0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Тони, забутала съм визитката, но намерих в нета това http://www.goldenpages.bg/bg/b/E2FC6014-10EF-DB11-B6C5-00145E9525E4
Има и телефон, дано да е същия.
Благодаря Мими,
Все още обмислям вариант за нещо скромно, само с родители и кумове, и да си намеря сладурска рокличка (не булчинска). Но все пак ще отида до този магазин да видя какви модели имат  :oops:. Немога да пропусна. Благодаря ви  :bighug: Искам само да ви покажа роклята, която харесах, супер семпла е и точно затова ми грабна окото веднага :)
Дианка, твоята рокля е страхотна :), но ако ще се обличам тази година неможе да е тесничка в кръста  :wink:. И все пак ти си била като принцеса. Много е красива
*
Дианка страхотна рокля.  :D

*
Ехххх как искам пак да съм булка, много весело си изкарах  :lol: А и до сега много обичам да ходя на сватби, това ми е любимия вид тържества, ама пусто все по-рядко ми се случва - почти всички приятели се изпожениха вече.
Иначе за самото тържество, дали ще е пищно и скъпо, или с по-малко хора и по-малко разходи - не е най-важното наистина. Според мен най-същественото е нещата да се случват както ги искат младоженците, без да се месят роднини и да си налагат мнението и вижданията. Присъствала съм и на много луксозни сватби, на които по-тъжни хора от младоженците нямаше, точно заради налагането на майки и свекърви и тропане с крак "кой плащал, кой поръчвал музиката и кой карал влака"...жалко е да се допусне това  :?
За роклите, каквато си хареса булката - такава трябва да е, без значение от вида на тържеството, важното е тя да се чувства неотразима и специална в този ден. Аз например исках, непременно да е с голяма пола моята, другото бяха детайли  :lol: В моята година бяха актуални "златните" работи...
http://jbrul.snimka.bg/daily/jbrul.459400.18333223
http://jbrul.snimka.bg/daily/jbrul.459400.18333227

