0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #20 -: Май 12, 2010, 15:11:06 pm »
Алиа, моите поздравления!!!!! Ти си герой!!! Предвид това, което казваш май си пациентка на д-р Стаменов? :)
СЪгласна съм Евро! :)
Успех! :)
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #21 -: Май 12, 2010, 16:42:09 pm »

Ако от този опит обаче излезнат 3 качествени ембиона, не знам дали да не му настояваш за свеж ЕТ.

Аз засега само мисля как да не ги пукна.  :lol:
*
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #22 -: Май 12, 2010, 16:52:00 pm »
Мира, а защо не го контролирате с Цитродтид или сродни?
При опита ми със стимулация имаше и цитротид и тогава го контролираха. При естествения цикъл няма цитротид. А и нали темата е за ЕЦ.
alia_alia - идеята на Evro за трансефер, ако излезнат 3 качествени ембриона ми харесва. Стига и лигавицата да е ок.
Стискаме палци - много яко - 3 броя.
И аз почти всеки месец ги карам по 2 и това обаче като че ли предизвиква моето тъпо смотано LH да се качва и ги "опича" яйцеклетките още млади и зелени.
Стискам палци твоето да е кротко и да не прави такива магарии.Но при стойност 8.2 при положение, че има 3 фоликула по 18 mm и всичко това в деня на прегнила - мисля, че си е направо супер ситуация.
« Последна редакция: Май 12, 2010, 17:01:43 pm от mira_m66 »
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #23 -: Май 12, 2010, 17:04:57 pm »
Благодаря ви, момичета! :bighug:
*
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #24 -: Май 12, 2010, 17:17:49 pm »
Аля, много силно ти стискам палци, мила!  :crossfingers:
Дано това е твоят начин! yahoo_17
Дано опитът ти на ЕЦ ти донесе успех! :goodluck:
За ЕЦ три фоликула си е направо рекорд! Няма начин да не се получи поне едно хубаво бебче! Настоявай си за трансфер!
Аз съм правила и из цяло на ЕЦ и с лека стимулация, но никога не съм си знаела хормоните - доверявах се на докторите и това е!
Още веднъж - успех, миличка!  :bighug:

*
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #25 -: Май 13, 2010, 02:37:34 am »
Аз правих ин витро на лимитиран цикъл и преди прегнила прогестерона ми също беше висок- към 3.6 . Бях чела тук статията и направо го бях отписала опита, дори се чудех дали да ходя на трансфер. За щастие имах положителен тест.
Алиа, желая ти успех! Дано това е твоят опит!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #26 -: Май 13, 2010, 08:40:21 am »
Аз правих ин витро на лимитиран цикъл и преди прегнила прогестерона ми също беше висок- към 3.6 . Бях чела тук статията и направо го бях отписала опита, дори се чудех дали да ходя на трансфер. За щастие имах положителен тест.
Алиа, желая ти успех! Дано това е твоят опит!

Именно за това роворя, че нямаме данни какви са оптималните стойности на хормоните при чисто ЕЦ, за това съдим и гадаем само по референтните стойности на лабораториите.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #27 -: Май 13, 2010, 13:43:44 pm »
Здрасти! Аз също много се рових из нета да видя какви стойности на ЛХ и прогестерон са ок при ЕЦ. Със сигурност нещата не са 1:1 като при стимулиран цикъл - при стимулиран ЛХ не трябва да е по-високо от 5, защото иначе се скапват яйцеклетките. При ЕЦ обаче, ЛХ си се вдига и тогава се пристъпва към Овитрел и последваща пункция. Помня, че единият път се отказахме, когато бях вдигнала ЛХ до 16 - според доктор Стаменов нямаше да изкарам до пункция и щях да овулирам. Прогестерон обаче не помня дали сме изследвали... За съжаление информацията и по медицинските сайтове за стойностите на хормоните при ЕЦ е много оскъдна.
Поздрави и успех! Направо ме уби с тия три фоликула, дано се получат читави ембриони!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #28 -: Май 14, 2010, 09:43:25 am »
Да доразкажа историята: :)
Преди пункцията се видяха 3 фоликула, но май единият беше мъничък. Не ги мериха, само информативно провериха дали има смисъл от пункция.

Предполагам, че единият от трите големи се беше спукал по пътя.
Вторият се е спукал в минутите между прегледа и пункцията.
И има извадена една яйцеклетка, за която все още не знам нищо, но ако се получи ембрион, ще бъде замразен за по-нататък.

