0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Седмицата...10.05-16.05.
« -: Май 10, 2010, 08:08:25 am »
Добро утро!
Нека да е здрава и слънчева седмицата,изпълнена с много положителни емоции!

Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #1 -: Май 10, 2010, 11:00:30 am »
И аз се присъединявам към хубавите пожелания за слънчева и успешна седмица. За нас тя започва с много хубави емоции - Мия днес става на 4 години. Тази година за пръв път осъзнава значението на празника. Няколко дни се подготвяхме за градината -как ще има торта, ще й пеят песничка и т.н. Много се вълнува, а и аз покрай нея. Дано да й хареса, наистина.
<br />[link=http:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #2 -: Май 10, 2010, 11:05:29 am »
Мешко, да ти е жива и здрава!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #3 -: Май 10, 2010, 11:06:05 am »
Добър и слънчев ден и здрава седмица за всички деца.

Момичета, имам въпрос. Дани спи много неспокойно през деня. Заспива и след 15 мин. започва да пищи в леглото. Това е при всеки сън. Като го погаля или гушна се успокоява и понякога си доспива но в повечето случаи не заспива отново. Нощем си спи спокойно и по 5-6 часа, но денем ...?
И още нещо да питам...нормално ли е вкъщи да спят по 40 мин. и много рядко някой от тримата час час и половина. Навънка спят по 4-5 часа но в нас не могат! Няма странични шумове. След храна заспиват за 40 мин. после играят около час и половина, два и пак се хранят. Алекс и Никол спят спокойно макар и малко.
Поздрави от слънчева и измита от дъжда Варна:)

Мешко, да е здрава, усмихната и все така щастлива Мия:)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #4 -: Май 10, 2010, 11:13:43 am »
Нормално е Лисе, навън винаги спят по повече децата. За неспокойния сън - май си е до темперамент, моя големия звяр не спеше, а малката си поспива по за час-два през деня, нищо, че е голяма вече. Виж да няма нещо, което го стряска по леглото или да има нужда да го гушкаш повече - може да сложиш нещо, което си носила вътре в леглото. Наскоро гледах, че при близнаците, топлината на единия, или самите му движения успокояват другия или му помагат да оздравее по-бързо. Така че от опит глава не боли :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #5 -: Май 10, 2010, 11:38:33 am »
Мешко,честита рожденничка!
Да е жива и здрава!
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #6 -: Май 10, 2010, 11:56:35 am »
Мешко, честито и на Миа, и на родителите й! Да е жива и здрава, много щастлива и усмихната. Весел празник днес.

Лисе, нормално е да спят повече навън. За Дани - явно е от името :wink: И моят Дани беше точно така, почти го годинката не е спал повече от 15-20 мин през деня, ако спи вкъщи, при това се будеше често с плач, дори ако аз съм до него. А навън спеше доста, но само ако количката се движи. Цунки на малките лисичета.

Хубава и здрава седмичка на всички!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #7 -: Май 10, 2010, 12:55:30 pm »
Мешко,да ти е жива и здрава малката кукла! :)
Лиско,и моят синковец е така със спането навън.Аз затова все се моля за хубаво време,че вътре спане няма :lol:

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #8 -: Май 10, 2010, 13:41:34 pm »
:)Благодаря ви:)
Олекна ми като разбрах, че не сме само ние:))))))))))) шеувам се разбира се:)
А на колко месеца започнахте да слагате децата седнали?
От много места чух, че те сами щели да си покажат...?това какво значи? Като започнат да се надигат и опитват да станат ли?
Няколко пъти ги сложих за по 5-10 мин. седнали(облегнати на възглавници) и си стоят стабилно, не се клатушкат но ме е страх да не избързвам!
Днеска съм Петина въпроса:) :P
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #9 -: Май 10, 2010, 13:49:10 pm »
Мешко, честита ви рожденичка, да е много здрава и да ви радва :D

Лисе, моите деца седнаха на по 5.5м. и двете, но от 3м. се набираха да стават. Като навършат 6м. ги слагай, няма проблем, те ще си покажат, ако не им се седи ще полегнат. Няма нужда да ги подпираш с възглавници, аз не съм ги подпирала. Започни ако искаш първо в количката, изправи им облегалките и виж дали ще се кефят :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #10 -: Май 10, 2010, 13:52:49 pm »
Стефи, те в количката се кефят ама много са им големи коланите и се изхлузват:)))))))) Инъче Алекс си е много голяма клюкарка:) Заместили сме едно спане с гледане:)))))))
Благодаря:)
Като спре да мрънка...незнам кой...пак ще питам нещо:))))))
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #11 -: Май 10, 2010, 13:57:44 pm »
мда, жените са така :lol:
моите и двете умираха да се наберат, да се хванат за таблата на количката и главата като ветропоказател :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #12 -: Май 10, 2010, 14:16:13 pm »
Мешкоооо  :balk_20: на Мия, здрава, късметлива и щастлива!

Лисо, значи Дани и Калина са се наговорили :lol:
Заспива докато суче и ако имам късмет като я оставя дремва малко,
ако не щом усети леглото отваря очи с усмивка и до там.
Има дни 15/20 минути два пъти в деня и това е.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #13 -: Май 10, 2010, 14:33:09 pm »
Мешко, честито и от мен! Да ви е жива и здравичка малката Мия!

Да се присъединя и аз в отбора с неспящите бебета :( В началото и моя юнак искаше да спи само навън, още докато го сложа в количката и заспиваше и понеже съм в къща с голям двор си вършех и доста неща Ако е лошо времето го слагах с количката на верандата под навеса за час-два и пак минаваше номера :) Сега обаче имам чувството, че стачкува, може би от месец-два :( Има дни, в които през деня няма и 30 мин сън, а вечер през час мрънка и се мята в леглото! Снощи пак беше така, гледам, да не е навлечен да му е топло, но не знам вече какво да правя :? Пробвах и венците да мажа с гелче, защото явно му е дискомфортно, но сън няма, нито за мен, нито за него!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #14 -: Май 10, 2010, 16:45:00 pm »
Привет и от мен!