Абе...ако ще и по бански да си кажете ДА, важното е този ден да си го спомняте като наистина един от най-хубавите в живота си, а не като "деня в който щях да припадна от умора и едвам изтърпях разни роднини и познати".  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Jbrul много сте готини-роклята ти е уникална-златна :D Нашата сватба беше много голяма-само приятелите са ни супер много,пък за роднините да не говоря-просто нямаше как да не поканим хората :DБеше адско-с мъжа ми не седнахме-влязохме с него в ресторанта-и оттам ди-джеят като каза "И сега младоженците да дойдат при мен и така цяла вечер...какво ли не беше,всички ритуали-мъжа ми си изяде само част от салатата,аз само едно парченце от тортата...Сценарият на тържеството си го бяхме направили ние с мъжа ми,не са ни се бъркали маики ,баби и прочие.Теглихме си заем и чиста работа.Роклята ми беше от "Аз и ти"-булчинска къща гр.Смолян.Jbrul къде сте се женили-ритуалната зала много ми прилича на тази в Ст.Загора? :D
*
delfinche прилича ти на ритуалната зала в Ст. Загора, защо е ритуалната зала в Ст. Загора... :lol: Ние също си направихме цялата организация сами, т.е. аз направих каквото искам, не обичам да ми се бърка някой, а мъжа ми и не налита за такива дейности. Гостите ги ораязах наполовина /предимно разни роднини/ и наблегнахме на присъствието на приятели, за да стане купон - не пенсионерска седянка на непознати, а и така бройката падна на приличните 160 човека, че иначе минаваха 300 и то...къде такова заведение?! Ритуали - само неизбежните, държах да е парти, не елате, седнете, станете и някой постоянно да ме размъква насам - натам, че да не разбера нищо от веселбата и така се заформи яко парти от 19 ч. в ресторанта, та до 5 сутринта, а после с "оцелелите" продължихме и у нас. Еххх пак ми се доомъжва цъ цъ, много готино нещо е сватбата  :lol:
Най-големия куриоз беше обаче, като пътувах към нас после с такси и с 2 приятелки, а мъжа ми с приятели нещо оправяха сметки в ресторанта и тръгнаха след нас. И аз с все роклята сядам до шофьора, събирам 3 обръча, дантелки и мрежички, че да може поне да си включва скоростите и потегляме. Стигаме на адреса, ама аз ни чанта, ни пари и се хиля и казвам на едната дружка: "Я дай на булката 5 лв., че няма пари горката". Мацката ми подава парите, а в този момент шофьора със съвсем сериозен тон ме пита: "Ама вие да не би да сте били булка?"  8O Решавам, че все пак човека се шегува нещо, че съм булка е очеизвадно някак, а дори не съм с някаква семпла рокля да реши, че съм била на някакво друго официално събитие. И за това му си ухилвам и казвам: "Аааа не, аз просто така си ходя" - очкавам, че схваща закачката. Онзи тип обаче, учтиво отговаря: "О, извинете тогава"...и аз вече смях, смях. Гледам го човека - нито е пиян, нито има вид на идиот нещо, просто ми повярва, че не съм булка ами съм била на диско сигурно в този вид...знам ли. После като гледахме снимки с приятели и това беше лафа: "Оооо ама ти да не би да си била булка?"
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Ние се оженинихме в същата ритуална зала 2007 май,ресторанта беше Лешника,защото се оказа ,че в Ст.Загора той побира най-много хора :D-нали бяхме сумаляк народ :lol: ,а и ритуалната се оказа тясна-защо всички решиха да се изсипят вътре не знам ,но нейсе,какво да се прави :)И моята рокля беше с обръчи,аз исках такава-да е тип принцеса-сега булка ли съм или какво :lol:Като е гарга да е рошава.И ние завършихме към 6 сутринта-бях гладна като вълк на сутринта,кума така ме бъзика след това-изглежда съм извадила кръвожаден поглед(булка) :lol:-да си докопам пържолата,която по случайност още ми стоеше в чинията.
*
С моят съпруг се оженихме в един мноого горещ августовски четвъртък, облечени в ежедневни летни дрехи, с личните карти и халките в джоба. Присъстваха само двамата свидетели.

Когато пристигнахме в уречения час пред общината, вратата на офиса, където трябваше да влезем само да подпишем документите (не знам как се казва), беше заключена и аз в типично мой стил казах : "Ами явно не ни е писано да се оженим, хайде да си ходим"  :lol:

Моят съпруг обаче се притесни доста и явно твърдо решен да се ожени за мен, тръгна да издирва служителката (живеем в малък град, не е трудно да откриеш някого), която пък беше тотално забравила за нас и си пиеше кафето в близко заведение.

И така, в една прашна стая в общината, сред безброй документи и подканяни от служителката да бързаме (едва сварихме да си сложим халките и да се целунем), се оженихме за има-няма 2 минути  :D

