0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.



Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #121 -: Май 13, 2010, 16:44:28 pm »
Според мен връзкарщината в милата ни Родина пак си каза своето... толкова възмутена отдавна не съм била.... от личен опит знам какво е да чакаш за донор вярно не за такъв за ретина става дума,но там не е по различно повярвайте ми  :x :x :x :x

 :BangHead: :BangHead: :BangHead:



Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #122 -: Май 13, 2010, 16:46:57 pm »
Аз се питам друго, колкото и мечтателски да звучи, някой по-горе беше писал че д-р Владимиров се е възмущавал на новината, защо останалата част от гилдията не излязат с мнение по въпроса?
Цвети, доколкото знам последните 2 дни почти всички от гилдията се изказаха и по Канал 1 и о БТВ и по Нова - и днес сутринта и снощи в новинарските блокове.
http://bnt.bg/bg/news/view/28459/kysnoto_majchinstvo_svetovni_rekordi
http://bnt.bg/bg/news/view/28487

Благодаря за инфото, не бях гледала тези репортажи.

*

    yoto

  • *
  • 34
  • Кой, ако не ти? Кога, ако не сега?
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #123 -: Май 13, 2010, 16:51:53 pm »
kriska, разбира се, че всеки има право на мнение!
Не критикувам твоето, а казвам защо не го споделям, нали за това служат форумите.

Ти похвали плевенския екип за принципно неоспоримо медицинско постижение.

Аз пък не виждам случката като успех, още по-малко като принципен, мисля и че достатъчно подробно съм се аргументирала с това, което ми е известно по случая.

Какво общо имат предишни мои постове по други теми не разбрах.
Възмущението ми не бе насочено към теб, а към лекарите от КИРМ.
А това с правописТъ ми е болна тема, сори.
Мир и успешна процедура.



пп Интересно ми е дали БАСРЗ ще излезе с някакво официално становище, или ще предпочетат да не се раздухва още повече.
« Последна редакция: Май 13, 2010, 16:54:41 pm от yoto »
Кой, ако не ти?
Кога, ако не сега?
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #124 -: Май 13, 2010, 17:10:41 pm »
Цитат
С напредването на науката е необходима и граница на възрастта, на която една жена може да стане майка с помощта на медицината, коментира днес във връзка със случая председателят на комисията по здравеопазване Лъчезар Иванов.

Според него около 40-годишна възраст е удачната граница, която той предлага да се приеме с необходимите законови промени.

сега става ясно на всички защо темата за възрастовата бариера не беше повдигната на кръглата маса в парламента.
Сега може да сте сигурни, че възрастовата граница вместо да се вдигне над 43 ще падне под 43.
А относно конкретния случай - не искам да съдя никой, всеки има глава на раменете и си носи отговорността за постъпките - както лекарите така и майката.
В крайна сметка факта, че една жена е родила в фертилна или "нормална" възраст - сам по себе си не я прави добра майка - има всякакви луди, наркоманки - има такива които зарязват децата си в кофи за боклук и прочее....А пък тези майки, които си изоставят децата да не би да са по-добри от тази жена? А това, че една майка е на 20 години и има сили да гледа децата си, не означава, че ще го направи и че ще ги гледа.
И кои сме ние, че да съдим и кой ни дава това право?
Още повече, че такива случай на майки в сходна, че и по-голяма възраст има и в други държави.
Да, наистина е малко прекалена тази възраст, за да може една майка да гледа пълноценно децата си, но всеки има право на избор и трябва да си носи последствията.
Жената едва ли е искала да се родят преждевременно дечицата, в крайна сметка тя е майка и със сигурност нея най-много я боли.
Преди 50 години някой по същия начин би се възмутил, че някоя жена на 43 иска да стане майка - при положение, че тогава  средната дължина на живот е бил примерно до 50 години.
Меджудругото вчера имаше проучване сред зрителите на една от телевизиите. Направи ми впечатление, че приблизително 60% одобряват, а само 40% не.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #125 -: Май 13, 2010, 17:19:52 pm »
http://bnt.bg/bg/news/view/28459/kysnoto_majchinstvo_svetovni_rekordi
http://bnt.bg/bg/news/view/28487

http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2977411

Ара, Сигнус - благодаря ви много за линковете!  :)
На мене ми е почти невъзможно да отварям видео-материали от страницата на bTV - много трудно се зареждат... но пък с гледането на тези от БНТ нямам никакъв проблем...

