0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бременност и болки в корема!
« -: Февруари 14, 2010, 14:38:41 pm »
Здравейте момичета.Отново съм бременна,за четвърти път,след 3 неуспешни.Имам малък проблем:имам болки от дясно на корема,както при апендикс и това малко ме притеснява :(,случвало ли ви се е???Днес бях на преглед,изписаха ми дуфастон за задържане и аспирин за деца 8O.Стана ми интересно защо такъв аспирин?Някои пил ли го е?Понеже съм в Чужбина, не ме прегледаха на ехограф,казаха след седмица.
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #1 -: Февруари 14, 2010, 15:00:08 pm »
Ако аспирина за деца е Аспирин протект, то значи съм го пила. Много от момичетата тук са го пили и в случая може само да помогне, а не да навреди.
Болки и аз съм имала и от ляво, и от дясно, а също и ниско долу в средата и мисля че е нормално.
Успех! И дано тази бременност да е успешна!
*

    inski

  • ***
  • 150
  • Моля,пишете ГРАМОТНО!Използвайте буквите "Ъ" и "Й"
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #2 -: Февруари 16, 2010, 06:40:38 am »
И аз имах болки,те бяха от разтягането на матката.Точно така отляво,отдясно абе отвсякъде,а аспирина го пиех от 5-6г.с
Вече съм при мама!!!Името ми е Гергана и тежа 3,900г и съм висока 52см

 http://www.facebook.com/photo.php?pid=30400192&l=8a99371c23&id=1167931675

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30839992&l=87d3c78751&id=1167931675
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #3 -: Февруари 16, 2010, 11:57:23 am »
Аз също имах доста силни болки, най-вече в дясно /от тази страна беше яйцеклетката/. Наподобявах менструални болки. Моят доктор ми обясни, че това е нормално и обикновено отшумява към 13 г.с. Слад този период обаче понякога се появяват един друг вид болежки... :) Не се притеснявай излишно. Ако имаш някакви притеснения, просто се обърни към доктора си. На мен ми помагаше да се чувствам по-спокойна.


Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #4 -: Февруари 16, 2010, 20:43:57 pm »
И аз имах болки и от двете страни. Отшумяха след 13-14 седмица.
До края на 4 месец приемах Дуфастон -5 хапчета за деня, Утрогестан - едно вагинално вечер, ношпа - 3 по 2. Не се натоварвай излишно, щом доктора е казал, че си ОК, няма страшно.
В коя седмица си?
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #5 -: Февруари 17, 2010, 06:15:16 am »
Коя седмица си? Аз имах болки и то точно все едно ще ми идва. Така беше около датите, в които иначе щях да съм с МЦ - в 8ма и в 12та седмица. После в 13та седмица само от едната страна и след това престанаха. 
Аспирин за деца е 81мг т.е. 4 пъти по-слаба доза от този за възрастни ( който е 325мг). Това е стандартната доза, така че няма нищо странно, че него са ти предписали.


Боби


  
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #6 -: Февруари 18, 2010, 18:34:21 pm »
Здравейте момичета и много благодаря за отговорите,дадохте ми кураж.Много се страхувам понеже имам 3 неуспешни бременности  :(,а много силно го искам това бебенце и се надявам този път да го износя и родя живо и здраво.Сега съм в 6 г.с.още съм в началото,стискайте палци другата седмица да видим сърчицето. :D
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #7 -: Февруари 18, 2010, 18:52:19 pm »
Здравейте момичета и много благодаря за отговорите,дадохте ми кураж.Много се страхувам понеже имам 3 неуспешни бременности  :(,а много силно го искам това бебенце и се надявам този път да го износя и родя живо и здраво.Сега съм в 6 г.с.още съм в началото,стискайте палци другата седмица да видим сърчицето. :D
Едни силно ситснати палци от мен  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:


  
*
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #8 -: Февруари 18, 2010, 19:24:58 pm »
И от мен!
*
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #9 -: Февруари 19, 2010, 09:08:35 am »
И аз бях с болки ту в ляво ту в дясно и то доста силни ,не се притеснявай  :crossfingers:за една хубава и лека бременност и здраво бебче около термин :)
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #10 -: Февруари 19, 2010, 11:34:39 am »
Синеочке, много късмет и  :crossfingers: и от мен.
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #11 -: Февруари 23, 2010, 19:49:05 pm »
И аз съм в 5 седмица съм. Имам същите симптоми. Болки като пред цикъл + болки в кръста. Аз също много се притеснявам, защото не си спомням да съм имала такива при първата ми бременност. Пък изобщо не ми се гади. Имам чувството, че ще ми дойде.
Дано всичко да е ОК.
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #12 -: Февруари 24, 2010, 13:45:19 pm »
с първата бременност (успешна) имах болки,както преди мензис постоянно и даже лежах в болница за задържане,но с времето разбрах,че май болките ми са били нормални и се заклех ако пак съм брменна да не ходя в болница при същия проблем.
сега имах болки в началото доста силни...дори очаквах да ми дойде,както винаги.бях силно изненадана от бременността си.болките продължиха доста дълго време.можеби до 12 седмица или около.после имах много хубав период без гадене,без болки и сега пак започнаха.от няколко дена отново имам болки,както преди мензис и на моменти доста силни,че чак се чудя дали да не с еоткажа от дадената дума преди време,но сега пък тъкмо ми се оформя видимото коремче и предполагам е отново от разстягане на матката,а и точно тези дни бяха когато евентуално трябваше д ами идва,ако не бях брменна.ще изчакам да отминат и се надявам болките да спрат.
успех на всички и по-малко паника :D


Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #13 -: Февруари 28, 2010, 17:33:24 pm »
искам да питам нещо :имма болки от ляво като пред менструация,леко кафеникаво течение .Обадих се в Клииниката и ми казаха да не се тревожа .В момента сам 10 ден след трансфера.Моля някой с опит да каже
*
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #14 -: Февруари 28, 2010, 20:28:02 pm »
Почивай и не се притеснявай не спирай хапчетата ако трябва звънни да ти увеличат дозата на утрогестана и да включат нош-па или нещо друго.Може да е инплантационно зацапване поне при мен беше така.Стискам палци всичко да е на ред и да се похвалиш с +++++тест.
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #15 -: Март 06, 2010, 20:17:25 pm »
Здравейте момичета вече си имаме сърчице,за момента всичко е наред вече нямам болки в корема.Сега остава само да чакаме,днес влизам в деветата седмица.Дано този път всичко е наред.Стискайте палци. :)
*
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #16 -: Март 07, 2010, 11:16:26 am »
Синеока честито ви сърчице  :)бъди спокойна и всичко ще е на ред.Лека бременност :crossfingers:
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #17 -: Април 21, 2010, 13:29:43 pm »
момичета и аз съм с една неуспешна бременност :(сега отново съм бременна :)имам леки болки лекаря ми е извън града в момента чухме се по тел.за да му кажа новината и да насрочим дата за преглед.Той ми каза да пия магнерод 4х1 и но-шпа 3х1.но джи-пито ме съветва да избягвам но-шпа щом нямам нървене или нещо подобно казва че не бил полезен.някои ако може да попогне ще му бъда много благодарна?
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #18 -: Април 21, 2010, 13:36:40 pm »
момичета и аз съм с една неуспешна бременност :(сега отново съм бременна :)имам леки болки лекаря ми е извън града в момента чухме се по тел.за да му кажа новината и да насрочим дата за преглед.Той ми каза да пия магнерод 4х1 и но-шпа 3х1.но джи-пито ме съветва да избягвам но-шпа щом нямам нървене или нещо подобно казва че не бил полезен.някои ако може да попогне ще му бъда много благодарна?


