0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #20 -: Май 11, 2010, 16:34:19 pm »
Лис, докато не тръгнаха на ясла и моя Дани беше така. Навън спеше, в леглото се буди на 15 мин. Криси беше по-добре будеше се на 20мин.  :lol:
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #21 -: Май 11, 2010, 20:06:22 pm »
Здравейте!
Мешко да е жива и здрава рожденничката :)
Лисе Сияна вкъщи въобще не спи,навън по 4-5 часа както казваш и ти,но вкъщи не иска и това е.Ето събота и неделя не излизахме и като се събуди в 7 сутринта вечерта до 9-10 очи не затваря.
Тя вече доста се надига та се чудя дали не мога да и слагам средното положение в количката?

*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #22 -: Май 11, 2010, 20:14:05 pm »
Хриска, и моят се надигаше обаче го сложих полулегнал на навършени 4 месеца,а седнал на навършени 6м.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #23 -: Май 11, 2010, 20:58:48 pm »
И аз слагам тримата другари полуседнали  в количката от около 10 дни, но само докато гледат, че инъче предния затиска крачетата на задния и се нервят като немогат да мърдат:) Като спят не се усещат ама като отворят очи ги надигам:)
Достатъчно ли е да ги намажа със слънцезащитен крем само веднъж преди да излезем или трябва на няколко часа? Че докато им купя, Алекс и Дани изгоряха на биберони:)
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #24 -: Май 11, 2010, 21:25:20 pm »
Лисе,аз го мажа половин час преди да излезем сутрин и пак така следобяд.И ние сме го правили номера с бибероната :D

*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #25 -: Май 11, 2010, 22:08:37 pm »
Лис, само мазане не стига, и чадърчета трябват  :wink: Все пак спират преките слънчеви лъчи. С чадърчетата, по веднъж ги мажех с Мустела.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #26 -: Май 11, 2010, 22:11:11 pm »
аз пък нито чадър съм слагала, нито съм мазала- Стефания ми се обрина от слънцезащитни продукти
децата ми никога не са изгаряли  :D
само за летните почивки ползвам Мустела за след слънце, обожавам аромата на този продукт, дори аз самата го ползвам, за тях и без това не мога да изхабя цялото за едно лято  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #27 -: Май 11, 2010, 22:19:07 pm »
Първото лято Боян изкара с Адерма 50 фактор. Където беше мазано детето остана бяло като сиренце.
Второто лято, отново беше с такъв крем, само дето майка му позабравяше да го маже  :oops:. Е, имаше лек тен, ама наистина лек, като се има предвид че той е мнооого бяло дете.
Третото лято, тоест това, още не съм купила нищо, обаче вратлето му, от деколтето нагоре, е почерняло вечеее.

П.П. И чадър не е ползвал  :wink:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #28 -: Май 11, 2010, 22:20:17 pm »
Лис, само мазане не стига, и чадърчета трябват  :wink: Все пак спират преките слънчеви лъчи. С чадърчетата, по веднъж ги мажех с Мустела.
Мими, те досега бяха със сенниците, които им пазеха сянка, но вече олекотих максимално количката и сме с 3 чадъра.
Аз вземах на Бюбхен (50 фактор), защото такава козметика ползвам за тях и им понася.
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #29 -: Май 11, 2010, 22:28:58 pm »
Аз взех на Сияна саносан 50+ и ще почвам да я мажа.
Събличате ли вече по-малките бебчета по къси ръкавки и гащички,че аз все не смея,в един момент си мисля че е топло,но в другия ме е страх и я обличам с панталонки или чорапогащник и блузка или рокля с дълъг ръкав?

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #30 -: Май 11, 2010, 23:08:54 pm »
Хриска, аз още не съм ги събличала по къс ръкав. Днес беше много топло но пак не посмях защото тук винаги има един лек ветрец и по сянката си е усойно, а в морската градина има много сенчести места докато вървим. Всеки ден се запознавам с различни майки (някои ме разпознаха от Зачатие:) ) и гледам, че те обличат по-леко дечицата си. Все се притеснявам да не ги изнежа и уж не ги навличам ама май все са най- облечените:))))))))
А има ли и трябва ли да се мажат с нещо против или след ухапване от разни насекоми? Днес докато храня Дани (беше най-отзад) на брадичката на Ники беше кацнала някаква малка осичка и я жилна. Сега има пъпчица там където я е ухапала. Тя не усети, че спеше, но преди седмица Алекс изпищя много силно, защото нещо го ухапа по клепача. Няма спасение от тези животинки, но трябва ли да мажа с нещо?
Имаше тема където пишеше какво е необходимо за "детската аптечка"? Ще съм благодарна ако някой ме упъти дали беше в някоя от седмичните теми или на друго место, че не помня никак.
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #31 -: Май 11, 2010, 23:36:25 pm »
Хубава и усмихната седмица! Да са здрави и весели всички дечица!

Мешко, честита ти пораснала госпожица! Да е жива и здрава!

Миналото лято ползвах слънцезащитен крем на еucerin и съм много доволна, много лесно се разнася и бързо попива, не стои бял като повечето други, с дозатор е. Кремчето за след слънце също е много хубаво, много бързо успокоява зачервените бузки, ако съм пропуснала да взема мерки навреме.

