0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте,
тук задавайте въпросите си към Дени от Спортен Клуб Live to Lift свързани със здравословното хранене на вашите деца.
« Последна редакция: Май 19, 2010, 21:47:13 pm от ultra »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Здравейте Дени,
благодаря ви за отзивчивостта и отделено време!

Въпреки че смятам че правя най-доброто за детето си, винаги имам нужда от уверението че това което правя е най-правилното. Ето хранилетния режим на Мима 1г. и половина.

Сутрин (1 час след събуждане, защото просто не иска никаква храна веднага) - млечна попара със сирене, мляко с бисквити, кус-кус с мляко.
след 2 часа плод (според сезона, но най-често банан)
след още 2 часа обед - местна манджа (заек, пиле, свинско, телешко, риба, от скоро и агне)
след сън към 17.00ч плодов млечен крем
вечеря към 8 местна супа.
преди заспиване (към 10ч) - 150 АМ.

Сок не давам, изключая диня.
Хляб рядко, не иска.
Бисквитки и солетки покрай другите деца или на път.
Киселото мляко я разхлабва, не го харесва, а прясното е 1.5%.

Бъркам ли някъде?

Благодаря!


Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
здравейте, Деница!

бих искала да науча примерни менюта за здравословна и балансирана закуска на малки деца (3-6 години). обедите и вечерите са ми горе-долу ясни, но не съм напълно сигурна в правилността при съставяне на закуските.

и втори въпрос - какво количество млечни продукти за 1 ден на тази възраст и в каква форма?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Здравейте, Деница!

Добре дошла във нашия форум!

Благодаря за времето, което ще отделяте за нашите деца!

Моето питане - дъщеря ми е на 3г и 3 месеца, обича сладкото и това е! Винаги съм давала и продължавам да давам в много разумни количества, като се опитвам все пак да предложа по-качествен продукт.
Можете ли да ми предложите рецепти за някакви домашни подходящи десерти?
В момента се опитвам да предложа алтернатива на млечно-плодовите десерти в магазините (тип Данонино и подобни), като приготвям кисело мляко - в повечето случаи домашно или с марката Био мляко, захар, малко заквасена сметана, сезонен плод.
Идва лято и съм се спряла на следната алтернатива за сладоледа от фризерите в магазините- купих си машина за домашен сладолед, като основната рецепта за него е мляко, сметана, захар и към нея се добавя според желанието плодове или други съставки.

Как Ви се струват моите идеи и какви други в тази насока може да ми предложите?

П.П. Видях, че и в подфорума "Захранване и хранене на бебето и детето" също е отворена подобна тема, там може би трябва да задаваме въпроси, свързани с детското меню...

« Последна редакция: Май 19, 2010, 16:21:01 pm от tzvetenze »
Здравейте, Деница!

Добре дошла във нашия форум!

Благодаря за времето, което ще отделяте за нашите деца!

Моето питане - дъщеря ми е на 3г и 3 месеца, обича сладкото и това е! Винаги съм давала и продължавам да давам в много разумни количества, като се опитвам все пак да предложа по-качествен продукт.
Можете ли да ми предложите рецепти за някакви домашни подходящи десерти?
В момента се опитвам да предложа алтернатива на млечно-плодовите десерти в магазините (тип Данонино и подобни), като приготвям кисело мляко - в повечето случаи домашно или с марката Био мляко, захар, малко заквасена сметана, сезонен плод.
Идва лято и съм се спряла на следната алтернатива за сладоледа от фризерите в магазините- купих си машина за домашен сладолед, като основната рецепта за него е мляко, сметана, захар и към нея се добавя според желанието плодове или други съставки.

Как Ви се струват моите идеи и какви други в тази насока може да ми предложите?

П.П. Видях, че и в подфорума "Захранване и хранене на бебето и детето" също е отворена подобна тема, там може би трябва да задаваме въпроси, свързани с детското меню...
Здравей,

понеже Дени няма да има достъп до интернет поне до довечера, аз ще пусна няколко интересни линка:

- този е от една съвместна дегустация на домашно направени хубавини: Сладки изкушения от качествени продукти

а тук още малко рецепти от нашия форум: линк

останалите отговори - от Дени :)

поздрави
www.LiveToLift.com - здраве, персонално трениране, индивидуален подход

Персонални тренировки

Консултации
*
Лазар, благодаря  :D
С интерес ще разгледам!
Здравейте Дени,
благодаря ви за отзивчивостта и отделено време!

