0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Честит празник на всички българи! 24-ти май за мен е най-светлия национален празник!

Да са здрави всички деца и майките, покрай тях!

Я ми кажете, кога може да се поставя бебето в кенгуро - на 3 мес. или може и по-рано? Сега да не ми скочите за къде бързам? Ще ви кажа. Много ми е трудно да излизам с двамата. На по-дълги разстояния Михаела много се измаря и ме кара да я нося. Оня ден се прибирахме от детската кухня и бяхме като една подвижна лудница, защото тя ревеше и се тръшкаше да я нося. Ако я нарамя и нея, ми е трудно с една ръка да бутам количката с Косьо по нашите разбити тротоари. Затова чакам да мине още месец - месец и нещо и да слагам Косьо да виси пред мен в кенгурото, а Михаела да я возя в нейната количка, та да не се измаря.
Другият вариант е като имам работа някъде на по-далеч, да ги мятам и двамата в колата, всеки в стола/кошницата си и да паля и да си свършим бързо работата. Но пък тогава, на практика, няма разходка на въздух.

Купих си и слинг, но нещо не мога да се справя с него. :?
 :oops:Простете ми, стана много дълго, май. :oops:
« Последна редакция: Май 24, 2010, 11:54:35 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #1 -: Май 24, 2010, 12:56:03 pm »
Слингът е по-удобен за дълги разстояния. Помоли някой да ти покаже или гледай в нета за клипчета как се слага слинг - аз така успях да се справя с него :lol:
За кенгурото - мисля, че от втория месец можеше.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #2 -: Май 24, 2010, 13:26:30 pm »
Честит празник!

За слинга аз се образовах от http://www.estestveno.com/node/166 Дано и на теб да ти е полезно.
Кенгура има и 0+, но ми се струва, че от 3+ е разумно. Аз така и не успях да се науча да го ползвам.
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #3 -: Май 24, 2010, 13:53:40 pm »
Здрава и слънчева седмица и от нас!
Кокиченце,аз Митачо също го сложих към третия месец някъде.И съм го ползвала някъде докъм средата на петия че много ми натежаваше на по-дълги разстояния.Абе общо взето не ми беше много удобно.

*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #4 -: Май 24, 2010, 15:06:30 pm »
Честит празник и от нас! :)

Маги, сложих Алекс на десетина дни в кенгуро, но на кратки разстояния. Само до магазина и то когато нямаше кой да го гледа.
Нашето е подсилено на вратленцето и главичката и не мисля, че беше проблем.
Слинг не съм ползвала и не мога да кажа.

Слънчева и здрава седмица на всички! :D
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #5 -: Май 24, 2010, 17:17:29 pm »
Благодаря ви за отговорите. :)
Аз Михаела я сложих в кенгуро едва като стана на 6м. При нея всичко се случваше доста по-късно. Ето, гледам сега бебето ни вече си задържа главата изправена, а при Мишка това се случи едва към 3 месеца и то с упражнения. Започна да седи сама на 10м и то пак с упражнения. Та, като я сложих от 6-месечна, изкара в кенгурото до една годишна. Цяла зима не бях вадила количката. (Уточнявам, че тя беше доста лекичка и дребна и не ми е тежяла; да не се учудите.)

Благодаря и за линка на Мидж.  :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #6 -: Май 24, 2010, 20:07:20 pm »
Кокиче, няма ли от кого да вземеш за известно време количка за близнаци?

Тук виждам една мама с такава количка от едната страна е коша за новородено,
до него в летния каката!
Мисля, че това е много добър вариант за бебета с малка разлика!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #7 -: Май 24, 2010, 20:19:41 pm »
Честит празник!

Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #8 -: Май 25, 2010, 01:36:16 am »
Честит празник вече на патерица! И слънчева и здрава нова седмица!
Йосиф го разнасяме в кенгуру от двумесечен- кенгуруто е група 0+ и е подсилено на вратлето- спеше си в него с часове.Сега, обаче, когато трябва да е с лице навън се оказа,че подпората за вратлето като се обърне навън, за да не му пречи, не може да се фиксира в това положение. А има други кенгури, при които това е решено с копче, но късно ги видях. Опитах и със слинг, но нещо не се справих.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #9 -: Май 25, 2010, 07:45:50 am »
Добро утро!Помагайте със съвети.Наш Митко неиска при никой да седи.Дотолкова се е вкопчил в мен,че вече дори и до тоалетна немога да отида.От баща си също реве и не го иска.Почвам да се плаша...

*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #10 -: Май 25, 2010, 10:23:22 am »
парси, при нас е същата работа, но с тази разлика, че като види баща си, очите му светват. Иначе се почва рев, ако ни загуби от поглед (мен или него). Това е период, който ще отмине.

кокиче, аз имам слинг и започнах да го слагам от двумесечен. По принцип го дават веднага след раждането, но докато се организирам, че да ни покажат как се връзва това чудо и стана на толкова. Сега вече е абсурд да го сложа, защото той изобщо не иска да седи.

*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #11 -: Май 25, 2010, 13:24:01 pm »
Ооо, Парси, не е единствен! Дари по принцип е много общително дете, досега никога не е плакала за мен - няма проблем да я оставяме при баби, дори от време на време я оставях при една приятелка да я гледа, докато ние с баща й излезнем някъде. Обаче...след болницата ела да видиш кво става. Постоянно ме дебне с поглед, не ми дава и от стаята да изляза и почва да реве...Като сложиш и това, че още не ходи ми е голяма мъка - по цял ден се разнасяме насам-натам или ме следва пълзейки. Надявам се и това да е период и да отмине :oops:
Иначе кенгуро аз почти не съм ползвала, хич не ми беше удобно туй чудо, но мисля че беше 0+ месеци, или над 3 кг., като имате предвид, че Дари беше 3,100 кг. на 1 месец - ама тя не е критерий :D
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #12 -: Май 25, 2010, 13:55:07 pm »
Ами,то и аз се надявам наистина да е период.Иначе оставяйки ме мен много лошо за самото дете :?

*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #13 -: Май 25, 2010, 15:04:13 pm »
Парси, ще отмине този период.
И Алекс беше така около годинката. Не искаше при никой и в никой. Дори и в баща си не стоеше. Уж му се зарадва като се прибере, а само да излеза от стаята и се почва един рев до скъсване.
Това отмина и сега вече остава с татко си, с баба, с дядо, с леля, но все с хора, с които е свикнал.

Алекс напоследък е много крив и се чудя дали не започват да никнат 2-рия комплект кътници. Гледам му в устичката, но не забелязвам подути венци.

Мацки, кога никнат тези зъби, че вече нямам спомен от баткото?
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #14 -: Май 25, 2010, 17:32:10 pm »
Кокиче, имам и кенгуро (подсилено за главичката, 0+ ако е с лице към теб, 4+ обърнато напред), и слинг шал - от онези дето са по няколко метра плат :lol:
Слингът определено ми е по - удобен, мисля за бебето също. В началото си мислех, че е голяма хамалогия поставянето на бебето, но прави се оказаха всички, дето казват, че като се  научиш - за минутка си готов. Ето от тук се научих:
http://wrapababy.com/baby-wrap-video-instructions/

Ние вече минахме този период, когато Мона се измаряше лесно и искаше да я нося и на практика се получава трудно отиването някъде с двамата. Сега си вадя извода, че все пак най-лесно щеше да ми е с двойна количка (въпреки че какво ли изпитание е по нашите тротоари/улици - щото то през повечето време сме принудени по улиците да се движим), но вече е късно за подобна инвестиция - иначе гледах тогава, че в продавалника се пускаха изгодни предложения (в крайна сметка не ти трябва нещо ново и скъпо), но така и не се навих да взема, а щеше да ме улесни.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #15 -: Май 25, 2010, 19:18:54 pm »

Алекс напоследък е много крив и се чудя дали не започват да никнат 2-рия комплект кътници. Гледам му в устичката, но не забелязвам подути венци.

Мацки, кога никнат тези зъби, че вече нямам спомен от баткото?


