0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Тъй като се изследват като информативни LH, Е2 и прогестерон, какви стойности трябва да имат те в деня, в който се бие прегнил, за да се смята, че има смисъл от инжекцията(т.е. не е прекалено късно) и от самата пункция( качествена яйцеклетка, подходящ ендометриум)?

Имаше коментари по тази тема преди време и разбирам, че прогестеронът не трябва да е по-висок от 1-1.5 в деня на инжектиране с Прегнил. Така ли е?

Естрадиолът за зряла яйцеклетка е около 300 ед.

А ЛХ?
*
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #1 -: Май 11, 2010, 12:44:35 pm »
Охххх ами доколкото си спомням при мен винаги се покачваше и знам , че това не е добре.Трябва да погледна изследванията си в къщи , за да съм по-точна.
*
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #2 -: Май 11, 2010, 13:34:08 pm »
А някой знае ли дали е възможно инвитро на ЕЦ, когато жената е с изчерпан яйчников резерв и има високо LH още на 3 ден от цикъла (примерно FSH>18, LH>12).
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #3 -: Май 11, 2010, 15:52:10 pm »
Тъй като се изследват като информативни LH, Е2 и прогестерон, какви стойности трябва да имат те в деня, в който се бие прегнил, за да се смята, че има смисъл от инжекцията(т.е. не е прекалено късно) и от самата пункция( качествена яйцеклетка, подходящ ендометриум)?

Имаше коментари по тази тема преди време и разбирам, че прогестеронът не трябва да е по-висок от 1-1.5 в деня на инжектиране с Прегнил. Така ли е?

Естрадиолът за зряла яйцеклетка е около 300 ед.

А ЛХ?

Оптималния прогестерон е 0.9 (за критичен до 2), за Е2 200-300 на ЕЦ, ЛХ (а сега де). Ще си видя графиките и ще пиша.
Значи 1.05 и 1.6 е бил ЛХ при къс протокол с Цитротит.
Сетих се и друго
Цитат
Референтни стойности за LH:
#фолик.фаза - 0,0-25,8 mUl/l
#овулаторна - 25,0-57,3
#лутеинова - 0,8-27,1
#бременност - 0,1-1,4
#менопауза - 39,7-103

Ако ще е чисто ЕЦ, без Цитротиди и Оргалутрани значи ще се вади яйцето малко преди пиковете, т.е. предполагам че 15-20 ще е екстра за ЛХ и под/около 200 за ФСХ.
« Последна редакция: Май 11, 2010, 16:00:57 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #4 -: Май 11, 2010, 16:02:06 pm »
Не мога да се оправя с мерните единици.
Прогестерон 3.62 nmol/l висок ли е?
*
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #5 -: Май 11, 2010, 16:11:29 pm »
Имам 2 опита.
Първи ЛХ около 5, Е2 180, прогестерон не мериха.
Втори ЛХ около 13, Е2 222, прогестерон около 0.4.
И при двата питах как са ми стойностите на хормоните, отговора беше много добри.
Яйцеклетките, които извадиха хубави, според ембриолозите.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #6 -: Май 11, 2010, 17:21:40 pm »
Не мога да се оправя с мерните единици.
Прогестерон 3.62 nmol/l висок ли е?
Не знам Аля, честно. При ЕЦ нещата са по-хармонизирани и предполагам че е нормално.
Това деня на пункция ли е?
Ориентировъчни с-ти
Ж(фол 0.48-4.45, лут 10.62-81.28, мен. до 2.32)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #7 -: Май 11, 2010, 22:48:49 pm »
В деня, в който се бие Прегнила(36 часа преди пункцията).

ЛХ-8.2, Е2-927. И имам 3 фоликула по 18 мм. 8O
« Последна редакция: Май 11, 2010, 22:53:28 pm от alia_alia »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #8 -: Май 12, 2010, 00:30:57 am »
В деня, в който се бие Прегнила(36 часа преди пункцията).

ЛХ-8.2, Е2-927. И имам 3 фоликула по 18 мм. 8O
Мче да ти се чуди човек защо се стимулираш? :lol:
Ти си огин на ЕЦ значи! Шегата на страна, това е супер!
На ЕЦ се вадят мааалко по-ранко, което при твоите 18 мм си е направо върха!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #9 -: Май 12, 2010, 09:24:08 am »
И аз това обяснявам на доктора.

При  зверска стимулация вадя по 4 яйцеклетки.

