова психически продължи напред. Съдейки по моите дейсвия много бързо ми минава и ми идва куража. Не трябва да се отчайваме.
Кръвен тест прави ли? БТ ти е хубава, да не би да има някаква грешка?
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #155 -: Юли 04, 2010, 09:38:49 am »
Не съм правила кръвен защото в "наше село" няма такива екстри, а не ми си ходи до София,то ще покаже дали е грешка до ден-два.Имам едно успешно инсе, при което отчетох + резултат на 16 ден с уринен тест.
Почивка ще направя не защото съм толкова отчаяна,вече претръпнах,а защото съвсем скоро  ни предстои  :balk_177: пък и док вероятно ще почива през август.
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #156 -: Юли 04, 2010, 10:59:44 am »
Лиди,
Дано пък до 2-3 дни си покаже наистина друг резултат.
Аз мисля, че има шанс с тази БТ.
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #157 -: Юли 04, 2010, 17:51:09 pm »
Здравейте мили!Еchy браво на теб момиче osi_9.За останалите неуспели като мен едно огромно сьжалявам следващия пьт е наш ред.Теста ми беше отрицателен и отидох да започваме нова стимулация при прегледа се установи,че имам задьржан фоликул та сега пия Регулон още малко остана от него и отивам пак.Наложи се да правя и крьвен тест защото лигавицата била супер,а и се виждало жьлто тяло имаше малка надежда.Докато чаках 40мин.за резултата се чувствах бременна бях изпьлнена сьс задоволство,истински щастлива,но бьрзо се приземих........жалко!Винаги вярвам,че следващия пьт ще стане благодаря ви за подкрепата.УСПЕХ с вас сьм! :balk_5:
« Последна редакция: Юли 04, 2010, 19:11:29 pm от me4ko »
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #158 -: Юли 05, 2010, 08:55:14 am »
И аз да се отчета с голямо закъснение.
В петък бях на преглед - 11 ден. Трябваше да бъде инсе на ЕЦ.
Явно сме изпуснали О. В смисъл - аз съм с ранна О. ДОри доки ме беше предупредил да дойда с готовност за инсе в същия ден. Оказа се, че доминантния Ф вече го няма. Усетих нещо - 2-3 дни преди това, но не вярвах.

Може би е добре да почина малко....
С тези постоянни промени не мога да планирам нищо.

СУспех момичета, които сте в процедура (няма да ви изреждам, защото сигурно ще порпусна някой).
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #159 -: Юли 05, 2010, 10:04:55 am »
Може би е добре да почина малко....
С тези постоянни промени не мога да планирам нищо.

За останалите неуспели като мен едно огромно сьжалявам следващия пьт е наш ред. Винаги вярвам,че следващия пьт ще стане ..............

 :grouphug:
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #160 -: Юли 05, 2010, 11:34:18 am »
Ех,момичета, с тези промени в организмите ни,нищо не се знае....
Дано първият от  следващите ни опити, са успешни!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #161 -: Юли 06, 2010, 09:25:42 am »
Много щастлива и обнадеждена се върнах от док.
Днес, 10-ти ден, имам 2 фок вляво около 18 мм и един по-малък вдясно. Лигавицата ми е 9 мм. Както бях писала по-рано дясната ми тръба е увредена и затова чакахме да станат фоликули вляво.
Утре сутрин ПРегнил, в четвъртък и петък инсето. Моят док практикува реинсеминация.
Стискайте ми палци!