Ние оставихме малката при майка до края на месеца, за моя изненада много бързо свикна с новата обстановка. Забавлява се на село и изглежда не и липсваме особено, за разлика от нас :) Оказа се обаче че имам много отпуск да ползвам и от началото на юни ще мога да си я гледам, та сега съм в чуденка дали да подновявам опитите с яслата или да я дам само за 1 ден колкото да не правим нови изследвания или изобщо да не я давам. Ако ходи на ясла ще ми е  по-лесно като се роди бебенце, но като се сетя как плака и сърце не ми дава да я мъча, а и вероятно пак ще боледува :? Приемам съвети всякакви.

п.п.
Лисе, против насекоми ползвам детския аутан. За аптечка не мога да те посъветвам, че нямам такава.
« Последна редакция: Май 11, 2010, 23:42:48 pm от maia_st »

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #32 -: Май 11, 2010, 23:40:31 pm »
Мая- не я давай
след всичкото това боледуване при условие, че ще си стоиш у вас и ти предстои раждане ... по-добре две деца в къщи, но здрави
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #33 -: Май 11, 2010, 23:47:50 pm »
Лисе, аз ползвам за Митака Аутана на Чико,
макар че той е с матова кожа и не го жилят много, много.
Само гръцките комари-вампири го бяха направили на решето,
хем слагах и мрежа на леглото нощем и две устройства с таблека и течност!
Абе да си призная аутана аз го ползвам повече! :oops:
Къде има дзвер надушва ме отдалече!

Има и някава джаджа дето се слага в количката и пъди гадините с някакви вълни.
Моя приятелка си беше купила преди две години за Южния парк тук в Софето.
Тя се прибира тези дни от странство и ще я питам.

Слънцезащитен след 6 месеца- за Митака 30 фактор Бюбхен ,
за Калина ще е 50 щото е "бела съм бела, юначе". Но още не съм мазала!

За сядането нея я слагам полуседнало/легнала от петия месец.
Сега откак стана на шест сяда, иначе ще ни чуете във Варна!
Митака седна стабилно на 8 месеца, иначе до тогава и той беше като нея сега матрьошка.

Честито  :flower:Мая, много се радвам!
Леки и спокойни дни до финала на приключение номер 2!
Госпожица Габи ще е прекрасна Кака!
Подкрепям Мини, издевателствах над мен, Митака и Калина пет месеца!
Сдобихме се с Бронхит поетапно и двамата той пи два пъти АБ,
а с Калина за малко оттървахме болницата за Великден.
Всичко това след като той излекуван седял месец у дома ходи точно три дни.
И вместо да я захраня с картоф го направих с АБ.
От скоро съм без помощ, справям се!Не е лесно, но не е невъзможно!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #34 -: Май 12, 2010, 00:14:56 am »
Имаше тема където пишеше какво е необходимо за "детската аптечка"? Ще съм благодарна ако някой ме упъти дали беше в някоя от седмичните теми или на друго место, че не помня никак.

Аптечката за новороденото, бебето и малкото дете

Аптечка за бебето и детето на почивка

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=11147.msg202666#msg202666
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #35 -: Май 12, 2010, 00:32:38 am »
А, като стана дума за илачи...
Да ми кажете и разкажете за Арника.
Как се ползва, при какви обстоятелства абе всичко.
Знам само, че го има на хапченца и мехлем!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #36 -: Май 12, 2010, 00:40:21 am »
Мише, хомеопатично е, ползва се при удар или травма. Аз ползвам глобулите - обикновено ако е силен удара, давам от 5 до 8 глобулки. Мехлемчето пък се нанася отгоре върху удареното място. Знам, че се ползва и от акушерките тук при деца, вадени с вакуум.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #37 -: Май 12, 2010, 01:05:45 am »
Здравейте! Лека и слънчева седмица и от нас и ,най-вече, здрава!



Има и някава джаджа дето се слага в количката и пъди гадините с някакви вълни.
Моя приятелка си беше купила преди две години за Южния парк тук в Софето.
Тя се прибира тези дни от странство и ще я питам.

 

Купих такова чудо на Chicco- работи с 1 батерия ААА и се закача където ви е удобно. Пише,че действа в радиус от 3м.Е, мисля, че чак толкова не стига, но точно над количката и около бебето изглежда, че действа, дори и аз покрай него се отървавам, а обикновено ставам на решето.Има го по аптеките и е подходящо за бебета от 0+ месеца, имат и с течност, за контакт в два варианта за 2г.+ и 0+, има и някакъв спрей-репелент. Всичките са от серията Zanza No.
Иначе и за слънцезащитен крем сме на Chicco 50 фактор, защото Йосиф е прозрачно бял, но , живот и здраве, ако мръднем до морето, мисля да взема по препоръка на нашата аптекарка или Vichy 200ml. или La Roche-Posay, в нашия случай все 50 фактор.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #38 -: Май 12, 2010, 06:54:06 am »
Благодаря Гане, ще попълня аптечката!

Лисе, точно за това което пише  :thankyousign:Инке Тинке иде реч.
Проучи го и реши, ми така де няма да ми ходят нахапани
любимите  :P :P :P лисета.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #39 -: Май 12, 2010, 07:11:51 am »
Злани сте , златниииии:)

И за антикомарините :wink: ще проверя:)

Вени, благодаря много. Ще черпя една дъъъълга разходка ако те уговоря да дойдеш до морската:)))))

Мише, ние сме близо до пристанището и комарите са като гларуси при нас:))))))Няма спасение ако не се мажа или няма машинка в стаята. Ще се подготвя о време:)
Никол пее на Калина в момента. Да ги нацелуваш от нас:)

Лек ден момичета.