Мешко, да ти е жива и здрава Мия и приятно изкарване на празника! :)  :balk_12: :balk_19:

Мише, все едно за Ели говориш :), тогава не вярвах като ми кажеха, че бебетата спят по много. Откакто имам Стефан вярвам, като му минаха коликите и аз се родих  :lol:

Моите са и двамата на бабин дом в Търново (за съжаление чак в събота вечер ще си ги видя :( ). Лошото е че Стефан е изкарал ангина и пак е бил на антибиотик след едноседмична почивка от предния - не знам какво ще го правя това дете като тръгне и на ясла  :?, ама личната като разбра, че ще ходи и директно ми каза да го оставям при нея... Все пак се надявам да го израсте и заякне лятото...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #15 -: Май 10, 2010, 22:12:32 pm »
Слънчева и здрава седмица и от нас!
Да е жива и здрава рожденничката Мия!Много да радва мама и тати.
Аз да се похваля, че ние от известно време станахме стабилни в ходенето и след 3 дни гости при бабата, Тошко в събота най-сетне се пусна и може да се води проходил.
Сега обаче ми е питането за ритуала прощъпулник.Какво , как и кога?Казаха ми нещо за сряда, за пълнолуние?!Някъде ако е разисквано вече може да ме подсетите, аз ще потърся също.
Лисе, ние на вашата възраст спяхме само навън, ако беше в къщи спеше 3 пъти дневно по 15 минути и то с много гушкане.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #16 -: Май 10, 2010, 22:27:53 pm »
Честито порастване на адашката, да е много весело и щастливо дете, от здраве да не се оттърве.
Поздрави и целувки за всички, слънчеви и спокойни дни.
Стефания е спряна от ясла и забравихме какво е разболяване  :D дано все така да е
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #17 -: Май 11, 2010, 10:27:52 am »
Много благодаря на всички за споделените мнения. Сега съм по-спокойна, че на моменти си мислех, че аз не правя нещо както трябва за да не се наспиват децата.

Моля, някой ако има инормация дали пентаксима вече е наличен да сподели:) Покрай нас в аптеките го няма и мисля днес да звънна на личната ни лекарка да я питам за информация.

Слънчев и хубав ден на всички.
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #18 -: Май 11, 2010, 10:40:57 am »
Благодаря на всички за хубавите пожелания. Празникът мина чудесно. Мия беше много щастлива и от емоциите в градината и от купона вкъщи. За съжаление батерийте на фотоапарата са свършили точно преди ритуала с тортата в градината, ама здраве да е. Направихме снимки вкъщи. Ще кача по-късно.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #19 -: Май 11, 2010, 11:07:17 am »
мешко, поздравления и от мен за рождения ден на Мия! Да е много здрава и да ви радва!

лис, при нас беше така, че до 6-7 месец малкият само навън спеше, но после взе да се върти и това нямаше как да стане в количката. Така че сега спи най-добре вкъщи. Новото двайсет е, че откакто е толкова подвижен, не мога просто да го оставя в леглото, защото той се изправя и почва да реве. Трябва да го приспя и после да го сложа в креватчето. Другата подробност е, че сега спи повече отколкото преди 3 месеца, защото се движи и изразходва много повече енергия.
И на мен ми беше странно, като ми казваха хората в началото: "Ей, ти много свободно време имаш сега. То само спи и яде." Хич не беше такъв случаят. Голям ревльо си беше. Но като минаха коликите, направо ми просветна.  :D 

Хубава седмица и здрави дечица!

*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #20 -: Май 11, 2010, 16:34:19 pm »
Лис, докато не тръгнаха на ясла и моя Дани беше така. Навън спеше, в леглото се буди на 15 мин. Криси беше по-добре будеше се на 20мин.  :lol:
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #21 -: Май 11, 2010, 20:06:22 pm »
Здравейте!
Мешко да е жива и здрава рожденничката :)
Лисе Сияна вкъщи въобще не спи,навън по 4-5 часа както казваш и ти,но вкъщи не иска и това е.Ето събота и неделя не излизахме и като се събуди в 7 сутринта вечерта до 9-10 очи не затваря.
Тя вече доста се надига та се чудя дали не мога да и слагам средното положение в количката?

*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #22 -: Май 11, 2010, 20:14:05 pm »
Хриска, и моят се надигаше обаче го сложих полулегнал на навършени 4 месеца,а седнал на навършени 6м.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #23 -: Май 11, 2010, 20:58:48 pm »
И аз слагам тримата другари полуседнали  в количката от около 10 дни, но само докато гледат, че инъче предния затиска крачетата на задния и се нервят като немогат да мърдат:) Като спят не се усещат ама като отворят очи ги надигам:)
Достатъчно ли е да ги намажа със слънцезащитен крем само веднъж преди да излезем или трябва на няколко часа? Че докато им купя, Алекс и Дани изгоряха на биберони:)
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #24 -: Май 11, 2010, 21:25:20 pm »
Лисе,аз го мажа половин час преди да излезем сутрин и пак така следобяд.И ние сме го правили номера с бибероната :D

*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #25 -: Май 11, 2010, 22:08:37 pm »
Лис, само мазане не стига, и чадърчета трябват  :wink: Все пак спират преките слънчеви лъчи. С чадърчетата, по веднъж ги мажех с Мустела.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #26 -: Май 11, 2010, 22:11:11 pm »
аз пък нито чадър съм слагала, нито съм мазала- Стефания ми се обрина от слънцезащитни продукти
децата ми никога не са изгаряли  :D
само за летните почивки ползвам Мустела за след слънце, обожавам аромата на този продукт, дори аз самата го ползвам, за тях и без това не мога да изхабя цялото за едно лято  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #27 -: Май 11, 2010, 22:19:07 pm »
Първото лято Боян изкара с Адерма 50 фактор. Където беше мазано детето остана бяло като сиренце.
Второто лято, отново беше с такъв крем, само дето майка му позабравяше да го маже  :oops:. Е, имаше лек тен, ама наистина лек, като се има предвид че той е мнооого бяло дете.
Третото лято, тоест това, още не съм купила нищо, обаче вратлето му, от деколтето нагоре, е почерняло вечеее.

П.П. И чадър не е ползвал  :wink:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #28 -: Май 11, 2010, 22:20:17 pm »
Лис, само мазане не стига, и чадърчета трябват  :wink: Все пак спират преките слънчеви лъчи. С чадърчетата, по веднъж ги мажех с Мустела.
Мими, те досега бяха със сенниците, които им пазеха сянка, но вече олекотих максимално количката и сме с 3 чадъра.
Аз вземах на Бюбхен (50 фактор), защото такава козметика ползвам за тях и им понася.
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #29 -: Май 11, 2010, 22:28:58 pm »
Аз взех на Сияна саносан 50+ и ще почвам да я мажа.
Събличате ли вече по-малките бебчета по къси ръкавки и гащички,че аз все не смея,в един момент си мисля че е топло,но в другия ме е страх и я обличам с панталонки или чорапогащник и блузка или рокля с дълъг ръкав?

