0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бременност и болки в корема!
« -: Февруари 14, 2010, 14:38:41 pm »
Здравейте момичета.Отново съм бременна,за четвърти път,след 3 неуспешни.Имам малък проблем:имам болки от дясно на корема,както при апендикс и това малко ме притеснява :(,случвало ли ви се е???Днес бях на преглед,изписаха ми дуфастон за задържане и аспирин за деца 8O.Стана ми интересно защо такъв аспирин?Някои пил ли го е?Понеже съм в Чужбина, не ме прегледаха на ехограф,казаха след седмица.
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #1 -: Февруари 14, 2010, 15:00:08 pm »
Ако аспирина за деца е Аспирин протект, то значи съм го пила. Много от момичетата тук са го пили и в случая може само да помогне, а не да навреди.
Болки и аз съм имала и от ляво, и от дясно, а също и ниско долу в средата и мисля че е нормално.
Успех! И дано тази бременност да е успешна!
*

    inski

  • ***
  • 150
  • Моля,пишете ГРАМОТНО!Използвайте буквите "Ъ" и "Й"
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #2 -: Февруари 16, 2010, 06:40:38 am »
И аз имах болки,те бяха от разтягането на матката.Точно така отляво,отдясно абе отвсякъде,а аспирина го пиех от 5-6г.с
Вече съм при мама!!!Името ми е Гергана и тежа 3,900г и съм висока 52см

 http://www.facebook.com/photo.php?pid=30400192&l=8a99371c23&id=1167931675

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30839992&l=87d3c78751&id=1167931675
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #3 -: Февруари 16, 2010, 11:57:23 am »
Аз също имах доста силни болки, най-вече в дясно /от тази страна беше яйцеклетката/. Наподобявах менструални болки. Моят доктор ми обясни, че това е нормално и обикновено отшумява към 13 г.с. Слад този период обаче понякога се появяват един друг вид болежки... :) Не се притеснявай излишно. Ако имаш някакви притеснения, просто се обърни към доктора си. На мен ми помагаше да се чувствам по-спокойна.


Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #4 -: Февруари 16, 2010, 20:43:57 pm »
И аз имах болки и от двете страни. Отшумяха след 13-14 седмица.
До края на 4 месец приемах Дуфастон -5 хапчета за деня, Утрогестан - едно вагинално вечер, ношпа - 3 по 2. Не се натоварвай излишно, щом доктора е казал, че си ОК, няма страшно.
В коя седмица си?
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #5 -: Февруари 17, 2010, 06:15:16 am »
Коя седмица си? Аз имах болки и то точно все едно ще ми идва. Така беше около датите, в които иначе щях да съм с МЦ - в 8ма и в 12та седмица. После в 13та седмица само от едната страна и след това престанаха. 
Аспирин за деца е 81мг т.е. 4 пъти по-слаба доза от този за възрастни ( който е 325мг). Това е стандартната доза, така че няма нищо странно, че него са ти предписали.


Боби


  
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #6 -: Февруари 18, 2010, 18:34:21 pm »
Здравейте момичета и много благодаря за отговорите,дадохте ми кураж.Много се страхувам понеже имам 3 неуспешни бременности  :(,а много силно го искам това бебенце и се надявам този път да го износя и родя живо и здраво.Сега съм в 6 г.с.още съм в началото,стискайте палци другата седмица да видим сърчицето. :D
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #7 -: Февруари 18, 2010, 18:52:19 pm »
Здравейте момичета и много благодаря за отговорите,дадохте ми кураж.Много се страхувам понеже имам 3 неуспешни бременности  :(,а много силно го искам това бебенце и се надявам този път да го износя и родя живо и здраво.Сега съм в 6 г.с.още съм в началото,стискайте палци другата седмица да видим сърчицето. :D
Едни силно ситснати палци от мен  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:


