0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #140 -: Май 13, 2010, 19:34:24 pm »
Бясна съм след репортажа в новините, заради тази глупачка сега ще увиснат и хора, които имат нещастието да са на 40 години osi_7
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #141 -: Май 13, 2010, 19:38:48 pm »
Тъжно много тъжно Дони, чувствам обида и много болка!
Никой не знае какво го чака утрешния ден, нито на 20, на 30 или 100 години!И слава Богу!
Аз си задавам следния въпрос дали лекарите от КИРМ звършили процедурата
след изтичане на тази една първа година в която ще "подпомагат финансово" децата,
ще следят след време как социалните служби им търсят приемно семейство!?

И още нещо, дано са повече интелигентните хора които долавят истинските подбуди на екипа,
защото аз не се асоциирам с тази жена, независимо, че имам деца след Асистирана репродукция!
Тя е употребена с користни цели и нека отговорните за това ''спят'' спокойно!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #142 -: Май 13, 2010, 19:51:49 pm »
Докато четях постовете ви, започна репортажа по Бтв.
Няма да пиша много, защото споделям мнението на почти всички и няма да е нещо ново и различно. Чак не ми идват думи да опиша това което ми се върти в главата.
Според мен трябва да се потърси отговорност на тези хора. Че това си е чист експеримент.
« Последна редакция: Май 13, 2010, 20:24:41 pm от iv_z »


Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #143 -: Май 13, 2010, 19:58:48 pm »
Радвам се за жената.
Сигурен съм, че въпреки възрастта си ще даде всичко нужно на малките момиченца (ще ме извинявате ако не съм разбрал точно).
Без значение коя клиника каква реклама си е направила по случая и кой доктор какво е казал. Това утре ще е забравено. Остава човещината. Много се надявам усилията на Красимира да не останат напразни. Тази радост е нужна на всички нас.
А на вас, скъпи "обитателки" на този форум, желая Ви от все сърце да имате(ме) същият този късмет, който споходи Красимира, без да се налага да изминем нейният път до там.
Владо :babbycarrage: :crib:
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #144 -: Май 13, 2010, 20:03:45 pm »
какъв път, Владо, цели 3м. жената е мислила дали да се подложи на инвитро след като са й отказали осиновяване 8O
не се заяждам, дай боже всеки му толкова "дълъг" път до желаната рожба...
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #145 -: Май 13, 2010, 20:15:24 pm »
Това, което мен лично ме притесни беше паралелът, който Миролюба Бенатова направи между донорството на яйцеклетки и циганките, които продават бебетата си... То това остана, сега обществото да скочи и срещу донорството като цяло....
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #146 -: Май 13, 2010, 20:34:22 pm »
Ехх, StefiZ,
Не казвам нищо за тези три месеца. Очевидно е, че "клиничната пътека" в случая е била много по-различна от това на всеки средностатистичен пациент.... За съжаление нещата не винаги изглеждат справедливи от всяка една гледна точка. Но пък от друга страна човек никога не знае колко време му остава на този свят и точно това ме радва при нея, че е направила и невъзможното да остави следа след себе си. Две хубави дечица... какво по-хубаво от това? Нека им пожелаем щастлива звезда на небето... и ако може и нас малко да озари.
Владо
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #147 -: Май 13, 2010, 20:41:20 pm »
Добре де, ТЯ ще се радва на децата си, в един момент ще предаде богу дух и после ДЕЦАТА на КОГО ще се радват ????

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #148 -: Май 13, 2010, 20:42:15 pm »
 Мимка , права си заа съжаление -сега хорат ще асоциират  по следния начин : донорство= 62г.родилка  .
Въобще  ефекта от медииния шум в момента е в негативна посока.За последните две години бе постигнато толкова много -за  АРТ  да се  говори като за нещо естествено и нормално ,а не под сурдинка и със срам.След  тези репортажи  се оставя впечатлението ,че се  прави нещо нередно и противоестествено с инвитро процедурите.


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #149 -: Май 13, 2010, 20:49:52 pm »
за да затвърдим сериала виждам как ЛФ се появява на бял кон в поне 10 вестника и сутрешния блок на всички възможни телевизии  :x
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #150 -: Май 13, 2010, 20:55:55 pm »
Нимика,
искаш ли да ти кажа нещо за "противоестествените" намеси??
Не само при инвитропроцедурите, всичко около нас е противоестествено, силиконови импланти, цветни (или безцветни) лещи, липосукции, всякакви видове естетическа или друг вид хирургия, а защо не и ортопедия, стоматология и т.н.
Не искам да прозвучи грубо, но в случай че носиш очила, то по същата логика, да не се допускат противоестествени намеси, ти не трябва да си с очила и по закон божи на естественият подбор да оцеляват най-приспособените, трябва да те сдави някоя мечка в гората:))))
Е, затова човек е уж еволюирал мозъчно. Развил е някоя и друга наука така, както я разбира за да му служи.
Света в който живеем е пълен със стрес, който е и фактор при невъзможността на много семейства да нямат деца.
Слава богу, има начин на тези хора да се даде надежда да си отидат от този свят спокойни че са дали, това което трябва да дадат.
Владо :bori_015:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #151 -: Май 13, 2010, 21:11:37 pm »
:(От вчера се чувствам както преди 11 годиини...
Може би драматизирам малко повече заради невъзможноста да си обясня случката, но все едно са ми вързали очите и е тъмно...много.
Мисля си как с лека ръка "ин витро" отново стана знак за нещо ненормално, срамно, лудо за хората незасегнати от стерилитет...та дори и да е чудо за три дни.
Толкова години борба за да започнат хората да ни гледат право в очите и ние тях. Толкова години труд за да имаме шансове да напълним домовете си с щастие се опитват да се затрият с лека ръка...
Болно ми е много...за всички последствия от стореното.
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #152 -: Май 13, 2010, 21:15:17 pm »
Жалка история наистина. Не мога да си обясня как един лекар, който би трябвало да е наясно с всички рискове, предприема такова нещо по отношение на себе си и на бъдещите си деца.
Айде - ясно е че клиниката търси слава и явно не е мислила за последствията, които както вече се вижда са направо страшни. Че даже са се погрижили 2 да са децата.
Ами тези психиатри - колегите на майката - да я бяха разкандардисали. Явно всички работеши в този психиатричен диспансер се нуждаят от спешна психиатрична помощ. Направо не мога да повярвам, че се случва....
Толкова ме е яд за това решение, че просто няма думи.....
И то точно в този момент, когато борбата е друга - смислена и истинска.... Дано не се провали всичко. Може би трябва да се изчака малко.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #153 -: Май 13, 2010, 21:18:38 pm »
Две хубави дечица... какво по-хубаво от това? Нека им пожелаем щастлива звезда на небето... и ако може и нас малко да озари.
Владо