Орхи, съжалявам!
На всички пожелавам късмет!  :)
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #162 -: Юли 06, 2010, 10:22:05 am »
Е, хайде, voltage, успех!
Всичко изглежда перфектно, дано и резултатът да е такъв  :crossfingers: yahoo_17
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #163 -: Юли 06, 2010, 11:04:56 am »
voltage, много добри резултати. Дай Боже така да продължи.
  Да отчета и моето положение:
     В сряда правим последнаото инсе на спонтанен цикъл. Имам си един фоликул - 20.8 мм, Естрадиола и LH са ми супер. Е, лигавицата ми все още е 6.2 мм, но за сметка на това е тип "М", което за мен е напредък.
    Хайде момичета, УСПЕХ  НА ВСИЧКИ НИ !!!                                    yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #164 -: Юли 06, 2010, 12:23:35 pm »
pipolinka,voltage,
успех момичета.Силно ви стискам палци,нека тази седмица е вашата и след 10-ина дена само ++++++++ тестчета :wink:
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #165 -: Юли 06, 2010, 12:32:33 pm »
pipolinka,voltage
Успех момичета!!! Стискам ви  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:силно палци. Очкаваме да освежите и вие лятната ни темичка след около, около  2 седмици !!!!! :)
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #166 -: Юли 06, 2010, 13:27:29 pm »
voltage , pipolinka успех момичета.  :goodluck: този месец е вашия така да знаете.  yahoo_17
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #167 -: Юли 06, 2010, 14:06:55 pm »
Успех и от мен!
Дано този месец е само с положителни тестове!  :D
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #168 -: Юли 06, 2010, 14:43:22 pm »
Успех момичета!
Знаете ли колко часа след биене на прегнил се очаква да се пукнат фоликулите и добре ли е да се правят физически упражнения или не - преди инсеминация? (чудя се дали да си правя гимнастиката).
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #169 -: Юли 06, 2010, 16:31:13 pm »
Успех момичета!
Знаете ли колко часа след биене на прегнил се очаква да се пукнат фоликулите и добре ли е да се правят физически упражнения или не - преди инсеминация? (чудя се дали да си правя гимнастиката).
Алексиана, около 36-48 часа след прегнила трябва да е овулацията. На мен ще ми правят инсе на около (по мои изчисления) 27 и 48 - час. Мисля междувременно с мъжо да се потрудим  :lol:
Докторът ми каза никакви физически натоварвания.
Но аз и не спортувам активно, така че мисля и сега да си ги спестя. (Въпреки че имам нужда наистина от яка тренировка, че ме е треснала нервата - не само заради инсето.

*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #170 -: Юли 06, 2010, 17:04:45 pm »
Voltage,благодаря за включването :). Значи нещата съвпадат - пада се около 40 часа след прегнила да правим процедурата. Изникват ми въпросчета в главата, знам, че е нормално. По принцип съм чела достатъчно, но все пак... В момента температурата ми се е вдигнала (чувствам го)и се чудя дали овулацията ми не е сега и малко да изпуснем момента.. Естествено, нищо не може да се изчисли с точност "до секундата".
Успех и на теб!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #171 -: Юли 07, 2010, 07:20:33 am »
Voltage,Alexiana,pipolinka желая ви успешни процедури и като се върна от почивка тук да има вече  :bfp: preggo preggo.
Аз все още нямам цикъл, базалната температура и тази сутрин е 37,1, а теста отново отрицателен.Тези стойности на термометъра така ме обнадеждиха, но теста ми изпари всички очаквания.Днес е 20 ден от инсето  :(,вече няма на какво да се надявям.
Искам да споделя,че до сега на всяко инсе съм приемала само дуфастон,но последния път док освен него ми предписа и утрогестан 2х1 вагинално.Да не би от него да се получава това закъснение?Спомням си ,че и други момичета имаше по тази схема.Моля,споделете своя опит.Вече започвам да се притеснявам какво ли се случва с мен?
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #172 -: Юли 07, 2010, 10:02:29 am »
Лидия, цикъла може да се бави както от дуфастона, така и от утрогестана, но пък те не могат да поддържат тази БТ 37,10, наистина е обнадеждаваща.
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #173 -: Юли 07, 2010, 16:39:36 pm »
На мен цикъла ми закъсня от утрогестана.Така ми каза доки!

Я,аз да ви питам - кога,как си мерите температурата? Това не съм го практикувала  :oops:

И още няколко въпросчета -  решихме да пробваме да забременея чрез инсеминация въпреки,че нямаме никакви здравословни причини. С мъжо много рядко правиме секс. Та се чудя,може ли липсата на секс,липсата на оргазъм,ей такива неща около самия секс,да е проблема при нас,да не се получава инсеминацията? Ох,ама и аз голямо обяснение дадох,дано да ме разбрахте,какво имам предвид. Може и млако налудничево да ви звучи всичко,ама...пусто,вече незнам какво да мисля...  :oops:
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #174 -: Юли 08, 2010, 10:32:22 am »
Момичета, извинявам се за спама и за въпроса, но за първи път през живота си пия противозачатъчни и се чудя кога след спиране на приема ще дойде М.?
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #175 -: Юли 08, 2010, 13:06:51 pm »
titkata, след спиране на противозачатъчни до 7-10 дни трябва да ти дойде цикъла.

blue_flare, не е задължително да стигнеш до оргазъм за да стане зачеването. така че се успокойте, много неща идват от главата и разните мсли в нея.

lidia7674, при мен с първата инсеминация въпреки че приеах утрогестан цикъла си ми дойде. но тази температура е обнадеждаваща. защо не си пуснеш кръвен тест за по сигурно? стискам палци.

voltage, на нас 3 дни преди инсеминацията ни забраниха да правим секс, за да може сперматозоидите да са по-качествени. казаха ни че след инсеминацията може да правим.

