0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Честит празник на всички българи! 24-ти май за мен е най-светлия национален празник!

Да са здрави всички деца и майките, покрай тях!

Я ми кажете, кога може да се поставя бебето в кенгуро - на 3 мес. или може и по-рано? Сега да не ми скочите за къде бързам? Ще ви кажа. Много ми е трудно да излизам с двамата. На по-дълги разстояния Михаела много се измаря и ме кара да я нося. Оня ден се прибирахме от детската кухня и бяхме като една подвижна лудница, защото тя ревеше и се тръшкаше да я нося. Ако я нарамя и нея, ми е трудно с една ръка да бутам количката с Косьо по нашите разбити тротоари. Затова чакам да мине още месец - месец и нещо и да слагам Косьо да виси пред мен в кенгурото, а Михаела да я возя в нейната количка, та да не се измаря.
Другият вариант е като имам работа някъде на по-далеч, да ги мятам и двамата в колата, всеки в стола/кошницата си и да паля и да си свършим бързо работата. Но пък тогава, на практика, няма разходка на въздух.

Купих си и слинг, но нещо не мога да се справя с него. :?
 :oops:Простете ми, стана много дълго, май. :oops:
« Последна редакция: Май 24, 2010, 11:54:35 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #1 -: Май 24, 2010, 12:56:03 pm »
Слингът е по-удобен за дълги разстояния. Помоли някой да ти покаже или гледай в нета за клипчета как се слага слинг - аз така успях да се справя с него :lol:
За кенгурото - мисля, че от втория месец можеше.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #2 -: Май 24, 2010, 13:26:30 pm »
Честит празник!

За слинга аз се образовах от http://www.estestveno.com/node/166 Дано и на теб да ти е полезно.
Кенгура има и 0+, но ми се струва, че от 3+ е разумно. Аз така и не успях да се науча да го ползвам.
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #3 -: Май 24, 2010, 13:53:40 pm »
Здрава и слънчева седмица и от нас!
Кокиченце,аз Митачо също го сложих към третия месец някъде.И съм го ползвала някъде докъм средата на петия че много ми натежаваше на по-дълги разстояния.Абе общо взето не ми беше много удобно.

*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #4 -: Май 24, 2010, 15:06:30 pm »
Честит празник и от нас! :)

Маги, сложих Алекс на десетина дни в кенгуро, но на кратки разстояния. Само до магазина и то когато нямаше кой да го гледа.
Нашето е подсилено на вратленцето и главичката и не мисля, че беше проблем.
Слинг не съм ползвала и не мога да кажа.

Слънчева и здрава седмица на всички! :D
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #5 -: Май 24, 2010, 17:17:29 pm »
Благодаря ви за отговорите. :)
Аз Михаела я сложих в кенгуро едва като стана на 6м. При нея всичко се случваше доста по-късно. Ето, гледам сега бебето ни вече си задържа главата изправена, а при Мишка това се случи едва към 3 месеца и то с упражнения. Започна да седи сама на 10м и то пак с упражнения. Та, като я сложих от 6-месечна, изкара в кенгурото до една годишна. Цяла зима не бях вадила количката. (Уточнявам, че тя беше доста лекичка и дребна и не ми е тежяла; да не се учудите.)

Благодаря и за линка на Мидж.  :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #6 -: Май 24, 2010, 20:07:20 pm »
Кокиче, няма ли от кого да вземеш за известно време количка за близнаци?

Тук виждам една мама с такава количка от едната страна е коша за новородено,
до него в летния каката!
Мисля, че това е много добър вариант за бебета с малка разлика!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #7 -: Май 24, 2010, 20:19:41 pm »
Честит празник!

Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #8 -: Май 25, 2010, 01:36:16 am »
Честит празник вече на патерица! И слънчева и здрава нова седмица!
Йосиф го разнасяме в кенгуру от двумесечен- кенгуруто е група 0+ и е подсилено на вратлето- спеше си в него с часове.Сега, обаче, когато трябва да е с лице навън се оказа,че подпората за вратлето като се обърне навън, за да не му пречи, не може да се фиксира в това положение. А има други кенгури, при които това е решено с копче, но късно ги видях. Опитах и със слинг, но нещо не се справих.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #9 -: Май 25, 2010, 07:45:50 am »
Добро утро!Помагайте със съвети.Наш Митко неиска при никой да седи.Дотолкова се е вкопчил в мен,че вече дори и до тоалетна немога да отида.От баща си също реве и не го иска.Почвам да се плаша...

*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #10 -: Май 25, 2010, 10:23:22 am »
парси, при нас е същата работа, но с тази разлика, че като види баща си, очите му светват. Иначе се почва рев, ако ни загуби от поглед (мен или него). Това е период, който ще отмине.

кокиче, аз имам слинг и започнах да го слагам от двумесечен. По принцип го дават веднага след раждането, но докато се организирам, че да ни покажат как се връзва това чудо и стана на толкова. Сега вече е абсурд да го сложа, защото той изобщо не иска да седи.

*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #11 -: Май 25, 2010, 13:24:01 pm »
Ооо, Парси, не е единствен! Дари по принцип е много общително дете, досега никога не е плакала за мен - няма проблем да я оставяме при баби, дори от време на време я оставях при една приятелка да я гледа, докато ние с баща й излезнем някъде. Обаче...след болницата ела да видиш кво става. Постоянно ме дебне с поглед, не ми дава и от стаята да изляза и почва да реве...Като сложиш и това, че още не ходи ми е голяма мъка - по цял ден се разнасяме насам-натам или ме следва пълзейки. Надявам се и това да е период и да отмине :oops:
Иначе кенгуро аз почти не съм ползвала, хич не ми беше удобно туй чудо, но мисля че беше 0+ месеци, или над 3 кг., като имате предвид, че Дари беше 3,100 кг. на 1 месец - ама тя не е критерий :D
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #12 -: Май 25, 2010, 13:55:07 pm »
Ами,то и аз се надявам наистина да е период.Иначе оставяйки ме мен много лошо за самото дете :?