Сключихме брак по този начин, за да избегем данданиите и напрежението по организирането на една сватба. Но пък с огромно удоволствие ходим на чужди сватби  :lol:
И така, вече я докарахме до някъде. Поръчахмев халките, запазихме дата, поканихме кумове. Вчера си поръчах роклята. Първата проба е на 17.09. Сега мислим за ресторанта, там е дилемата. Кумата е доста въодушевена и иска да помага за всичко. Не че има кой знае какво. Ако някой е от Варна и може да ми каже къде да намеря подходящи обувки, ще съм му много благодарна  :bighug:
*
Тони, напредвате значи  :D За обувките - можеш да купиш от всеки магазин, стига да ти харесват и да се вързват на роклята, не е необходимо да са от сватбен салон. Вашата сватба ще е по хладното вече и мисля, че ще имаш голям избор за обувки. Ако още не са изкарали есенните колекции по магазините, скоро ще го направят - просто излизаш с едно парче плат от роклята, проверяваш дали се вързва цвета, мериш обувките и готово. ;) Бих те посъветвала обаче, да не правиш компромис с удобството за сметка на дизайна. Ако имаш подобна дилема - избери по-удобните, пред по-красивите, за да не се наложи в един момент да нахлузваш някои стари, но все пак удобни обувчици като ти изтръпнат краката.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Привет и от мен!Тони вълнуващо е нали-съгласна съм с Jbrul- купи си удобни обувки и без това цяла вечер няма да те оставят да седнеш :D
момичета, да си призная, знам точно какви обувки искам , но дали ще намеря такива незнам. иначе за стоене прав е лесно, ние ще се подпишем, ще се снимаме някъде, ще обядваме с родители и кумове и после най-вероятно ще отидем на планина за 2-3 дни с кумовете ;)мисля да не слагам булото, тъй като мислим след година и половина пак да се обличам за църковен брак  :oops: и тогава ще направим и сеира  :lol: поне така съм го планувала хем и бебо ще ходи вече и ще е по-интересно
*
Тони, на мен обувките ми ги направиха по поръчка в сватбения магазин - с ток и вид каквито аз искам  :wink:
*
Аз понеже се омъжвах на 30.06. имах доста ядове с обувките, за това сега припявам на Тони по въпроса  :oops: :lol:
Понеже за мен е неприемливо на официално събитие да се ходи с чехли, на бос крак, с обувка с отворена пета /ако ще да е 50 градуса/ и пр. - трябваха ми обувки със затворена пета и пръсти. ОК, ама роклята с цвят шампанско за основа, цялата в тежки златни апликации, задава се горещото лято, по магазините само чехли и сандалки...тотален кошмар! Обувки от сатен в цвят шампанско не намерих, за щастие намирам каквото ми трябва в "златно". Просто идеален дизайн, все едно бяха поръчкова ръчна изработка към роклята - текстил с лъскави апликации, абсолютно същия нюанс, красотаааа. До тук с "екстрите" обаче. Обувчетата красиви, ама някаква китайска дървена изработка, нямаха и 50 лв. като цена и съответно безумно неудобни. От свода на крака ми до подметката имаше 3 см. разстояние поне, ейййй след 4 часа с тях имах чувството, че ми забиват пирони в краката.  :? Мислех си аз, че все ще изкарам сватбата, боли не боли, на инат бе....булка ли съм, или какво  :lol: Е, 6 часа по-късно ми беше все тая за визуалния ефект, то болки, мускулни спазми и разцъквах по чорапки накрая. Добре, че ми беше безумно дълга роклята, че никой не разбра.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Жбрул, ти си била цяла героиня :) Аз искам да са затворени, с пета. Ток около 5-6 см. Роклята е цвят шампанско, но неискам обувките да са крещящи. Бих пуснала снимка на роклята, но понеже не беше мой размер, а и ми беше леко късичка (за по-дребна булка е правена ;)), ще стане после. Имам едни бежовки, с 10 см ток, но ще иглеждат грубички за тази рокля. Затова сега ще ходя като луда по магазините, за да открия каквото трябва
Re: Сватбеният ден- скромно тържество или пищен празник?
« Отговор #56 -: Септември 07, 2010, 09:53:15 am »
Моля за помощ :(  osi_1Немога да намеря обувки за сватбата, ако модела е хубав няма мой номер. Ако някой може да ме посъветва за магазин във Варна, откъдето мога да намеря 
*
Re: Сватбеният ден- скромно тържество или пищен празник?
« Отговор #57 -: Септември 07, 2010, 10:19:34 am »
Попитай там, където взимаш роклята, дали няма да ти направят по поръчка.
Re: Сватбеният ден- скромно тържество или пищен празник?
« Отговор #58 -: Септември 07, 2010, 10:30:44 am »
[bВ булчинските магазини тук имат ужасни модели :(. Азси харесах едни, но са в софийски сватбен център. Пуснах им запитване дали могат да ми ги изпратят с куриер, иначе трябва да търся някой в София да ги купи[/b]
Re: Сватбеният ден- скромно тържество или пищен празник?
« Отговор #59 -: Септември 23, 2010, 12:02:56 pm »
И така , вече сме почти готови - в събота вземам роклята, намерих обувки, вчера избрах прическа и грим, резервирали сме ресторант, милото е стегнат, днес ще заверя медицинските при личната и май това е :)