0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Боби, моите много харесваха кашата "ориз и рожкови" - с нея успявах да пробутам броколите например. Иначе съм купувала и брашно от рожкови само, добавяла съм към пюретата.
http://www.balevbiomarket.com/bio-rojkovi-na-prah.html
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Здравейте, не съм много сигурна дали въъпросът ми е за тук или за другта тема,но ще питам:))))).Докторката ни каза Милен да минава на 4 хранения, но аз нещо не разбрах за закуската.В момента 6.30 яде АМ, а в 10.00ч каша и не ми е ясно, ако го направя в 8ч яденето и му давам попара или някаква каша,какво става с АМ? Него спирам ли да го давам или ги давам и двете в 8ч?
07.10.2009
*
Ники също мн харесва ориз с рожкови.  :D
Боби даваме ги защото няма особено голям избор на безмлечни и безглутенови каши, поне в БГ.
Брейв оризова на Милупа има в ДМ. Аз с такава захраних както знаеш  :wink:

Пауър вие сега на колко хранения сте?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Тук пък въобще не знам да има млечни каши. Има само няколко вида( и един куп марки) - оризова, ръжена, овесена, пшенична и смесена. До колкото знам май само ориза няма глутен от изброените, но и никога не съм чула нито майка, нито педиатър да казват да не се яде глутен.

Това анти-глутен течение овечидно е последната мода. Изследванията са, че че най-нисък е рискът, когато глутена е даден между 4тия и 6тия месец. http://pubs.ama-assn.org/homepage/media/2005j/0517.dtl#timing


  
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
power, Ники ще стане на 2, но още си пие мляко сутрин. Още като се събуди и си го иска от тати. После в 9 закусва. От доста време е на 4 хранения + мляко сутрин и вечер като легне да спи. Всъщност нощното го отказа преди месец някъде - само една вечер си го искаше много настоятелно. Аз отдавна млякото не го броя за хранене, но не знам дали е правилно така.
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Пеше, то и за това на мен не ми е много ясно,защото докторката каза вечерята да е вечеря+АМ, а за закуската- да съм преместила попарата в по-ранен час, но за АМ нищо не каза пък и аз не се сетих да питам.  :oops:

Илейни, сега сме на 5 хранения: 6.30 - АМ, 10ч- каша, 13.30ч- пюре, 17.00ч- каша+пл.пюре и 20.30ч- АМ.
07.10.2009
*
Супер са ви храненията, въобще не ги бутай.
Ние сме на 3г и 4м, а сме на същия брой (дори май и повечко) хранения: в 7.00 - около 150-200млл прясно мляко, в 9ч - закуска, после им дават плод в градината (в къщи след закуската не давам нищо до обяд, че си хапват доста на закуска), обядват в 12-13ч (зависи дали са у нас или на градина, в 16ч - следобедна закуска, в 18ч - плод и към 20-21ч - вечеря.
*
Илейни, сега сме на 5 хранения: 6.30 - АМ, 10ч- каша, 13.30ч- пюре, 17.00ч- каша+пл.пюре и 20.30ч- АМ.

Нашия режим е горе-долу същия. Сега обаче го промених, за да включа и вечеря. Изместих храненията с 1 час по-рано.

Горе долу е така: 9,00 - попара, кус-кус или каша
                 12,30 - готвя нещо
                 16,00 - кис мляко с бисквитки или плод
                 19,00 - пак нещо готвено
                 21,30 - АМ
                  1,00 - АМ  :lol:
*
Понеже и моята дъщеря е с рефлукс и днес проучвах какви са ми опциите, та реших да споделя какво открих. Знаете ли ,че АР АМ се прави с добавяне на оризово брашно към обикновеното АМ?
Педиатъра ми каза че сгъстителя е пюре от рожкови и не твърдя че съм специалист но и на двата вида АР АМ които съм купила присъства а оризово брашно няма
Breiv схемата за захранване на Д-р Бърди в Моторика я видях.
Не е ли рано захранване на 4 месеца - то всеки си решава, но аз да питам?
Безмлечна оризова каша имат доста производители.
*
Понеже и моята дъщеря е с рефлукс и днес проучвах какви са ми опциите, та реших да споделя какво открих. Знаете ли ,че АР АМ се прави с добавяне на оризово брашно към обикновеното АМ?
Педиатъра ми каза че сгъстителя е пюре от рожкови и не твърдя че съм специалист но и на двата вида АР АМ които съм купила присъства а оризово брашно няма
Breiv схемата за захранване на Д-р Бърди в Моторика я видях.
Не е ли рано захранване на 4 месеца - то всеки си решава, но аз да питам?
Безмлечна оризова каша имат доста производители.
Аз я изтеглих от подписа на Сис, тя си я е качила :D
Мисля да започна чак 5м.захранване, сега само се информирам, че нещо ми се вижда сложно.

