0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #220 -: Февруари 05, 2012, 21:11:20 pm »
Просто отговарям за има-няма към 1400 души, за да ми разберете проблема с графика. А, и имам готин мъж, който е с още по-сложен график (около 10 пъти по-натоварен от моя), и не вижда къде ми е проблема с моя график :)
« Последна редакция: Февруари 05, 2012, 21:28:21 pm от Bogi »
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #221 -: Февруари 05, 2012, 21:25:51 pm »
Bogi, за да не се притесняваш и да си наясно с това, което следва, можеш да звъннеш утре на спешния. Този телефон не само е спешен, а е и за връзка с докторите, който е наблизо - ще ти отговори /най-често Шефкетова май/
Всъщност като отида във вторник за РВМС, ще уточня каквото ме интересува. Макар че от отговорите на момичетата тук горе-долу ми просветна.
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #222 -: Февруари 06, 2012, 22:54:00 pm »
въпрос на личен избор е кое е пириоритет ние избрахме товада е бъдещето карера пари и багополучие хубававо ама за кого  :oops:

успех  :D
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #223 -: Февруари 07, 2012, 19:59:49 pm »
въпрос на личен избор е кое е пириоритет ние избрахме товада е бъдещето карера пари и багополучие хубававо ама за кого  :oops:

успех  :D
Рина, мисля че си си извадила прибързано заключение, но това си е твое право. Моето лично мнение, че в съвременния свят при добра организация, всичко е възможно. А дали ще успеем с бременеенето е нещо, което само Бог може да реши да ни се случи. Това, което мога да направя аз е да следвам стриктно това, което искат от мен лекарите, и да се надявам на положителен резултат, а ако не ми се случва желаното - просто не правя драма. Просто наистина вярвам, че за да ни се случват хубави неща, пътят към тях трябва да е спокоен.  :D
« Последна редакция: Февруари 07, 2012, 20:02:45 pm от Bogi »
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #224 -: Февруари 09, 2012, 14:21:36 pm »
Здравейте момичета,при моя успешен опит замразиха 2 бр. ембриони, но не разбрах на ко ден. Значи ли,че един ден,когато стигна до ЗЕТ няма да са достатъчни тези 2 бр., а ще трябва отново стимулация?
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #225 -: Февруари 09, 2012, 17:54:26 pm »
Момичета, днес ми беше трансфера. От 4 снежинки, всички се размразиха, но ембриолозите не харесаха едното и върнахме 3. Сега ще си почивам на топло и да се надяваме този опит да ни е последен. Питане - медролът се пиеше от утре, нали?
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #226 -: Февруари 09, 2012, 17:57:51 pm »
Здравейте момичета,при моя успешен опит замразиха 2 бр. ембриони, но не разбрах на ко ден. Значи ли,че един ден,когато стигна до ЗЕТ няма да са достатъчни тези 2 бр., а ще трябва отново стимулация?
Зависи в коя клиника си. Може да те накарат да извадите 1-2 яйцеклетки на ЕЦ, за да ви е по-добър шансът, ако някое от другите 2 не се размрази.
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #227 -: Февруари 09, 2012, 18:48:03 pm »
Момичета, днес ми беше трансфера. От 4 снежинки, всички се размразиха, но ембриолозите не харесаха едното и върнахме 3. Сега ще си почивам на топло и да се надяваме този опит да ни е последен. Питане - медролът се пиеше от утре, нали?
Да, и се пие сутрин.
А какво друго ти изписаха?!?!
:) Успех!!

