0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #40 -: Май 12, 2010, 08:29:10 am »
Добро утро и от нас :D!Чета,че и някои други бебчета не искат да спинкат в къщи и се будят често.Тонито заспива като каталяса,но пък се наспива за 20 минути.Не мога да преценя къде положението е по-добро-дали в къщи ,дали навън?За посядването просто нямам избор,защото тя и без това от 2 месеца иска да сяда,но сега сякаш мравки я лазят като легне-или права,или поседнала,но непременно да може да зяпа(че е голяма клюкарка:)) :lol:.В количката е доста повдигната,но не седнала,като заспи я свалям едно ниво.За слънцето още не сме си купили кремче,но пък имаме чадърче.Исками се да купя 30 фактор,но пък беба е беличка и не знам дали няма да сгреша?
Лисе,аз също се старая да не я изнежа ,но все се оказва,че я обличам ДОБРЕ :lol:
Чудесен,слънчев и весел ден ви желая,момичета!

Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #41 -: Май 12, 2010, 09:07:47 am »
Здравйте!!!Темата за посядането и на мен ми е интересна, защотото ми казаха след 4ия месец да повдигам малко нивото на облегалката в количката. Обаче се чудех и на шезлонга ли да започна да повдигам облегалката?
Колкото до слънцезащитния крем. Аз взех на малката чико 50 фактор и съм недоволна от него. Захаби всичките дрешки с които съм я обличала когато съм я и мазала. Сега имат едни жълти петна които с нищо не могат да се изперат. Включително и 2 дни ги киснах във вениш. Така че не го препоръчвам.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #42 -: Май 12, 2010, 09:46:43 am »
За посядването мога да споделя какво ни каза ортопеда, при който ни пратиха като бяха на 3 месеца и е един от много добрите специалисти след събрани мнения (тук във Варна). Каза ми, като станели на 5 месеца да започвам да ги слагам седнали. После питах личната ни лекарка и тя каза, че малко се разминават мнеията им с тези на ортопедите. Не, че било кой знае колко лошо но понякога им "щръквали" ребърцата. На докторката ни много и вярвам и затова не бързам. В нас съм ги слагала 2-3 пъти седнали за по 10 минути.
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #43 -: Май 12, 2010, 10:35:42 am »
Да,Лиско,така е,педиатърката ни една и съща :wink:Седнала още не я оставям
но полулегнала-да,редовно.

*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #44 -: Май 12, 2010, 10:48:54 am »
Мая, желая ти лека и безпроблемна бременност!
Ще споделя моя опит - Антон се роди, когато Мона беше на 2 години и 8 месеца.
Планът беше тя да тръгне на ясла септември - около 2 месеца преди моя термин, уж да не съвпаднат двете неща - старт на яслата и поява на ново бебе, да има тя възможност да се адаптира и т.н., а после аз да си гледам спокойно бебето през деня. Тези генерални планове обаче, напълно пропаднаха, след като яслата, за която я гласяхме, така и не я построиха в срок. Вариант за друга ясла нямахме.
И така се озовах в ситуация да ги гледам и двамата. В началото си мислех, че ще е мисия невъзможна,  че няма да успявам с всичко и т.н. Доста се бях постреснала. Като разбрахме, че няма да ходим на ясла, започнах да търся човек, който да идва да ми помага с извеждането най-вече, спрях се на едно момиче, което да идва два - три пъти в седмицата за по 2-3 часа. Големият зор беше съвсем в началото, разбираемо - докато се наместят нещата около новороденото - кърмене, спане и т.н.
Но постепенно всичко се нормализира, влезе в някакъв ритъм, с мотивация и стриктна организация стават нещата - само да сме здрави ние и децата.
Сега продължавам да си ги гледам двамата, момичето, което наех да ми помага, идва рядко, от време на време - само когато ми се налага да изляза и свърша нещо важно. Извеждам си ги двамата, че дори ги качвам и на метрото, за да отидем някъде. От два месеца запонах пак да работя, от вкъщи. Т.е. това, което ми се струваше невъзможно, ако Симона не ходи на ясла, се оказа нещо постижимо.
За целия зимен сезон, тя се разболя от една ангина в края на зимата, която мина много бързо и леко в рамките на 3-4дни. Цяла зима си имах две здрави деца вкъщи (за съжаление само дето при мен явно рухна имунитета след второто раждане и зимата, пък и досега нон стоп се влача с някакви оплаквания, болежки, преди почти не боледувах, а сега да ме лъхне ветрец и вече съм настинала, но това е друг въпрос)