Въпреки че смятам че правя най-доброто за детето си, винаги имам нужда от уверението че това което правя е най-правилното. Ето хранилетния режим на Мима 1г. и половина.

Сутрин (1 час след събуждане, защото просто не иска никаква храна веднага) - млечна попара със сирене, мляко с бисквити, кус-кус с мляко.
след 2 часа плод (според сезона, но най-често банан)
след още 2 часа обед - местна манджа (заек, пиле, свинско, телешко, риба, от скоро и агне)
след сън към 17.00ч плодов млечен крем
вечеря към 8 местна супа.
преди заспиване (към 10ч) - 150 АМ.

Сок не давам, изключая диня.
Хляб рядко, не иска.
Бисквитки и солетки покрай другите деца или на път.
Киселото мляко я разхлабва, не го харесва, а прясното е 1.5%.

Бъркам ли някъде?

Благодаря!



Здравей  :)

Менюто е подобно на тези ,които правех за моите  ,когато бяха малки.
Имаш пълноценни хранения ,достатъчно месо и млечни продукти;
По каква причина изполваш обезмаслено мляко?
Млечно-плодовият крем домашен ли е?
 :)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
1. Ами и аз не знам защо? Вероятно защото скоро минахме от АМ на пастьоризирано и реших че по-малко маслено ще е по-добре. Да го сменя ли с 3%?
2. Да всичката храна която предлагам е домашна и прясна.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
здравейте, Деница!

бих искала да науча примерни менюта за здравословна и балансирана закуска на малки деца (3-6 години). обедите и вечерите са ми горе-долу ясни, но не съм напълно сигурна в правилността при съставяне на закуските.

и втори въпрос - какво количество млечни продукти за 1 ден на тази възраст и в каква форма?
Привет !
Кое те смущава при закуските?
Бих хранила дете в тази възраст 5 или 6 пъти ,в зависимост от личните му нужди.
По принцип държа в къщи набор от естествени ,пълноценни храни(месо ,пълномаслено мляко и сметана ,яйца,масло ,плодове и зеленчуци;напоследък домашен пълнозърнест хляб;домашни колбаси;сирене и кашкавал;мед)
1.попара (сух хляб,масло,сирене ,мед,лимон,чай)
2.всякакви сандвичи (с масло+сирене ;масло +месо;фъстъчено ,бадемово ,лешниково масло-напоследък се намират натурални)
3.всякакви яйца ,със или без зеленчук
От скоро големият ми син (9г.) иска овесени ядки-кисна ги от вечерта във вода ,и сутринта ги бъркам със сметана ,стафди и мед.
Идеята за такива закуски е налчието в тях на пълноценни протеини ,есенциални мазнини ,и някакво количество въглехидрати(в идеалния случай -с повечко фибри)
Големият ми син е гледан в подобна схема(честно казано ,интересът ми към храненето
се появи след като родих)Малкитя обаче е хранен много по-свободно-разчитах на изборът му за всяко ханене ,и той е много по-адекватен що се касае до апетит ,глад ,и избор на храни.(повтарям , от естествени храни)

млечните-прясно мляко(домашно или поне пълномаслено ,кисело,сирене и кашкавал ,сметана-колкото и когато искат.Моите младежи пият сега по литър прясно на ден.(така или иначе избират от вода ,мляко или много рядко -фреш портокал)
за зеленчука и плодовете ще пиша в отделна тема-защо всъщност малките деца не обичат зеленчук ,и защо трябва да уважаваме това :wink:


1. Ами и аз не знам защо? Вероятно защото скоро минахме от АМ на пастьоризирано и реших че по-малко маслено ще е по-добре. Да го сменя ли с 3%?
2. Да всичката храна която предлагам е домашна и прясна.

Перфектно ,значи всичко е ОК.Да ,давай пълноценни(цели,не обезмаслени ,рафинирани,преработени)храни. ако намериш домашно мляко-проверено(здрава крава ,пасла трева,и без антибиотици )-най-добре.
*
Добре дошла на Дени в нашият форум  :welcome_1:

И веднага се включвам с въпрос. Моето дете беше много злоядо от бебе, в момента вървим към подобрение що се отнася до апетита, но сме на приливи и отливи. Стараех се да давам пълноценна и здравословна храна, но от както тръгна интензивно на градина, това се промени. Детето е на 3 и половина и обожава сладките тестените храни и хляба/само хляба, не намазана филия/. Проблема е, че ако уважа желанията му, менюто му няма да е здравословно, а искам то да бъде такова.
Какво препоръчвате вие като меню на капризни и обичащи сладките храни деца.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Идеята за такива закуски е налчието в тях на пълноценни протеини ,есенциални мазнини ,и някакво количество въглехидрати(в идеалния случай -с повечко фибри)

ето това исках да знам.