на всички много успех и моложителни мисли :)
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #176 -: Юли 08, 2010, 15:37:46 pm »
А да ви питам какво представлява снимката за да се види дали няма някакво запушване на тръбите? Болезнено ли е?
 echy,благодаря ти за отговора.
Нека и другите момичета споделят!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #177 -: Юли 08, 2010, 16:00:29 pm »
titkata, аз 5 год. пиех противозачатъчни и винаги на 3 ден след последното хапче идваше и МЦ.
blue_flare,за Цв. снимка прегледаи тази тема
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=23707.0
"Болезнено" за всеки има различно измерение. АЗ търпя на болка и за мен беше по-скоро неприятно ,отколкото болезнено.Все пак това е едно полезно изследване което дава отговори на много въпроси.
Ти не си ли правила,как стигнахте до инсе без снимка???Малко странно ми изглежда!?
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #178 -: Юли 08, 2010, 17:33:12 pm »

blue_flare,за Цв. снимка прегледаи тази тема
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=23707.0
"Болезнено" за всеки има различно измерение. АЗ търпя на болка и за мен беше по-скоро неприятно ,отколкото болезнено.Все пак това е едно полезно изследване което дава отговори на много въпроси.
Ти не си ли правила,как стигнахте до инсе без снимка???Малко странно ми изглежда!?
Не съм правила снимка,незнам защо доки нищо не ми е казал....аман вече. Все нещо ще излезе,което трябва да се прави... Дано най-накрая всичко мине нормално и без проблем. И аз търпя на болка,но ми беше интересно какво точно представлява снимката.
Благодаря ти!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #179 -: Юли 08, 2010, 17:58:57 pm »
Надеждите се изпариха днес, лелката пристигна.Говорих с док, ще пропуснем този месец, а на следващия цикъл ще направим дилатация на шийката на матката и след това цветна снимка.Каза също,че ще подготвим документите за фонда,но междувременно ще направим пак инсе след гореспоменатите процедури докато одобрят документите.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #180 -: Юли 09, 2010, 08:26:29 am »
Надеждите се изпариха днес, лелката пристигна.Говорих с док, ще пропуснем този месец, а на следващия цикъл ще направим дилатация на шийката на матката и след това цветна снимка.Каза също,че ще подготвим документите за фонда,но междувременно ще направим пак инсе след гореспоменатите процедури докато одобрят документите.

Лидия, съжалявам за неуспеха. :bighug: Относно дилатацията - дали би споделила защо така сте преценили, понеже и аз съм с проблемна шийка и много ме вълнува въпроса. Дилатацията болезнена ли е като процедура?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #181 -: Юли 09, 2010, 10:22:21 am »
Проблемът при мен е следния:вкарването на какетъра става много трудно,нито веднъж не се случи да премине нормално, винаги ми правят някакво прищипване,за да достигнат шийката,което пък прищипване води до контракции в матката и може да изхвърли семенната течност,както и кървене(на последната процедура доста обилно,за разлика от предишните пъти).
Самата дилатация ,както ми обясни док представлява разширяване на цервикалния канал(отнема се слой клетки с някакъв цилиндричен инструмент и така се разширява канала).Прави се с упойка ,за около 15 мин,след това се лежи 1час и си тръгваш.
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #182 -: Юли 09, 2010, 12:09:18 pm »
 :thankyousign: за стиснатите палчета. Благодарение на тях спукахме тоя пуст фоликул. Поопъна се нещо в сряда и не искаше да се пука, та презписахме дата за инсе за следващия ден. В четвъртък се случи последното ми инсе. Всичко мина нормално и дано тези 32 милиона сперматозоида превземат най-накрая тая непревземаема крепост.   :eggsperm:
  Успешни процедури на всички и чакам хубави вести  :bfp:
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #183 -: Юли 09, 2010, 13:42:12 pm »
Проблемът при мен е следния:вкарването на какетъра става много трудно,нито веднъж не се случи да премине нормално, винаги ми правят някакво прищипване,за да достигнат шийката,което пък прищипване води до контракции в матката и може да изхвърли семенната течност,както и кървене(на последната процедура доста обилно,за разлика от предишните пъти).
Самата дилатация ,както ми обясни док представлява разширяване на цервикалния канал(отнема се слой клетки с някакъв цилиндричен инструмент и така се разширява канала).Прави се с упойка ,за около 15 мин,след това се лежи 1час и си тръгваш.