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #30 -: Май 11, 2010, 23:08:54 pm »
Хриска, аз още не съм ги събличала по къс ръкав. Днес беше много топло но пак не посмях защото тук винаги има един лек ветрец и по сянката си е усойно, а в морската градина има много сенчести места докато вървим. Всеки ден се запознавам с различни майки (някои ме разпознаха от Зачатие:) ) и гледам, че те обличат по-леко дечицата си. Все се притеснявам да не ги изнежа и уж не ги навличам ама май все са най- облечените:))))))))
А има ли и трябва ли да се мажат с нещо против или след ухапване от разни насекоми? Днес докато храня Дани (беше най-отзад) на брадичката на Ники беше кацнала някаква малка осичка и я жилна. Сега има пъпчица там където я е ухапала. Тя не усети, че спеше, но преди седмица Алекс изпищя много силно, защото нещо го ухапа по клепача. Няма спасение от тези животинки, но трябва ли да мажа с нещо?
Имаше тема където пишеше какво е необходимо за "детската аптечка"? Ще съм благодарна ако някой ме упъти дали беше в някоя от седмичните теми или на друго место, че не помня никак.
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #31 -: Май 11, 2010, 23:36:25 pm »
Хубава и усмихната седмица! Да са здрави и весели всички дечица!

Мешко, честита ти пораснала госпожица! Да е жива и здрава!

Миналото лято ползвах слънцезащитен крем на еucerin и съм много доволна, много лесно се разнася и бързо попива, не стои бял като повечето други, с дозатор е. Кремчето за след слънце също е много хубаво, много бързо успокоява зачервените бузки, ако съм пропуснала да взема мерки навреме.

Ние оставихме малката при майка до края на месеца, за моя изненада много бързо свикна с новата обстановка. Забавлява се на село и изглежда не и липсваме особено, за разлика от нас :) Оказа се обаче че имам много отпуск да ползвам и от началото на юни ще мога да си я гледам, та сега съм в чуденка дали да подновявам опитите с яслата или да я дам само за 1 ден колкото да не правим нови изследвания или изобщо да не я давам. Ако ходи на ясла ще ми е  по-лесно като се роди бебенце, но като се сетя как плака и сърце не ми дава да я мъча, а и вероятно пак ще боледува :? Приемам съвети всякакви.

п.п.
Лисе, против насекоми ползвам детския аутан. За аптечка не мога да те посъветвам, че нямам такава.
« Последна редакция: Май 11, 2010, 23:42:48 pm от maia_st »

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #32 -: Май 11, 2010, 23:40:31 pm »
Мая- не я давай
след всичкото това боледуване при условие, че ще си стоиш у вас и ти предстои раждане ... по-добре две деца в къщи, но здрави
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #33 -: Май 11, 2010, 23:47:50 pm »
Лисе, аз ползвам за Митака Аутана на Чико,
макар че той е с матова кожа и не го жилят много, много.
Само гръцките комари-вампири го бяха направили на решето,
хем слагах и мрежа на леглото нощем и две устройства с таблека и течност!
Абе да си призная аутана аз го ползвам повече! :oops:
Къде има дзвер надушва ме отдалече!

Има и някава джаджа дето се слага в количката и пъди гадините с някакви вълни.
Моя приятелка си беше купила преди две години за Южния парк тук в Софето.
Тя се прибира тези дни от странство и ще я питам.

Слънцезащитен след 6 месеца- за Митака 30 фактор Бюбхен ,
за Калина ще е 50 щото е "бела съм бела, юначе". Но още не съм мазала!

За сядането нея я слагам полуседнало/легнала от петия месец.
Сега откак стана на шест сяда, иначе ще ни чуете във Варна!
Митака седна стабилно на 8 месеца, иначе до тогава и той беше като нея сега матрьошка.

Честито  :flower:Мая, много се радвам!
Леки и спокойни дни до финала на приключение номер 2!
Госпожица Габи ще е прекрасна Кака!
Подкрепям Мини, издевателствах над мен, Митака и Калина пет месеца!
Сдобихме се с Бронхит поетапно и двамата той пи два пъти АБ,
а с Калина за малко оттървахме болницата за Великден.
Всичко това след като той излекуван седял месец у дома ходи точно три дни.
И вместо да я захраня с картоф го направих с АБ.
От скоро съм без помощ, справям се!Не е лесно, но не е невъзможно!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #34 -: Май 12, 2010, 00:14:56 am »
Имаше тема където пишеше какво е необходимо за "детската аптечка"? Ще съм благодарна ако някой ме упъти дали беше в някоя от седмичните теми или на друго место, че не помня никак.

Аптечката за новороденото, бебето и малкото дете

Аптечка за бебето и детето на почивка

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=11147.msg202666#msg202666
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #35 -: Май 12, 2010, 00:32:38 am »
А, като стана дума за илачи...
Да ми кажете и разкажете за Арника.
Как се ползва, при какви обстоятелства абе всичко.
Знам само, че го има на хапченца и мехлем!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #36 -: Май 12, 2010, 00:40:21 am »
Мише, хомеопатично е, ползва се при удар или травма. Аз ползвам глобулите - обикновено ако е силен удара, давам от 5 до 8 глобулки. Мехлемчето пък се нанася отгоре върху удареното място. Знам, че се ползва и от акушерките тук при деца, вадени с вакуум.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #37 -: Май 12, 2010, 01:05:45 am »
Здравейте! Лека и слънчева седмица и от нас и ,най-вече, здрава!



Има и някава джаджа дето се слага в количката и пъди гадините с някакви вълни.
Моя приятелка си беше купила преди две години за Южния парк тук в Софето.
Тя се прибира тези дни от странство и ще я питам.

 

Купих такова чудо на Chicco- работи с 1 батерия ААА и се закача където ви е удобно. Пише,че действа в радиус от 3м.Е, мисля, че чак толкова не стига, но точно над количката и около бебето изглежда, че действа, дори и аз покрай него се отървавам, а обикновено ставам на решето.Има го по аптеките и е подходящо за бебета от 0+ месеца, имат и с течност, за контакт в два варианта за 2г.+ и 0+, има и някакъв спрей-репелент. Всичките са от серията Zanza No.
Иначе и за слънцезащитен крем сме на Chicco 50 фактор, защото Йосиф е прозрачно бял, но , живот и здраве, ако мръднем до морето, мисля да взема по препоръка на нашата аптекарка или Vichy 200ml. или La Roche-Posay, в нашия случай все 50 фактор.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #38 -: Май 12, 2010, 06:54:06 am »
Благодаря Гане, ще попълня аптечката!