Дано като качество да излязат хубави.
*
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #10 -: Май 12, 2010, 09:45:37 am »
alia_alia , виж и тази тема 

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=30418.0

Става дума за къс прокотол обаче  - "... Прогестеронът ... ако е над 2 ли 2,5 не е добре, защото това говорело, че лигавицата е презряла и не е годна за имплантация... "

При моя опит на ЕЦ си бях казала, че няма да се интересувам от стойностите на хормоните и нямам представа какви са били.  :oops:

Стискам палци за един чудесен финал!!!!
*
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #11 -: Май 12, 2010, 10:05:03 am »
Аз определено имам проблеми с това LH - качва се бързо и по-рано от нормалното и ми скапва яйцеклетките още преди да са озрели - това май при мен е основния проблем.
Първия ми опит на ЕЦ - беше прекратен, защото LH се вдигнало рязко - не видях стойност.
При втория ми опит на 9- ти ден LH беше 13.20 и фоликул 13mm и още един 9 mm(аз съм с кратък цикъл от около 26-27 дни и овулация около 11-13-ти ден). Тогава ми казаха, че LH е високо пак. Назначиха ми да пия индометацин и взе че падна малко хормона, та на 11- ти ден беше 8.53, а фоликула вече 16 mm. Назначиха ми овитрела на следващия ден (12-ти)в 23.45 часа и пункция на 14-ти ден. Извадиха хубава яйцеклетка, която се оплоди инвитро. Дори имаше и бременност за кратко. Но преди пункцията и прегледа преди нея д-р Стаменов само като ми видя стойностите на LH и каза на д-р Пернесска, че няма фоликул, но се оказа, че има. Може би го хванахме в последния момент. Цяло чудо май си беше.
Миналия месец се пробвахме пак с инвитро на ЕЦ (плюс замразен трансфер)- хормони на 9-ти ден: LH - 10.30, E2 - 216, фоликул 16 mm. Назначиха ми прегнил още същата вечер. Пункция на 11-ти ден - некачествена яйцеклетка - без зона.
Стана доста дълго, но дано да ви е от полза. Това LH си е сериозен проблем понякога. При мен не може да се открие нищо друго за сега.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #12 -: Май 12, 2010, 10:43:35 am »
Мира, а защо не го контролирате с Цитродтид или сродни?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #13 -: Май 12, 2010, 10:55:47 am »
Liteto, точно тази тема четох и ми възникнаха въпроси.

Досега, не съм обръщала внимание на стойностите на ЛХ и Прогестерон по време на процедура, защото не съм имала  достъп до нет. И сега се размислих и позачетох. :lol:

*
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #14 -: Май 12, 2010, 11:17:33 am »
Ех, колко добре бихме си живяли без нет - тогава няма да се тревожим напразно...  може би ... :lol:

Колкото и изтъркано да звучи - довери се на лекаря си! Дори и нещо да не е наред, ти самата нищо не можеш да направиш.
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #15 -: Май 12, 2010, 13:47:15 pm »
Дори и нещо да не е наред, ти самата нищо не можеш да направиш.
Докторът ми е на 350 км. и се налага някои неща да съобразявам сама.
Все пак, пункцията на ЕЦ е вид хазарт(в смисъл, че може да се изпуснат фоликулите).
А трансфер няма смисъл да се прави в цикъл, в който има предварително яснота, че е презряла лигавицата.
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #16 -: Май 12, 2010, 14:44:59 pm »
Алиа,
за ин витрото на ЕЦ никакви медикаменти ли не си приемала? В смисъл - дори от най-леките стимулции като при инсетата?
Ако не, това е страхотно, че ей така си направили три фоликулчета.
Стискам ти палци!!! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #17 -: Май 12, 2010, 14:49:06 pm »
Никаква стимулация. :) И аз съм учудена.
Идеята е да правим ембриони на ЕЦ няколко месеца, да замразяваме и да подберем няколко наистина качествени за трансфер.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #18 -: Май 12, 2010, 14:53:16 pm »
alia_alia , виж и тази тема 

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=30418.0

Става дума за къс прокотол обаче  - "... Прогестеронът ... ако е над 2 ли 2,5 не е добре, защото това говорело, че лигавицата е презряла и не е годна за имплантация... "

При моя опит на ЕЦ си бях казала, че няма да се интересувам от стойностите на хормоните и нямам представа какви са били.  :oops:

Стискам палци за един чудесен финал!!!!

Liteto, точно така, но в темата става дума за Прог. в процедура със стимулация. Нямам информация при спонтанно овулиране каква е "допустимата" граница на Прог. и за това мисля че можем да черпим ориентировъчно инфо от реф. ст-ти на лабораториите.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #19 -: Май 12, 2010, 14:56:01 pm »
Никаква стимулация. :) И аз съм учудена.
Идеята е да правим ембриони на ЕЦ няколко месеца, да замразяваме и да подберем няколко наистина качествени за трансфер.
Ако от този опит обаче излезнат 3 качествени ембиона, не знам дали да не му настояваш за свеж ЕТ.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com