0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #40 -: Май 12, 2010, 22:08:34 pm »
Аз цял ден гледам новините и не мога да повярвам.
Не мога да се зарадвам на тази новина и тва е. На всичкото отгоре ме хваща и яд, защото една шепа хора тука  си скъсват г****, за да успеят ако не да прехмахнат, то поне малко да повишат границата за ин витро. И на фона на всичко това, една клиника казва - Вижте ни колко сме добри, щом тази 62 годишна жена успяхме да забременим.
Ама те щели да гледат децата докато станели на 1 годинка. А после?
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #41 -: Май 12, 2010, 22:17:05 pm »
За съжаление и у мен нахлуха много тревожни чувства и колкото и да се насиля не мога да усетя някаква приятна емоция ...

Всеки си има мечти - ок, но малко ми е безумно да създаваш деца с ясното съзнание (а дали?), че още от първия им дъх всички шансове за тях от тук на сетне ще бъдат под един огромен въпрос...

И аз нещо не мога да разбера, къде е ключът от бараката - защо с донорска яйцеклетка може, а със собствена - не.

Тъжно ми е...
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #42 -: Май 12, 2010, 22:20:10 pm »
Не знам, и аз за пореден път гледах новините, просто нямам думи, това е престъпление срещу тези дечица. Ако бях на мястото на д-р Конова сигурно щях да се скрия в миша дупка, а не да се държа така сякаш съм спасила човешки живот... Тъжно, много тъжно...
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #43 -: Май 12, 2010, 22:22:46 pm »
Ами да, точно и аз се чудя какво геройство са направили бе Боже, че се бият така в гърдите?
Умишлено не чета коментарите под статиите, защото сега очаквам отново приказки от рода - Гледай ги тия, дето го правят това инвитро какви са.
Ми загорча ми от тази новина много, пък.
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #44 -: Май 12, 2010, 22:31:57 pm »
Просто нямам думи,
това е престъпление спрямо децата,а майка им като е доктор в психиатрична клиника там ли смята да ги гледа,да е весело на всички...напълно откачена история.
А относно мед.екип който се е съгласил на това,при тези условия .... просто нямам думи.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #45 -: Май 12, 2010, 22:49:34 pm »
Бях потресена като чух.Веднага казах на мъжа ми,че това не е нормално,а той ми каза да не говоря така защото жената сигурно е прекарала десетки години в борба.Дори и така да е пак не е нормално.
Като изгледах репортажа и разбрах,че тя от няколко месеца го е решила,не знам защо но изпитах отвращение от жената.Съжелявам ако съм груба,но за мен е така.
А като видях милите душички сърцето ми се скъса!Дано Господ е с тях и ги пази!

п.с.За клиниката не ми се коментира,защото и без това нямам добро мнение за докторите там(лично,не съм я посещавала) :?

*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #46 -: Май 12, 2010, 22:51:47 pm »
Много безотговорно от страна на майката и на клиниката!

В една статия пишеше, че "в София" са й отказали. Някой знае ли къде е било това?
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #47 -: Май 12, 2010, 22:57:31 pm »
То изобщо не е сигурно дали ще оживеят децата. Особено по-малкото. Колежката ми роди в 29 г.с. 900-грамово бебе, което вече е момиченце на 1,5 г. Много му трепери, но истината е, че доста боледува милото.  :( Не мога да си представя как тази жена ще се справи с отглеждането на две бебета с крехко здраве. А дори и да са най-здравите, как ще тича подире им, като проходят? Как ще им осигури средства за елементарните неща като храна и дрехи? И аз се чудех какво ще стане с тях някой ден, когато нея вече я няма. Дано да успее да ги изгледа до пълнолетие поне, въпреки че и на мен ми се струва, че е поне на 70. Казвам поне. Жал ми е за мъничетата.  :(

Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #48 -: Май 12, 2010, 23:29:39 pm »
Нещо сбъркано има в тази 'новина'.. не ми се коментира кое е правилно и кое - не..
само ще кажа, че грижите за недоносени бебета и то с такива тегла са огромни - медицински, емоционални, финансови, всякакви, продължават не с месеци наред, а с години!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #49 -: Май 12, 2010, 23:32:11 pm »
И кое точно е хубавото на новината след като децата са извадени толкова рано и едното тежи едва 500 грама?
За мен това е самоцелен експеримент с цел да се "бие" един друг рекорд в България. От шлифованите изказвания на доц. Конова си личи колко часове pr работа са отишли около тази "новина".

За съжаление е точно така.
Слушах интервюто на доктор Стаменов по темата. Той доста тактично според мен се опита да каже, че подобни "чудеса" не трябва да се правят на всяка цена.


Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #50 -: Май 12, 2010, 23:35:04 pm »
Бях потресена като чух.Веднага казах на мъжа ми,че това не е нормално,а той ми каза да не говоря така защото жената сигурно е прекарала десетки години в борба.Дори и така да е пак не е нормално.
Като изгледах репортажа и разбрах,че тя от няколко месеца го е решила,не знам защо но изпитах отвращение от жената.Съжелявам ако съм груба,но за мен е така.
А като видях милите душички сърцето ми се скъса!Дано Господ е с тях и ги пази!

И аз се почувствах точно така.