Лисе, точно за това което пише  :thankyousign:Инке Тинке иде реч.
Проучи го и реши, ми така де няма да ми ходят нахапани
любимите  :P :P :P лисета.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #39 -: Май 12, 2010, 07:11:51 am »
Злани сте , златниииии:)

И за антикомарините :wink: ще проверя:)

Вени, благодаря много. Ще черпя една дъъъълга разходка ако те уговоря да дойдеш до морската:)))))

Мише, ние сме близо до пристанището и комарите са като гларуси при нас:))))))Няма спасение ако не се мажа или няма машинка в стаята. Ще се подготвя о време:)
Никол пее на Калина в момента. Да ги нацелуваш от нас:)

Лек ден момичета.
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #40 -: Май 12, 2010, 08:29:10 am »
Добро утро и от нас :D!Чета,че и някои други бебчета не искат да спинкат в къщи и се будят често.Тонито заспива като каталяса,но пък се наспива за 20 минути.Не мога да преценя къде положението е по-добро-дали в къщи ,дали навън?За посядването просто нямам избор,защото тя и без това от 2 месеца иска да сяда,но сега сякаш мравки я лазят като легне-или права,или поседнала,но непременно да може да зяпа(че е голяма клюкарка:)) :lol:.В количката е доста повдигната,но не седнала,като заспи я свалям едно ниво.За слънцето още не сме си купили кремче,но пък имаме чадърче.Исками се да купя 30 фактор,но пък беба е беличка и не знам дали няма да сгреша?
Лисе,аз също се старая да не я изнежа ,но все се оказва,че я обличам ДОБРЕ :lol:
Чудесен,слънчев и весел ден ви желая,момичета!

Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #41 -: Май 12, 2010, 09:07:47 am »
Здравйте!!!Темата за посядането и на мен ми е интересна, защотото ми казаха след 4ия месец да повдигам малко нивото на облегалката в количката. Обаче се чудех и на шезлонга ли да започна да повдигам облегалката?
Колкото до слънцезащитния крем. Аз взех на малката чико 50 фактор и съм недоволна от него. Захаби всичките дрешки с които съм я обличала когато съм я и мазала. Сега имат едни жълти петна които с нищо не могат да се изперат. Включително и 2 дни ги киснах във вениш. Така че не го препоръчвам.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #42 -: Май 12, 2010, 09:46:43 am »
За посядването мога да споделя какво ни каза ортопеда, при който ни пратиха като бяха на 3 месеца и е един от много добрите специалисти след събрани мнения (тук във Варна). Каза ми, като станели на 5 месеца да започвам да ги слагам седнали. После питах личната ни лекарка и тя каза, че малко се разминават мнеията им с тези на ортопедите. Не, че било кой знае колко лошо но понякога им "щръквали" ребърцата. На докторката ни много и вярвам и затова не бързам. В нас съм ги слагала 2-3 пъти седнали за по 10 минути.
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #43 -: Май 12, 2010, 10:35:42 am »
Да,Лиско,така е,педиатърката ни една и съща :wink:Седнала още не я оставям
но полулегнала-да,редовно.

*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #44 -: Май 12, 2010, 10:48:54 am »
Мая, желая ти лека и безпроблемна бременност!
Ще споделя моя опит - Антон се роди, когато Мона беше на 2 години и 8 месеца.
Планът беше тя да тръгне на ясла септември - около 2 месеца преди моя термин, уж да не съвпаднат двете неща - старт на яслата и поява на ново бебе, да има тя възможност да се адаптира и т.н., а после аз да си гледам спокойно бебето през деня. Тези генерални планове обаче, напълно пропаднаха, след като яслата, за която я гласяхме, така и не я построиха в срок. Вариант за друга ясла нямахме.
И така се озовах в ситуация да ги гледам и двамата. В началото си мислех, че ще е мисия невъзможна,  че няма да успявам с всичко и т.н. Доста се бях постреснала. Като разбрахме, че няма да ходим на ясла, започнах да търся човек, който да идва да ми помага с извеждането най-вече, спрях се на едно момиче, което да идва два - три пъти в седмицата за по 2-3 часа. Големият зор беше съвсем в началото, разбираемо - докато се наместят нещата около новороденото - кърмене, спане и т.н.
Но постепенно всичко се нормализира, влезе в някакъв ритъм, с мотивация и стриктна организация стават нещата - само да сме здрави ние и децата.
Сега продължавам да си ги гледам двамата, момичето, което наех да ми помага, идва рядко, от време на време - само когато ми се налага да изляза и свърша нещо важно. Извеждам си ги двамата, че дори ги качвам и на метрото, за да отидем някъде. От два месеца запонах пак да работя, от вкъщи. Т.е. това, което ми се струваше невъзможно, ако Симона не ходи на ясла, се оказа нещо постижимо.
За целия зимен сезон, тя се разболя от една ангина в края на зимата, която мина много бързо и леко в рамките на 3-4дни. Цяла зима си имах две здрави деца вкъщи (за съжаление само дето при мен явно рухна имунитета след второто раждане и зимата, пък и досега нон стоп се влача с някакви оплаквания, болежки, преди почти не боледувах, а сега да ме лъхне ветрец и вече съм настинала, но това е друг въпрос)

Така че моята равносметка е, че даже добре се получи, че си я гледах, а не ходи на ясла. Мисля, че ако ходеше - щях да имам повече главоболия.
На есен сме класирани и записани за градина, от сега се моля да не боледува много, живот и здраве - ще видим как ще е.
« Последна редакция: Май 12, 2010, 10:53:22 am от tzvetenze »
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #45 -: Май 12, 2010, 17:55:11 pm »
здравейте, момичета :)
ние отскоро сме и с бебка вкъщи :D казва се Дара, роди се на 3-ти май, 3 кг, 50 см. решихме да спрем Емо от ясла именно заради вирусите. мисля до септември да не ходи на ясла, за по-нататък ще го мислим, живот и здраве. сега таткото е в отпуска и се справяме чудесно четиримата, надявам се, че и с добра организация и подходяща психическа нагласа, ще се справям и сама през деня с двамата по-нататък. засега ме притеснява основно едно нещо - как да се справям с баткото докато кърмя бебката? в смисъл, ръцете ми са заети, а той иска да се бута и да гледа, или пък да прави бели :) имам слинг, ама нещо не ми е удобен за кърмене. кажете ако имате подобен опит?