Така че моята равносметка е, че даже добре се получи, че си я гледах, а не ходи на ясла. Мисля, че ако ходеше - щях да имам повече главоболия.
На есен сме класирани и записани за градина, от сега се моля да не боледува много, живот и здраве - ще видим как ще е.
« Последна редакция: Май 12, 2010, 10:53:22 am от tzvetenze »
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #45 -: Май 12, 2010, 17:55:11 pm »
здравейте, момичета :)
ние отскоро сме и с бебка вкъщи :D казва се Дара, роди се на 3-ти май, 3 кг, 50 см. решихме да спрем Емо от ясла именно заради вирусите. мисля до септември да не ходи на ясла, за по-нататък ще го мислим, живот и здраве. сега таткото е в отпуска и се справяме чудесно четиримата, надявам се, че и с добра организация и подходяща психическа нагласа, ще се справям и сама през деня с двамата по-нататък. засега ме притеснява основно едно нещо - как да се справям с баткото докато кърмя бебката? в смисъл, ръцете ми са заети, а той иска да се бута и да гледа, или пък да прави бели :) имам слинг, ама нещо не ми е удобен за кърмене. кажете ако имате подобен опит?

*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #46 -: Май 12, 2010, 18:01:02 pm »
Пипи, честита пълна къща. :DЗдраве, обич и щастие ви желая.
При мен това с кърменето и баткото е огромен проблем. Тя само го дебне да се появи и забравя за манджата. Той пък се чувства задължен точно тогава да вика, крещи и прави всякакви бели, за да привлече внимание. :( Понякога се принуждавам дори да се заключвам в стаята, за да може малката да се нахрани.
Мая, леки и безоблачни дни до срещата около термин.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #47 -: Май 12, 2010, 21:02:43 pm »
Благодаря ви момичета за хубавите пожелания и споделения опит! Имаме още време да помислим, но вероятно ще пропуснем яслата или поне ще опитаме :)

Пипи, честита ви малка госпожица! Да сте здрави и много щастливи цялото семейство!
А баткото как приема появата на Дара? Ревнува ли?

*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #48 -: Май 12, 2010, 21:58:37 pm »
Пипи, честита малка рожба! Да расте здрава и щастлива Дара!
Мая, лека бременност ти желая!
Честит рожден ден на Мия на патерици! Весела и здрава да е!

Александра се сдоби с бронхит и инхалатор. Лекуваме се и те така :( Все по празници е болна. А кат тръгне на детска ич не мога и да я мисля.


*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #49 -: Май 12, 2010, 22:34:49 pm »
Пипи честита дъщеричка!
Сиа дано малката оздравява бързо!

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #50 -: Май 13, 2010, 00:13:39 am »
Колкото до слънцезащитния крем. Аз взех на малката чико 50 фактор и съм недоволна от него. Захаби всичките дрешки с които съм я обличала когато съм я и мазала. Сега имат едни жълти петна които с нищо не могат да се изперат. Включително и 2 дни ги киснах във вениш. Така че не го препоръчвам.
Миналото лято използвах Бюбхен 30 фактор за много кратко време именно поради тази причина,където се докосне до дреха оставя неизличими петна.Много неприятно.Изкарахме лятото с чадърче и на сянка.Не сме имали проблем.Виж тази година е друго, защото не търпи чадърчето-целите бузки се изприщват, минава ни с Фенистил само.
Не знам как е времето в другите градове, но тук в Пловдив е вече много топло.Ходим с късо ръкавче и сандалки, утре ще сме и с бермуди.Миналата година на този ден имаме снимка по боди потник, завити само с една бархетна пеленка в количката.
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #51 -: Май 13, 2010, 08:05:17 am »
И ние от една седмица сме по къси панталонки и късо ръкавче.За слънцезащитния съм със Клоран 50.Нямам проблем.