*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #13 -: Май 25, 2010, 15:04:13 pm »
Парси, ще отмине този период.
И Алекс беше така около годинката. Не искаше при никой и в никой. Дори и в баща си не стоеше. Уж му се зарадва като се прибере, а само да излеза от стаята и се почва един рев до скъсване.
Това отмина и сега вече остава с татко си, с баба, с дядо, с леля, но все с хора, с които е свикнал.

Алекс напоследък е много крив и се чудя дали не започват да никнат 2-рия комплект кътници. Гледам му в устичката, но не забелязвам подути венци.

Мацки, кога никнат тези зъби, че вече нямам спомен от баткото?
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #14 -: Май 25, 2010, 17:32:10 pm »
Кокиче, имам и кенгуро (подсилено за главичката, 0+ ако е с лице към теб, 4+ обърнато напред), и слинг шал - от онези дето са по няколко метра плат :lol:
Слингът определено ми е по - удобен, мисля за бебето също. В началото си мислех, че е голяма хамалогия поставянето на бебето, но прави се оказаха всички, дето казват, че като се  научиш - за минутка си готов. Ето от тук се научих:
http://wrapababy.com/baby-wrap-video-instructions/

Ние вече минахме този период, когато Мона се измаряше лесно и искаше да я нося и на практика се получава трудно отиването някъде с двамата. Сега си вадя извода, че все пак най-лесно щеше да ми е с двойна количка (въпреки че какво ли изпитание е по нашите тротоари/улици - щото то през повечето време сме принудени по улиците да се движим), но вече е късно за подобна инвестиция - иначе гледах тогава, че в продавалника се пускаха изгодни предложения (в крайна сметка не ти трябва нещо ново и скъпо), но така и не се навих да взема, а щеше да ме улесни.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #15 -: Май 25, 2010, 19:18:54 pm »

Алекс напоследък е много крив и се чудя дали не започват да никнат 2-рия комплект кътници. Гледам му в устичката, но не забелязвам подути венци.

Мацки, кога никнат тези зъби, че вече нямам спомен от баткото?


На Стефания почнаха да никнат на 1 годинa и 4 месеца и никнаха около 7 месеца
посления изби на 31.12, започна точно като съм забременяла с Преславка
« Последна редакция: Май 26, 2010, 19:12:15 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #16 -: Май 25, 2010, 20:30:30 pm »
Привет и от нас! :)

Маги, води се по детето за кенгуруто. Ели я сложих на около месец и нещо, но тя на 20 дена си държеше главата стабилно. За Стефан купих друго кенгуру в което можех да го слагам легнал, защото той на 3 месеца чак си задържа главата изправена. Мислих за слинг, ама и на мен ми се видя сложно, а и бях свикнала от Ели да се размотавам с кенгуру.

Ох, и на Стефан евентуално му никнат зъби, нощем от 2 до към 6 преревава през 5 минути, после аз като трябва да ставам заспива спокойно и откарва до 9 поне.  :?

Парси, период е - Стефан сега е така и реве само за мен. Баща му не му изглежда достатъчно надежден за даване на мляко, а за смяна на памперс да не говорим ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #17 -: Май 26, 2010, 09:06:01 am »
На Стефания почнаха да никнат на 2 години и 4 месеца и никнаха около 7 месеца
посления изби на 31.12, започна точно като съм забременяла с Преславка[/color]

Мини, много ме успокои. :wink: При нас всичко става много трудно и с много плач.
Подготвям се психически за няколко месеца мъки.

Хубав ден на всички! :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #18 -: Май 26, 2010, 19:14:32 pm »
редактирах се, онова се отнася за кучешките зъби
последните кътници избиха миналото лято, за два пъти по-кратко време /около 4 месеца/
но със зверски болки, подутини, гной
някой сигурно си спомнят как им звънях за съвет  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #19 -: Май 26, 2010, 19:50:16 pm »
Цветенце,
благодаря за идеята. Тук една позната ми предлагаше нейната близначна количка, но отказах. За Михаела бях накупила 3 колички. Ако сега тук се появи още една, мъжът ми ще ме изсели вече. Ще потрая още месец така, а след това слагам Косьо в кенгуруто, Мишка в нейната лятна количка и така ще се придвижваме. Както казах вече, на мен ми беше удобно с кенгуруто.
А твоите Симона и Антон с каква точно разлика са?

Гери,
както гледам, двете с теб имаме по едно нормално износено здраво дете и по едно недоносено. Аз сега все се впечатлявам от размерите и развитието на Косьо. Косьо на 1 мес е 4200г, а кака му нямаше и 2кг. Той вече си задържа главата изправена, а Михаела се научи на 3 мес. Най се учудих, че едно боди на Михаела и ставаше, когато тя беше на 6мес, а същото боди на малкия му става в момента! :D


Поръчах за малкия ето това чудо. Някой да има впечатления?



http://www.toytownbg.com/index.php?toy=10.4.4095

Тъй като много го мъчат коликите и не се влияе от никакви капки, а само от гушкане и разнасяне на ръце, та сега се надявам в тази люлка да заспива сам. Т.е. люлката да замести ръцете ми. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)