  
*
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #8 -: Февруари 18, 2010, 19:24:58 pm »
И от мен!
*
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #9 -: Февруари 19, 2010, 09:08:35 am »
И аз бях с болки ту в ляво ту в дясно и то доста силни ,не се притеснявай  :crossfingers:за една хубава и лека бременност и здраво бебче около термин :)
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #10 -: Февруари 19, 2010, 11:34:39 am »
Синеочке, много късмет и  :crossfingers: и от мен.
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #11 -: Февруари 23, 2010, 19:49:05 pm »
И аз съм в 5 седмица съм. Имам същите симптоми. Болки като пред цикъл + болки в кръста. Аз също много се притеснявам, защото не си спомням да съм имала такива при първата ми бременност. Пък изобщо не ми се гади. Имам чувството, че ще ми дойде.
Дано всичко да е ОК.
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #12 -: Февруари 24, 2010, 13:45:19 pm »
с първата бременност (успешна) имах болки,както преди мензис постоянно и даже лежах в болница за задържане,но с времето разбрах,че май болките ми са били нормални и се заклех ако пак съм брменна да не ходя в болница при същия проблем.
сега имах болки в началото доста силни...дори очаквах да ми дойде,както винаги.бях силно изненадана от бременността си.болките продължиха доста дълго време.можеби до 12 седмица или около.после имах много хубав период без гадене,без болки и сега пак започнаха.от няколко дена отново имам болки,както преди мензис и на моменти доста силни,че чак се чудя дали да не с еоткажа от дадената дума преди време,но сега пък тъкмо ми се оформя видимото коремче и предполагам е отново от разстягане на матката,а и точно тези дни бяха когато евентуално трябваше д ами идва,ако не бях брменна.ще изчакам да отминат и се надявам болките да спрат.
успех на всички и по-малко паника :D


Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #13 -: Февруари 28, 2010, 17:33:24 pm »
искам да питам нещо :имма болки от ляво като пред менструация,леко кафеникаво течение .Обадих се в Клииниката и ми казаха да не се тревожа .В момента сам 10 ден след трансфера.Моля някой с опит да каже
*
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #14 -: Февруари 28, 2010, 20:28:02 pm »
Почивай и не се притеснявай не спирай хапчетата ако трябва звънни да ти увеличат дозата на утрогестана и да включат нош-па или нещо друго.Може да е инплантационно зацапване поне при мен беше така.Стискам палци всичко да е на ред и да се похвалиш с +++++тест.
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #15 -: Март 06, 2010, 20:17:25 pm »
Здравейте момичета вече си имаме сърчице,за момента всичко е наред вече нямам болки в корема.Сега остава само да чакаме,днес влизам в деветата седмица.Дано този път всичко е наред.Стискайте палци. :)
*
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #16 -: Март 07, 2010, 11:16:26 am »
Синеока честито ви сърчице  :)бъди спокойна и всичко ще е на ред.Лека бременност :crossfingers:
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #17 -: Април 21, 2010, 13:29:43 pm »
момичета и аз съм с една неуспешна бременност :(сега отново съм бременна :)имам леки болки лекаря ми е извън града в момента чухме се по тел.за да му кажа новината и да насрочим дата за преглед.Той ми каза да пия магнерод 4х1 и но-шпа 3х1.но джи-пито ме съветва да избягвам но-шпа щом нямам нървене или нещо подобно казва че не бил полезен.някои ако може да попогне ще му бъда много благодарна?
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #18 -: Април 21, 2010, 13:36:40 pm »
момичета и аз съм с една неуспешна бременност :(сега отново съм бременна :)имам леки болки лекаря ми е извън града в момента чухме се по тел.за да му кажа новината и да насрочим дата за преглед.Той ми каза да пия магнерод 4х1 и но-шпа 3х1.но джи-пито ме съветва да избягвам но-шпа щом нямам нървене или нещо подобно казва че не бил полезен.някои ако може да попогне ще му бъда много благодарна?


дпърво честито и дано след тези болки да нямаш повече проблеми,да родиш леко и да гушкаш здраво,сладко бебе  :)
а сега по темата- да вметна сщом като след ЕТ се изписва превантивно ношпа и то 3х2 ,значи не е вредно..аз съм го пила 10 дни след ЕТ ..после бяг с контракции/не съм и ла кървене в началото и пак го пих от 7.г.с. сигурно до 10г.с. а и после при проблеми..джи пито не е наясно според мен колкото лекуващият лекар,ако му имаш доверие-послушай си го него..в коя седмица си?
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #19 -: Април 21, 2010, 13:45:33 pm »
благодаря ти за бързия отговор :),в самото начало съм 4-5гс