На Стефания почнаха да никнат на 1 годинa и 4 месеца и никнаха около 7 месеца
посления изби на 31.12, започна точно като съм забременяла с Преславка
« Последна редакция: Май 26, 2010, 19:12:15 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #16 -: Май 25, 2010, 20:30:30 pm »
Привет и от нас! :)

Маги, води се по детето за кенгуруто. Ели я сложих на около месец и нещо, но тя на 20 дена си държеше главата стабилно. За Стефан купих друго кенгуру в което можех да го слагам легнал, защото той на 3 месеца чак си задържа главата изправена. Мислих за слинг, ама и на мен ми се видя сложно, а и бях свикнала от Ели да се размотавам с кенгуру.

Ох, и на Стефан евентуално му никнат зъби, нощем от 2 до към 6 преревава през 5 минути, после аз като трябва да ставам заспива спокойно и откарва до 9 поне.  :?

Парси, период е - Стефан сега е така и реве само за мен. Баща му не му изглежда достатъчно надежден за даване на мляко, а за смяна на памперс да не говорим ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #17 -: Май 26, 2010, 09:06:01 am »
На Стефания почнаха да никнат на 2 години и 4 месеца и никнаха около 7 месеца
посления изби на 31.12, започна точно като съм забременяла с Преславка[/color]

Мини, много ме успокои. :wink: При нас всичко става много трудно и с много плач.
Подготвям се психически за няколко месеца мъки.

Хубав ден на всички! :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #18 -: Май 26, 2010, 19:14:32 pm »
редактирах се, онова се отнася за кучешките зъби
последните кътници избиха миналото лято, за два пъти по-кратко време /около 4 месеца/
но със зверски болки, подутини, гной
някой сигурно си спомнят как им звънях за съвет  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #19 -: Май 26, 2010, 19:50:16 pm »
Цветенце,
благодаря за идеята. Тук една позната ми предлагаше нейната близначна количка, но отказах. За Михаела бях накупила 3 колички. Ако сега тук се появи още една, мъжът ми ще ме изсели вече. Ще потрая още месец така, а след това слагам Косьо в кенгуруто, Мишка в нейната лятна количка и така ще се придвижваме. Както казах вече, на мен ми беше удобно с кенгуруто.
А твоите Симона и Антон с каква точно разлика са?

Гери,
както гледам, двете с теб имаме по едно нормално износено здраво дете и по едно недоносено. Аз сега все се впечатлявам от размерите и развитието на Косьо. Косьо на 1 мес е 4200г, а кака му нямаше и 2кг. Той вече си задържа главата изправена, а Михаела се научи на 3 мес. Най се учудих, че едно боди на Михаела и ставаше, когато тя беше на 6мес, а същото боди на малкия му става в момента! :D


Поръчах за малкия ето това чудо. Някой да има впечатления?



http://www.toytownbg.com/index.php?toy=10.4.4095

Тъй като много го мъчат коликите и не се влияе от никакви капки, а само от гушкане и разнасяне на ръце, та сега се надявам в тази люлка да заспива сам. Т.е. люлката да замести ръцете ми. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #20 -: Май 26, 2010, 19:54:33 pm »
На Боян долните, от последните четири кътника, започнаха да никнат преди седмица.
Да видим колко време ще трае това приключение :?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #21 -: Май 26, 2010, 20:22:47 pm »

последните кътници избиха миналото лято, за два пъти по-кратко време /около 4 месеца/
но със зверски болки, подутини, гной
някой сигурно си спомнят как им звънях за съвет  :wink:


Помним  :bighug:...

Крокито аз мисля, че при всяко дете е различно.
Набора изобщо не съм видяла кога са почнали, но са на финала.
Такова хленчене и киселевене, здраве му кажи.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #22 -: Май 26, 2010, 21:17:29 pm »
кокиче, дано да има ефект тази люлка, но не се надявай много :wink:
ние така се сдобихме с вибриращ шезлонг, поради същата причина, по зле беше :lol:
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #23 -: Май 26, 2010, 21:52:25 pm »
И Алекс имаше вибриращ шезлонг, но уви и той не помогна.
Нито капки, нито чайове, нито масажи с мехлемчета и затопляне на коремчето, абе нищо!
само времето го излекува, но 5 месеца бяха големи мъки и за него и за мен.