Явно при ЕЦ хормоналните стойности са по-скоро индикация за естествено протичащите процеси, а в този случай са означавали предстоящата овулация. :)
*
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #29 -: Май 14, 2010, 10:25:04 am »
Офффффф - това е риска на инвитрото на ЕЦ. Много е гадно да се спука фоликула/ите преди пункция. Направо човек може да се изяде от яд. Съжалявам наистина.
Дано с единствения останал всичко да е наред.
Аз определено стигам до извода, че фоликулите при разлините пациенти се пукат при различни стойности и то с доста голяма разлика. Просто категорична норма няма.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #30 -: Май 14, 2010, 13:32:22 pm »
Ииииииии, така се надявах...

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #31 -: Май 14, 2010, 13:37:45 pm »
 :bighug:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #32 -: Май 14, 2010, 14:10:19 pm »
И аз ви прегръщам! :D

Има и позитивен извод!
Че има смисъл от витамините и билките. :)

Не е възможно да е случайно това,  че се получиха 3 фоликула с 927 естрадиол. И не е остатъчен ефект от стимулацията, защото беше през ноември.
*
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #33 -: Май 14, 2010, 14:53:37 pm »
Имаш и моята подкрепа, Аля!  :hug2:
Я кажи какви са тези витамини и билки, че аз със стимулация прави толкова фоликули, колкото ти без никакви медикаменти  :D
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #34 -: Май 14, 2010, 15:52:00 pm »
Я кажи какви са тези витамини и билки, че аз със стимулация прави толкова фоликули, колкото ти без никакви медикаменти  :D
Моята цел беше да направя качествена яйцеклетка, а не голям брой фоликули, но явно се получи друг ефект.
ВИжте в тази статия, може нещо да ви хареса. :)
http://natural-fertility-info.com/increase-egg-health
Аз лично, пих Омега 3, коензим Q10, отвара от  бял равнец, запарка от малина, голяма доза вит. Е и мултивитамини.  Яйцекелтката ми не се е оплодила, така че не е панацея, но може да помогне на някого.
*
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #35 -: Май 14, 2010, 20:07:44 pm »
Ех, Аля, съжалявам!  :( И аз много се надявах за този ти опит. Така добре вървеше всичко. Аз съм правила изцяло на ЕЦ при Стаменов и тогава пукнах фоликула в нощта преди пункцията. Нямах никакви медикаменти, а само прегнил и то 10000ед, което ми се стори множко, тъй като си ги пукам и без това.
после правих на спонтанен цикъл при Владимиров. Тогава имах 2 фоликула, но от 9-ти ден ми включиха оргалутран и яйцеклетките се запазиха и бяха хубави.
Колко време си пила тези билки? И преди това по колко фоликула правеше?
В последно време, доста момичета успяха при д-р Стаменов именно по този начин. Идеята да се замразяват няколко цикъла яйцеклетки и да се трансферират заедно ми харесва. А има и повече успех, когато се трансферират няколко ембриона. Друг е въпросът, че има риск и от многоплодна бременност.
Дано това е твоят начин, мила!  :goodluck: :bighug:

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #36 -: Май 14, 2010, 21:27:48 pm »
Ако е имало овулация, тя е скапала останалите яйцеклетки. Жалко.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #37 -: Май 14, 2010, 22:22:57 pm »
Явно всичко си е много индивидуално , защото при моя първи опит , който бе полустимулиран (започнах стимулация на седми ден от цикъла)имах три яйцеклетки и всичко вървеше много добре. Есатрадиола ми бе 945,ЛХ-1.45 и въпреки , че слагах и цитротид всички фоликули в дена на пункцията бяха пукнати.
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #38 -: Май 14, 2010, 22:25:12 pm »
Ако е имало овулация, тя е скапала останалите яйцеклетки. Жалко.
evro,извинявам се за въпроса,но не съм наясно как овулацията ще скапе другите яйцеклетки? Овулацията не "важи" ли за трите яйцеклетки?


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #39 -: Май 14, 2010, 22:55:22 pm »
При спонтанен цикъл обикновенно жената овулира с една яйцеклетка, като защита на организма от многоплодна бременност при евентуални повече фоликули, те търпят регрес следствие на хормоналните процеси.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com