0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #20 -: Май 26, 2010, 19:54:33 pm »
На Боян долните, от последните четири кътника, започнаха да никнат преди седмица.
Да видим колко време ще трае това приключение :?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #21 -: Май 26, 2010, 20:22:47 pm »

последните кътници избиха миналото лято, за два пъти по-кратко време /около 4 месеца/
но със зверски болки, подутини, гной
някой сигурно си спомнят как им звънях за съвет  :wink:


Помним  :bighug:...

Крокито аз мисля, че при всяко дете е различно.
Набора изобщо не съм видяла кога са почнали, но са на финала.
Такова хленчене и киселевене, здраве му кажи.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #22 -: Май 26, 2010, 21:17:29 pm »
кокиче, дано да има ефект тази люлка, но не се надявай много :wink:
ние така се сдобихме с вибриращ шезлонг, поради същата причина, по зле беше :lol:
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #23 -: Май 26, 2010, 21:52:25 pm »
И Алекс имаше вибриращ шезлонг, но уви и той не помогна.
Нито капки, нито чайове, нито масажи с мехлемчета и затопляне на коремчето, абе нищо!
само времето го излекува, но 5 месеца бяха големи мъки и за него и за мен.

Маги, дано по-бързо отшумят при вас нещата!
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #24 -: Май 27, 2010, 10:17:50 am »
кокиче, дано да има ефект тази люлка, но не се надявай много :wink:
ние така се сдобихме с вибриращ шезлонг, поради същата причина, по зле беше :lol:

Лелееее, Стефи, ти ме разби тотално. Разби ми надеждите. Дано да помогне, да не е просто една скъпа играчка.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #25 -: Май 27, 2010, 10:31:01 am »
дано кокиче, но се притеснявай, ако не на вас, някой друг ще я хареса след това :wink:

у нас и втори номер се опъпчи днес :lol:
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #26 -: Май 27, 2010, 10:55:52 am »
Айде честито на Стефи, поне ще си отметнала тази шарка от графика и на двете :)

кокиче, аз съм най-големия фен на слинга, жалко че се образовах на темата чак за второто дете. Моят беше слинг-шал, Димана беше непрестанно залепена за мен - заедно готвехме, пазарувахме, разхождахме се с нея и бате, най-добрата ми инвестиция в бебешка вещ. В началото пробвах и със слинг с халки (за който благодаря на Ултра), но не ми беше удобен, на Димито също, те е толкова стабилен. Ето малко полезно инфо по темата за слинг-кенгуру http://www.babycenter.com/0_buying-guide-carriers-backpacks-and-slings_10310508.bc, http://www.babycenter.com/0_how-to-buy-a-front-carrier-or-sling_425.bc, http://www.babycenter.com/408_when-can-i-carry-my-baby-in-a-front-pack-facing-out_1368532.bc
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #27 -: Май 27, 2010, 10:56:49 am »
А твоите Симона и Антон с каква точно разлика са?

Моите не са чак с толкова малка разлика - 2г и 8мес.
Но въпреки, че Симона не е толкова малка, до скоро редовно се изморяваше на по-големи разстояния. Проблем бяха не толкова разходките, когато разполагаме с неограничено време, но аз от няколко месеца се опитвам да поработвам, макар и от вкъщи, и в тази връзка често имам излизания по ангажименти с конкретни часове. И тогава става малко сложно - трудно е да си предвидиш времето с бебе в количка и ходещо само малко дете :lol: Затова, когато се е налагало да бързам - слагах каката в количката на бебето, а него - в слинга. И в кенгурото съм пробвала няколко пъти, но слинга определено изморява по-малко, по-удобен е , сега дори ми е по-лесно боравенето със слинга, отколкото с кенгурото, нищо че слинга го поръчах 7 метра дълъг - нарочно го взех по-дълъг, таткото и дядовците също го ползват :) Да не говорим, че го ползваме даже и за каката, тя е лека и дребна - има много удобни пози за носене на гръб. така че при нас се разиграват всякакви възможни варианти и комбинации :wink:

Относно двойната количка - имах предвид, че щеше да ми е най-практична именно в подобни ситуации, когато имам да свърша някакви неща по-бързо, и ако купувах - със сигурност щеше да е нещо на старо, в никакъв случай нова и скъпа количка.
На есен, когато Мона тръгне на градина, освен Антон най-вероятно ще гледам и едно детенце на приятели, което е с 4 мес по-голямо от него, и в тази връзка мисля да взема някаква двойна количка втора ръка.

