0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
ЕТ на "снежковци"
« -: Февруари 08, 2010, 17:17:33 pm »
Здравейте отново!
Подновявам темичката, въпреки затишието през последните седмици. Приготвила съм моята микробиология и вирусология и утре съм на преглед на трети ден. Надявам се този месец да стигна до ЕТ.
Успех и на всички момичета, които ги чака същото.
Нямам търпение!
« Последна редакция: Септември 09, 2010, 11:41:00 am от rally_pat »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: ЕТ на "снежковци" през Февруари/Март
« Отговор #1 -: Февруари 08, 2010, 18:56:49 pm »
Rina74 ,темичката не е замряла,просто старата беше заключена  , и писахме в ето тази :
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=41209.20

Може да видиш последните новини .
От мен стиснати палци и  успех !

пп.според мен  ще е по -удачно  темата да се казва  само "ЕТ на снежковци" -без да касае определени месеци ,а би могла и да се обедени със старата.Така винаги ще могат да пишат момичета,правещи замразен  ЕТ  ,но пак казвам -нека модератор да прецени.


Re: ЕТ на "снежковци" през Февруари/Март
« Отговор #2 -: Февруари 08, 2010, 19:55:10 pm »
Добра идея! Дано да мога пак да се включа тук! Успех, момичета :)
*
Re: ЕТ на "снежковци" през Февруари/Март
« Отговор #3 -: Февруари 09, 2010, 22:32:18 pm »
Rina74 ,темичката не е замряла,просто старата беше заключена  , и писахме в ето тази :
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=41209.20

пп.според мен  ще е по -удачно  темата да се казва  само "ЕТ на снежковци" -без да касае определени месеци ,а би могла и да се обедени със старата.Така винаги ще могат да пишат момичета,правещи замразен  ЕТ  ,но пак казвам -нека модератор да прецени.
ok
*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Re: ЕТ на "снежковци" през Февруари/Март
« Отговор #4 -: Февруари 15, 2010, 12:15:41 pm »
nimika,стискам палци днес да е твоят ден!Успех мила.
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: ЕТ на "снежковци" през Февруари/Март
« Отговор #5 -: Февруари 16, 2010, 23:10:21 pm »
да  се отчета и тук :
днес категорично отрицателен кръвен тест  след трансфер на сжековци на 2.02 .

Късмет на чакащите момичета!

Специално за Velka  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
« Последна редакция: Февруари 16, 2010, 23:27:35 pm от nimika »


*
Re: ЕТ на "снежковци" през Февруари/Март
« Отговор #6 -: Февруари 16, 2010, 23:17:47 pm »
Nimika,  :bighug:
Знам как се чувстваш, но незнам какво да кажа.... Не е честно!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: ЕТ на "снежковци" през Февруари/Март
« Отговор #7 -: Февруари 16, 2010, 23:59:49 pm »
Meme ,благодаря !Ами  и аз смятам ,че не е честно ,ама след половин шоколад  ,се  почуствах по-добре и започвам да чертая план за следващия път. :wink:


Re: ЕТ на "снежковци" през Февруари/Март
« Отговор #8 -: Февруари 17, 2010, 06:17:51 am »
Ох, и ти ли :(.Не е честно ...Съжалявам,друго не мога  кажа,радвам се , че бързо се взимаш в ръце, защото аз не съм така
*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Re: ЕТ на "снежковци" през Февруари/Март
« Отговор #9 -: Февруари 17, 2010, 06:48:08 am »
nimiка,съжалявам мила знам как се чувстваш.
Искаше ми се да ви зарадвам , ама не било писано да е този опит, кръвен тест от вчера 0.00 Просто нямам думи, за трети пореден път все едно и също.Знам че скоро ми предстой нов опит,но вече се изморих,грам надежда не ми остана за следващия.
« Последна редакция: Февруари 17, 2010, 06:49:59 am от Velka »
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
*
Re: ЕТ на "снежковци" през Февруари/Март
« Отговор #10 -: Февруари 17, 2010, 08:56:13 am »
Е, наистина не е честно! Velka  :bighug:
Всеки път като ти видех името из форума си тананиках "Дано, дано, дано..."
Сега какво да кажа...? Дано скоро успееш със или без ин витро!!!
*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Re: ЕТ на "снежковци" през Февруари/Март
« Отговор #11 -: Февруари 17, 2010, 09:05:58 am »
Меме,май фалшиво я пея тази песен.
Без инвитро няма как да стане,след първия неуспех клампираха и двете тръби.
До края на април се надявам да получа втората заповед от фонда,ДАНО до тогава съм се стегнала и да гледам по розово на нещата, че сега само чернилки!
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
*
Re: ЕТ на "снежковци" през Февруари/Март
« Отговор #12 -: Февруари 17, 2010, 09:12:37 am »
Велка, извинявай, незнаех за тръбите  :oops:
Тогава стискам палци за следващото ин витро! Трябва да се стегнеш! Ако трябва виртуално ще те стягаме от тук  :hug2:
Re: ЕТ на "снежковци" през Февруари/Март
« Отговор #13 -: Февруари 17, 2010, 09:49:34 am »
момичета моля ви да опишете как протича ЗТ при док Владимиров. В петък ми е трети ден от цикъла и ще посетя клиниката ако всичко е наред да стартираме процедура. Интересуват ме брой посещения, ориентировъчна цена и изследвания. Много ви моля да ми отговорите.
*
Re: ЕТ на "снежковци" през Февруари/Март
« Отговор #14 -: Февруари 17, 2010, 09:57:41 am »
Здравейте момичета!
Nimika, Velka, съжалявам за резултата. Няма думи, с които да може да се успокоите.
Бих искала да ви попитам нещо, като това се отнася и за другите, на които им предстои трансфер.

