0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #280 -: Март 01, 2012, 11:08:40 am »
Честита баба Марта.
Днес ме е 9-ти ден от трансфера и нищичко не чувствам. Допреди два дни бях по-спокойна, имах ПМС и ме боляха гърдите. Сега гърдите ме болят от време на време и много по-малко, а и гловоболие имах последните два дни и си мисля, че и този път няма да се получи нищо. Страх ме е да си направя тест, ама много ме е страх :balk_80:.
Момичета   :welcome: :crossfingers:   
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #281 -: Март 01, 2012, 11:20:46 am »
Merka2ks, не се шашкай, мила! Не търси симптоми. Малко остава. Можеш да си пуснеш един кръвен тест, за да се успокоиш. Чела съм, че в някои клиники дори карат момичетата да пускат такъв на 5-ти и 10-ти ден от трансфера, за да се види дали въобще настъпва имплантация.
И не се страхувай от един тест, като ти се роди мечтаното детенце, ще имаш време да му трепериш всеки ден и час :lol:
Както казва моята майка - „И на сто години да станеш, пак ще си моята малка дъщеря!”.
Прегръщам те и спокойно!
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #282 -: Март 01, 2012, 17:48:54 pm »
Merka2ks, при моя ЗЕТ бях 100% сигурна, че съм бременна - всички симптоми по мнооого. То не беше гадене, повръщане, непоносимост към миризми и храни, каквото се сетиш и накрая ЧХГ-то 0.000000.
Почивай си, наслаждавай се на бременността си, докато не те опровергаят :wink:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #283 -: Март 01, 2012, 19:47:58 pm »
Как се справяте с неуспеха, момичета? Аз май нещо тотално се сдухах, паднах пак в оная дупка, дето не знам как ще излезна.

Само не падай духом. Не е бил твоят опит, това е. Няма нищо невъзможно. Ставаш и продължаваш. Тук е пълно с невъзможни истории с щастлив край.И твоята ще бъде такава, ще видиш...само воля и напред.
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #284 -: Март 01, 2012, 19:54:05 pm »
Честита баба Марта.
Днес ме е 9-ти ден от трансфера и нищичко не чувствам. Допреди два дни бях по-спокойна, имах ПМС и ме боляха гърдите. Сега гърдите ме болят от време на време и много по-малко, а и гловоболие имах последните два дни и си мисля, че и този път няма да се получи нищо. Страх ме е да си направя тест, ама много ме е страх :balk_80:.
Момичета   :welcome: :crossfingers:   

Още мъничко остана, не се предавай... и аз вече си въобразявам разни работи и се тормозя, но мисля, че това е нармално след като толкова силно искаш нещо.
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #285 -: Март 03, 2012, 17:48:43 pm »
Да се включа и аз в тази тема-момичета,имам 7 замразени ембриончета и се надявах този цикъл да им правим предимплантационна диагностика и най-добрите да ги трансферираме.На 7-ми ден имах фоликул 16 ,но доки каза,че на този етап не го вълнува толкова фоликула,колкото лигавицата.Пия естрофем и вагинално еротон за лигавицата,но днес на прегледа 9-ти ден -доктора ми каза,че съм в овулация и ми пусна прогестерон и спрямо неговите нива ще преценим дали ще имаме трансфер или ще остане за следващия цикъл.Е обадиха ми се да ми кажат ,че прогестерона е висок и няма да правим нищо сега.
И аз се обърках вече- защо не трябва сега да правим трансфер,освен заради лигавицата,която днес беше 7 и май не е от най добрите.
Може ли някой да ми каже как точно се процедира при ЗЕТ?
Малко дълго стана,но...
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #286 -: Март 03, 2012, 18:51:49 pm »
Сара, докторът ти преценява кога да пристъпите към ЗЕТ.
А иначе, при мен протече по следния начин:
Почнаха да ме следят от 8-ми ден. УЗИ, естрадиол, прогестерон, LH.
Правихме пункция, но не успяхме да извадим нова яйцеклетка. Тъй като моите ембриончета бяха забразени на 3-ти ден, ги размразиха на 3-тия ден от пункцията.
Оцеляха всичките 4. Оставиха ги да се развиват още ден и половина и тогава правихме трансфера на трите, които се харесаха на ембриолозите.
Това е. Преимплатационна генетична диагностика не сме правили. Не е предлагал докторът. Пък си е и доста скъпичко, тъй като аз правя и вливания с киовиг - препарат, който също не от евтините.
Аз съм клиника "Надежда" - Малинов, а ти в коя клиника си? Тъй като това също може би има значение за това как процедират при ЗЕТ.
« Последна редакция: Март 03, 2012, 18:54:51 pm от Bogi »
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #287 -: Март 04, 2012, 11:33:27 am »
Сара, поискай доктора да ти обясни за твое успокоение.
Ако си в Малинов - там следят нивата на прогестерон и се ръководят от тях.