традиционните закуски, които въртя у дома, са: попара с масло и сирене, кус-кус с масло и сирене, баница+айрян, сандвич с масло/шунка и маслини/яйце + чай/сок.
за друго не се сещам и се чудех дали това е балансирано и дали това е, което е нужно сутрин. фибрите от къде да ги набавя? съмнявам се, че ще поеме овесени ядки и мюслита. той още не иска да пие прясно мляко от чаша, защото доскоро си търсеше адаптираното мляко от шишето.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

така е ок  :),фибрите не са задължителни(така или иначе децата до 5-6г.нямат изградени ензимни системи за обработка на фибри-затова при свободен избор не предпочитат зеленчуци)
овеса и мюслите(и то сглобени от теб ,а не готовите разфасовки),са по предпочитание ,и за по-големи деца.
 :)
Добре дошла на Дени в нашият форум  :welcome_1:

И веднага се включвам с въпрос. Моето дете беше много злоядо от бебе, в момента вървим към подобрение що се отнася до апетита, но сме на приливи и отливи. Стараех се да давам пълноценна и здравословна храна, но от както тръгна интензивно на градина, това се промени. Детето е на 3 и половина и обожава сладките тестените храни и хляба/само хляба, не намазана филия/. Проблема е, че ако уважа желанията му, менюто му няма да е здравословно, а искам то да бъде такова.
Какво препоръчвате вие като меню на капризни и обичащи сладките храни деца.


здравей :)в детските градини ,колкото и да е под въпрос състава на менюта,са длъжни да спазват определен стандарт.(толкова месо ,толкова мляко ,плодове и т.н.)
подозирам ,че младежът ти е гладен,когато го взимаш от градина. децата са си животинки ,и по инстинкт знаят кое кога им е нужно-когато му липсва енергия ,ще се сети за бърз въглехидрат-сладко ,тесто.
т.е.гледай да се храни пълноценно и достатъчно у дома,да закусва сутрин у дома ,и му носи храна след градина-плод ,сандвич(със сирене ,месо,кашкавал)
Давай му рибено  масло всеки ден,подходящи са течните (Ескимо3)-1.ч.л. след храна.
и гледай да играе ,да се движи много  :wink:
уф ,големият ми е злояд ,гледам да бутна нещо в почивките между каузите и вдъхновенията му....просто забравя да яде ,докато не се втрепери от глад.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Дени, благодаря ти!
Но имам още едно питане което вероятно е важно и за други жени. Та да предположим че сме намерили еко-крава, 15-минутно варене прави безопасно млякото за малките деца?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
има млековарни тенджери ,с двойни стени .между двата слоя се сипва вода(която нагрява равномерно млякото).когато тя заври ,получената пара активира свирка :D,тенджерата свири ,и млякото е готово.

аз чакам ,докато млякото се надигне-точно преди да изкипи.не мисля че са нужни 15мин. варене.

прфектният вариант е ваша крава ,и току що издоено мляко ,сурово.това е нереално ,та поне го кипваме.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Здравейте, виждам че предлагате в комбинация мед с лимон, тази комбинация не натоварва ли черния дроб, просто ми е останало нещо такова в главата още от студенските ми години и от тогава аз самата избягвам да ги комбинирам?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
не ,не го натоварва :)
освен ако не говорим за фруктозен интолеранс ,и евнтуално медът (който е смес от глюкоза ,фруктоза и захароза) да се окаже неприемлив.но това са изключения.
*
Благодаря ти Дени  :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Здравей Дени,
добре дошла и от мен!
Моят въпрос е свързан с рибеното масло. Купих Ескимо Кидс, но за съжаление има плодов вкус, който моята дъщеря не понася. Първият път след като я излъгах и изяде една лъжица, една седмица след това отказваше да хапне каквото и да е с този прибор. :?
Знам, че до третата година са важни и Омега 6, които ги има в това масло, но ако можеш да ми препоръчаш друго подходящо с неутрален вкус, или поне не толкова ароматно, ще съм ти много благодарна.
Аз пия Salmon Oil на GNC и си мислех дали да не пукам капсулите и да изсипвам течността в храната, но не знам дали това не променя качествата на маслото.