0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Момичета,интересува ме дали може имунологичният и генетичен фактор да са причина за незабременяване или при наличие на такъв проблем бременност настъпва, а има проблем с износването на плода?
Питам, защото от мненията, прочетени във форума, ми прави впечатление, че повечето от дамите с генетични или имунологични отклонения имат преди всичко трудност със задържането на бременността, а не с настъпването на такава. А се чудих дали да си направя такива изследвания след като при мен проблема е - незабременяване.
Благодаря на всички, отзовали се :)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
За имунологичния и генетичен фактор
« Отговор #1 -: Май 08, 2006, 11:39:20 am »
при мене проблемите са много. част от тях са имунологични - повишен антикардиолипин, повишени нк клетки, повишени т-хелпери. част са генетични - мутация на ензима MTHFR и хомозиготен носител на хаплотип А1 (второто нямам никаква идея какво се опитва да ми каже). заради имунологичните проблеми трябва да правя вливания с имуновенин и да пия аспирин, заради мутацията на ензима трябва да пия 4 мг фолиева киселина. проблема като краен резултат е незабременяване. или във всеки случай бременността дори да е настъпила приключва още преди да я е хванал теста и си ми идва нормално цикъла. най-много с 2-4 дни закъснение понякога.
ако всичко друго си изчерпала като изследвания и все още нямаш открит проблем, или проблема не е толкова голям че да е пречка непременно си направи имунологични и генетични изследвания. при проблем в тази област категорично може да има и незабременяване а не само проблем с износването.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
За имунологичния и генетичен фактор
« Отговор #2 -: Май 08, 2006, 12:56:24 pm »
Рали, и аз имам същите въпроси като теб. В крайна сметка, материята ми се видя доста сложна и не мога да навлезна в нея като хората, затова реших да си направя имунологични изследвания в крайна сметка (предстои). Може би изследванията не са същите, като при хабитурални аборти - може би само част от тестовете се правят, не знам.

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
За имунологичния и генетичен фактор
« Отговор #3 -: Май 08, 2006, 14:44:58 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Рали, и аз имам същите въпроси като теб. В крайна сметка, материята ми се видя доста сложна и не мога да навлезна в нея като хората, затова реших да си направя имунологични изследвания в крайна сметка (предстои). Може би изследванията не са същите, като при хабитурални аборти - може би само част от тестовете се правят, не знам.

Успех :D


Благодаря т Фрешче, успех и на теб. А ти генетични ще правиш ли?
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
За имунологичния и генетичен фактор
« Отговор #4 -: Май 08, 2006, 15:18:46 pm »
И аз се интересувам от имунологичния и генетичен фактор. Много хубаво заглавие. Трябва да се закове.
Някой може ли да каже кои имунологични маркери обикновено се изследват. Също и кои генетични.
И също ме интересува какво излиза като цена?
За имунологичния и генетичен фактор
« Отговор #5 -: Май 08, 2006, 15:43:06 pm »
Рали, ми мисля да си изложа случая пред Конова и каквото каже - това.
Благодаря ти, Бени!







За имунологичния и генетичен фактор
« Отговор #6 -: Май 08, 2006, 16:11:08 pm »
Ами това, което четох на скоро и се замислих, е за антителата на зона пелуцида - в този случай нали разбирате, че да се скъсаме от секс нищо няма да се получи.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
За имунологичния и генетичен фактор
« Отговор #7 -: Май 08, 2006, 16:32:40 pm »
Цитат на: Tonita
Някой може ли да каже кои имунологични маркери обикновено се изследват. Също и кои генетични.
И също ме интересува какво излиза като цена?


