0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #160 -: Юли 05, 2010, 11:34:18 am »
Ех,момичета, с тези промени в организмите ни,нищо не се знае....
Дано първият от  следващите ни опити, са успешни!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #161 -: Юли 06, 2010, 09:25:42 am »
Много щастлива и обнадеждена се върнах от док.
Днес, 10-ти ден, имам 2 фок вляво около 18 мм и един по-малък вдясно. Лигавицата ми е 9 мм. Както бях писала по-рано дясната ми тръба е увредена и затова чакахме да станат фоликули вляво.
Утре сутрин ПРегнил, в четвъртък и петък инсето. Моят док практикува реинсеминация.
Стискайте ми палци!

Орхи, съжалявам!
На всички пожелавам късмет!  :)
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #162 -: Юли 06, 2010, 10:22:05 am »
Е, хайде, voltage, успех!
Всичко изглежда перфектно, дано и резултатът да е такъв  :crossfingers: yahoo_17
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #163 -: Юли 06, 2010, 11:04:56 am »
voltage, много добри резултати. Дай Боже така да продължи.
  Да отчета и моето положение:
     В сряда правим последнаото инсе на спонтанен цикъл. Имам си един фоликул - 20.8 мм, Естрадиола и LH са ми супер. Е, лигавицата ми все още е 6.2 мм, но за сметка на това е тип "М", което за мен е напредък.
    Хайде момичета, УСПЕХ  НА ВСИЧКИ НИ !!!                                    yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #164 -: Юли 06, 2010, 12:23:35 pm »
pipolinka,voltage,
успех момичета.Силно ви стискам палци,нека тази седмица е вашата и след 10-ина дена само ++++++++ тестчета :wink:
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #165 -: Юли 06, 2010, 12:32:33 pm »
pipolinka,voltage
Успех момичета!!! Стискам ви  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:силно палци. Очкаваме да освежите и вие лятната ни темичка след около, около  2 седмици !!!!! :)
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #166 -: Юли 06, 2010, 13:27:29 pm »
voltage , pipolinka успех момичета.  :goodluck: този месец е вашия така да знаете.  yahoo_17
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #167 -: Юли 06, 2010, 14:06:55 pm »
Успех и от мен!
Дано този месец е само с положителни тестове!  :D
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #168 -: Юли 06, 2010, 14:43:22 pm »
Успех момичета!
Знаете ли колко часа след биене на прегнил се очаква да се пукнат фоликулите и добре ли е да се правят физически упражнения или не - преди инсеминация? (чудя се дали да си правя гимнастиката).
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #169 -: Юли 06, 2010, 16:31:13 pm »
Успех момичета!
Знаете ли колко часа след биене на прегнил се очаква да се пукнат фоликулите и добре ли е да се правят физически упражнения или не - преди инсеминация? (чудя се дали да си правя гимнастиката).
Алексиана, около 36-48 часа след прегнила трябва да е овулацията. На мен ще ми правят инсе на около (по мои изчисления) 27 и 48 - час. Мисля междувременно с мъжо да се потрудим  :lol:
Докторът ми каза никакви физически натоварвания.
Но аз и не спортувам активно, така че мисля и сега да си ги спестя. (Въпреки че имам нужда наистина от яка тренировка, че ме е треснала нервата - не само заради инсето.

*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #170 -: Юли 06, 2010, 17:04:45 pm »
Voltage,благодаря за включването :). Значи нещата съвпадат - пада се около 40 часа след прегнила да правим процедурата. Изникват ми въпросчета в главата, знам, че е нормално. По принцип съм чела достатъчно, но все пак... В момента температурата ми се е вдигнала (чувствам го)и се чудя дали овулацията ми не е сега и малко да изпуснем момента.. Естествено, нищо не може да се изчисли с точност "до секундата".
Успех и на теб!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #171 -: Юли 07, 2010, 07:20:33 am »
Voltage,Alexiana,pipolinka желая ви успешни процедури и като се върна от почивка тук да има вече  :bfp: preggo preggo.
Аз все още нямам цикъл, базалната температура и тази сутрин е 37,1, а теста отново отрицателен.Тези стойности на термометъра така ме обнадеждиха, но теста ми изпари всички очаквания.Днес е 20 ден от инсето  :(,вече няма на какво да се надявям.
Искам да споделя,че до сега на всяко инсе съм приемала само дуфастон,но последния път док освен него ми предписа и утрогестан 2х1 вагинално.Да не би от него да се получава това закъснение?Спомням си ,че и други момичета имаше по тази схема.Моля,споделете своя опит.Вече започвам да се притеснявам какво ли се случва с мен?
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #172 -: Юли 07, 2010, 10:02:29 am »
Лидия, цикъла може да се бави както от дуфастона, така и от утрогестана, но пък те не могат да поддържат тази БТ 37,10, наистина е обнадеждаваща.
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #173 -: Юли 07, 2010, 16:39:36 pm »
На мен цикъла ми закъсня от утрогестана.Така ми каза доки!