*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #52 -: Май 13, 2010, 10:10:29 am »
Привет от нас! Ние изкарахме празниците в болница :( Оказа се уроинфекция. Наблъскаха я с антибиотик и сега продължаваме курса вкъщи - почти цял месец. Но няма как - щом се налага.Слава богу не се установиха аномалии на отделителната система, които понякога са причини за уроинфекции при децата. Мнението на лекарите е да махам памперса, което ми се струва малко имагинерно на тая възраст :( Но ще видим - вчера купих 5 чифга гащи и потници и ще пробваме поне вкъщи . Ще има дебнене с гърнето, но няма как..
За мамите, които са ползвали слънцезащитни продукти на бюбхен - аз взех на Дари с 30-ти фактор, защото е по-тъмничка, но е като мляко. Мисля, че на бюбхен няма крем за лице, или се лъжа? И мога ли с това мляко да й мажа и личицето?
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #53 -: Май 13, 2010, 10:40:02 am »
Нуну, за махането - не знам дали ще успеете наистина на тази възраст. Но гледай поне да не ползваш такива, които са ароматизирани и напарфюмирани с разни лосиони (аз по тази причина спрях Памперс), не мацай много с разни кремове, сменяй по-често памперсите, при смяна по-добре с вода да поизмиеш, отколкото с кърпи, опитай да почистваш по-усърдно ( но и много внимателно) в областа на срамните устни. С две думи - завиши хигиената.
Дано  наистина няма по - сериозна причина за инфекцията, а за АБ не се терзай толкова. Може да даваш - сега има много водове пробиотични прахчета и капки, ако ще се чувстваш по-добре  :wink:
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #54 -: Май 13, 2010, 10:48:47 am »
Ами честно казано аз досега съм ползвала само памперс и не сме имали проблеми, последният път взех пуфис, но са ми много дебели и мисля да не вземам повече...Относно хигиената - тя от 10-месечна ака почти изцяло на гърне, освен това я слагам и да пишка когато се сетя, задължително след сън...Незнам, но това че памперсите потискали естествения рефлекс за изпишкване ми звучи нещо много необосновано...
Цвете, какви пробиотици мога да й давам? Извинете, но съм много невежа в това отношение :oops:
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #55 -: Май 13, 2010, 11:01:03 am »
Нуну, няма смисъл да даваш нищо, ефект никакъв. Предполагам, че са ви изписали АБ в профилактични дози за 1м.. Не се притеснявай нищо няма да усети детето, няма да има последствия. Ели пи 11м. химиопрофилактик, давах 1м. биогая, и след това нищо, няма смисъл от подобни илачи, още повече че тя е голяма и яде всичко вече.
Както ти е казала Цвети, не ползвай ароматизирани памперси, не бърши с мокри кърпи, при всяка смяна само с вода и това е достатъчно щом няма установени аномалии на бъбреците и пикочните пътища.
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #56 -: Май 13, 2010, 11:07:09 am »
StefiZ, а какво значи химиопрофилактик и защо го е пила?
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #57 -: Май 13, 2010, 11:53:52 am »
Цвете, какви пробиотици мога да й давам?

О, различни има в аптеките - биогайя, нормофлор и т.н. Но пак ти казвам - не го приемай толкова трагично, че сте пили и продължавате с АБ - нищо страшно не е станало.
Момиченцата са по-податливи на такива инфекции, затова трябва просто малко по-осторожно с хигиената в областта на гениталиите.
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #58 -: Май 13, 2010, 12:57:26 pm »
Това означава АБ, в нашия случай Цек по 2мл. дневно, такива дози се наричат химиопрофилактика и се провеждат само с определени АБ. Тя го пи заради вродена хидронефроза.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #59 -: Май 13, 2010, 13:51:40 pm »
Нуну, съжалявам да прочета това!
Бързо възстановяване на Дари!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)