Високите нива на прогестерон влияят на лигавицата - "скапват" я и към момента на ембриотрансфер, когато лигавицата трябва да е най-рецептивна - тя е презряла.

Разбира се, за различните клиники и лаборатории, стойностите на прогестерона се тълкуват различно. В някои клиники не обръщат внимание на прогестерона въобще.
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #288 -: Март 04, 2012, 13:08:29 pm »
Благодаря ви Тара и Боги за коментара.Да, в клиника "Надежда"- Малинов съм.
Ами след резултата от прогестерона Цвети (акушерката) ми се обади и ми каза какво е решил доктора и след питане от моя страна какво да правя за следващия цикъл  ми се обади пак и ми каза да си продължа да пия естрофем и заедно с него дуфастон 10 дни (до 20 ден от цикъла )и преглед на 2-3 ден от новия цикъл.За да съм сигурна ,че правилно съм разбрала какво трябва да правя му изпратих sms за потвърждение и така.И в тази връзка бих посъветвала всички когато нещо ни притеснява,не ни е ясно и т.н да питаме доктора,за да не се пропусне нещо важно за успеха ни.
Стискам палци на всички това да е нашия успешен опит! :)
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #289 -: Март 04, 2012, 13:29:12 pm »
А според вас за да има трансфер трябва ли да има пункция и контролиране на овулацията или зависи само от показателите на  лигавицата и нивата на прогестерона?
Когато е настъпила овулация и доминантния фоликул се е спукал това означава ли,че не може да има трансфер?
Разбира се ще задам тези въпроси на доки ,ама на следващия преглед(знаем в каква нечовешка заетост е) ,но ако някой е наясно ... :D
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #290 -: Март 04, 2012, 17:43:02 pm »
sara68, при ЗЕТ не е нужно да се прави пункция. Тя се прави само когато се съчетават ЗЕТ+пресен трансфер.
При настъпила овулация размразените ембриони се трансферират след определен брой дни, които съвпадат с деня на замразяване. Ако са ти замразени например на 3 ден, ти ги трансферират 3 дни след овулация.   
Имам вече две ангелчета на небето

*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #291 -: Март 05, 2012, 00:39:24 am »
Нека и аз вмъкна пояснение на Сара,че няма как да се направи предимплантационна диагностика вече.Тя се прави в деня на оплождането и ако всичко е ок се изчаква до 3 ден и се замразяват или трансферират.
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #292 -: Март 05, 2012, 11:01:26 am »
Благодаря момичета за коментарите,а за преимплатационното изследване не е така- лично доктора ми предложи да събираме и замразяваме ембриони и като съберем 5-6 да ги изследваме и най-добрите да трансферираме -за това съм сигурна ,мен по-скоро не би беше ясно сега това че нивата на прогестерона са високи ли е причината да не пристъпим на този цикъл към трансфер ,та така
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #293 -: Март 05, 2012, 11:18:35 am »
Сара, за високите нива на прогестерона Тара беше написала следното:

"Високите нива на прогестерон влияят на лигавицата - "скапват" я и към момента на ембриотрансфер, когато лигавицата трябва да е най-рецептивна - тя е презряла."
Тъй като знам, че Тара доста чете, съм убедена че е така, както е написала.
Сигурно затова не сте пристъпили към трансфер.
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #294 -: Март 05, 2012, 17:02:00 pm »
Да се присъединя вече и към тази тема,днес ми беше трансфера на 2 замразени ембриончета. :D
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #295 -: Март 05, 2012, 17:43:14 pm »
Здравейте милички,
днес ми е 13-ти ден от трансфера и преди малко се престраших и препишках един Шуър чек и след няколко минути се появи  :bfp:(втората чертичка е много бледичка).
Иначе, имам постоянно ПМС, главоболие, гърдите бяха спряли да ме болят, но от два дни пак започнаха.
Утре ще пусна кръвен тест, аз съм от Бургас и се чудя къде, мисля да го пусна в "Лина". Надявам се много на добър резултат.
Еми, pvg, стискам палци и за Вас и за себе си.
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #296 -: Март 05, 2012, 17:52:48 pm »
Стискам палци за най-добрия резултат, Merka2ks  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:



   La vita è bella
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #297 -: Март 05, 2012, 18:13:34 pm »
Ще чакаме утре да се похвалиш  и с положителен кръвен тест  :)само спокойно- всичко ще е наред!!!
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #298 -: Март 05, 2012, 19:41:42 pm »
Здравейте милички,
днес ми е 13-ти ден от трансфера и преди малко се престраших и препишках един Шуър чек и след няколко минути се появи  :bfp:(втората чертичка е много бледичка).
момичета присъединявам се и аз към вас. Утре ще си прибера моите 3 сладоледчета.

Merka2ks  :crossfingers: за тлъсто b-hcg утре.
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #299 -: Март 05, 2012, 19:55:24 pm »
Браво Мерка2ас,ще имаш най-тлъстото ЧХГ,бъди спокойна и тихичко честито от мен.