0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Седмицата...10.05-16.05.
« -: Май 10, 2010, 08:08:25 am »
Добро утро!
Нека да е здрава и слънчева седмицата,изпълнена с много положителни емоции!

Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #1 -: Май 10, 2010, 11:00:30 am »
И аз се присъединявам към хубавите пожелания за слънчева и успешна седмица. За нас тя започва с много хубави емоции - Мия днес става на 4 години. Тази година за пръв път осъзнава значението на празника. Няколко дни се подготвяхме за градината -как ще има торта, ще й пеят песничка и т.н. Много се вълнува, а и аз покрай нея. Дано да й хареса, наистина.
<br />[link=http:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #2 -: Май 10, 2010, 11:05:29 am »
Мешко, да ти е жива и здрава!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #3 -: Май 10, 2010, 11:06:05 am »
Добър и слънчев ден и здрава седмица за всички деца.

Момичета, имам въпрос. Дани спи много неспокойно през деня. Заспива и след 15 мин. започва да пищи в леглото. Това е при всеки сън. Като го погаля или гушна се успокоява и понякога си доспива но в повечето случаи не заспива отново. Нощем си спи спокойно и по 5-6 часа, но денем ...?
И още нещо да питам...нормално ли е вкъщи да спят по 40 мин. и много рядко някой от тримата час час и половина. Навънка спят по 4-5 часа но в нас не могат! Няма странични шумове. След храна заспиват за 40 мин. после играят около час и половина, два и пак се хранят. Алекс и Никол спят спокойно макар и малко.
Поздрави от слънчева и измита от дъжда Варна:)

Мешко, да е здрава, усмихната и все така щастлива Мия:)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #4 -: Май 10, 2010, 11:13:43 am »
Нормално е Лисе, навън винаги спят по повече децата. За неспокойния сън - май си е до темперамент, моя големия звяр не спеше, а малката си поспива по за час-два през деня, нищо, че е голяма вече. Виж да няма нещо, което го стряска по леглото или да има нужда да го гушкаш повече - може да сложиш нещо, което си носила вътре в леглото. Наскоро гледах, че при близнаците, топлината на единия, или самите му движения успокояват другия или му помагат да оздравее по-бързо. Така че от опит глава не боли :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #5 -: Май 10, 2010, 11:38:33 am »
Мешко,честита рожденничка!
Да е жива и здрава!
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #6 -: Май 10, 2010, 11:56:35 am »
Мешко, честито и на Миа, и на родителите й! Да е жива и здрава, много щастлива и усмихната. Весел празник днес.

Лисе, нормално е да спят повече навън. За Дани - явно е от името :wink: И моят Дани беше точно така, почти го годинката не е спал повече от 15-20 мин през деня, ако спи вкъщи, при това се будеше често с плач, дори ако аз съм до него. А навън спеше доста, но само ако количката се движи. Цунки на малките лисичета.

Хубава и здрава седмичка на всички!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #7 -: Май 10, 2010, 12:55:30 pm »
Мешко,да ти е жива и здрава малката кукла! :)
Лиско,и моят синковец е така със спането навън.Аз затова все се моля за хубаво време,че вътре спане няма :lol:

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #8 -: Май 10, 2010, 13:41:34 pm »
:)Благодаря ви:)
Олекна ми като разбрах, че не сме само ние:))))))))))) шеувам се разбира се:)
А на колко месеца започнахте да слагате децата седнали?
От много места чух, че те сами щели да си покажат...?това какво значи? Като започнат да се надигат и опитват да станат ли?
Няколко пъти ги сложих за по 5-10 мин. седнали(облегнати на възглавници) и си стоят стабилно, не се клатушкат но ме е страх да не избързвам!
Днеска съм Петина въпроса:) :P
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #9 -: Май 10, 2010, 13:49:10 pm »
Мешко, честита ви рожденичка, да е много здрава и да ви радва :D

Лисе, моите деца седнаха на по 5.5м. и двете, но от 3м. се набираха да стават. Като навършат 6м. ги слагай, няма проблем, те ще си покажат, ако не им се седи ще полегнат. Няма нужда да ги подпираш с възглавници, аз не съм ги подпирала. Започни ако искаш първо в количката, изправи им облегалките и виж дали ще се кефят :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #10 -: Май 10, 2010, 13:52:49 pm »
Стефи, те в количката се кефят ама много са им големи коланите и се изхлузват:)))))))) Инъче Алекс си е много голяма клюкарка:) Заместили сме едно спане с гледане:)))))))
Благодаря:)
Като спре да мрънка...незнам кой...пак ще питам нещо:))))))
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #11 -: Май 10, 2010, 13:57:44 pm »
мда, жените са така :lol:
моите и двете умираха да се наберат, да се хванат за таблата на количката и главата като ветропоказател :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #12 -: Май 10, 2010, 14:16:13 pm »
Мешкоооо  :balk_20: на Мия, здрава, късметлива и щастлива!

Лисо, значи Дани и Калина са се наговорили :lol:
Заспива докато суче и ако имам късмет като я оставя дремва малко,
ако не щом усети леглото отваря очи с усмивка и до там.
Има дни 15/20 минути два пъти в деня и това е.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #13 -: Май 10, 2010, 14:33:09 pm »
Мешко, честито и от мен! Да ви е жива и здравичка малката Мия!

Да се присъединя и аз в отбора с неспящите бебета :( В началото и моя юнак искаше да спи само навън, още докато го сложа в количката и заспиваше и понеже съм в къща с голям двор си вършех и доста неща Ако е лошо времето го слагах с количката на верандата под навеса за час-два и пак минаваше номера :) Сега обаче имам чувството, че стачкува, може би от месец-два :( Има дни, в които през деня няма и 30 мин сън, а вечер през час мрънка и се мята в леглото! Снощи пак беше така, гледам, да не е навлечен да му е топло, но не знам вече какво да правя :? Пробвах и венците да мажа с гелче, защото явно му е дискомфортно, но сън няма, нито за мен, нито за него!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #14 -: Май 10, 2010, 16:45:00 pm »
Привет и от мен!

Мешко, да ти е жива и здрава Мия и приятно изкарване на празника! :)  :balk_12: :balk_19:

Мише, все едно за Ели говориш :), тогава не вярвах като ми кажеха, че бебетата спят по много. Откакто имам Стефан вярвам, като му минаха коликите и аз се родих  :lol:

Моите са и двамата на бабин дом в Търново (за съжаление чак в събота вечер ще си ги видя :( ). Лошото е че Стефан е изкарал ангина и пак е бил на антибиотик след едноседмична почивка от предния - не знам какво ще го правя това дете като тръгне и на ясла  :?, ама личната като разбра, че ще ходи и директно ми каза да го оставям при нея... Все пак се надявам да го израсте и заякне лятото...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #15 -: Май 10, 2010, 22:12:32 pm »
Слънчева и здрава седмица и от нас!
Да е жива и здрава рожденничката Мия!Много да радва мама и тати.
Аз да се похваля, че ние от известно време станахме стабилни в ходенето и след 3 дни гости при бабата, Тошко в събота най-сетне се пусна и може да се води проходил.
Сега обаче ми е питането за ритуала прощъпулник.Какво , как и кога?Казаха ми нещо за сряда, за пълнолуние?!Някъде ако е разисквано вече може да ме подсетите, аз ще потърся също.
Лисе, ние на вашата възраст спяхме само навън, ако беше в къщи спеше 3 пъти дневно по 15 минути и то с много гушкане.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #16 -: Май 10, 2010, 22:27:53 pm »
Честито порастване на адашката, да е много весело и щастливо дете, от здраве да не се оттърве.
Поздрави и целувки за всички, слънчеви и спокойни дни.
Стефания е спряна от ясла и забравихме какво е разболяване  :D дано все така да е
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #17 -: Май 11, 2010, 10:27:52 am »
Много благодаря на всички за споделените мнения. Сега съм по-спокойна, че на моменти си мислех, че аз не правя нещо както трябва за да не се наспиват децата.

Моля, някой ако има инормация дали пентаксима вече е наличен да сподели:) Покрай нас в аптеките го няма и мисля днес да звънна на личната ни лекарка да я питам за информация.

Слънчев и хубав ден на всички.
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #18 -: Май 11, 2010, 10:40:57 am »
Благодаря на всички за хубавите пожелания. Празникът мина чудесно. Мия беше много щастлива и от емоциите в градината и от купона вкъщи. За съжаление батерийте на фотоапарата са свършили точно преди ритуала с тортата в градината, ама здраве да е. Направихме снимки вкъщи. Ще кача по-късно.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата...10.05-16.05.
« Отговор #19 -: Май 11, 2010, 11:07:17 am »
мешко, поздравления и от мен за рождения ден на Мия! Да е много здрава и да ви радва!

лис, при нас беше така, че до 6-7 месец малкият само навън спеше, но после взе да се върти и това нямаше как да стане в количката. Така че сега спи най-добре вкъщи. Новото двайсет е, че откакто е толкова подвижен, не мога просто да го оставя в леглото, защото той се изправя и почва да реве. Трябва да го приспя и после да го сложа в креватчето. Другата подробност е, че сега спи повече отколкото преди 3 месеца, защото се движи и изразходва много повече енергия.
И на мен ми беше странно, като ми казваха хората в началото: "Ей, ти много свободно време имаш сега. То само спи и яде." Хич не беше такъв случаят. Голям ревльо си беше. Но като минаха коликите, направо ми просветна.  :D 

Хубава седмица и здрави дечица!