*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #46 -: Май 12, 2010, 18:01:02 pm »
Пипи, честита пълна къща. :DЗдраве, обич и щастие ви желая.
При мен това с кърменето и баткото е огромен проблем. Тя само го дебне да се появи и забравя за манджата. Той пък се чувства задължен точно тогава да вика, крещи и прави всякакви бели, за да привлече внимание. :( Понякога се принуждавам дори да се заключвам в стаята, за да може малката да се нахрани.
Мая, леки и безоблачни дни до срещата около термин.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #47 -: Май 12, 2010, 21:02:43 pm »
Благодаря ви момичета за хубавите пожелания и споделения опит! Имаме още време да помислим, но вероятно ще пропуснем яслата или поне ще опитаме :)

Пипи, честита ви малка госпожица! Да сте здрави и много щастливи цялото семейство!
А баткото как приема появата на Дара? Ревнува ли?

*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #48 -: Май 12, 2010, 21:58:37 pm »
Пипи, честита малка рожба! Да расте здрава и щастлива Дара!
Мая, лека бременност ти желая!
Честит рожден ден на Мия на патерици! Весела и здрава да е!

Александра се сдоби с бронхит и инхалатор. Лекуваме се и те така :( Все по празници е болна. А кат тръгне на детска ич не мога и да я мисля.


*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #49 -: Май 12, 2010, 22:34:49 pm »
Пипи честита дъщеричка!
Сиа дано малката оздравява бързо!

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #50 -: Май 13, 2010, 00:13:39 am »
Колкото до слънцезащитния крем. Аз взех на малката чико 50 фактор и съм недоволна от него. Захаби всичките дрешки с които съм я обличала когато съм я и мазала. Сега имат едни жълти петна които с нищо не могат да се изперат. Включително и 2 дни ги киснах във вениш. Така че не го препоръчвам.
Миналото лято използвах Бюбхен 30 фактор за много кратко време именно поради тази причина,където се докосне до дреха оставя неизличими петна.Много неприятно.Изкарахме лятото с чадърче и на сянка.Не сме имали проблем.Виж тази година е друго, защото не търпи чадърчето-целите бузки се изприщват, минава ни с Фенистил само.
Не знам как е времето в другите градове, но тук в Пловдив е вече много топло.Ходим с късо ръкавче и сандалки, утре ще сме и с бермуди.Миналата година на този ден имаме снимка по боди потник, завити само с една бархетна пеленка в количката.
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #51 -: Май 13, 2010, 08:05:17 am »
И ние от една седмица сме по къси панталонки и късо ръкавче.За слънцезащитния съм със Клоран 50.Нямам проблем.

*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #52 -: Май 13, 2010, 10:10:29 am »
Привет от нас! Ние изкарахме празниците в болница :( Оказа се уроинфекция. Наблъскаха я с антибиотик и сега продължаваме курса вкъщи - почти цял месец. Но няма как - щом се налага.Слава богу не се установиха аномалии на отделителната система, които понякога са причини за уроинфекции при децата. Мнението на лекарите е да махам памперса, което ми се струва малко имагинерно на тая възраст :( Но ще видим - вчера купих 5 чифга гащи и потници и ще пробваме поне вкъщи . Ще има дебнене с гърнето, но няма как..
За мамите, които са ползвали слънцезащитни продукти на бюбхен - аз взех на Дари с 30-ти фактор, защото е по-тъмничка, но е като мляко. Мисля, че на бюбхен няма крем за лице, или се лъжа? И мога ли с това мляко да й мажа и личицето?
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #53 -: Май 13, 2010, 10:40:02 am »
Нуну, за махането - не знам дали ще успеете наистина на тази възраст. Но гледай поне да не ползваш такива, които са ароматизирани и напарфюмирани с разни лосиони (аз по тази причина спрях Памперс), не мацай много с разни кремове, сменяй по-често памперсите, при смяна по-добре с вода да поизмиеш, отколкото с кърпи, опитай да почистваш по-усърдно ( но и много внимателно) в областа на срамните устни. С две думи - завиши хигиената.
Дано  наистина няма по - сериозна причина за инфекцията, а за АБ не се терзай толкова. Може да даваш - сега има много водове пробиотични прахчета и капки, ако ще се чувстваш по-добре  :wink:
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #54 -: Май 13, 2010, 10:48:47 am »
Ами честно казано аз досега съм ползвала само памперс и не сме имали проблеми, последният път взех пуфис, но са ми много дебели и мисля да не вземам повече...Относно хигиената - тя от 10-месечна ака почти изцяло на гърне, освен това я слагам и да пишка когато се сетя, задължително след сън...Незнам, но това че памперсите потискали естествения рефлекс за изпишкване ми звучи нещо много необосновано...
Цвете, какви пробиотици мога да й давам? Извинете, но съм много невежа в това отношение :oops:
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #55 -: Май 13, 2010, 11:01:03 am »
Нуну, няма смисъл да даваш нищо, ефект никакъв. Предполагам, че са ви изписали АБ в профилактични дози за 1м.. Не се притеснявай нищо няма да усети детето, няма да има последствия. Ели пи 11м. химиопрофилактик, давах 1м. биогая, и след това нищо, няма смисъл от подобни илачи, още повече че тя е голяма и яде всичко вече.
Както ти е казала Цвети, не ползвай ароматизирани памперси, не бърши с мокри кърпи, при всяка смяна само с вода и това е достатъчно щом няма установени аномалии на бъбреците и пикочните пътища.
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #56 -: Май 13, 2010, 11:07:09 am »
StefiZ, а какво значи химиопрофилактик и защо го е пила?
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #57 -: Май 13, 2010, 11:53:52 am »
Цвете, какви пробиотици мога да й давам?

О, различни има в аптеките - биогайя, нормофлор и т.н. Но пак ти казвам - не го приемай толкова трагично, че сте пили и продължавате с АБ - нищо страшно не е станало.
Момиченцата са по-податливи на такива инфекции, затова трябва просто малко по-осторожно с хигиената в областта на гениталиите.
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #58 -: Май 13, 2010, 12:57:26 pm »
Това означава АБ, в нашия случай Цек по 2мл. дневно, такива дози се наричат химиопрофилактика и се провеждат само с определени АБ. Тя го пи заради вродена хидронефроза.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #59 -: Май 13, 2010, 13:51:40 pm »
Нуну, съжалявам да прочета това!
Бързо възстановяване на Дари!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #60 -: Май 13, 2010, 16:35:26 pm »
Пипи, да ви е жива и здрава Дара, много да ви слуша и радва! А баткото да помага ;)

Нуну, Сия, бързо да оздравяват децата!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #61 -: Май 13, 2010, 20:03:45 pm »
...как пропуснах :oops: срам Пипи, срам!

