0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

здравей!

на пазара има и течно Ескимо за възрастни. То не е с плодов вкус :),но няма добавените в детското омега 6 и вит.д.(който можеш да набавяш допълнително с Вигантол-в есенно -зимния период.)
*
Аз купих и се прие доста добре на Walmark Звездички, сладки са може да се гълтат, може и да се дъвчат.
Ескимо бях купила миналата година, но ми се изрина от него и го спрях, сега пробвах с тези и за момента нямаме реакция.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

в Звездичките има много адитиви-овкусители ,оцветители и стабилизатори.големият ми син беше астматик,и по инерция гледам добавките и изобщо храните да са колкото може по-прости.
*
Разбрах, щом свърши опаковката ще взема Ескимо кидс отново да пробвам, дано всичко е ОК този път.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
като стана въпрос за деца с астма, голямата ми девойка направи 5 бронхоспазъма в разстояние на 10 месеца, определят я в състояние на предастма, в момента е в края на терапия с Фликсотайд
като майка на дете с дихателни проблеми прилагала ли си някакво по-специално хранене за това си дете
от последния спазъм /края на януари/ насам редувам различни витамини- Саностол, желираните Иями Беар с ехинацея с известен интервал почивка между приемите /10-15 дни/
госпожицата е на 3 години и 2 месеца, тежи 16 300 и е около 97 см висока
никога не е хранена на детска кухня /освен в периода на яслата, който е около 4 месеца сумарно/, старая се да готвя разнообразна и полезна храна, за нея и за малечка
мерси
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
ето една гранична на медицината тема ,където мога да разкажа много.
Дамян направи първият си пристъп на 2г.
В следващите 3г.му правех Вентулин при нужда ,Бекотид ,и има 2г.прием на Сингюлер.
От както е роден ,храната му е естествена и в по-голямата си част -домашна.
Няма пакетирани храни-нищо подобно на чипс и сие.До момента не намирам нужда да бутна храната му в по-нисковъглехидратен вариант ,но така или иначе захарта и сладкото са до минимум,домашни и от плодове главно.
яде основно месо ,яйца,масло ,зехтин ,плодове и зеленчук.Мин.картофи ,ориз и тесто.
зимата хапват редвно дроб от треска ,тогава давам и допълнително Вигантол.
значи-повече естествени мазнини и белтъци ,по-малко тесто и захари.
нарекох темата гранична ,защото в последните 2 г.не приема традиционни лекарства.Само хомеопатия ,рибено масло и витамини(Саностол ),както и Рейки -сеанси-астмата и алергиите се повлияват чудесно от Рейки..Това се случи след страшни битки с родителите ми ,които са лекари(педиатърка и пулмолог :lol:),и за тяхно учудване децата не само не се "затриха" ,а са по-здрави и жизнени от всякога.

а,да,боси и голи по студеното дюшеме на студената къща ,отоплявана само на дърва...

нямахме грипна епидемия :D
ще попревеждам малко ,и ще пусна една статия за детското хранене тези дни.много ,много е важно!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
определено е важна тема
живеем в град, в който за региона при детския пулмолог има диспансеризирани като астматици над 3000 деца, това прави всяко второ дете в региона
за съжаление и нас ни застигна тази съдба
първи спазъм Стефания направи на 8 месеца, приеха ни в болница, където искаха да я надупчат и лекуват с антибиотици, отказах лечение
тя е едно много енергично и емоционално дете, след първия пристъп абсолютно без признаци на предстоящото
до 2 години и 2 месеца аз не разбрах, че гледам дете- тогава почна серията от спазми
на петия се наложи да включим и Фликсотайда, трябва да давам и Сингюлер според пулмолога, но аз слушам даващия при нас консултации д-р Бърди, който е против прием на Сингюлер в ранна детска възраст
минахме и схема с хомеопатия, но я спрях
няма да коментирам хомеопата, само ще кажа, че предписа едновременно прием на 4 хомеопатични продукта на Боарон
факт е, че откакто е на Фликсотайд спането на Стефания се промени, няма спане с отворена уста, хъркане
четох и прилагам методите на Бутейко като част от игрите на Стефания- надуваме балони, духаме топчета от хартия една срещу друга
записах я в детска градна с група за деца с астма, разполагат с плувен басейн
смятам, че храненето е важна част от контролирането на състоянията, за това ще ми е интересно да науча повече
поздрави, Мария
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Здравей, Дени. :) Добра дошла тук. :D

Въпросът ми е: мога ли да давам на детето (2г и 3мес.) соева кайма? А соево мляко?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
здравей  :)
по каква причина?
Сега ще си поясня въпроса. Може би си ме разбрало неправилно.

Детето, така или иначе, всяка сутрин пие по около 280мл АМ. Това не смятам да го променям. По някой път, рядко, и правя прясно мляко с мед. Пие си го. Също много обича кисело мляко и всеки ден яде.
Аз самата често пия соево мляко. Харесвам ваниловото. Та, въпросът ми бе, мога ли от време на време да давам на детето, просто за разнообразие, а не да и замествам АМ със соево. Подобна щуротия не бих измислила! Не е вредно за детето, нали?

Освен това, не смятам да я лиша от месо, в никакъв случай. Но дали няма да и навредя, ако пак като част от разнообразното меню, включа соевата кайма? Когато аз готвя нещо от кайма, никога не си купувам готова кайма, а искам да ми смелят месото пред мен. В последствие, в къщи добавям към него малко соева кайма. За това става дума.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
не ,не давай соя на детето,няма никакви ползи от нея.В детското хранене си струва да сме максимално "смислени"-защо давам тази храна ,какво носи тя?(това,и  ако  експериментираш с набори от естествени храни ,от които бебето/детето само избира)


нещо интересно-по принцип ,ако говорим за генетика,най-добре усвояваме храни от региона ,в който сме родени.Местни ,пресни ,сезонни.Това доста опростява избора .
пролет -лято-агнешко ,пилета ;есен-зима-свинско ,и характерните за сезона плодове и зеленчуци ,+домашни туршии ,приготвени чрез фрментация-кисело зеле ,сурова туршия и т.н.Кисело мляко ,сирене ,кашкавал.Зърнени каши от накиснати предварително жито ,елда,овес.