Ето още един репортаж на БНТ - в него се обсъжда се състоянието на родилката и децата и има интервю с д-р Щерев:
http://bnt.bg/bg/news/view/28487
Гледайте го, доста е информативен...

По повод на неуспоримото медицинско постижение... Бих искала да цитирам д-р Щерев (от линка по-горе), който казва:
"В медицината не може да има рекорди - днес е родила 62 годишна жена, утре виждате ли 72 годишна, в други ден 92 годишна - такова нещо не трябва да се случва!"

Аз напълно подкрепям мнението на yoto - от чисто медицинска гледна точка не е професионално да се поемат толкова непресметнати.. или по-скоро неимоверни рискове (за здравето на майката, на децата) като залог за постигането на някакъв рекорд и(според мене също) за изпълнението на користни цели... Оставям моралната и социална страна на въпроса... Ние със съпругът ми наистина сме изумени от случващото се...
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #126 -: Май 13, 2010, 17:31:47 pm »
[...]В крайна сметка факта, че една жена е родила в фертилна или "нормална" възраст - сам по себе си не я прави добра майка...

[...]Жената едва ли е искала да се родят преждевременно дечицата...

Да, но лекарите вероятно са знаели...  :?
Танитка, виж материалчето, което препоръчах в предния пост (ето това: http://bnt.bg/bg/news/view/28487) - там много добре описват, защо да си бременна на 40 не е като да си бременна на 60. В случая в допълнение има и многоплодна бременност...

Не е необходимо да си лекар за да е ясно, че рискът е непремерен...
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #127 -: Май 13, 2010, 17:32:49 pm »
Момичета, новината е от световен мащаб - всички вестници в Лондон днес я отразяват с много големи репортажи включително снимки на малките беззащитни същества. По този повод съобщават и за жена на 70год., която скоро се е сдобила с близнаци по същия метод в Индия.
Имам много мисли по въпроса, но това което ме смущава първосигнално е, че съвсем скоро точно доц.Конова изрази становище, че е необходимо възрастовата граница за АРТ процедури да бъде намалена поради ниските проценти на успеваемост, а същевременно прилагат тези процедури на жена, която е с 20 години по-възрастна osi_12




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #128 -: Май 13, 2010, 17:46:22 pm »
http://dnes.dir.bg/news.php?id=6383242

Е ТОВА вече адски ме вбеси! Жената, която решила на 62 да ражда е едно, не мога да дам еднозначно мнение по въпроса. Но да се НАМАЛЯВА възрастта... дори идеята да се предложи такова нещо, просто нямам думи.

Аз като съм на 30 и ТЕПЪРВА ще почвам, защото година и нещо все се изследваме, проверяваме, а това да видим, а онова да видим, а тоя цикъл, а оня цикъл, мъжа ми го връщат за по 3, 6 и 9 месеца да пие нещо и се назландисват какво да го правят и с тези списъци на чакащите в инвитро клиниките с месеци и годни, той тръгнал да намалява възрастта! Безумие!
« Последна редакция: Май 14, 2010, 12:27:59 pm от rally_pat »

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #129 -: Май 13, 2010, 17:56:01 pm »
Zai, за съжаление, може би това ще е последствието от сътвореното в Плевен безумие  :?. От вчера насам не мога да изтрия картината с двете дечица от главата си. Дано оцелеят и бъдат здрави. А в погледа на майката се вижда страх, ужасен страх от действителността.
     
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #130 -: Май 13, 2010, 18:07:35 pm »
Д-р Владимиров на мен ми каза, че животът на майката е бил в опасност, получила е някаква криза, не запомних точно каква и колегите му от русенската болница са се борили за живота и.
Цялата история е силно нагласена и за жалост май ще постигне целите си.
А това ще нарани много хора... :(

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #131 -: Май 13, 2010, 18:09:05 pm »
За мен това е някакво невероятно лицемерие. Надявам се гилдията и неправителствените организации да излязат с някакво становище, но дори мисълта, че може да помислят да намалят възрастта, при условие, че борбата беше за увеличаване, е истинско безумие.

Може би, ако падне възрастта, ще трябва да се ходи за инвитро в съседни страни? Понеже ни е много лесен и така живота, да го направят още по-приятен?!  

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #132 -: Май 13, 2010, 18:14:36 pm »
Те за ин витро могат да сложат възрастово ограничение,но какво ще правят с тези,които забременяват по естествен начин на 40 или над 40 години.Може би ще забранят секса след 40 години???
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #133 -: Май 13, 2010, 18:19:39 pm »
За мен това е някакво невероятно лицемерие. Надявам се гилдията и неправителствените организации да излязат с някакво становище, но дори мисълта, че може да помислят да намалят възрастта, при условие, че борбата беше за увеличаване, е истинско безумие.

Може би, ако падне възрастта, ще трябва да се ходи за инвитро в съседни страни? Понеже ни е много лесен и така живота, да го направят още по-приятен?! 
Момичета, предлагам да не чакаме гилдията, а всички дружно да излезем на ПРОТЕСТ.
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #134 -: Май 13, 2010, 18:29:51 pm »
Танита, все пак всичко още е само приказки, не са предприети реални действия по смъкване на възрастта. Точно гилдията като най-сериозен авторитет следва да направи утвърдителни изказвания за да наклони везните в правилната посока. Ако се накланят в неправителната, пак ще трябва протест, аз ще участвам!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #135 -: Май 13, 2010, 18:37:52 pm »
Предвид цитата: "Едното от бебета е само 500 гр и днес му е направена коремна операция, съобщи БНТ. Другото тежи 900 гр. И двете момиченца са затрашени от тежки увреждания." едва ли моментът за протест е подходящ. Негативното отношение може да се прехвърли към 40-45 годишни здрави, прекрасни жени, които с нищо не го заслужават. Много хора ще ги боли за дечицата, на мене поне ми се къса сърцето.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #136 -: Май 13, 2010, 18:56:43 pm »
Точно гилдията като най-сериозен авторитет следва да направи утвърдителни изказвания за да наклони везните в правилната посока.
Това е и моето мнение. Искрено се надявам да не се налага да се стига до протест. Надявам се и дечицата да се стабилизират.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #137 -: Май 13, 2010, 19:06:53 pm »
Много се притеснявам за възрастовото ограничение, за чието падане се борим. Наистина...  Становището на БАСРЗ е, че те застават зад нас, скоро ще го качим на сайта сканирано, писмото до министъра е готово - трябваше само да го прикачим към него и даго изпратим, почти бяхме сигурни, че ще успеем до преди няколко дни. Но след думите на здравния министър вчера ...Сега ... не знам, тези новини нагряха общественото внимание и когато повдигнем този въпрос всички първо за този случай ще се сетят... Защо трябваше да го алармират толкова от КИРМ, като че ли е някакво геройство. Направили са го - добре, кому е нужен този ПР - това не е нито в тяхна нито в наша полза, нито в полза на пациентите. Отново ще ни трябва много време, през което много жени ще подминат 43... Защо не помислиха за жените, които очакват тези промени и времето им тече неумолимо не в тяхна полза... За жените на 43, 44, 45 ... Офф ...
« Последна редакция: Май 13, 2010, 19:08:58 pm от cygnus »
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #138 -: Май 13, 2010, 19:19:22 pm »
Мислих си... Да се стига чак до протест може би е преувеличено, но... Няма ли вариант Зачатие да изрази мнение (в медиите) - да обясни, каква е целта на нашата борба и ясно да се разграничи от случая с русенката в КРИМ (да покаже позиция спрямо него)?
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #139 -: Май 13, 2010, 19:22:41 pm »
Чандра, може би наистина трябва да помислим. От вчера всички говорят за поставяне на ограничения за възраст, точно в момент , в който ние се борим за отпадане на такова.