Я,аз да ви питам - кога,как си мерите температурата? Това не съм го практикувала  :oops:

И още няколко въпросчета -  решихме да пробваме да забременея чрез инсеминация въпреки,че нямаме никакви здравословни причини. С мъжо много рядко правиме секс. Та се чудя,може ли липсата на секс,липсата на оргазъм,ей такива неща около самия секс,да е проблема при нас,да не се получава инсеминацията? Ох,ама и аз голямо обяснение дадох,дано да ме разбрахте,какво имам предвид. Може и млако налудничево да ви звучи всичко,ама...пусто,вече незнам какво да мисля...  :oops:
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #174 -: Юли 08, 2010, 10:32:22 am »
Момичета, извинявам се за спама и за въпроса, но за първи път през живота си пия противозачатъчни и се чудя кога след спиране на приема ще дойде М.?
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #175 -: Юли 08, 2010, 13:06:51 pm »
titkata, след спиране на противозачатъчни до 7-10 дни трябва да ти дойде цикъла.

blue_flare, не е задължително да стигнеш до оргазъм за да стане зачеването. така че се успокойте, много неща идват от главата и разните мсли в нея.

lidia7674, при мен с първата инсеминация въпреки че приеах утрогестан цикъла си ми дойде. но тази температура е обнадеждаваща. защо не си пуснеш кръвен тест за по сигурно? стискам палци.

voltage, на нас 3 дни преди инсеминацията ни забраниха да правим секс, за да може сперматозоидите да са по-качествени. казаха ни че след инсеминацията може да правим.

на всички много успех и моложителни мисли :)
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #176 -: Юли 08, 2010, 15:37:46 pm »
А да ви питам какво представлява снимката за да се види дали няма някакво запушване на тръбите? Болезнено ли е?
 echy,благодаря ти за отговора.
Нека и другите момичета споделят!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #177 -: Юли 08, 2010, 16:00:29 pm »
titkata, аз 5 год. пиех противозачатъчни и винаги на 3 ден след последното хапче идваше и МЦ.
blue_flare,за Цв. снимка прегледаи тази тема
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=23707.0
"Болезнено" за всеки има различно измерение. АЗ търпя на болка и за мен беше по-скоро неприятно ,отколкото болезнено.Все пак това е едно полезно изследване което дава отговори на много въпроси.
Ти не си ли правила,как стигнахте до инсе без снимка???Малко странно ми изглежда!?
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #178 -: Юли 08, 2010, 17:33:12 pm »

blue_flare,за Цв. снимка прегледаи тази тема
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=23707.0
"Болезнено" за всеки има различно измерение. АЗ търпя на болка и за мен беше по-скоро неприятно ,отколкото болезнено.Все пак това е едно полезно изследване което дава отговори на много въпроси.
Ти не си ли правила,как стигнахте до инсе без снимка???Малко странно ми изглежда!?
Не съм правила снимка,незнам защо доки нищо не ми е казал....аман вече. Все нещо ще излезе,което трябва да се прави... Дано най-накрая всичко мине нормално и без проблем. И аз търпя на болка,но ми беше интересно какво точно представлява снимката.
Благодаря ти!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #179 -: Юли 08, 2010, 17:58:57 pm »
Надеждите се изпариха днес, лелката пристигна.Говорих с док, ще пропуснем този месец, а на следващия цикъл ще направим дилатация на шийката на матката и след това цветна снимка.Каза също,че ще подготвим документите за фонда,но междувременно ще направим пак инсе след гореспоменатите процедури докато одобрят документите.