Каква беше подготовката ви за този опит? Имам предвид дали доктора ви назначи лекарства или процедури, с които да направи този ви опит по-различен от предишния. Това пасивно следене на лигавицата доста ме подтиска и създава в мен недоумение защо не се предприема нещо по-значително.

Аз съм работила в лаборатория, и когато един опит не се получи, то следващия път не повтарям същия протокол, а се опитвам да променя нещо в него. Говоря в общия случай на провеждането на какъвто и да е експеримент било то с животни, хора, реактиви.

Аз съм с тубарен фактор, но неуспеха от първото ин витро и 8.5 резултат на 11 ден след трансфера може би значи, че лигавицата не е с подходяща дебелина и качество. Ясно е, че на вече създадените ембриони и техния потенциял за преживяемост вече е кодирана и не може да се промени, но в този опит може поне да се повлияе на лигавицата. Така или иначе 2 месеца почивах. Знам, че в други клиники се дават медикаменти, прави се акупунктура.

Кажете моля вашето мнение, или съм в грешка.

Благодаря!
*
Re: ЕТ на "снежковци" през Февруари/Март
« Отговор #15 -: Февруари 17, 2010, 10:03:31 am »
момичета моля ви да опишете как протича ЗТ при док Владимиров. В петък ми е трети ден от цикъла и ще посетя клиниката ако всичко е наред да стартираме процедура. Интересуват ме брой посещения, ориентировъчна цена и изследвания. Много ви моля да ми отговорите.
Pepi77,
Бях на преглед на 3ти ден, 30 лева ултразвук. Аз си носех вирусологията (Хепатит, Васерман и HIV).
Втори преглед на 10ти ден, ултразвук и микробиология ми взеха от там. Не съм плащала, че бях забравила да изтегля.
Викат ме на 12ти ден, предполагам и на 14ти ден, събота.

Следят ти лигавицата и фоликулите, което ми се струва доста пасивно. Знам, че към 12тия ден дават медикаменти за лигавицата. Ще пиша след утре. Това е за сега.
Успех!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: ЕТ на "снежковци" през Февруари/Март
« Отговор #16 -: Февруари 17, 2010, 19:38:48 pm »
Velka ,съжалявам  и за твоя неуспех  :bighug:- дано късмета е с нас следващия път!


pepi77,при мене процедурата протече по следния начин -преглед на първи ден .Д-ра ми назначи  клостил за от пети до девети ден .Целта е   да настъпи овулация със сигурност ,за да може лигавицата да  се подготви .После ме извика на преглед на 11,16,18 ден  и трансфер на 22 ден.Аз съм с по дълъг цикъл и за това  това фоликула-лигавицата нарастват по-бавно и трансфера бе по-късно.Преди него имах прегнилче разбира се , и включен естрофем и утрогестан  два дни преди трансфера и за след това.
Всеки УЗ преглед се заплаща -30 лв.Отделно трансфера  мисля,че бе 340 лв.

Нужни са актуална микробиология,вирусология,цитонамазака-ако старите не са ти валидни.

Rina74,дано успеха е с теб и да има положителен резултат :cloud9:!
Pepi77  :crossfingers:
« Последна редакция: Февруари 17, 2010, 19:41:01 pm от nimika »


Re: ЕТ на "снежковци" през Февруари/Март
« Отговор #17 -: Февруари 17, 2010, 19:59:04 pm »
Аз отидох на трети ден, платих 30лв. После след седмица бях пак на УЗИ и цитонамазка плюс микробиология и платих към 80 лв. Вирусологията ми още важеше. След това след два дни беше последен преглед,още 30лв, бихме Прегнил и почнах утрогестан след два дни. Трансфера беше 340 лв и за лекарства дадох още към 50лв. Допълнителните странични разходи като за път например няма да ги изброявам
Re: ЕТ на "снежковци" през Февруари/Март
« Отговор #18 -: Февруари 17, 2010, 21:54:05 pm »
... Трансфера беше 340 лв ...

 8O Ники, защо ЕТ на замразени ембриони е 340лв. Според цените в сайта на клиниката ЕТ е под номер 34 с цена 290 лв., а с посочената от теб цена под номер 22 е Вътрематочна инсеминация със съпружески сперматозоиди. Да няма промяна в цените или нещо да са се объркали в клиниката при таксуването или ... :ask:
Обещах на Ganka:)
Re: ЕТ на "снежковци" през Февруари/Март
« Отговор #19 -: Февруари 17, 2010, 22:54:16 pm »
Да, и на мен октомври месец трансфера на замразени ми струваше 340 лв. Отделно се плащат прегледите, ама те при мен бяха май само два.