0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #20 -: Юли 24, 2010, 16:04:25 pm »
Здравейте. В 13 седмица съм. Искам да попитам нормално ли е леко пробождане или нещо като прерязване от време на време ниско доло и особено се появява когато ми се ходи много по малка нужда и съм се стискала, или когато стана от сън, не прилича на менструална болка и се появи преди 2-3 дни. Дали има смисъл да пия но шпа? Кървене или някакви други проблеми в момента нямам, плацентата ми е високо, бебето е добре, матката отговаря на срока на бременността.  Бях на дуфастон до преди 5-6 дни поради леко прокървяване в 6-7 седмица. Ако някой знае нещо по въпроса моля нека ми отговори, че с лекарката ми ще се видя чак в понеделник, а съм много притеснена, имам една неуспешна бременност приключила в 7 седмица.
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #21 -: Януари 04, 2015, 13:11:39 pm »
Не подценявайте болките и спазмите и на мен уж беше от разтягане на матката а в 9г.с всичко приключи, и то точно когато започнах най-много да се пазя,преди това до 7г.с докато видях положителния тест вдигах тежко,пиех кафе и пуших,спрях ли всичко-всичко приключи и то при перфектни изследвания и преглед.При най-малки съмнения потърсете лекар
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #22 -: Февруари 15, 2015, 08:39:17 am »
Zdraveite bremena sym v 6-7 g.s vchera bqh na pregled vsichko veshe nared imah samo bqlo techeni vzeha mi citonamazka v chetvyrtak shte e gotov rezultata imam bolki i ot lqvo i dqsno postoqnno.. No nai mn se uplashih tazi sutrin kato bqh do toaletna i sled tova imashe nqkakvo rozovo cherveno techenie po toaletnata hartiq.. Normalno li e mn sym izplashena placha ot togava i me e mn strah neiskam da izgubq tova bebe.. Pyrva bremenost e i pochti nishto nz molq vi pomosh.. :?
*
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #23 -: Февруари 15, 2015, 10:04:20 am »
ivcheto912, свържи се отново с лекаря си, особено ако зацапването продължава, непременно се консултирай още днес. Обикновено лекарите изписва прогестеронов медикамент на таблетки или глобули. Пиши след това.
Дано всичко да е наред!!!

Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #24 -: Февруари 15, 2015, 10:43:37 am »
Zvynnah na doktorkara kaza da piq dufaston i ako prodylji da i se obadq pak no vse oshte mn me e strah shtoto dneshnata data poprincip ne e s mn dobri spomeni za men i kato go vidqh tova sutrinta sym v pylen ujas i strah..
*
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #25 -: Февруари 15, 2015, 11:35:48 am »
Започна ли да пиеш Дуфастона, веднага си го вземи. Това е, което засега може да се направи. Надявам се зацапването да е било еднократно, как е сега?
Ако е еднократно не се притеснявай, пий си лекарството и дано бързо се стабилизира състоянието ти! Ако пак се появи зацапване(кървене), отново се свържи с док., по преценка на лекаря може да се увеличи дозата или да се добави медикамент глобули вагинално.
Стискам палци всичко да е наред!!!
« Последна редакция: Февруари 15, 2015, 12:33:28 pm от marsi »

Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #26 -: Февруари 15, 2015, 11:53:11 am »
sutrinta pri pyrvoto hodene do toaletna go imashe na vtoriq pyt beshe malko poveche i na tretiq kato otiodh beshe jylto veche.. Vzeh go izpih edno kaza mi po tri pyti na den i no-spa
*
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #27 -: Февруари 15, 2015, 11:57:23 am »
ivcheto912, само без паника и тези внушения за лошите дати ги зарежи. Може би всяка трета жена прокървява по време на бременността, стряскащо е, знам. Възможно е да се е получило и от взимането на цитонамазката. Можеш да си вземеш и магнезий (хранителна добавка е, без рецепта), няма да навреди.  Ако взимаш аспирин или фраксипарин и сте пропуснали да го коментирате - обади се отново на докторката, за да ти каже дали да ги спреш.


Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #28 -: Февруари 15, 2015, 12:01:45 pm »
piq samo folieva kiselina no-spa gaviskon za kiselini degan pri nujda ako mn mi se gadi i ako mn povryshtam poveche ot tri pyti na den talcid samo tova sa lekarstvata koito priemam dr nishto
*
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #29 -: Февруари 15, 2015, 12:14:18 pm »
piq samo folieva kiselina no-spa gaviskon za kiselini degan pri nujda ako mn mi se gadi i ako mn povryshtam poveche ot tri pyti na den talcid samo tova sa lekarstvata koito priemam dr nishto

Супер си, сега спокойно и леко няколко дни, всичко което зависи от теб си го направила, дано отмине кървенето и да нямаш други поводи за притеснение.


Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #30 -: Февруари 15, 2015, 12:17:45 pm »
dano mn vi blagodarq mn se bqh izplashila.. :balk_104:
*
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #31 -: Февруари 15, 2015, 12:42:47 pm »
ivcheto912, дано да нямаш повече поводи за притеснения!  :)

Моля те пиши на кирилица, много трудно се чете така. Ако нямаш на клавиатурата, може да използваш Кредор

Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #32 -: Февруари 15, 2015, 13:05:00 pm »
пишех от телефона а там нямам кирилица извинявайте :)
*
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #33 -: Февруари 15, 2015, 15:53:59 pm »
Ивчето, не се стряскай толкова! Както ти е казала Алекс, много от нас са имали зацапвания и въпреки това са родили здрави бебета. Освен да си взимаш лекарствата, гледай да си почиваш и не вдигай тежко! Легни си с книжка в леглото или гледай някой филм! Ако работиш, вземи си болничен за една седмица, а домакинската работа я остави на мъжа ти!

Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #34 -: Февруари 15, 2015, 17:45:19 pm »
Ивче не се притеснявай почивай си и си пий лекарствата.аз също имах зацапване червени капки кръв в 5 г.с.  една вечер и  бях много притеснена,но на сутринта нямах нищо и даже на лекар не ходих   :wink: стискам ти палци да се оправиш  :crossfingers:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #35 -: Февруари 15, 2015, 22:32:36 pm »
То може и защото съм 23г. И да се страхувам толкова мн абсолютно нищо нз за бременост раждане нямала съм проблем и с цикала никога нито закъснение нито подраняване. Моите приятелки или и те сега са бременни или изобщо нищо нз за това защото не са и направо нз към кого да се обръщам майката на приятеля ми почти я няма като си е тук обяснява като и кажа какво става ама като я няма изпадам в паника :(
*
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #36 -: Февруари 27, 2015, 20:17:28 pm »
Здравейте,момичета.Искам да споделя и моя проблем.Бременна съм в 17 седмица,но от около 10 дни съм с болки ниско долу,но нямат нищо общо с менструалните,боли ме точно в центъра(аз си го обяснявам пикочен мехур) и от двете страни (яйчници) при ходене,при возене в кола,при уриниране(а то е много често и проблемно,ту излиза малко урина,а на мен още ми се ходи,ту много...).Пуснах обикновена урина - плоски епит.клетки и урати,а в стерилната няма бактерии.Ходих два пъти на гинеколог гледа ме вътре,гледа ме с видеозони вътрешен,външен - каза,че там всичко е нормално и евентуално вече нямаше какво да каже в края - можело от уратите в урината да ме боли.Изписа ми антибиотик Зинат,спазмалгон и но шпа,от антибиотика може би малко намаляха болките,но още са си там,като се наведа да си обуя обувките,като ходя и при изпразване на мехура.Според него с бебо всичко е наред.Днес започна и кръста да боли,надолу към опашката при ходене.А също и ми става доста тежко на корема особено вечер при лежане,при обръщане,едва го правя все едно съм в 8-ми месец.Като чета симптомите на спонтанен аборт,ами...страх ме е да ви кажа.А и не виждам друга мама с подобни симптоми и това ме притеснява.Моля ви,отговорете ми нещо... :ask:
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #37 -: Февруари 27, 2015, 23:19:16 pm »
и аз имам такива болки от време на време,но са редки.не знам на какво се дължат.понякога ме наболява даже и от движенията на  малкият в корема ми.болката в таза т.е. в малкият таз е нещо нормално прави место на матката за да може бебето да се разполага по на широко. и на мен вече взима да ми натежава и сутрин и вечер особено като ставам от леглото или дивана.не мисля че са 100 % симптоми на аборт,особено щом са ти потвърдили че бебето е наред.не се безпокой всичко ще се оправи  :)

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #38 -: Февруари 28, 2015, 12:18:00 pm »
и аз имам такива болки от време на време,но са редки.не знам на какво се дължат.понякога ме наболява даже и от движенията на  малкият в корема ми.болката в таза т.е. в малкият таз е нещо нормално прави место на матката за да може бебето да се разполага по на широко. и на мен вече взима да ми натежава и сутрин и вечер особено като ставам от леглото или дивана.не мисля че са 100 % симптоми на аборт,особено щом са ти потвърдили че бебето е наред.не се безпокой всичко ще се оправи  :)
Благодаря за успокоението :) Това,което ме притеснява е че аз дори още нямам изявен корем,едва започнах да усещам леки движение в корема,които все още не знам дали са точно от бебо,та за това мисля ,че е доста рано още да ми става тежко или да ми се притиска толкова мехура,аз още дори не съм в 5-я месец...а в момента,освен при пишкането, дори ме пробожда левия яйчник ей така както си стоя и то доста силно...ще чакам и след празниците пак ще отида,ако не ми е минало,ама дотогава...
*
Re: Бременност и болки в корема!
« Отговор #39 -: Февруари 28, 2015, 12:28:26 pm »
Болките леки са нормално за цялата бременност.Боли те от разширяването на матката, костите се наместват, всичко боли в един момент.Ти може да нямаш корем, но в момента матката се уголемява, бебето се намества.
Аз пиех папаверин почти цялата бременност заради болките в таза.Бях с ниско разположена плацента и през цялото време ми се пишкаше много и на често.