Стефи, бързо и лесно да я изкарат нашарилите се :)

« Последна редакция: Май 27, 2010, 11:11:04 am от tzvetenze »
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #28 -: Май 27, 2010, 13:23:16 pm »
Благодаря, дано да я изкара леко. При Деси мина за 3 дни, имаше 10 пъпки общо, без температура, без сърбежи. Дано и малечка да я пребори.
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #29 -: Май 28, 2010, 16:33:57 pm »
Момичета, до каква възраст ползвате бебешко веро за детските съдове? И, още една питанка, какъв прах за пране ползвате за бебета? Такива лекета остават по дрехите от ябълката, че с нищо не мога да ги махна.
Хубав и малко по-прохладен ден желая на всички.
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #30 -: Май 28, 2010, 17:29:30 pm »
minim аз никога не съм мила с бебешко веро. Перях с персил сензитив, но за петната използвах venish и така.
<br />[link=http:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #31 -: Май 28, 2010, 17:36:53 pm »
никога не съм мила с бебешко веро
пера с Персил сензитив, наскоро открих гръцкия вариант- имат бебешки до 12 месеца и детски от 1 до 6 години
нищо общо с Персила на нашия пазар
слагам и капачка Ариел за избелване при дрехите /него пък куупувам от Турция/- никакви петна нямат децата  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #32 -: Май 28, 2010, 21:09:24 pm »
И аз не съм мила с бебешко веро-дори не знаех че има такова нещо :oops:
Също използвам Персил сензитив.

*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #33 -: Май 28, 2010, 21:45:17 pm »
пера със сано максима бебешкия от самото начало, нямам забележки :)
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #34 -: Май 28, 2010, 22:28:54 pm »
Аз вчера видях,че има бебешко веро.До сега не знаех,мия и шишенцата с отделна гъба но с нашето веро.Дрешките и ги пера с тео бебе.
На малката постоянно са и потни крачетата,питах нашата педи,каза да и обувам много тънички чорапки,но майка ми говорила с нейна позната педиатърка и тя и казала да започна да давам по 3 капки вигантол,защото това било признак на рахит.До сега и давах по една капка сутрин.Какво ще кажете?

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #35 -: Май 28, 2010, 22:37:01 pm »
ооооооф ще кажем
в АМ има достатъчно количество витамин Д
как ги поставят тези диагнози по преразказ не зная
и моите деца се потят на 30 градуса, дали е рахит
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #36 -: Май 28, 2010, 22:55:39 pm »
Мини аз малката я кърмя,АМ давам само ако сме някъде и не мога да я накърмя.Не знам?!На Сияна и се потят само крачетата и  студено като беше пак.Знам че сигурно излишно се притеснявам,но като ти каже някой нещо такова как да не го мислиш!?

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #37 -: Май 28, 2010, 23:03:53 pm »
Хриска, рахит се доказва с кръвно изследване и рентген, като тези изследвания се назначават след като при детето се наблюдават редица или няколко симптома като обилното потене /не само на краката/, нарушения в съня /неспокоен, накъсан сън/, размери на фонтанелата и други
всичко друго е говорене на дребно, не му се вързвай
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #38 -: Май 28, 2010, 23:05:32 pm »
E аман от разбирачи всякви, че и педиатри се пишат, ужасно се възмутих. Първо - дозата от 3 капки вигантол е, хм, токсична даже. Бърди е писал много по въпроса. Тва нашенските докторя за нищо го нямат тоя вигантол, давай по 3-5-8 капки, попадна ми преди време за превод една епикриза на 9 годишно дете с бъбречна недостатъчност точно заради ей такава злоупотреба с вигантол. Второ - сложила диагноза на дете верно по преразказ, че и лечение назначила, да върви в Сибир тая педка, само мога да кажа. Относно потенето и рахита, пак Бърди е писал мноого за това как се поставя диагноза рахит. Самжо и единствено с кръвни издледвания, не по външни признаци, не. То такова дилетантство си е направо престъпно. Извенете ме, но не се сдържах, от смотани докторя децата ни страдат, масово!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #39 -: Май 28, 2010, 23:10:46 pm »
След последните два поста ще поклатя глава в съгласие!

п.п как пропуснах на'шарените девойки на Стефи,
бързо да отшуми, дет се вика позападнии мурафет
домашно шарка парти сте си спретнали!
« Последна редакция: Май 28, 2010, 23:24:01 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)