Да е жива и здрава слънчогледка  :balk_118:Дари,
да я слуша Бате Емко, да я пази и бави!
Невероятно и неповторимо е да си мама,
но е прекрасно да си мама на двама!

 :flower:Мишанта

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #62 -: Май 13, 2010, 21:04:41 pm »
Пипи, и от мен честито :oops: Да ти е жива и здрава адашката, а Емо да бъде много грижовен батко!
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #63 -: Май 13, 2010, 21:10:26 pm »
Нуну, бързо да оздравява детенце. :bighug:
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #64 -: Май 13, 2010, 21:16:03 pm »
Пипи,честито най-прекрасно ново попълнение във вашата къща!
Всички болни дечица да оздравяват и да се радват на идващото лято!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #65 -: Май 13, 2010, 23:32:24 pm »
Привет от нас! Ние изкарахме празниците в болница :( Оказа се уроинфекция. Наблъскаха я с антибиотик и сега продължаваме курса вкъщи - почти цял месец. Но няма как - щом се налага.Слава богу не се установиха аномалии на отделителната система, които понякога са причини за уроинфекции при децата. Мнението на лекарите е да махам памперса, което ми се струва малко имагинерно на тая възраст :( Но ще видим - вчера купих 5 чифга гащи и потници и ще пробваме поне вкъщи . Ще има дебнене с гърнето, но няма как..
Ако споделиш данни от епикризата, ще знаем дали става въпрос за химиотерапевтик или "наблъскване" с антибиотици.
За пробиотиците - лично аз се доврявам на Протексин Рестор, защото съдържа Bifidobacterium infantis (child specific).
За памперси-те. Памперс имам една серия http://www.pampers.bg/bg_BG/proddetail/baby-products/premium-care/id/9/sectionid/3][url]http://www.pampers.bg/bg_BG/proddetail/baby-products/premium-care/id/9/sectionid/3[/url], която не е с лосион. Пише, че има балсам в тази серия, но за мен е загадка къде е. След като няма внос на Вибеле, минах на тези и сме ок от изриване на дупето. Още сме на памперс, защото не можем да откажем нощния, че стават едни наводнения...

*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #66 -: Май 14, 2010, 08:37:52 am »
Незнам дали тук е мястото и ако не е ще преместя въпроса.То не е точно въпрос.Искам да купя столче за кола на Митко от 9-36кг. и незнам коя марка да избера.Вчера гледах Чико,Пег Перего и Бебе Комфорт и съм в голяма чуденка.Моля ви за някакви отзиви :)

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #67 -: Май 14, 2010, 09:36:03 am »
Добре, че Парси повдигна въпроса да се сетя и аз да питам.
Кошниците са вече доста неудобни и тесни на децата. Изобщо не траят като ги сложа вътре. Започват се едни ревове и опити да се завъртят. Засега рядко пътувам но мога ли да купя столчета за кола направо 9-36 кг или е задължително да е първо 9-18?
Разбира се няма да ги сложа утре в тях, но килограмите ли са водещите при избора на столче?
И аз гледах на чико 0-18 с 3 степени на позиция на седалката и ми харесаха, но тъй като не са никак ефтини се притеснявам да не купя нещо, което ще ползвам кратко и съвсем рядко а искам да са хубави и сигурни защото обичам да пътувам а и децата засега също. На каква възраст децата са 18 кг?:)))))))
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #68 -: Май 14, 2010, 09:45:53 am »
Лисе, деси е 16 кг. и 108 см. висока, на 3г.7м., едва ли преди 5 г. ще стане 18 кг., но столчето в което се возеше до зимата й идва ниско на главата вече и сега се вози Ели, а тя в нов - 9-36 кг, нпо не със собствени колани, а с колана на колата се връзва детето. И двата стола са ми на чико, кошницата съшо беше чико.
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #69 -: Май 14, 2010, 10:46:24 am »
Незнам дали тук е мястото и ако не е ще преместя въпроса.То не е точно въпрос.Искам да купя столче за кола на Митко от 9-36кг. и незнам коя марка да избера.Вчера гледах Чико,Пег Перего и Бебе Комфорт и съм в голяма чуденка.Моля ви за някакви отзиви :)

Нашето е това, не ни хареса на Чико 9-36кг. Въпреки, че кошницата ни е Чико и сме много доволни... до 1г 2м се вози с нея. За разлика от повечето кошници тази на Чико с основата наистина става за деца до 13кг.
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/90_698/products_id/8400?osCsid=94b37597bc7a86fb4afbecd6afb0f7fd

Бях харесала това http://www.iventas.bg/iventas/index.php?/Phil-Teds/Stolcheta-za-kola/PT-0028-Stolche-za-kola-Bebe-Recline.html
Но Анди е доста едра, в момента е около 13кг и 86см. Определено това столче щяхме да го ползваме малко. Ако дето е слабичко и по дребно е подходящо. Моя приятелка имат такова, но тяхната госпожица е финна и по нисичка.

п.п. Даже таман го сглобих, че се наложи да го изпера. Не е мръднало.....
« Последна редакция: Май 14, 2010, 10:50:09 am от Малина »


*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #70 -: Май 14, 2010, 11:11:10 am »
Лисе, както Стефи ти е написала, повечето модели 9-36кг нямат собствени колани, а се ползват коланите на колата - което не дава нужната защита на по-малките дечица, даже изобщо ми се вижда невъзможно да сложиш колана на колата на бебе, то ще се измуши. Според мен за по-големи разстояния за толкова малки лисичета - абсурд, та те още не стоят дори стабилно сами.

Иначе кг-те са само ориентировъчен критерий - Симона, например е по-дребна и в момента,  на 3г и 3месеца, тежи 12,5кг.
За кошницата - важното е да не им стърчат главите и краката. Ревовете и тръшканиците не е задължително да са, защото им е тясно. А и още поне малко ще е добре да ги возиш в обратна на движението посока.

За марките, моят опит е следния - след кошницата взехме стол на Кидди 9-18кг, изключително стабилен. Обаче наблюденията ми са, че не е подходящ за по-едри деца, дори и за Симона, която е дребна, й идваше тесен вече и купихме следващата група - 15-36кг май се води, въпреки че тя е далече от 15кг. Взехме Рекаро - в него определено се чувства по-добре.