Маги, дано по-бързо отшумят при вас нещата!
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #24 -: Май 27, 2010, 10:17:50 am »
кокиче, дано да има ефект тази люлка, но не се надявай много :wink:
ние така се сдобихме с вибриращ шезлонг, поради същата причина, по зле беше :lol:

Лелееее, Стефи, ти ме разби тотално. Разби ми надеждите. Дано да помогне, да не е просто една скъпа играчка.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #25 -: Май 27, 2010, 10:31:01 am »
дано кокиче, но се притеснявай, ако не на вас, някой друг ще я хареса след това :wink:

у нас и втори номер се опъпчи днес :lol:
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #26 -: Май 27, 2010, 10:55:52 am »
Айде честито на Стефи, поне ще си отметнала тази шарка от графика и на двете :)

кокиче, аз съм най-големия фен на слинга, жалко че се образовах на темата чак за второто дете. Моят беше слинг-шал, Димана беше непрестанно залепена за мен - заедно готвехме, пазарувахме, разхождахме се с нея и бате, най-добрата ми инвестиция в бебешка вещ. В началото пробвах и със слинг с халки (за който благодаря на Ултра), но не ми беше удобен, на Димито също, те е толкова стабилен. Ето малко полезно инфо по темата за слинг-кенгуру http://www.babycenter.com/0_buying-guide-carriers-backpacks-and-slings_10310508.bc, http://www.babycenter.com/0_how-to-buy-a-front-carrier-or-sling_425.bc, http://www.babycenter.com/408_when-can-i-carry-my-baby-in-a-front-pack-facing-out_1368532.bc
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #27 -: Май 27, 2010, 10:56:49 am »
А твоите Симона и Антон с каква точно разлика са?

Моите не са чак с толкова малка разлика - 2г и 8мес.
Но въпреки, че Симона не е толкова малка, до скоро редовно се изморяваше на по-големи разстояния. Проблем бяха не толкова разходките, когато разполагаме с неограничено време, но аз от няколко месеца се опитвам да поработвам, макар и от вкъщи, и в тази връзка често имам излизания по ангажименти с конкретни часове. И тогава става малко сложно - трудно е да си предвидиш времето с бебе в количка и ходещо само малко дете :lol: Затова, когато се е налагало да бързам - слагах каката в количката на бебето, а него - в слинга. И в кенгурото съм пробвала няколко пъти, но слинга определено изморява по-малко, по-удобен е , сега дори ми е по-лесно боравенето със слинга, отколкото с кенгурото, нищо че слинга го поръчах 7 метра дълъг - нарочно го взех по-дълъг, таткото и дядовците също го ползват :) Да не говорим, че го ползваме даже и за каката, тя е лека и дребна - има много удобни пози за носене на гръб. така че при нас се разиграват всякакви възможни варианти и комбинации :wink:

Относно двойната количка - имах предвид, че щеше да ми е най-практична именно в подобни ситуации, когато имам да свърша някакви неща по-бързо, и ако купувах - със сигурност щеше да е нещо на старо, в никакъв случай нова и скъпа количка.
На есен, когато Мона тръгне на градина, освен Антон най-вероятно ще гледам и едно детенце на приятели, което е с 4 мес по-голямо от него, и в тази връзка мисля да взема някаква двойна количка втора ръка.