И при мен е същия проблема. Всеки път си кървя... Засега не е ставало дума за дилатация, да видим до къде ще го докараме.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #184 -: Юли 09, 2010, 15:39:27 pm »
Пиполинка, късмет и стиснати палчета!
НИе с теб вървим по едно време  :wink:

Днес ми беше реинсето. Фоликулите се бяха спукали. Вчера не ги гледахме и не знам кога се е случило, днес правих коремни преси преди процедурата.
От 12 юли съм на Дуфастон, фолиева и Аспирин протект.
И остава да чакам и да вярвам!

Аз също прокървих вчера и двата пъти ме прищипаха, мисля, че това се прави, за да не се получи някакъв спазъм. Неприятна процедура, но няма как...

*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #185 -: Юли 09, 2010, 17:00:09 pm »
И остава да чакам и да вярвам!

Успешна процедура, вярвай!!
pipolinka - успех и на теб!!
lidia7674 - съжалявам за неуспеха, дано след дилатацията да последва успешно инсе :) Бори се!
dianche, echy - благодаря ви, значи при всеки е различно, както винаги :lol: :lol:
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #186 -: Юли 12, 2010, 11:53:35 am »
Здравейте!
Аз сега съм на ,,Азатрил,,.
Ох,дано всичко е наред със секрета.
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #187 -: Юли 12, 2010, 17:11:25 pm »
Момичета, много ви благодаря и  успех на всички :kiss:

voltage, така както вървим заедно се надявам около 22.07 да викнем едно дружно УРА  :bfp1:

lidia, много съжалявам. Горе главата и пълен напред.  osi_9

blue_flare, много странно наистина, как така ти правят инсеминация, без изследване проходимостта на маточните тръби, най-малкото е по-евтина от инсеминацията, а и дава насока в по-дългосрочен план за лечение на стерилитета. Обикновенно се тръгва с: общ гинекилогичен преглед, проверяване проходимостта на тръбите за жената и спермограма за мъжа. Каква е причината за изписването на Азатрил-а? Явно има някаква инфекция? Извинявам се ако си написала и съм пропуснала да я прочета. Ако е така, може би е по-добре да я излекуваш преди да направиш цветна снимка. Знам, че преди цветна снимка е добре да се направи микробиология, последвана от лечение ако е необходимо. Макар, че и за това колкото лекари толкова мнения. Успех  osi_9
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #188 -: Юли 12, 2010, 22:40:37 pm »
Здравейте момичета, аз пак да се запиша при вас.
Смятам да направя втори опит Инсе този цикъл. Направихме първото в края на м.Май, след това 1 месец почивка и тъй като днес ми дойде, смятам този цикъл да направим 2-ри опит.
Утре ще звънна на доки да си запиша час за преглед и да решим какво ще предприемем като стимулация този път, как ще действаме.
Успех на всички, които са в процедури, а на очакващите  :goodluck:

*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #189 -: Юли 13, 2010, 15:15:09 pm »
Пиполинка,и аз незнам защо така.
А за инфекция - никой незнае дали има,понеже вагиналното ми изследване не е готово още,а Азатрила ми го изписаха така. Дори го изпих вече.
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #190 -: Юли 14, 2010, 09:39:31 am »
Привет момичета,
Този месец нали изпуснахме Ф. След като се разбра, че остава за по-нататък доки ми изписа Дуфастон с идеята да повлияем на лигавицата (малко е тъничка). Доколко зная цикъла идва до 5 дни след като се спре Дуфастона. Днес ми е 8 ден откакто го пия, не съм го свършила и лелката дойде.
Идея си нямам какво се прави.
Да спра ли Дуфастона или да продължа да го пия?

Лошото е, че  и доки не е в БГ и нямам кого да попитам...
Вие сте ми единствените. 