това го решава лекаря. едни правят едно, други друго. от там идва и разликата в цената.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
За имунологичния и генетичен фактор
« Отговор #8 -: Май 08, 2006, 16:34:10 pm »
Да де, ама, нали и тези стойности са вариращи, като на хормоните; доколкото си спомням имаше една мацка, която беше забременяла, а впоследствие и бяха откирили тези антитела, беше пуснала точно в този подфорум тема по въпроса; и аз незнам вече какво да мисля, е явно ще се изследвам и за това.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
За имунологичния и генетичен фактор
« Отговор #9 -: Май 08, 2006, 16:38:55 pm »
генетичните са статични - с тях се раждаш и с тях умираш.
имунологичните се променят, но тебе те интересуват резултатите в  точно този момент (ако не се лъжа). така че ако има проблем сега, е добре да го знаеш сега и да го решиш защото явно нещо ти пречи. това може да е настоящ имунологичен проблем.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
За имунологичния и генетичен фактор
« Отговор #10 -: Май 08, 2006, 16:44:26 pm »
Цитат на: Lilly
Цитат на: Tonita
Някой може ли да каже кои имунологични маркери обикновено се изследват. Също и кои генетични.
И също ме интересува какво излиза като цена?


това го решава лекаря. едни правят едно, други друго. от там идва и разликата в цената.

И кой точно от всички го решава?
GP-то, гинеколога, имунолога, ендокринолога? И ако те не го решават, но аз искам да се изследвам? Няма начин, така ли?
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
За имунологичния и генетичен фактор
« Отговор #11 -: Май 08, 2006, 16:51:21 pm »
не че нещо ама джи-пито, гинеколога и ендокринолога какво общо има с имунологични проблеми :?: :idea:
решва се от имунолог. ако не искаш да се консултираш с такъв си пускаш пълния пакет имунологични изследвания вместо само някои и си решаваш проблема.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
За имунологичния и генетичен фактор
« Отговор #12 -: Май 08, 2006, 17:02:14 pm »
Цитат на: Lilly
не че нещо ама джи-пито, гинеколога и ендокринолога какво общо има с имунологични проблеми :?: :idea:
решва се от имунолог. ако не искаш да се консултираш с такъв си пускаш пълния пакет имунологични изследвания вместо само някои и си решаваш проблема.

Ами да де, аз това питам, някой може ли да каже кои са най-често изследваните, и по-точно, които имат връзка с износване и забременяване /не ми трябват чак всички/ и ориентировъчно колко излизат?
Три постинга за 1 въпрос. Е, все пак, надявам се ме разбрахте. Искам да си се изследвам за имунологични и генетични.
За имунологичния и генетичен фактор
« Отговор #13 -: Май 08, 2006, 17:02:38 pm »
Цитат на: Lilly

решва се от имунолог. ако не искаш да се консултираш с такъв си пускаш пълния пакет имунологични изследвания вместо само някои и си решаваш проблема.

Абе по принцип е хубаво, но на мен имунолозите ми казаха, че ако пусна пълния пакет, щяло да струва около 1000 лева  8O .
Аз също смятам, че е добре да се направят и тези изследвания, когато не се намира друга причина. Но все пак е хубаво специалист да прецени кои точно изследвания трябват.
*
За имунологичния и генетичен фактор
« Отговор #14 -: Май 08, 2006, 18:17:33 pm »
Тонита, мога да споделя за генетичните изследвания, които аз правих : FV + протромбин и PAI. Не съм запозната точно какво представляват, само знам, че се отнасят за задържането на плода. Цената беше общо 30 лв и са правени в Майчин дом.
За имунологичния и генетичен фактор
« Отговор #15 -: Май 08, 2006, 22:35:21 pm »
Аз правих генетични, имунологични и хормонални в Плевен. Съветът ми е да потърсите доц Конова. Тя ще прецени какви точно изследвания да пуснете.
Генетичните изследвания излизат  80 лв. /по 25 лв. за хромозомен анализ на двамата и 30 лв. -ДНК/+15 лв. за консултацията след изследванията.
Някои от имунологичните се поемат от здравната каса, а направление за тях се вземат от GP или от специалист. На мен ми струваха около 100-150 лв. /просто вече нямам спомен за точната сума.../
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
За имунологичния и генетичен фактор
« Отговор #16 -: Май 08, 2006, 23:00:37 pm »
Цитат на: Tonita
Ами да де, аз това питам, някой може ли да каже кои са най-често изследваните, и по-точно, които имат връзка с износване и забременяване /не ми трябват чак всички/ и ориентировъчно колко излизат?
Три постинга за 1 въпрос. Е, все пак, надявам се ме разбрахте. Искам да си се изследвам за имунологични и генетични.