Стефи, бързо и лесно да я изкарат нашарилите се :)

« Последна редакция: Май 27, 2010, 11:11:04 am от tzvetenze »
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #28 -: Май 27, 2010, 13:23:16 pm »
Благодаря, дано да я изкара леко. При Деси мина за 3 дни, имаше 10 пъпки общо, без температура, без сърбежи. Дано и малечка да я пребори.
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #29 -: Май 28, 2010, 16:33:57 pm »
Момичета, до каква възраст ползвате бебешко веро за детските съдове? И, още една питанка, какъв прах за пране ползвате за бебета? Такива лекета остават по дрехите от ябълката, че с нищо не мога да ги махна.
Хубав и малко по-прохладен ден желая на всички.
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #30 -: Май 28, 2010, 17:29:30 pm »
minim аз никога не съм мила с бебешко веро. Перях с персил сензитив, но за петната използвах venish и така.
<br />[link=http:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #31 -: Май 28, 2010, 17:36:53 pm »
никога не съм мила с бебешко веро
пера с Персил сензитив, наскоро открих гръцкия вариант- имат бебешки до 12 месеца и детски от 1 до 6 години
нищо общо с Персила на нашия пазар
слагам и капачка Ариел за избелване при дрехите /него пък куупувам от Турция/- никакви петна нямат децата  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #32 -: Май 28, 2010, 21:09:24 pm »
И аз не съм мила с бебешко веро-дори не знаех че има такова нещо :oops:
Също използвам Персил сензитив.

*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #33 -: Май 28, 2010, 21:45:17 pm »
пера със сано максима бебешкия от самото начало, нямам забележки :)
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #34 -: Май 28, 2010, 22:28:54 pm »
Аз вчера видях,че има бебешко веро.До сега не знаех,мия и шишенцата с отделна гъба но с нашето веро.Дрешките и ги пера с тео бебе.
На малката постоянно са и потни крачетата,питах нашата педи,каза да и обувам много тънички чорапки,но майка ми говорила с нейна позната педиатърка и тя и казала да започна да давам по 3 капки вигантол,защото това било признак на рахит.До сега и давах по една капка сутрин.Какво ще кажете?

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #35 -: Май 28, 2010, 22:37:01 pm »
ооооооф ще кажем
в АМ има достатъчно количество витамин Д
как ги поставят тези диагнози по преразказ не зная
и моите деца се потят на 30 градуса, дали е рахит
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #36 -: Май 28, 2010, 22:55:39 pm »
Мини аз малката я кърмя,АМ давам само ако сме някъде и не мога да я накърмя.Не знам?!На Сияна и се потят само крачетата и  студено като беше пак.Знам че сигурно излишно се притеснявам,но като ти каже някой нещо такова как да не го мислиш!?

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #37 -: Май 28, 2010, 23:03:53 pm »
Хриска, рахит се доказва с кръвно изследване и рентген, като тези изследвания се назначават след като при детето се наблюдават редица или няколко симптома като обилното потене /не само на краката/, нарушения в съня /неспокоен, накъсан сън/, размери на фонтанелата и други
всичко друго е говорене на дребно, не му се вързвай
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #38 -: Май 28, 2010, 23:05:32 pm »
E аман от разбирачи всякви, че и педиатри се пишат, ужасно се възмутих. Първо - дозата от 3 капки вигантол е, хм, токсична даже. Бърди е писал много по въпроса. Тва нашенските докторя за нищо го нямат тоя вигантол, давай по 3-5-8 капки, попадна ми преди време за превод една епикриза на 9 годишно дете с бъбречна недостатъчност точно заради ей такава злоупотреба с вигантол. Второ - сложила диагноза на дете верно по преразказ, че и лечение назначила, да върви в Сибир тая педка, само мога да кажа. Относно потенето и рахита, пак Бърди е писал мноого за това как се поставя диагноза рахит. Самжо и единствено с кръвни издледвания, не по външни признаци, не. То такова дилетантство си е направо престъпно. Извенете ме, но не се сдържах, от смотани докторя децата ни страдат, масово!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #39 -: Май 28, 2010, 23:10:46 pm »
След последните два поста ще поклатя глава в съгласие!

п.п как пропуснах на'шарените девойки на Стефи,
бързо да отшуми, дет се вика позападнии мурафет
домашно шарка парти сте си спретнали!
« Последна редакция: Май 28, 2010, 23:24:01 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #40 -: Май 28, 2010, 23:18:35 pm »
Благодаря ви!
Първо Сияна се поти само по крачетата,второ-да денем не спи,но пък нощем си спи по 7-8 часа без прекъсване пу-пу.Е странно ми е само,че се буди доста трудно,10-тина минути само преревава и се върти и чак след това се събужда,но до тук нито едно не отговаря на симптомите на рахит.

Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #41 -: Май 29, 2010, 14:46:59 pm »
Аз от самото начало ползвам препарат за бебешки съдове на Бочко, иначе пера дрешките с Тео бебе, а пентна особено от морков първо третирам със сапуна тео бебе, много е добър! За Вигантола моята педка каза, че като е слънчево може и изобщо да не давам!
Момичета, кога мога да дам череша на бебето? Вчера бях на преглед и лекарката каза, че мога да пасирам и да давам с кашата следобед Аз досега съм въвела от плодовете ябълка, круша и сега въвеждам сини сливи За ягодите знам, че са след годинка, но за черешите какво мислите :?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #42 -: Май 29, 2010, 15:55:28 pm »
Розовелка, черешите докарват много газове. Два пъти аз хапнах в рамките на една седмица, и двата пъти такъв рев рева - много го боля коремчето. Тази година мисля да пропуснем череши и ягоди (естествено!)
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #43 -: Май 29, 2010, 16:05:36 pm »
Розовелке,
и аз ще ти кажа, тази година да пропуснеш черешите. Дай ги догодина.

Миним,
аз не съм ползвала бебешки препарат за съдове. Мия шишетата с четка и с нашия препарат за съдове. Ползвам прах Тео бебе. До скоро не съм имала забележки, но сега с малкия - вече имам такива. Той има много изхождания и оака вече 4 хавлии, а петната не излизат. А не смея да ги третирам с Виниш неговите неща. И така си ги ползвам вече хавлиите - захабени и това е. няма да купувам 10 хавлии. :wink:

Хриска,
и на моята Михаела много и се потят ходилата. Честно да ти кажа, никога не съм се замисляла на какво са дължи това. Просто си реших, че това е природа. така, както моите крака все са студени, нейните все са и потни. Ще питам моята педиатърка, да видим тя какво смята по въпроса.

Стефи,
надявам се бързо да отшуми шарката. :)
« Последна редакция: Май 29, 2010, 16:41:57 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #44 -: Май 29, 2010, 16:35:49 pm »
Тва нашенските докторя за нищо го нямат тоя вигантол, давай по 3-5-8 капки, попадна ми преди време за превод една епикриза на 9 годишно дете с бъбречна недостатъчност точно заради ей такава злоупотреба с вигантол.
Сега като бяхме на контролен преглед имаше бебче на 7 м. с калциране на бъбреците от вигантола :oops: Незнам каква е връзката, но така са казали на майката...
Аз иначе още на втория месец спрях да давам на Дари по собствена преценка :D А и без вигантол  фонтанелата й се затвори на 6м. възраст, аз пък имах обратното притеснение - не се ли затваря прекалено рано. Ма като гледам нищо й няма :D
Отначало перях със сано максима, сега вече минах на персил сензитив за цялото семейство. Нямам забележки. Петната ги чистя с вениш. Доскоро също ползвах бебешкото веро на бочко, ама реших че няма смисъл  и вече мия с обикновено.
Стефи, бързо да им минава на твоите моми, че в това хубаво време да седиш затворен вкъщи :oops:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #45 -: Май 29, 2010, 18:27:22 pm »
Ако сте пили постоянно витамини през бременността има вероятност фонтанелата на детето да се затвори по-рано
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Славянска и културна седмица 24.05. - 30.05.
« Отговор #46 -: Май 29, 2010, 18:39:22 pm »
Стефи, бързо оздравяване.

Аз мия шишетата с бочко и пера със сано максима. Много съм доволна от прахъ.

Хриска, и на тримата ръчичките и крачетата са им непрекъснато потни и то много. Дори като беше студено бяха така. Чорапките им бяха като леко влажни непрекъснато.
Ние сме на по капка Деавит всеки ден. Така ни изписаха от МД и с него продължихме.