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #228 -: Февруари 09, 2012, 18:57:18 pm »
Момичета, днес ми беше трансфера. От 4 снежинки, всички се размразиха, но ембриолозите не харесаха едното и върнахме 3. Сега ще си почивам на топло и да се надяваме този опит да ни е последен. Питане - медролът се пиеше от утре, нали?
Да, и се пие сутрин.
А какво друго ти изписаха?!?!
:) Успех!!
Благодаря за отговора. Всъщност д-р Стаменов тръгна да ми изписва преднизолон, но като му казах, че имам медрол от предния опит, каза да си пия него. Другите са утрогестан, естрофем, неофолик, но-шпа и аспирин протект от 12.02.2012, омега 3 форте и вигантол.
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #229 -: Февруари 09, 2012, 19:08:36 pm »
Bogi, аз също ти желая успех! Стискам палци нещата да се получат! :balk_103:
Работата си е работа, но сега наистина се отдай на пълна почивка и мисли само за хубави неща! Това си е време за теб, в което без ни най - малки угрезения можеш да се отпуснеш и да си помечтаеш.  :balk_177: А любимият мъж да те поглези. Да не забравяме, че е и месецът на любовта. Големи палавници се очертава да бъдат твоите отрочета! :lol: :lol: :lol:
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #230 -: Февруари 09, 2012, 19:28:11 pm »
Disi22, това за палавниците и месеца на любовта е супер!
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #231 -: Февруари 09, 2012, 20:11:39 pm »
Другите са утрогестан, естрофем, неофолик, но-шпа и аспирин протект от 12.02.2012, омега 3 форте и вигантол.
И аз приемам абсолютно същите медикаменти  :lol:. Успех Боги, дано се получи!
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #232 -: Февруари 09, 2012, 20:58:05 pm »
Боги, много късмет ти пожелавам. Дано това е твоя опит. При д-р Стаменов съм и аз
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #233 -: Февруари 10, 2012, 11:10:15 am »
Момичета, с толкова оптимизъм ме заредихте, че се чувствам ....изпълнена с надежда за успех. Имам едно успешно ИКСИ през октомври 2011г. при Стаменов, но за съжаление до 11 седмица :(  Имаме 3 замръзени на 6 ти ден. Рискувам като си задавам въпроса тук, но ако искате ми пишете на лични, за да не спамим темата, та.. на въпроса: Преди да пристъпите към трансвер на снежковци, правихте ли изследвания, имунология, биопсия? Питам защото преди трансфера ми предстои имунология и биопсия. Всички ли минавате по този път, преди да се стигне го снежковците :) Благодаря ви предварително. Толкова се радвам за успелите, дано има успех и при мен  :wink:
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #234 -: Февруари 10, 2012, 11:36:51 am »
Момичета, с толкова оптимизъм ме заредихте, че се чувствам ....изпълнена с надежда за успех. Имам едно успешно ИКСИ през октомври 2011г. при Стаменов, но за съжаление до 11 седмица :(  Имаме 3 замръзени на 6 ти ден. Рискувам като си задавам въпроса тук, но ако искате ми пишете на лични, за да не спамим темата, та.. на въпроса: Преди да пристъпите към трансвер на снежковци, правихте ли изследвания, имунология, биопсия? Питам защото преди трансфера ми предстои имунология и биопсия. Всички ли минавате по този път, преди да се стигне го снежковците :) Благодаря ви предварително. Толкова се радвам за успелите, дано има успех и при мен  :wink:

Sis_i, изследванията, които ти назначава лекаря той ги преценя лично за теб какво е необходимо.
Ако преди това не сте правили имунологични изследвания, със сигурност е добре да направите.
След първия ми опит ИКСИ, но в друга клиника, който завърши със спонтанен аборт в края на 8 седмица, имунологичните изследвания бяха едни от първите, които ми назначи д-р Стаменов. Оказа се, че НК-клетките са ми над референтните граници и е трябвало да ми се правят вливания с киовиг.
След втория ми опит ИКСИ, който беше при д-р Стаменов, не настъпи имплантация и затова той ми назначи биопсия, за да се опитат да изяснят причините. Но това е при мен.
Така че ще повторя написаното най-отгоре - лекарят решава.
А как така замразени на 6-ти ден?! Досега не съм чувала да замразяват на 6-ти ден. Може пък аз да съм изпуснала нещо.
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #235 -: Февруари 10, 2012, 11:45:56 am »
Ако е имала общо 5 броя бластоцисти, тогава вероятно са трансферирали два /мисля, че максимално толкова е разрешено по закон/ и съответно другите три са ги замразили.
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #236 -: Февруари 10, 2012, 11:59:41 am »
Ще се опитам да ти разкажа накратко: Пункция на 02.10.11г., Трансфер на 06.10.11г., на 07.10.11г. подписахме договора за замръзените. На 08.10.11г. имах разговор е една от ембриоложките, тя обясни че са замръзили само 3 (а бяха 4), изчака ли са ги до днес (т.е.08.10.)- много добре се били развивали (ох дано да е така). Поне така разбрах аз, възможно е от притеснение да не съм разбрала дали са ги замръзили същия ден или предния, но успокоителното е, че със сигурност са на 5-ти ден :))) Големи надежди възлагам на този трансфер, но преди това имунология и биопсия. Bogi пиши ми на лични, ако не ти е проблем, да ми разкажеш как мина при теб биопсията, че малко ме е страх :) Отново ти пожелавам късмет, дано да успееш, ДАНО!!!
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #237 -: Февруари 10, 2012, 12:09:06 pm »
Sis_iр не се притеснявай от биопсията. Нищо работа е. Просто ти вземат клетки от матката, за да ги изследват. Някои момичета си слагат по някоя обезболяваща свещичка преди манипулацията, но аз не съм. Може би някоя друга да сподели с теб, тъй като на мен прага за болка е доста висок. Аз и пункциите на ЕЦ ги правя без упойка. Просто не ме боли, пък и веднага разбирам дали сме извадили яйцеклетка или не, което си е супер.
Успех и не се притеснявай да питаш, каквото те интересува, нали затова сме тук! :lol:
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #238 -: Февруари 10, 2012, 12:59:14 pm »
има отделна тема за биопсиите там подробно е описано всичко, поразровете форума.
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #239 -: Февруари 10, 2012, 14:31:27 pm »
Момичета, днес ми беше трансфера. От 4 снежинки, всички се размразиха, но ембриолозите не харесаха едното и върнахме 3. Сега ще си почивам на топло и да се надяваме този опит да ни е последен. Питане - медролът се пиеше от утре, нали?
Успех Боги, много се радвам значи са се размразили...ох аз така се притеснявам за това като наспъти момента!
Стискам ти палци силно и дано да се похвалиш скоро с  :bfp:
А в крайна светка чакаха ли ги ембриончетата до бластоцит!???