та-за китайчетата-ориз ,за япончетата-тофу ,за твойта мацка(девойка е ,нали :))-кисело мляко.
няма да пиша сега за или против соята ,но и ти нямаш кой знае какви ползи от нея :)
поздрави
Благодаря ти много, Дени. :)
Няма да давам на девойката соево мляко. :)

Съгласна съм с теб като цяло, но само на туршиите противник. Мисля, че в тях няма нищо полезно - комбинация от захар, оцет и унищожени витамини.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
има полезни неща в туршиите ,но само в суровите-много вит.ц ,полезни ензими и др.благини :wink:
*
Здравейте Деница!
Докога е "нормално" да се пие АМ?
Какво е мнението Ви за бозата?

Здравей :)

"Нормалното  "относно АМ зависи от много неща-алергии в семейството,хранителни непоносимости ,ниво на  захранване на детето.не мога да отговоря адекватно,защото въпроса е твърде общ.

бозата -сега твърдо не.няма боза от естествено ферментирало зърно по магазините.ако си я правиш сама,давай не повече от чаша на ден(в крайна сметка е зърно със захар,не кой знае колко пълноценна храна :))
*
Става въпрос за това, че дъщеря ми е на 2 г. и 6 м. и все още иска вечер /преди лягане/ и сутрин /веднага щом се събуди/ да пие АМ. От няколко дни категорично й го забранявам, въпреки настоятелните й молби. Спирам го насилствено един вид, защото тя иначе нищо друго не иска да яде през деня, а когато реши да хапне избира предимно хляб. През деня хапва и кисело мляко. Яде в много малки количества. Няма алергии към храни. Тежи около 14,300 кг. , височината предполагам не е по-малко от 90 см. След като й спирам АМ ми прави впечатление, че не увеличава другата храна, явно й стига.
Наскоро имахме разговор с друга майка, която ми каза не й спирай АМ, до 3 години трябва да го пие. Каза ми още, че е по-добре да пие АМ /което е контролирано производство/ отколкото да яде киселото мляко от магазина, което изобщо не се знае какво е.
Какво е вашето мнение по този въпрос, какво мляко е по-добре да се пие, кое е по-калорично. Всъщност децата трябва да ядат калорични или некалорични неща?
До каква възраст и по колко мляко на ден да поемат?

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
и аз съм на мнението на другата майка, нека пие детето
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Фиа, преди Дени да каже по въпроса за млякото - ще ти споделя при нас как беше.
Симона яде всичко, абсолютно всичко като вид храна, но в минимални количества. закуските, обядите и вечерите и се свеждат до 3-4-5 детски вилички/лъжички.яде и през големи интервали. няма похапвания с боклуци разни, които да й развалят яденето - малко яде и това е. ама явно й стига, защото е здрава и изглежда много добре. затова и вече не се вторачвам толкова в количеството.
АМ пък не пие от как направи годинка и малко (сега е на 3) - сама спря и не искаше. и въпреки това - не се увеличи количеството храна.
най-вероятно децата сами прекрасно си знаят колко да ядат. както беше писала веднъж Мели - няма здраво дете, да е гладно, да му предлагаш храна, а то да не яде.

понякога и аз хитрувам и ако държа да хапне нещо конкретно, а виждам, че работите вървят към отказ - изобщо не предлагам, слагам само за мен и сама сядам да се храня. на минутата е дошла :)
Фия, аз съм на мнение, че детето трябва да си пие АМ, щом още си го иска и докато си го иска. Абсолютно споделям виждането, че по-добре да пие нещо с контролиран произход, отколкото насилствено да се заменя с друго, в което не е ясно колко мляко има. Моята дъщеря си закусваше само с АМ някъде докъм 2,4 г.след което сама го отказа. Постепенно започна да намалява количеството на изпитото мляко, прояде попара и така докато изпихме последната налична кутия и повече не съм купувала АМ. През всичкото това време (от 11м. възраст, когато го въведох) ядеше много кисело мляко, просто страшно й харесва и може и по цяла кофичка да изяде наведнъж, т.е. ядеше си и други млечни продукти. Мия е на 4 г., яде всичко и то в завидни количества понякога и въпреки това е 15,5 кг. Не виждам повод за притеснение при това, което пишеш за твоята дъщеря.
<br />[link=http:
*
Здравейте, Дени.
Синът ми е на 2 г. 4 м. Изключително злояд от малък. Не съм го насилвала с храната. Приготвях домашни пюрета от био продукти.
До 1 г. почти нищо друго не искаше, освен кърма. После прояде някой храни от нашето меню - ориз, месо, хляб. Около 6 м. ядеше готови пюрета на Гербер, защото инач отказваше всичко.
От 7-8 месеца не иска никаква готвена храна. Дори не иска да опитва. Яде само хляб, кашкавал, месо, сирене и понякога баница, кифла. Дори и тези храни са в много малко количество. Пие по литър АМ на ден. Отказва кисело и прясно мляко, също и зеленчуци.
Някакви съвети за подсилване на апетита?
Явно някъде сбърках, но не знам къде... А пък той е страхотен инат и става още по-трудно.
Крепи ме това, че е много жизнен.
Поздрави.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери