0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #60 -: Май 13, 2010, 09:42:20 am »
В сутрешния блок по БТВ казаха,че мъничкото бебче сигурно ще го оперират... :?

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #61 -: Май 13, 2010, 09:46:01 am »
Противоречиви мисли ми се въртят из главата.От една страна съм напълно съгласна,че всеки има право да стане родител,но също съм на мнение,че всичко си има граници.Освен това стана ми интересно как така при една 62-годишна жена могат да постигнат бременност от втори опит ин витро,а при мене която съм на 37 години и имам три неуспешни опита ми обясняват,че причината е може би във възрастта ми и лош късмет.....
Това  са част и от моите мисли .

Снощи говорим с мъжа ми   по темата и той казва"Това е ненормално  .Представи си баба ни , майките ни -те са на по  толкова години  -виждаш ли ги родилки  8O..."
А  аз  ,макар  че вътрешно също  да ми се  струваше нередна цялата ситуация ,му обяснявах ,че всяка жена има право да стане майка .

И аз като Лиско, влизах, излизах от темата и не знам какво чувствам... Не знам до къде може да се простира човешкия егоизъм и желание да надвиеш, но това е извън всякакви граници......
Но от друга страна споделям това мнение
.Незнам къде е  правото и истината.
« Последна редакция: Май 13, 2010, 11:34:43 am от nimika »


*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #62 -: Май 13, 2010, 09:49:03 am »
В сутрешния блок по БТВ казаха,че мъничкото бебче сигурно ще го оперират... :?

Жалко ... явно за тях всичко е просто един експеримент ...  :(
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #63 -: Май 13, 2010, 10:00:47 am »
Страшно ми стана мъчно за горките дечица. "Всяка жена има право правото да стане майка..." Ами правата на децата? Когато се осиновява дете, всички са на мнение, че трябва да бъдат защитени интересите му, но ако е донорски ембрион - да става каквото ще. Много грозен експеримент с два невинни живота. Не е въпросът само да се роди едно дете, много по-важно и по-отговорно е то да бъде отгледано. Вероятно този български "рекорд" се дължи на повечето морал на докторите от "белите" държави.
« Последна редакция: Май 13, 2010, 10:29:53 am от bril »
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #64 -: Май 13, 2010, 10:03:35 am »
Моето мнение този път е много крайно. Това е недопустимо, ужасно е, въобще не знам от къде да намеря по-силни думи. Как може??? Какъв е този страховит експеримент, с тази луда жена???
Тази "новина" ще донесе само и единствено негативи по отношение на вдигане на възрастовата граница. Хората тук се борят със зъби и нокти да постигнат нещо, а сега си представям как ще реагира обществото като чуе "ин витро"...камо ли да се увеличи възрастта...
А тези деца, родени толкова рано, могат да получат множество увреждания. Кой ще поеме техните грижи след това. Държавата, т.е. ние - ето така ще разсъждават хората...
Ужасно е и страшно...
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #65 -: Май 13, 2010, 10:04:15 am »
Няма какво да кажа, останах безмълвна от тази "новина". Висша форма на егоизъм - и от страна на майката и на докторите. Това й била голямата "мечта", ама това не е мечта да си купиш кола например. Това са два човешки живота....Тия хора са си за съд, това е моето мнение!!!! :x
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #66 -: Май 13, 2010, 10:12:08 am »
Аз съм против голямото медийно и обществено внимание в такива ситуации, те настройват тълпата негативно към нашите проблеми, създават изкривен образ на АРТ, четем обидни и нападателни коментари по наш адрес и т.н. И като се замися, че КИРМ си прави PR по този начин...е грозно е просто!
И се чудя, при положение че донорска яйцеклетка се намира трудно, що за сърце трябва да имаш за да я дадеш на луда старица и да обречеш на чакане младо момиче??
« Последна редакция: Май 13, 2010, 10:19:11 am от Мама Мийя »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #67 -: Май 13, 2010, 10:15:13 am »
Още вчера, като видях новината мислех да пусна тема, но след това се отказах, точно защото за мен това не е нормално нещо и не би трябвало да си радваме на подобни новини. Това е мое мнение и не ангажирам никого с него.
Инвотрото го е имало и когато жената е била на 40 години, задавам си въпрос Защо не е опитала още тогава?