П.П. Редактирам се, защото съм останала в грешка - мислех, че със Стефи говорим за една и съща група столове - 15-36кг. За тях имах предвид, че нямат собствени колани. За тази "сборна" група 9-36 сигурно има и модели със собствени колани. Мисълта ми беше, че сте много малки още да се возите с коланите на колата и каквотои да вземеш - трябва да има собствени колани.
« Последна редакция: Май 14, 2010, 11:14:12 am от tzvetenze »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #71 -: Май 14, 2010, 11:21:11 am »
Започват се едни ревове и опити да се завъртят. Засега рядко пътувам но мога ли да купя столчета за кола направо 9-36 кг или е задължително да е първо 9-18?
Разбира се няма да ги сложа утре в тях, но килограмите ли са водещите при избора на столче?
И аз гледах на чико 0-18 с 3 степени на позиция на седалката и ми харесаха, но тъй като не са никак ефтини се притеснявам да не купя нещо, което ще ползвам кратко и съвсем рядко а искам да са хубави и сигурни защото обичам да пътувам а и децата засега също. На каква възраст децата са 18 кг?:)))))))

не килограмите, а по-скоро височината е определяща. иначе - някои деца са 18 кила на 2 години, други на 5-6 години.
ние сме със столче 9-18 кила за до 4 години, Марти е 16 кила с дрехите, но се събира все още чудесно в столчето.
препоръчвам столче със собствени колани.

апропо, да ви кажа, че Волво, които са пионери в автомобилната сигурност, препоръчват возене на деца с гръб към движението чак до 4 годишна възраст! щях да падна, като го прочетох. съответно, интегрираните в техните нови автомобили столчета за деца са такива.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #72 -: Май 14, 2010, 11:27:29 am »
Лис, ние сме сега с Чиполино от 9 до 18кг, с 5 положения на гръбчето - много е удобно, когато заспят. Взехме ги от склада на много ниска цена, някъде под 100лв едното. Иначе кошници ползвахме до годинката, бяхме с Макси Кози. И според мен трябва още известно време да се возят децата наобратно, а и доколкото знам кошници се ползват до стигането на кг или навършването на годинка (което настъпи по бързо, поне така си мисля че съм чела). Сега като свалиш дебелите якета, ще им стане широчко пак  :lol:
Пък мойте диваци да ви кажа, като им отрязах косата май им отрязах и послушанието. От една седмица са непоносими, все да ги нося, всичко аз да им правя - обличане, събличане и тн, Дани заспива само като ми държи ръката (през нощта също), сутринта какъв рев реваха че не влизам с тях в яслата, направо... незнам какво да правя... уж не са се плашили от нищо, бебешки пубертет ли е какво е, незнам.
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #73 -: Май 14, 2010, 12:24:10 pm »
Боян е със стол 9-36, който е със собствени колани http://www.kasidabg.com/images/gb/q6b1.jpg.
Лис, малки са още лисковците точно за тази група. Предната група пък може много бързо да им умалее... Не знам.
Боян, например, много бързо порасна  на височина и предната група щеше да ми е много нерентабилна.
Но за стол 9-36 детето трябва да седи много стабилно според мен
« Последна редакция: Май 14, 2010, 12:56:55 pm от к(Р)оки »
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #74 -: Май 14, 2010, 12:47:58 pm »
Нашето столче е такова:
http://www.bertoni-bg.com/index.php?go=products&p=detail&productId=367
Дарка се вози в кошница почти до 1 годинка, но въпреки че е далеч под 13 кг. никак не й беше удобна накрая, тъй като е височка. И според мен по-важна е височината на детето, а не килограмите. Иначе столчето се води 9-18 кг. Подарък ни е от братовчед ми и като ни го подаряваха племенницата сяда в него, а тя е на 6 години, съответно беше 14-15 кг. и й беше добре. Мое лично мнение е, че след тази възраст децата спокойно могат да се возят без столче, закопчани само с коланите на автомобила.
Лейди, това което са ни предписали е зинат за 5 дни по 4 мл. 2 пъти дневно и после 20 дни суметролим по 3 мл. веднъж на ден. Явно това е масовото, което предписват за уроинфекции.
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #75 -: Май 14, 2010, 12:56:12 pm »
нуну, внимавай със Суметролима, Дани ми направи алергия. Тези лекарства според мен са по-подходящи за дихателните пътища. За бактериите в урината Криси пи Цек. При кой уролиг ходи? Заведи и за второ мнение.
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #76 -: Май 14, 2010, 13:09:07 pm »
нуну, внимавай със Суметролима, Дани ми направи алергия. Тези лекарства според мен са по-подходящи за дихателните пътища. За бактериите в урината Криси пи Цек. При кой уролиг ходи? Заведи и за второ мнение.
Не е алергична, защото и преди е пила суметролим. На уролог не сме ходили. Иначе бяхме в педиатрията при доц. Буева, но тя е нефролог. И аз смятам да я заведа и на уролог за всеки случай.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #77 -: Май 14, 2010, 13:11:58 pm »
Пете, Мони се вози също почти до година в кошницата, накрая вече му се подаваха разни части от тялото навън :) За да му е по-широко махнахме допълнителните уплътнения, които поддържат главата и кръста. Виж дали не можеш и ти така да разшириш обстановката.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #78 -: Май 14, 2010, 15:56:07 pm »
Здравейте!
Ходихме на консултация и да се похвалим,че сме качили 700гр и 4 см сме порастнали.
Поревахме от ваксината и аз се шашнах и забравих да питам доки за белега от бцж-то,че аз не го виждам.
Поздрави на всички!

*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #79 -: Май 14, 2010, 17:27:28 pm »
благодаря ви, момичета :bighug:

Пипи, честита ви малка госпожица! Да сте здрави и много щастливи цялото семейство!
А баткото как приема появата на Дара? Ревнува ли?

Мая, много се притеснявах от реакцията, но реагира много добре, чукам на дърво. радва се на бебето, помага като я къпем и сменяме памперса, иска да излизаме всички на разходка и всички да бутаме количката :) 1-2 пъти е искал баща му да вземе Дара, докато я кърмя, за да взема него, но не се разсърди, че трябваше да изчака.
аз пуснах Емо на ясла месец след като разбрах, че съм бременна, и, въпреки че изкарах 2-3 вируса покрай него, единия от които бях зле около месец, съм доволна от ходенето му на ясла, защото на него му харесва :), а и на мен ми беше по-лесно :oops:
лека бременност!