Предварително много ви благодаря !
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #191 -: Юли 14, 2010, 10:30:19 am »
Орхидея ,при мен се получи същото.
Първо питах момичетата от форума,които ми казаха,да спирам дуфастона. После се обадих се на спешния телефон на клиниката и док. ми каза да го спирам.
Все пак питай някой друг гинеколог,щом твоят отсъства. Дано съм била полезна.
« Последна редакция: Юли 14, 2010, 10:32:55 am от dianche »
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #192 -: Юли 14, 2010, 11:20:05 am »
ДИанче, благодаря ти!
Ще го спра!
Успех на теб!!!
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #193 -: Юли 16, 2010, 09:51:03 am »
Момичета,къде сте се скрили в тези жеги,никакви ви няма?
Аз сега съм на Амоксиклав. Снимката ще е другия месец.
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #194 -: Юли 21, 2010, 17:41:12 pm »
Момичета,да се отчета набързо,че тръгвам за работа.
В понеделник имах записан час ,за да решим какво ще правим. Док. предложи да минем към по-тежката артилерия. След прегледа се оказа ,че момента е идеален за IVF на ЕЦ. В ЛЯ -фоликул 21 мм,пуснахме хормони - идеални.  Следва Прегнил вечерта в 23.30, вторник-ПКК, днес-пункция в 7.55. Да ама не :(  при прегледа в 7.40 се видя,че фоликула се е спукал. Стана ми много гадно,така се надявах , но здраве да е. На есен с бодра крачка подновяваме битката.
Аз май ще се местя в друга тема, но ще ви следя, да знаете   :wink:
Успех на всички :wink:
« Последна редакция: Юли 21, 2010, 17:46:59 pm от dianche »
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #195 -: Юли 21, 2010, 17:46:49 pm »
Дианче,
То нали с прегнила се таймира спукването  osi_10 и при фк 21мм не трябваше ли още във вторник да пунктирате ...
Хм, не знам вече.
Успех и на теб!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #196 -: Юли 21, 2010, 17:49:11 pm »
И аз не знам, уж отидох на консултация, а то така набързо стана всичко, че нямах време да попитам.Само сметнах,че 32 часа след прегнила трябваше да е пункцията.
 Поне имам доказана Ову,та сега с мъжо ще го гоним това яйце.
« Последна редакция: Юли 21, 2010, 18:06:24 pm от Дианче »
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #197 -: Юли 22, 2010, 15:58:41 pm »
Здравейте момичета,
  Да се отчета и аз. След вчерашния тест - отново много ниски нива на ЧХГ.:balk_144: За съжаление не ми е писано да освежа темата. Е, успях днес да подам документи за фонда поне. Нови процедури, нов късмет.  osi_9   
Време ми беше за почивка, поне невродермит-а ми ще миряса малко :P 

voltage, дано имаш по-добър късмет от моя  :crossfingers:

Дианче, май ще се срещнем в темите на следващо ниво   :wink:

Момичета, успех на всички. Няма да ви изброявам, за да не пропусна някоя.  :bighug:
 Надявам се скоро да се срещнем в темите на вече щастливите мами.  :babyflips:
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #198 -: Юли 22, 2010, 23:02:43 pm »
Здравейте и от мен!
Бях 9 дни на планина без нет и затова не съм писала.
ДНес ми е 13 ден от реинсето.
Мислех да правя кръвен, но се отказах. Ще чакам ден-два и ще правя уринен, ако дотогава не ме изненада неприятно М.
За усещанията - не знам какво да кажа. Уж се чувствам като че ли ще ми дойде, после никакви симптоми и така.
Гърдите ме болят без да са напрегнати.
Пиполинка, :hug2:, съжалявам, мила! Успех с фонда!
Дианче, съжалявам и за твоята несполука!

Момичета, много гушки за всички!
Пак ще пиша (дано с добри вести)
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #199 -: Юли 23, 2010, 09:19:24 am »
voltage,
КЪСМЕТ!!!  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
Чакаме само хубави новини от теб! :)
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #200 -: Юли 23, 2010, 22:28:13 pm »
Ние в неделя ще правим второ инсе. Стискайте палци  :crossfingers:
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #201 -: Юли 23, 2010, 22:34:23 pm »
Малееее, от кога чакам вести от теб Чоки?????
Ще стискаме и още от днес! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #202 -: Юли 23, 2010, 23:02:33 pm »
ЧОки, много късмет и от мен!
За съжаление няма с какво да се похваля - днес следобед ми дойде М.  :(
Може би го очаквах и не го преживявам трагично(а и колко пъти съм го преживяла, макар и без инсе)

Не знам как ще продължа. Съпругът ми не иска да се тъпча с хормони (все пак имаме едно дете) и казва да не го мислим. Не знам. Още не знам.