дпърво честито и дано след тези болки да нямаш повече проблеми,да родиш леко и да гушкаш здраво,сладко бебе  :)
а сега по темата- да вметна сщом като след ЕТ се изписва превантивно ношпа и то 3х2 ,значи не е вредно..аз съм го пила 10 дни след ЕТ ..после бяг с контракции/не съм и ла кървене в началото и пак го пих от 7.г.с. сигурно до 10г.с. а и после при проблеми..джи пито не е наясно според мен колкото лекуващият лекар,ако му имаш доверие-послушай си го него..в коя седмица си?
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #19 -: Април 21, 2010, 13:45:33 pm »
благодаря ти за бързия отговор :),в самото начало съм 4-5гс
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #20 -: Юли 24, 2010, 16:04:25 pm »
Здравейте. В 13 седмица съм. Искам да попитам нормално ли е леко пробождане или нещо като прерязване от време на време ниско доло и особено се появява когато ми се ходи много по малка нужда и съм се стискала, или когато стана от сън, не прилича на менструална болка и се появи преди 2-3 дни. Дали има смисъл да пия но шпа? Кървене или някакви други проблеми в момента нямам, плацентата ми е високо, бебето е добре, матката отговаря на срока на бременността.  Бях на дуфастон до преди 5-6 дни поради леко прокървяване в 6-7 седмица. Ако някой знае нещо по въпроса моля нека ми отговори, че с лекарката ми ще се видя чак в понеделник, а съм много притеснена, имам една неуспешна бременност приключила в 7 седмица.
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #21 -: Януари 04, 2015, 13:11:39 pm »
Не подценявайте болките и спазмите и на мен уж беше от разтягане на матката а в 9г.с всичко приключи, и то точно когато започнах най-много да се пазя,преди това до 7г.с докато видях положителния тест вдигах тежко,пиех кафе и пуших,спрях ли всичко-всичко приключи и то при перфектни изследвания и преглед.При най-малки съмнения потърсете лекар
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #22 -: Февруари 15, 2015, 08:39:17 am »
Zdraveite bremena sym v 6-7 g.s vchera bqh na pregled vsichko veshe nared imah samo bqlo techeni vzeha mi citonamazka v chetvyrtak shte e gotov rezultata imam bolki i ot lqvo i dqsno postoqnno.. No nai mn se uplashih tazi sutrin kato bqh do toaletna i sled tova imashe nqkakvo rozovo cherveno techenie po toaletnata hartiq.. Normalno li e mn sym izplashena placha ot togava i me e mn strah neiskam da izgubq tova bebe.. Pyrva bremenost e i pochti nishto nz molq vi pomosh.. :?
*
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #23 -: Февруари 15, 2015, 10:04:20 am »
ivcheto912, свържи се отново с лекаря си, особено ако зацапването продължава, непременно се консултирай още днес. Обикновено лекарите изписва прогестеронов медикамент на таблетки или глобули. Пиши след това.
Дано всичко да е наред!!!

Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #24 -: Февруари 15, 2015, 10:43:37 am »
Zvynnah na doktorkara kaza da piq dufaston i ako prodylji da i se obadq pak no vse oshte mn me e strah shtoto dneshnata data poprincip ne e s mn dobri spomeni za men i kato go vidqh tova sutrinta sym v pylen ujas i strah..
*
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #25 -: Февруари 15, 2015, 11:35:48 am »
Започна ли да пиеш Дуфастона, веднага си го вземи. Това е, което засега може да се направи. Надявам се зацапването да е било еднократно, как е сега?
Ако е еднократно не се притеснявай, пий си лекарството и дано бързо се стабилизира състоянието ти! Ако пак се появи зацапване(кървене), отново се свържи с док., по преценка на лекаря може да се увеличи дозата или да се добави медикамент глобули вагинално.
Стискам палци всичко да е наред!!!
« Последна редакция: Февруари 15, 2015, 12:33:28 pm от marsi »

Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #26 -: Февруари 15, 2015, 11:53:11 am »
sutrinta pri pyrvoto hodene do toaletna go imashe na vtoriq pyt beshe malko poveche i na tretiq kato otiodh beshe jylto veche.. Vzeh go izpih edno kaza mi po tri pyti na den i no-spa
*
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #27 -: Февруари 15, 2015, 11:57:23 am »
ivcheto912, само без паника и тези внушения за лошите дати ги зарежи. Може би всяка трета жена прокървява по време на бременността, стряскащо е, знам. Възможно е да се е получило и от взимането на цитонамазката. Можеш да си вземеш и магнезий (хранителна добавка е, без рецепта), няма да навреди.  Ако взимаш аспирин или фраксипарин и сте пропуснали да го коментирате - обади се отново на докторката, за да ти каже дали да ги спреш.


Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #28 -: Февруари 15, 2015, 12:01:45 pm »
piq samo folieva kiselina no-spa gaviskon za kiselini degan pri nujda ako mn mi se gadi i ako mn povryshtam poveche ot tri pyti na den talcid samo tova sa lekarstvata koito priemam dr nishto
*
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #29 -: Февруари 15, 2015, 12:14:18 pm »
piq samo folieva kiselina no-spa gaviskon za kiselini degan pri nujda ako mn mi se gadi i ako mn povryshtam poveche ot tri pyti na den talcid samo tova sa lekarstvata koito priemam dr nishto

Супер си, сега спокойно и леко няколко дни, всичко което зависи от теб си го направила, дано отмине кървенето и да нямаш други поводи за притеснение.


Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #30 -: Февруари 15, 2015, 12:17:45 pm »
dano mn vi blagodarq mn se bqh izplashila.. :balk_104:
*
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #31 -: Февруари 15, 2015, 12:42:47 pm »
ivcheto912, дано да нямаш повече поводи за притеснения!  :)

Моля те пиши на кирилица, много трудно се чете така. Ако нямаш на клавиатурата, може да използваш Кредор

Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #32 -: Февруари 15, 2015, 13:05:00 pm »
пишех от телефона а там нямам кирилица извинявайте :)
*
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #33 -: Февруари 15, 2015, 15:53:59 pm »
Ивчето, не се стряскай толкова! Както ти е казала Алекс, много от нас са имали зацапвания и въпреки това са родили здрави бебета. Освен да си взимаш лекарствата, гледай да си почиваш и не вдигай тежко! Легни си с книжка в леглото или гледай някой филм! Ако работиш, вземи си болничен за една седмица, а домакинската работа я остави на мъжа ти!

Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #34 -: Февруари 15, 2015, 17:45:19 pm »
Ивче не се притеснявай почивай си и си пий лекарствата.аз също имах зацапване червени капки кръв в 5 г.с.  една вечер и  бях много притеснена,но на сутринта нямах нищо и даже на лекар не ходих   :wink: стискам ти палци да се оправиш  :crossfingers:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #35 -: Февруари 15, 2015, 22:32:36 pm »
То може и защото съм 23г. И да се страхувам толкова мн абсолютно нищо нз за бременост раждане нямала съм проблем и с цикала никога нито закъснение нито подраняване. Моите приятелки или и те сега са бременни или изобщо нищо нз за това защото не са и направо нз към кого да се обръщам майката на приятеля ми почти я няма като си е тук обяснява като и кажа какво става ама като я няма изпадам в паника :(
*
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #36 -: Февруари 27, 2015, 20:17:28 pm »
Здравейте,момичета.Искам да споделя и моя проблем.Бременна съм в 17 седмица,но от около 10 дни съм с болки ниско долу,но нямат нищо общо с менструалните,боли ме точно в центъра(аз си го обяснявам пикочен мехур) и от двете страни (яйчници) при ходене,при возене в кола,при уриниране(а то е много често и проблемно,ту излиза малко урина,а на мен още ми се ходи,ту много...).Пуснах обикновена урина - плоски епит.клетки и урати,а в стерилната няма бактерии.Ходих два пъти на гинеколог гледа ме вътре,гледа ме с видеозони вътрешен,външен - каза,че там всичко е нормално и евентуално вече нямаше какво да каже в края - можело от уратите в урината да ме боли.Изписа ми антибиотик Зинат,спазмалгон и но шпа,от антибиотика може би малко намаляха болките,но още са си там,като се наведа да си обуя обувките,като ходя и при изпразване на мехура.Според него с бебо всичко е наред.Днес започна и кръста да боли,надолу към опашката при ходене.А също и ми става доста тежко на корема особено вечер при лежане,при обръщане,едва го правя все едно съм в 8-ми месец.Като чета симптомите на спонтанен аборт,ами...страх ме е да ви кажа.А и не виждам друга мама с подобни симптоми и това ме притеснява.Моля ви,отговорете ми нещо... :ask:
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #37 -: Февруари 27, 2015, 23:19:16 pm »
и аз имам такива болки от време на време,но са редки.не знам на какво се дължат.понякога ме наболява даже и от движенията на  малкият в корема ми.болката в таза т.е. в малкият таз е нещо нормално прави место на матката за да може бебето да се разполага по на широко. и на мен вече взима да ми натежава и сутрин и вечер особено като ставам от леглото или дивана.не мисля че са 100 % симптоми на аборт,особено щом са ти потвърдили че бебето е наред.не се безпокой всичко ще се оправи  :)