ами да де, аз това отговарям - след като разгледа внимателно точно твоят случай специалист имунолог ще ти каже. различните двойки правят различни изследвания по преценка на специалиста. от там идва и разликата в цените. ако не искаш да се консултираш със специалист си пускаш пълния пакет имунологични и генетични изследвания. четвърти отговор на един и същ въпрос. по-ясно от това наистина не знам как да ти го обясня.

на мене първото посещение в плевен ми излезе 200 лв, а второто 100 лв. преди това правих още имунологични изследвания в софия. за тях ми поискаха около 300-400 лв. както виждаш разликата в парите с другите момичета е значителна. ако и сега не го разбереш... съвсем не знам как по друг начин да ти го кажа.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
За имунологичния и генетичен фактор
« Отговор #17 -: Май 09, 2006, 08:01:06 am »
Цитат на: Tonita

Ами да де, аз това питам, някой може ли да каже кои са най-често изследваните, и по-точно, които имат връзка с износване и забременяване /не ми трябват чак всички/ и ориентировъчно колко излизат?
Три постинга за 1 въпрос. Е, все пак, надявам се ме разбрахте. Искам да си се изследвам за имунологични и генетични.


е, мило дете, хората те разбраха добре, ама ти не разбра едно нещо - "имунологични" изследвания има действително стотици - кои ще се изследват КОНКРЕТНО в твоя случай може да прецени единствено имунологът-специалист по връзка с репродуктивните неудачи или пък гинекологът-навлязъл доста в имунологичната материя. такива хора са малко и сме ти казали кои са и къде са. "имунологичните" изследвания не са едно малко спретнато комплектче, подобно на тъй наречената "пълна кръвна картина" (ПКК), дето съдържа фиксирано 20 показателя и се знае във всяка лаборатория колко струва.
що се отнася до генетичните - там има два вида изследвания, които се правят обикновено. 1. т.н. кариотип (тоест, хромозомен набор) за теб и съпруга ти - да се види дали сте наистина жена и мъж, съответно, и по хромозоми. 2. изследване за наличие на няколко генни мутации, водещи до повишена склонност към тромбози в кръвта.

аз съм ходила на консултация в Плевен и мога да ти кажа колко ми струваше предписания на мен пакет изследвания - за генетичните изследвания около 150 лева (при тях нищо не се поема от касата) и за имунологичните 75 лева (огромната част от имунологичните и хормонални изследвания, които ми предписаха, се правят и по каса, така че за тях си взех направление и не съм плащала).

в София, доколкото знам, генетичните са пак толкова скъпи или по-евтини, но при имунологичните е обратното.
но в Плевен услугата е пакетна - първо те консултира имунолог, вниква в случая ти, после назначава изследвания, после на база на тях дава заключение и предписание за лечение.
а ако си ги пускаш самостоятелно изследванията - какво ще правиш после с резултатите? ще ги анализираме тук ли? :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: За имунологичния и генетичен фактор
« Отговор #18 -: Май 09, 2006, 09:58:28 am »
ето ти нещо полезно за четене. на англииски е.
http://www.ivf-bbn.de/download/sac_opinion_paper_5.pdf
За имунологичния и генетичен фактор
« Отговор #19 -: Май 09, 2006, 14:39:53 pm »
Цитат на: jam

що се отнася до генетичните - там има два вида изследвания, които се правят обикновено. 1. т.н. кариотип (тоест, хромозомен набор) за теб и съпруга ти - да се види дали сте наистина жена и мъж, съответно, и по хромозоми. 2. изследване за наличие на няколко генни мутации, водещи до повишена склонност към тромбози в кръвта.




 :roll:  :roll:  :roll:
Ей, не мога да навлезна още в тази тема, но и двете точки са ми мъгла? Може ли някой с две изречения да ми изясни - в какъв смисъл дали си по хромозоми полът, който твърдиш :wink:  и склонността към тромбози какво отношение има към забременяването/износването?

Само да ви кажа, че линкове в 99% не ми вършат работа, заради ограничения на интернета, така че ако някой е тъй любезен с две думи кратко да ми разясни.

Благодаря предварително :D
Благодаря ти, Бени!