Успех на всички!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #203 -: Юли 29, 2010, 17:34:32 pm »
Здравейте и от емн,

на 21 юли ми мина и четвъртата инсеминация. Дано да е последната. При всички случаи ако е неуспешна минав на тежката артилерия- инвитро. Стиснати палчета за всички НЕчакащи този месец.
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #204 -: Август 10, 2010, 22:43:00 pm »
Момичета,моята инсеминация беше на 30.07 при неспукани фоликули.На 31.07 отидох на преглед при доктор Персенска и ми каза че са се спукали 2 фоликула ,а бчх обаразувала 5.Обади се в лабораторията  каза ,че преживяемостта на сперматозоидите е 100 процента и няма да повтаряме инсеминацията.Каза ми на 15.08 да направя тест.Изписа м да пия Дуфастон 2*1 ,аспирин протект и 2 пъти фолева киселина,но тази вечер имах кървене и силно се надявам да не е цикъл.Въпроса ми към вас е да продълйавам ли да пия Дуфастона и дали може все пак да има бременост.И кога мога да направя следвашата нсеминация,а тази беше със стимулация с Меногон.
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #205 -: Август 10, 2010, 23:52:08 pm »
Не спирай Дуфастона и пусни кръвен тест на 15ти. Ако кървенето е било епизодично, имаш шанс.

Лекарят ти може да отговори кога отново можеш да направиш инсеминация и с каква стимулация.
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #206 -: Август 11, 2010, 09:25:16 am »
Не спирай дуфастона.
Наистина е рано за цикъл, има шанс.
Дуфастона често предизвиква неменструално кървене.
Успех!
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #207 -: Август 11, 2010, 09:44:08 am »
Искам да попитам нещо,свързано с цветната снимка. Каква е изжекцията,която слагат преди снимката?
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #208 -: Август 11, 2010, 09:58:44 am »
Ето ме отново след временно отсъствие.Вчера направихме цветна снимка.Резултата е добър,тръбите проходими.Сега пък ме човърка мисълта,защо аджаба не става това бебе?След 15 септември ще направим и дилатацията,че док ще е в отпуск дотогава и ще продължим с инсеминациите,като междувременно ще подготвим документите за инвитро.Докторката ми даде пакет документи,налага се да направя отново хормоналните изследвания,че моите не са вече актуални и когато всичко е готово ще подадем документите.Сега малко се поуспокоих,че ще имам и друга възможност,но дано пък не се възползвам от нея.
blue_flare инжекцията за която питаш се казва урографин.За цветна снимка са необходими 2 ампули.Всъщност това е контрастното вещество което се вкарва през влагалището.
Еми стискам палчета за положителен тест.Дуфастона често причинява извънменструално кървене.
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #209 -: Август 11, 2010, 14:28:17 pm »
Лидия,благодаря ти за отговора,но аз имах предвид инжекцията,която бият,беше нещо за спазмите,мисля.
Моите резултати от ЦС е - дясната тръба е проходима,а лявата е запушена с много малка проходимост.
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #210 -: Август 11, 2010, 18:17:20 pm »
На мен не са ми слагали инжекция, пих аулин и но-шпа 30 мин.преди снимката.Но понеже някои лекари карат пациентките си да се купят ампулите урографин(моя позната така си ги купи и даде на доктора преди да и прави снимката) реших,че за тях питаш.
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #211 -: Септември 04, 2010, 19:14:20 pm »
Ей, много пусто в тази тема. Няма ли кой да се похвали? Защо така?
Август месец мина, дойде Септември и ще трябва да си пуснем нова темичка.
Надявам се новата да се напълни с много  :bfp:, че в последно време са кът.

Аз на 27.08.2010г. правих 3-то инсе. Надявам се да открия новата темичка с хубавата новина  :D Знае ли човек  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #212 -: Септември 04, 2010, 19:17:03 pm »
Пуснете нова тема, момичета. Успех на всички!