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #38 -: Февруари 28, 2015, 12:18:00 pm »
и аз имам такива болки от време на време,но са редки.не знам на какво се дължат.понякога ме наболява даже и от движенията на  малкият в корема ми.болката в таза т.е. в малкият таз е нещо нормално прави место на матката за да може бебето да се разполага по на широко. и на мен вече взима да ми натежава и сутрин и вечер особено като ставам от леглото или дивана.не мисля че са 100 % симптоми на аборт,особено щом са ти потвърдили че бебето е наред.не се безпокой всичко ще се оправи  :)
Благодаря за успокоението :) Това,което ме притеснява е че аз дори още нямам изявен корем,едва започнах да усещам леки движение в корема,които все още не знам дали са точно от бебо,та за това мисля ,че е доста рано още да ми става тежко или да ми се притиска толкова мехура,аз още дори не съм в 5-я месец...а в момента,освен при пишкането, дори ме пробожда левия яйчник ей така както си стоя и то доста силно...ще чакам и след празниците пак ще отида,ако не ми е минало,ама дотогава...
*
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #39 -: Февруари 28, 2015, 12:28:26 pm »
Болките леки са нормално за цялата бременност.Боли те от разширяването на матката, костите се наместват, всичко боли в един момент.Ти може да нямаш корем, но в момента матката се уголемява, бебето се намества.
Аз пиех папаверин почти цялата бременност заради болките в таза.Бях с ниско разположена плацента и през цялото време ми се пишкаше много и на често.

*
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #40 -: Февруари 28, 2015, 14:05:00 pm »
В 17 г.с. за няколко дни имах силни болки при ходене в таза. Куцуках като баба. Докторът не се впечатли, било заради разширяването. Добре, че бързо отмина. Една приятелка обаче до края си откара с болки в таза, при нея било защипан нерв. Дано бързо отмине при теб  :crossfingers:



   La vita è bella
*
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #41 -: Февруари 28, 2015, 15:53:25 pm »
Мерси,момичета,дано сте прави  osi_9
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #42 -: Декември 18, 2016, 13:40:51 pm »
Здравейте момичета. Искам да споделя и моя проблем. В момента съм  бременна в 5 г.с , първата ми бременност приключи със спонтанен аборт :( .. Вчера имах леко кафеникаво зацапване и не толкова силни болки ниско долу.Утре ще ходя на доктор.Притеснявам се , може ли да ме посъветвате с нещо ?
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #43 -: Януари 31, 2017, 16:31:47 pm »
Здравейте! При мен симптомите са: апетит,напълняване,чувствителни гърди, много ми се спи, гади ми се, вие ми се свят, ходя често до тоалетната, имам понякога болки все едно,че ще ни идва, станах с променливи настроения. Разбрах,че съм бременна след Овулацията,но щом ми закъсня лелката пак си направих тест за пи-сигурно и пак беше с две черти. :) А съм само във втори месец
*
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #44 -: Март 22, 2017, 21:49:01 pm »
Ох, аз не знам в коя тема да попитам.. В главата ми е каша..
Имам подобни на болка, но не съвсем ( по скоро непрестанно напрежение, все едно нещо ме притиска) от дясно! НЕ спира, днес е  5ти ден. Вчера ходих на лекар, гледа ме видеозон, бебето ( цяла една точка  :) е в матката ) От дясно не видя нищо, дори и яйчника, каза имало черва пред него, не можела да го види..Според мен просто не боравеше добре с видеозона. Тук в Сащ си има видеозон техници,  много рядко самия лекар те гледа.
Малко предистория, аз съм с отстранена лява тръба заради извънматочна бременност, също и множество съмнения, за бременности, които приключват  като спонтанни аборти, но са си извънматочни.
От дясно се е случвало няколко пъти.. изобщо, това ми е първа вътрематочна бременност без лекарска намеса и да си призная, още съм шок..
Притеснява ме факта, че може да има бебе и в тръбата.. Иначе какво толкова ме притиска от дясно, днес отекваше чак към кръста..В прегънката на крака чувствам пулсиране, притискане, нагоре, където се предполага, че е яйчника и тръбата, лека болка, сякаш някой ме натиска...
ОТ ляво съм имала киста някаква, каза док, аз не се притеснявам за това изобщо.. Каква е? Откъде е? по принцип нямам кисти, или поне, не съм имала проблеми.. Дясната страна ми е зора, моля някой да сподели подобни болки/ напрежение на какво могат да се дължат?