Момичета, сега на пазара има тиквички, мога ли да ги бланширам и да ги сложа във фризера, че януари м. из провинцията по не се намират, а и ще са пълни с нитрати?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Момичета, схемата на д-р Бърди съм я дала на предната страница :D

Смея да твърдя, че захранването не е чак толкова сложно. В началото и аз се шашках и ми се струваше, че второ висше трябва да записвам :lol:, но с времето нещата си дойдоха на мястото. Мисля, че по-скоро ние сами си го правим сложно, в старанието си да направим всичко правилно, с мярка и да е най-доброто за нашите дългочакани деца. Споделям мнението на Боби, че е достатъчно да спазваме основните правила, а оттам нататък се водим по децата си и това е.
« Последна редакция: Октомври 21, 2011, 18:22:44 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU

Момичета, сега на пазара има тиквички, мога ли да ги бланширам и да ги сложа във фризера, че януари м. из провинцията по не се намират, а и ще са пълни с нитрати?

Breiv, аз купих тиквички, измих ги и ги обелих, нарязах на кубчета и ги сварих, след това пасирах ( пасатора и купата измих добре и полях с вряла вода ), сипах в стерилни пластмасови контейнерчета с различна вместимост. Като изстинаха ги надписах и замразих във фризер. Така приготвих сини сливи, праскови, круши и още други плодове ( без да варя плодовете ). Сега е времето да се бланшират броколи, цветно зеле и да се замрази тиква.

« Последна редакция: Октомври 21, 2011, 20:47:53 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
А аз замразявам сурови - нарязани на кубчета.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Мими, и това е вариант но моята логика беше, че така или иначе ще се наложи да се сварят, предпочетох да го направя сега, да си улесня приготвянето на храната.   :wink:
« Последна редакция: Октомври 21, 2011, 22:29:38 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Ами аз предпочитам прясно сварена храна, затова замразявам всичко сурово и после си правя комбинации и варя. Единствено месото им го варях и пасирах с малко бульон, че отнема повече време варенето му.
*
И аз разучавам захранването, че се обърквам и ми трябва преговаряне, май не е толкова сложно :D.
Нищо не смятам да приготвям във фризера  освен ако не е от моята градина, те и сега зеленчуците и плодовете са пълни с пестициди, а и предпочитам пресни да ги готвя във фризера се променя вкуса(не че зимните зеленчуци имат естествен вкус).
*
И ние сме на 4 хранения като сутрин пием АМ, а вечер понякога само. Pesheck, и аз млякото не го броя за хранене тъй като то вече не е достатъчно, за да ги засити, то си е между другото. А сутрин млякото задължително си го искат и след това поспиват още малко. Замразявам зеленчуци като deep, но миналата година чак се престарах и в началото на лятото имах още.  :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Е, ти все пак две гърла имаш да храниш, може и да си се попрестарала :lol:. То и моите тиквички на кубчета се засякоха с новите тъй че и аз съм в отбора.
Здравейте!Предстои ми захранване след месец и имам нужда от помощ.
1.За сега съм се спряла на захранване първо с тиква.С какво трябва да продължа след това?
2. Разбрах,че захранването се започва с 1 лъжица,но до какво количество се стига от единия продукт? И за колко време? Почива ли се между двата продукта?
3.По едно и също време всеки ден ли се дава пюрето? Например всеки ден в 12 часа 1-2-3-4 лъжици или се дава единия ден в 12 часа - 1 лъжица,на следващия ден в 12-1 лъжица и после в  6 часа - 1 лъжица? И т.н.?
4. Кога се включва плодовото пюре и другите храни-каши?
Ще съм Ви благодарна за отговорите,че се обърках съвсем!


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Първите продукти - картоф, тиква и морков давах за по седмица. Като втория продукт го добавях към вече въведения. Така към картофеното пюре добавих тиква - и се прие много по-добре, че то само гол картоф .... На едно и също хранене давах пюре и само по веднъж на ден.