0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #40 -: Май 15, 2010, 10:04:02 am »
Ако е имало овулация, тя е скапала останалите яйцеклетки. Жалко.
Ахааа, затова не се е оплодила, явно!
Не бях се сетила, evro. :)

Душе, сега бих 5000ед. Прегнил, но явно закъснях. Трябваше предишния ден. Аз заради това се задълбах в хормоналните стойности, защото имах съмнения, че ще изпуснем фоликулите и мислех да ги използваме по "старомодния" начин, но Стаменов каза, че има шанс да ги хванем и така.
Досега имам само един опит на ЕЦ и се получи от 1 фоликул ембрион на 8 клетки на 3-ти ден. При вариантите на стимулация с Клостлбегит, с Пурегон, с Гонал, с Меногон правя по 4 яйцеклетки.
Спонтанно, когато съм следила фоликули си овулирам редовно с 1 фоликул, естрадиолът винаги е бил добър, когато съм го изследвала.

Белия равнец го пих по-малко от месец, а малината се пие от 1-ия ден до овулацията.
Но разгледай този линк, който пуснах, много интересни неща има.

Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #41 -: Май 15, 2010, 23:25:35 pm »
alia_alia   :bighug:
*
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #42 -: Май 16, 2010, 19:00:18 pm »
Но разгледай този линк, който пуснах, много интересни неща има.
Ти хубу си го дала тоя линк, ама той на чужди езици...  :( :( :( :wink: :lol:

Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #43 -: Май 17, 2010, 10:32:21 am »
Душе, не знам дали е подходящо за този подфорум или е по-скоро за алтернативните методи. Става въпрос за храни, билки и начин на живот, които подобряват качеството на яйцеклетките.
Идеята е, че за зачеване са много важни следните фактори:
Добра циркулация на кръвта в яйчници и матка/пиене на достатъчно вода, физически упражнения, масаж/
добро снабдяване с кислород
хормонален баланс
подходящо хранене/вкл. добавки/
минимизиране на стреса.
Храни, които подобряват качеството на яйцеклетките-пчелно млечице, спирулина, мака,броколи, плодове/боровинки, касис, ягоди, малини/, тъмнозелени листни зеленчуци, сьомга и др.
Храни и др., които влошават качеството:
цигари, кофеин, алкохол, захар, хидрогенирани мазнини, преработени храни, диета с ниско съдържание на мазнини, газирани безлкохолни напитки, промишлено произведени месо и млечни продукти
Добавки: коензим Q10, мултивитамини Аза бременни, особено важни са- А(да не се забравя, че се натрупва в организма),С, Е, от В-групата, Цинк, Селен, Магнезий, спирулина, мака, пчелно млечице.
Това е в общи линии, преразказано. :)
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #44 -: Май 17, 2010, 14:38:43 pm »
Цитат
Храни и др., които влошават качеството:
Добавки: коензим Q10, мултивитамини Аза бременни, особено важни са- А(да не се забравя, че се натрупва в организма),С, Е, от В-групата, Цинк, Селен, Магнезий, спирулина, мака, пчелно млечице.
:ask:
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #45 -: Май 17, 2010, 15:13:57 pm »
Цитат
Храни и др., които влошават качеството:цигари, кофеин, алкохол, захар, хидрогенирани мазнини, преработени храни, диета с ниско съдържание на мазнини, газирани безлкохолни напитки, промишлено произведени месо и млечни продукти

Добавки за подобряване на качеството: коензим Q10, мултивитамини Аза бременни, особено важни са- А(да не се забравя, че се натрупва в организма),С, Е, от В-групата, Цинк, Селен, Магнезий, спирулина, мака, пчелно млечице.
:ask:
*
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #46 -: Май 17, 2010, 18:05:34 pm »
Аля, мерси, миличка! Сега, като чета, явно аз правя всичко възможно да нямам качествени яйцеклетки.  :( Ама това вече е без значение.  :wink: Успех ти желая!

Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #47 -: Май 17, 2010, 21:15:56 pm »
Сега, като чета, явно аз правя всичко възможно да нямам качествени яйцеклетки.  :( Ама това вече е без значение. 
Не разбирам, какво имаш предвид. Дано не е това, което си мисля.
Нали знаеш, че надеждата умира последна.
Не е лошо да се опита човек да живее здравословно. :)
И аз ти желая успех!
*
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #48 -: Май 18, 2010, 19:04:52 pm »
Сега, като чета, явно аз правя всичко възможно да нямам качествени яйцеклетки.  :( Ама това вече е без значение.
Не разбирам, какво имаш предвид. Дано не е това, което си мисля.
Нали знаеш, че надеждата умира последна.
Не е лошо да се опита човек да живее здравословно. :)
И аз ти желая успех!
Най-вероятно е точно това, което си мислиш!  :(
Не се движа много, не пия вода изобщо, не се храня здравословно, не мога без сладко и кафе... т.е. все правя неща, които не само не са полезни, ами са и вредни... :(

Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #49 -: Май 19, 2010, 16:05:43 pm »
Не искам да омаловажавам казаното от alia_alia за здравословното хранене, но според нещата, които е изброила, би трябвало въобще да не са ми качествени яйцеклетките.
Цигарите ги спрях още преди 6 години и половина, но кофеинът го намалих на 2 чаши кафе на ден, толкова успях, алкохол употребявах умерено до трансфера (става въпрос за чаша-две вино или бира), не се разбираме много със захарта, но не си отказвам сладко, определено бях на диета с ниско съдържание на мазнини в продължение на месеци преди процедурата, а и по време на самата процедура мазнините съм ги ограничавала, газирано обичам и пия, не много, но пия...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #50 -: Май 19, 2010, 17:22:42 pm »
На тази дискусия мястото й, май не е в този подфорум.
Само нахвърлях препоръките, които съм намерила досега за подобряване качеството на яйцеклетките.

И изобщо, далеч съм от мисълта, че има магически средства за подобряване на качеството на  яйцеклетките.

Просто, споделих препоръки, които ако не помогнат, поне няма да навредят, за разлика от всички инжекции, хапове и лепенки, с които всички ние се тъпчем.

Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #51 -: Май 19, 2010, 19:09:31 pm »
alia, със сигурност няма да навредят, не исках това да кажа. Просто споделих опит.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #52 -: Май 19, 2010, 20:01:23 pm »
Благодаря, Аля, за инфото! Мисля, че е много полезно!

*
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #53 -: Май 19, 2010, 20:25:33 pm »
Мисля, че има голяма логика в това, че здравословния начин на живот /но в умерени граници -по малко месо, повече зеленчуци, плодове, без сладко, но не и крайности, защото всяло нещо такова пък ме затормозява/ оказва определено влияние върху организма в цялост, а от там върху качеството а яйцеклетките, и на лигавицата. имала съм 2 бременности през ранна есен, когато тялото е явно заредено с повече витамини, повече движение и слънце. За пушенето -не пуша от години, но ми стана гадно като гледах днес д-р Владимиров да обяснява че лошия ефект от цигарите върху репродуктивните способности продължава години след като си спрял да пушиш  :(
По слънчевата страна на улицата
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #54 -: Май 19, 2010, 20:52:20 pm »
Преди време коментирахме сезоннота на забременяванията, или как в даден сезон даден организъм е предразположен към репродуция. Аз намирам известна логика, но...

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: хормони преди Прегнил при ин витро на ЕЦ
« Отговор #55 -: Май 19, 2010, 21:00:48 pm »
Не съм попадала на тази тема/ще ми е интересна да я видя/, но от опит с арт процедури буквално по всяко време и брем. точно през определен сезон, вече вярвам, че явно има нещо вярно. Макар че за съжаление не може винаги да се съобразяваш с подобни хипотези.
По слънчевата страна на улицата