*
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #45 -: Март 22, 2017, 23:24:38 pm »
Галя, знам, че е безумно скъпо, но според мен трябва да те види още някой на ултразвук. :-(  Няма ли такова понятие при вас като "рискова бременност", за да те прегледа лекар?

*
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #46 -: Март 23, 2017, 02:35:52 am »
Блу, и аз днес цял ден си мисля къде да отида.. (Пък и на работа бях, и по зъболекари тичах)
 Те затова ме приеха вчера и ми направиха видеозон, защото съм в рискова група, но за жалост дори и вътрематочната бременност не ме успокои.. Днес съвсем се побърках от притеснение, след всяко едно трепване от дясно..
Видях си ЧХГ резултата онлайн, дори не ми се обадиха да ми кажат какъв е и да запишем час за утре да го повторим.. Нищо!
Та ЧХГ е 15000, на 5гс и 6 дена. Високо ми се струва, но и аз вече съм изперкала съвсем, като гледам по таблиците по седмици, изглежда ок..
Всеки организъм си е различен, с близнаците пък в началото хормона не ми се удвои , и направо бях съкрушена, дори не знаех, че са двама още..
Утре ги почвам от рано да им звъня и да видим няма да мога поне кръвния тест да повторя.. А това да си запишеш час за същия ден в някой лекарски кабинет, е направо мит.. Аз за този офис чаках 2 дена, хем по спешност.. Направо ти казват, ако е толкова спешно - отивай в спешното.. А аз не искам да ходя там ако не се налага наистина спешно.. За едно лекарство на сина ми, който лепна респираторен вирус на 3 г като беше, за едно лято - 2 пъти.. $2500 беше сметката, после втория път още почти толкова.. (моята лапароскопия беше по-малко, хем с болничен престой ) Ненормална работа ...
 

*
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #47 -: Март 23, 2017, 10:13:28 am »
Гальонди, дано да успееш да направиш още едно изследване на ЧХГ и дано да се удвоява правилно!
Нивото на ЧХГ за 6-та гестационна седмица е добро, зависи кога е била овулацията и денят за имплантация след това, индивидуално е. Примерно при моята спонтанна бременност (сега погледнах в графиката) последното измерване на ЧХГ, което съм правила е било 6797 в 4г.с. и 5дни (т.е. в 6г.с. ЧХГ е било доста по-високо от твоето), но аз бях с ранна овулацията, около 10 ден от цикъла.
Така че добра ти е стойността, но дано да успееш да изследваш още веднъж поне, а и ако може да те прегледат отново с вагинален ехограф.
« Последна редакция: Март 23, 2017, 10:18:54 am от marsi »

*
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #48 -: Март 24, 2017, 21:27:50 pm »
Записахме час за другата седмица в Четвъртък. Първо на видеозон - с техник! И после с гинеколог.
За моя радост напрежението от дясно не е чак толкова осезаемо от вчера.. има го, в прегънката на крака ми също, като опипвам ми се струва, че където са лимфните възли ( те не са подути) но самата част покрай лимфните възли, от дясно, е като подута..
За първи път чувам да не искат да повторят ЧХГ теста, защото първия бил добре(???)
Дано всичко е наред, тъкмо се зарадвахме с мъжа ми 😍

*
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #49 -: Март 24, 2017, 22:03:19 pm »
Гальонди, по принцип казват, че при визуализация на сак в матката ЧХГ не е важен, а е важно какво ще се види. Явно затова не са искали друго ЧХГ, а и твоето е достатъчно високо. Само сак ли видяха? Колко мм?
Пожелавам ти добри новини другата седмица. :)
*
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #50 -: Март 25, 2017, 04:47:25 am »
Видя се сак и йолк сак ( така наречената точка  :P )  но още нямаше сърдечен ритъм. Аз си обърках датата на последния цикъл и всъщност съм била на 5гс и ден-два.. А си мислех, че е почти 6гс Отдавна вече не следя месечния цикъл, знам че го имам и е редовен, но през Февруари подрани, та се омотах кога беше точно..
Това е невероятна изненада за нас, за момчетата се борихме 5 години, след тях също имахме няколко несполучливи бременностти. Тази новина ни изправи косите ( мислех, че е пак в тръбата) И сега тъъкмо осъзнаваме какво всъщност се е случило.. Чудо!  :)