*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #51 -: Май 13, 2010, 00:10:55 am »
Аз пък все още не мога да си обясня как са и подготвили матката за имплантиране и износване на бременност?Като се има предвид че явно вече е в климакс тая жена,как са направили така,че да забременее изобщо макар и с донорски материал?И на мене всичко това ми се вижда доста странно,а освен това и напълно налудничаво...Дано поне дечицата се справят и оцелеят,че ми е жал за тях....А колкото до тая"майка"-нямам думи просто...
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #52 -: Май 13, 2010, 00:50:49 am »
Не мога да се отърва от чувството, че това е един изключително извратен и жесток начин КИРМ- Плевен- отвращавайки обществеността до краен предел- да наложи виждането си за възрастовото ограничение. Иначе не мога да си обясня този зловещ експеримент с една видимо нестабилна психически възрастна жена и горкичките бебенца- дано имат шанс да го надживеят! Не ми се вярва тя да има намерение да ги отгледа, особено като се имат предвид вероятните проблеми, които те ще имат поради толкова преждевременното раждане.Не ми се вярва и тя да осъзнава напълно какво се случва....Оставам с много горчив вкус в устата и с гледката на дечицата постоянно пред очите ми....

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #53 -: Май 13, 2010, 01:13:23 am »
И на мене ми нагарча от новината. Тъжно е и доста притеснително! Оставам без думи... И съм смутена най-вече от лекарските действия!

Но не мога да кажа браво на д-р Емин. Ние се борим за законово отпадане на възрастовото ограничение от 43 години за пункция и решението за ин витро да става по медицински показания и прецизна и адекватна лекарска преценка. Този случай обаче повдига въпросът за поставянето на ограничения и е удар под кръста за нас, които искаме промяната в Наредба 28. След тези медийни отражения и техния отзвук в обществото може да се окаже, че ще ни е по-трудно.
:good_post:

Мислех си и още нещо... В първия постнат материал (този) пише следното:
"Димитрова взема решение да стане майка след неуспешен опит за осиновяване."

Според вас защо жената не е успяла да осинови? :?  Нима не биха могли същите аргументи да попречат на лекарите да си правят своите експерименти?... ...
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    yoto

  • *
  • 34
  • Кой, ако не ти? Кога, ако не сега?
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #54 -: Май 13, 2010, 01:40:55 am »
 osi_8

Как може да пробутват това за успех?!
Кой е добре, майката или бебетата, че аз не видях?

Потресох се до дъното на душата си.
Едно вехто, измъчено подобие на човек, и две крехки телца,
на които се чудя какво да пожелая.


Не зная на колко от вас Емин и Конова са направили дечица,
но с този си "успех" от воле се изс*аха на всички усилия
за вдигане на възрастовото ограничение, за разрешаването на сурогацията,
за приемането на АРТ като нещо нормално в обществото.


От днес ин витрото в България има ново, отблъскващо гротескно лице,
и всеки пишещ тук може с чиста съвест да благодари на плевенската клиника за това.


Милите бебенца, милите...

« Последна редакция: Май 13, 2010, 01:43:53 am от yoto »
Кой, ако не ти?
Кога, ако не сега?
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #55 -: Май 13, 2010, 08:31:55 am »
И аз съм потресена изключително много как е възможно да си правят реклама лекарите от клиниката на гърба на тази възрастна жена незнам.Трябвало е да и откажат горките дечица не ми се мисли какво ще стане с тях.Четох в един от линковете които момичетата са дали по горе че има риск от целебрална парализа при едно от децата !Какъв е смисъл в цялата работа незнам !Как ще се грижи тази жена за двете бебета и недай си боже с риск от такава диагноза болно дете.Как така  решава да направи това досега 62години спала ли е тази жена!Може и да не съм права ама ми се струва че тук има нещо платено в цялата работа и не чак толкова голямо желание за деца има колкото става въпрос за пари !
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #56 -: Май 13, 2010, 08:44:21 am »
Аз си представям на колко млади жени е предложено да почакат за донорска яйцеклетка и пак ми става тъжно...

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #57 -: Май 13, 2010, 09:18:38 am »
Понеже мнението ми съвпада с масовото, няма да навлизам в подробности по отношение на това безумие. Но как ви се сториха репортажите по случая? Лично аз го гледах по вечерните новини на Нова. И не мога да проумея на чий болен мозък може да му дойде на ум да показва по телевизията това голо беззащитно 500 грамово телце, което се бори за живот. В интерес на истината това ме потресе най-много.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #58 -: Май 13, 2010, 09:39:28 am »
Горчи ми както от цялата история, така и от начина, по който беше поднесена новината в медиите - в стил "добрата новина". Толкова се акцентира върху "за първи път в Бг" и "национален рекорд" и някак си между другото се вмъкваше за състоянието на децата. Едва ли не е най-нормално да се родят бебенца с такова тегло!
Такова усещане ми остана включително и в изявлението на д-р Конова - направен е висш пилотаж в материята, добре. А дечицата, а последствията - дори не се знае ще живеят ли изобщо, а се тупат в гърдите.

Смисълът на всичко не е ли живо и здраво бебе на финала?...
Какъв успех, какви рекорди в тази ситуация...

*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #59 -: Май 13, 2010, 09:39:55 am »
Честно казано,заседна ми  цялата история и невероятно ми е мъчно за тези бебенца :(!Тази жена не може да е психиатър,тя самата има нужда от такъв.Това е лудост!