ние преместихме Емо от кошница в столче на 11 месеца. той на годинка беше 9 кг., но на височина му стана малка по-рано

Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #80 -: Май 14, 2010, 23:23:30 pm »
За кърменето и големия батко при нас просто няма как да стане. Баткото е ужасно палав! Преди около седмица бутна количката с бебето по стълбите и тя се преобърна. Щях да припадна от притеснение, но бебето го бях увила в одеяло и пелена и нищо му няма. Баткото го връзвам на стола за хранене иначе не мога да свърша нищо. Просто е кошмар! Непрекъснато нещо вършее и е страшно любопитен. Само бели прави! Край няма и вече нямам сили.. Не мога да кърмя почти. Сутрин когато баткото спи става, но после през деня е абсурд. Идва, наднича, подскача около мен и бебето и размахва най различни предмети и играчки. Аз се цедя и той ми взима помпата за цедене и си я слага отпред като ме имитира :D. Наистина е проблем и не виждам как бих могла да кърмя, а малкия цокне, цокне и заспи. Ужас направо! То така ще трябва да се кърмим по цял ден. Какво е това спане непрекъснато... Да не говорим, че се сърди по някога и не иска да цока. Тогава давам от шише след като се изцедя.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #81 -: Май 15, 2010, 09:30:03 am »
Много благодаря на всички ви за мненията. Вече поне ми е ясно какво търся:)
На Никол кошницата и е къса вече, но ще изтрае още месец два, а и аз я ползвам само като ходим на консултации, че до там няма как да стигна с количката.

Лек ден на всички.
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #82 -: Май 15, 2010, 15:17:42 pm »
Много говорене трябва на по-голямото детенце, поне аз това открих като метод и то работещ. Вече 1.2г. не сме имали никакъв проблем с Деси, но още от момента в който разбрахме че съм бременна на нея й се обясняваше всичко за бебето, че тя ще е кака и т.н. След това тя й избра името, започнахме да й обясняваме как бебето ще суче мляко, как тя ще е най-големия помощник на мама и тате и т.н и т.н.
Деси не ходи на градина 2 седмици преди да се роди Ели и може би около месец след това. Лятото бяхме на село около месец и половина и след това на 14.09 тръгна на ДГ и до сега. Не сме имали никакъв проблем с болести, като изключим сега варицелата с която се сдобихме преди 2 дни :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #83 -: Май 15, 2010, 15:39:35 pm »
Стефи, Митака също не е създавал проблеми.
Също много сме му говорили, но и това е до дете и характер!
Но за детската може би е важно и сезона когато се появи бебето.
Ноември в пика на вирусите направо ми се отвъртя главата.
Дете което не е боледувало до 2 години, за два месеца пи АБ 2 пъти!
А като се разболя трети път, писах вече, Калина изкара ужасен бронхит.
Водех си дневник кое на кой давам...
Големия и малкия мъж като ме видеха, че приготвям сиропите викаха
-"Иде мама с пипетките", все едно баба Яга ааааааа  :lol:,
но ги пиеха и двамата, не са ми правили проблем!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #84 -: Май 15, 2010, 16:35:45 pm »
Мише, така е, и до сезон е и до дете. Деси все пак беше на 1.6 г. когато тръгна на частната ДГ, тогава си преболедуваше по някое вирусче средно на 3-4 седмици, но слава богу съвсем леко и малко или много вече е изградила някакъв имунитет. Докато Миташки не е ходил никога на ДГ, сега му беше сефтето, нормално е да боледува повечко. Абе идва лято, ще играят на вън, ще отидете малко на чист въздух и ще видиш другата зима как ще са различни нещата :D
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #85 -: Май 15, 2010, 20:02:51 pm »
И аз благодаря на всички,които се включиха относно столчетата за кола :)

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #86 -: Май 15, 2010, 22:10:55 pm »
Парси, дискусията за столовете бе полезна и за мен,
аз питах още миналата седмица!

Май се спрях на ТОЗИ, горната му част се маха
и когато дойде време се ползва само като седалка под дупето!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #87 -: Май 16, 2010, 07:46:51 am »
Мише,хареса ми обаче то май е за деца от 3г.Аз се спрях на това
http://www.bambino.bg/chicco-stol-kola-chicco-neptune-sharknew-model-2010-p-778.html

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #88 -: Май 16, 2010, 08:47:55 am »
Парси, аз за Митака търся, Калина ще наследи неговия!
Около третата му годинка ще стане размяната  :P
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #89 -: Май 16, 2010, 10:05:25 am »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #90 -: Май 16, 2010, 10:14:31 am »
Ели наследи този:
http://www.bambino.bg/chicco-stol-kola-chicco-key-fuegonew-model-2010-p-39.html
Този модел харесах и аз за децата преди седмица.
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #91 -: Май 16, 2010, 11:18:05 am »
Нашите са такива:
http://eshop.chipolino.com/?act=inside_product&product_id=32
Дори има място и аз да седна между тях  :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #92 -: Май 16, 2010, 11:35:31 am »
Добре де Стефи, чакай да питам, че една тук списваща Дружка :kiss: ми вкара едни мисли в главата,
Деси е с коланите на колата, добре ли са и на телцето или идват към вратлето?
Дано ме разбра  :oops:, че обяснявам мама мия...
И още вашия с изофикс система ли е?

 :thankyousign: предварително.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #94 -: Май 16, 2010, 12:47:29 pm »
Ели наследи този:
http://www.bambino.bg/chicco-stol-kola-chicco-key-fuegonew-model-2010-p-39.html
Този модел харесах и аз за децата преди седмица.

И Александра се вози в този от 10-месечна. Мисля, че още поне 2 години.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #95 -: Май 16, 2010, 16:36:01 pm »
Аз взех на момчетата само седалки за моята кола, и коланите им минават през гърдите. Доволна съм и ако успея да ги вкарам колата :lol:, закопчавам лесно и бързо.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #96 -: Май 16, 2010, 18:29:30 pm »
Мише, този няма изофикс система, и колана й е екстра, но тя е доста висока все пак, така де, не й минава през врата :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #97 -: Май 16, 2010, 23:08:04 pm »
Мише, този няма изофикс система, и колана й е екстра, но тя е доста висока все пак, така де, не й минава през врата :)
Аха, на кой да се метне...няма да е на мен Я :))))))))))))

Доволна съм и ако успея да ги вкарам колата :lol:, закопчавам лесно и бързо.
:lol: :lol: :lol: Каси, само си представям как се надлъгвате:)))))))
Не обичат ли да се возят в колата? И всъщност, от бебета ли си показват ако не им харесва?
На тримата, засега всяко пътуване им е много хубаво и дано така си остане, че да може майка им да миткосва спокойно по гадове и села:)