Две хубави дечица, които поради опасност за живота на майката (причинена от усложнеиня в следствие на възрастта и) са родени преждевременно, с опасност за живота... Едното детенце, тежащо само 500 грама, вече е преживяло два пъти вливане на контрастно вещество, чух и за операция... и не е ясно дали ще оцелее... А рисковете за трайни увреждания и при двете деца са много високи...  :?

Владо, моля те изгледай тези две предавания (линковете са от Сигнус) и пиши, какво ти е мнението за чутото и видяното:
БНТ Да родиш на 62
БНТ Късното майчинство - световни рекорди

"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #154 -: Май 13, 2010, 21:23:00 pm »
Радвам се за жената.
Сигурен съм, че въпреки възрастта си ще даде всичко нужно на малките момиченца (ще ме извинявате ако не съм разбрал точно).
Без значение коя клиника каква реклама си е направила по случая и кой доктор какво е казал. Това утре ще е забравено. Остава човещината. Много се надявам усилията на Красимира да не останат напразни. Тази радост е нужна на всички нас.
А на вас, скъпи "обитателки" на този форум, желая Ви от все сърце да имате(ме) същият този късмет, който споходи Красимира, без да се налага да изминем нейният път до там.
Владо :babbycarrage: :crib:

Много земно, толерантно и положително мислене.
За рекламата на клиниката, 5 приятелки- 3 родили, 2 бременни от първи път в КИРМ.

[/url]
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #155 -: Май 13, 2010, 21:26:59 pm »
ЕVIQ, последното нещо, за което става въпрос тук е успеваемостта на конкретна клиника.....
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #156 -: Май 13, 2010, 21:27:33 pm »
И на мен Лиси. И ми се плаче - от безсилие и яд. Че някой с лека ръка, само за да си начеше крастата за слава, ни плю в лицето и се опитва пак да ни натика в блатото в което бяхме.
Владо, както каза Стефи - тази жена борба не е водила. Не е пробвала с години, не е виждала всеки месец отрицателен тест. Не е изминала дългия път на търсене на правилните лекари и поставяне на точна диагноза. За какъв път ми говориш ти?! При нея е било ясно от самото начало - начина е един, само да намери някой който да и уйдиса на акъла. И аз за разлика от теб не пожелавам на никоя тук такава "радост". Тези дечица може да не оцелеят. Ако това стане е много вероятно да имат сериозни увреждания.
Моля се само да не съм права.
« Последна редакция: Май 13, 2010, 21:29:41 pm от Pesheck »
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #157 -: Май 13, 2010, 21:30:19 pm »
Естествено, че не успеваемоста е важна в момента. Но доста постове има, че клиниката си прави реклама по този начин. Вместо да изливаме помия и негативизъм върху възрастната жена, по- добре е да се помолим за живота на децата.

[/url]
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #158 -: Май 13, 2010, 21:35:35 pm »
Господи, реклама на клиниката, и на мен днес ми звъннаха със съвет да сме отидели там, щом на виж на 62 години е успяла, значи няма как аз на 29 да не успея :( И този съвет го получих от жена, която аз се опитвам от сума ти време да убедя да направят спермограма в клиника по стерилитет, нищо че тази от лаборатория Статус показва, че всичко е наред.
А на мен ми е ужасно жал за дечицата - ще има ли кой да ги обича, да ги гушне и помилва. Днес си мислех как аз още имам неистова нужда да говоря и споделям с майка ми, а тези мънички момиченца как ли ще отраснат?


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #159 -: Май 13, 2010, 21:37:13 pm »
Тази вечер в новините не казаха ли, че по малкото бебе е в критично състояние? Или аз не съм разбрала, че гледах и слушах почти от банята.

Вместо да изливаме помия и негативизъм върху възрастната жена, по- добре е да се помолим за живота на децата.
Мненията различни от твоето не са помия а негативизма е насочен най-вече към лекарите помогнали днес да се молим за живота на децата.
Почти няма пост в който всеки да не се моли да оцелеят и дори да не го пише със сигурност го мисли.