Да са живи и здрави дечицата, дано имат късмет в този живот.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #68 -: Май 13, 2010, 10:23:26 am »
Днес сутринта в клиниката на Владимиров целият персонал гледаше новините с интерес и с възмущение!
Да, наистина от столичните клиники са й отказали!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #69 -: Май 13, 2010, 10:34:28 am »
Сега ще си навлека гнева ви, мамчета, но нищо - да изкажа една по-различна гледна точка.  Искаше ми се КИРМ - Плевен да стане стане известен с успехите си и все по-добра статистика на успеваемост. Сега са принудени да обясняват и се опрадават във вестници и телевизии за решението си (четох доста публикации и не останах с впечатление, че от раз са казали "да" на жената за ин витрото, и за тях е било трудно решение, мисля).
 Важното в този конкретен случай е, че са успели и че дават надежди на много пораснали жени, че Чудесата се случват и могат да станат майки, ако Духът им е силен! А никой не е казал, че всяка втора 60-годишна жена ще тръгне да прави ин витро. Това е изключение и затова е медийна новина.
 А пък за дечицата на докторката, дай Боже да са живи и здрави, съм сигурна, че ще се намери кой да се грижи, ако тя не успее сама.
мама на Розанна и Иван
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #70 -: Май 13, 2010, 10:59:18 am »
Мое ангелче винаги ще те обичам!
embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=eva&year=2010&month=7&day=14&babycount=1"
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #71 -: Май 13, 2010, 11:01:56 am »
Понеже мнението ми съвпада с масовото, няма да навлизам в подробности по отношение на това безумие. Но как ви се сториха репортажите по случая? Лично аз го гледах по вечерните новини на Нова. И не мога да проумея на чий болен мозък може да му дойде на ум да показва по телевизията това голо беззащитно 500 грамово телце, което се бори за живот. В интерес на истината това ме потресе най-много.

http://www.btv.bg/shows/tazi-sutrin/videos/video/1876349737-Da_rodish_na_62_godini.html

Виждам,че този линк го няма и тъй-като и моите бебете бяха там,наистина не спирам и аз да ги виждам пред о4ите си.
И още нещо:какво ще кажете за колежката неонатоложка-морално,етично и колегиално се изказа вместо майката?
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #72 -: Май 13, 2010, 11:03:30 am »
Сега прочетох в в. Телеграф,че КИРМ Плевен поемат финансовата издръжка на бебета,до навършване на 1год. -
???????  И с чии пари ще стане това ? ! ????????
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #73 -: Май 13, 2010, 11:07:34 am »
Момичета изчетох всичко, което сте написали, и тук(на моето работно място сме повече жени,повечето раждали) всички сме потресени има разбира се и мнения,че всеки е в правото си ... но струва ли си риска за децата,които може и да не видят слънцето,цветята,морето защото са увредени от ковиозите или да имат други също толкова сериозни увреждания... милите  :(
В мен напира повече чувство за гняв  :strike: :x :x :x и за неразбиране нима може да бъде толкова извратено(извинете ме израза) човешкото съзнание,че да сбъдва подобни мечти,които са налудничави и които едва ли ще донесат щастие на малчуганите? Ще има ли кой да подаде ръка и упора в живота на тези бебчета?
 Имали доктори,които да са помислили за децата? И ако са помислили до първата им годинка, кой ще помисли за тях после? И една сигурно много груба мисъл,но ще я споделя нима толкова живот отреждат на децата,че до там им стига мисленето за техния живот??????????  :bonk: osi_7 osi_7 osi_7
Какво остава на нас,които гледаме и слушаме да стиснем палци на малките бебенца и да се молим,че в живота им ще има много добри и грижовни хора, които ще им подават ръка в трудните моменти  :crossfingers:

Надявам се да не съм ви разстроила и да не съм била много груба в думите си !



*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #74 -: Май 13, 2010, 11:16:12 am »
Дано бебенцата да са добре, за тях май въобще не е помислено.Ако в тази клиника раждането на дете е само като продукт  от работата им, къде е морала.
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #75 -: Май 13, 2010, 11:17:26 am »
Откакто гледах репортажите снощи, пред очите ми са само двете малки детски телца в кувьозите.
Беззащитни и борещи се за живот.
Борещи се да оцелеят в един свят, изпълнен с "лудост", "лицемерие", "егоизъм", "сребролюбие", "неморалност" и т.н. и т.н.
Нищо друго няма значение - нито лудостта и егоизма на майката, нито сребролюбието на лекуващите лекари.
Толкова ми е мъчно, че заради амбициите на едни хора, тези малки слънца са обречени да преживеят този стрес.  


Боже, как искам тези деца да оцелеят, да са живи и здрави и да се радват на едно щастливо детство!
« Последна редакция: Май 13, 2010, 11:32:25 am от twin »
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #76 -: Май 13, 2010, 11:21:54 am »
Може би организациите за защита на децата би трябвало да се намесват в такива случаи ...
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #77 -: Май 13, 2010, 11:48:38 am »
Струва ми се извратено и безотговорно спрямо децата. Немога да го приема. :x
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #79 -: Май 13, 2010, 12:12:37 pm »
аз имам много отрицателно отношение към тази новина. смятам станалото за аморален и престъпен експеримент на плевенските лекари, който ще има много негативен ефект върху нашите усилия за промяна на възрастовата бариера, защото компрометира понятието "лекарска преценка", към което се стремим.

за мен, тази жена не е в психична норма, нито във физиологична и лекарите са злоупотребили с нея в стремежа си към слава.

пиша всичко това от позицията на късно родила жена и защитник на правото на жените да раждат докато са фертилни. фертилността е природната граница и застраховка срещу всички неблагополучия, които могат да очакват тази жена.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!