0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #860 -: Юни 25, 2015, 10:02:32 am »
Здравейте момичета, темата изглежда позамряла. Няма ли такива, на които им предстои ЗЕТ?  :)
Аз съм след неуспешна процедура. Имаме 4 замразени бластоциста. След преглед онзи ден, малко изненадващо за нас, доки каза, че можем да пристъпим към ЗЕТ. Ще се случат нещата месец Юли. За момента съм 3ти ден на Марвелон, защото иначе цикълът ще се получи много дълъг (това ще ми е второ кървене след опита). Бях се настроила за изчакване до наесен, но доки каза, че няма причина да не го направим сега.
Имам много големи надежди за ЗЕТ и имам вътрешно усещане, че се получи. Даже си мисля, че ще са две бебчовци  :lol:
Дано само не остана разочарована.
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #861 -: Юни 25, 2015, 11:03:20 am »
Шансовете са големи.С право си оптимист.Ще чакаме да се похвалиш.
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #862 -: Юни 25, 2015, 12:14:36 pm »
Благодаря за окуражителните думи, hope-love!
Надявам се всичко с ембриончетата ни да е ОК при размразяването.
Според доки засега няма къде да търсим причина за неуспеха при свежия трансфер. Самият той предполага, че не сме улучили имплатационния прозорец.
Дано сега съм възможно най-гостоприемна за тях :D
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #863 -: Юни 25, 2015, 19:33:49 pm »
Успех, brumbi!
На мен също ми предстои ЗЕТ през юли, на 07 ако всичко е наред. Имам вече три неуспешни ЗЕТ и ми остават два бластоциста. Аз за съжаление започвам да губя вяра в ЗЕТ, но това за себе си само
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #864 -: Юни 26, 2015, 07:41:52 am »
Успех момичета  :bighug: :bighug: :bighug:
Ще ви следя за хубави новини :)
<br />
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #865 -: Юни 26, 2015, 10:26:54 am »
loriane, след 3 неуспешни ЗЕТ не би ли трябвало да се търси някъде причината за това?
Би ли разказала малко за опитити ви досега?
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #866 -: Юни 30, 2015, 23:19:44 pm »
Brumbi, искаха да изследват лигавицата след третия опит, но аз предпочетох да изчакам...Касата не покрива тук това изследване, а на нас ни остават още 2 ембриона. Искам да ги върна и тогава да правя изследвания ако трябва да правим наново ин витро...С неизяснен стерилитет сме, имам една бременност вече. Тогава стана от първия опит ин витро. Не знам защо сега не се получава...имам съмнения и в качеството на ембрионите, не са перфектни, от пункцията ми бяха извадили огромен брой яйцеклетки...
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #867 -: Юли 01, 2015, 13:28:22 pm »
Момичета аз също имам 6 снежинки, ще се подготвям за ЗЕТ, да ви питам, понеже моите са от различни години като най - старите са от края на 2011 г., това дали ще повлияя на размразяването им, четох някъде, че не е добре да стоят дълго време особено над 5 години!Да се притеснявам ли?Има ли момичета които да са забременели след като са минали няколко години от замразяването!?
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #868 -: Юли 02, 2015, 10:16:29 am »
loriane, стискам палци този път да имате успех!
Явно много от нещата при АРТ процедурите все още не са достатъчно изследвани и като че ли въпросите, свързани с имплантацията, нямат еднозначни отговори.
Надявам се това да е нашият опит!
При теб как тече подготовката? Виждам, че за 7ми ти е планиран трансферът.
Аз другата седмица чакам цикъл и започваме. Доколкото разбрах, ще съм на Естрофем, т.е. няма да целим овулация.
anajens, четох в американкци форуми за бременности с ембриони над 5-годишни. Доколкото разбрах, по-важното в случая е това, че те са от по-млади родители, но за Бг май стои въпросът, че техниката преди 5 години е била различна и има вероятност не всички да преживеят размразяването. Отделно май съм попадала някъде, че в Бг по закон срокът на съхранение е 5 години. Какво е мнението на твоя лекар по тези въпроси?
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #869 -: Юли 02, 2015, 13:07:25 pm »
Благодаря brumbi ! Дано успеем този път! При теб кога горе-долу се очертава трансферът? И аз съм на естрофем, лигавицата ми е готова вече, последният ми преглед мина и на 7 съм на трансфер направо. Нямам търпение.
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #870 -: Юли 02, 2015, 15:13:55 pm »
Все още нямам абсолютно никаква представа, loriane.
Другата седмица чакам цикъл и ще ходя на преглед на 2ри ден. Всичко ще се решава в движение.
Ние имаме няколко ангажимента с направени резервации за този месец, както и доки е отпуска след 25.07...въпреки че съм убедена, след като и сам предложи ЗЕТ да е юли, че ще ни "изчака", ако се наложи  :lol:
На теб на кой ден от МЦ ти се пада трансферът?
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #871 -: Юли 02, 2015, 21:35:35 pm »
На 30-тия ден се пада...Отложиха го с една седмица, защото лигавицата беше тънка...
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #872 -: Юли 03, 2015, 09:13:44 am »
Ехаа, 30ти ден ден. Аз все още не мога да си обясня как точно се предполага да се улучи имплантационния прозорец при ЗЕТ с Естрофем. Само по вид/структура и дебелина на МЛ...Ясно е, че има много успехи с този протокол, в Америка също е особено разпространен.
Иначе според доки за момента неуспеха на свежия трансфер може да търсим в това, че не сме улучили точно имплантационния прозорец. Може би и заради това сега толкова ме вълнува темата.
Късмет, loriane  :)
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #873 -: Юли 03, 2015, 23:42:46 pm »
Благодаря, brumbi и аз нямам представа как се определя деня на зет. Все пак има много фактори, хормоните също са важни. Аз се доверявам на лекаря за това, макар че първоначално 30-ти ден ми се стори късно...
Успех, и на теб. Щом си почнала протокола, докторът ще те изчака със сигурност!
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #874 -: Юли 05, 2015, 15:48:20 pm »
Здравейте момичета запис и от мен предстои ми ЗЕТ около 20 юли имам 2 замразени бластоциста имах хиперстимулация и повишен прогестерон преди овитрела и ми отложиха трансфера за следващия цикъл
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #875 -: Юли 06, 2015, 09:46:19 am »
Успех, ninajivkova!
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #876 -: Юли 06, 2015, 18:33:37 pm »
Благодаря brumbi и на теб osi_9
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #877 -: Юли 06, 2015, 23:12:27 pm »
Успех, ninajivkova! Вие май ще вървите заедно с brumbi. Какъв е твоят протокол?

Дойде и моят ред, момичета, утре ми е трансферът! Тази вечер размразяват 5-дневното ембрионче и утре сутринта ще чакам обаждане!
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #878 -: Юли 07, 2015, 09:15:25 am »
Успех, loriane! До пухкав финал  :lol:
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #879 -: Юли 07, 2015, 17:01:55 pm »
Успех loriane :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
протокола ми започва от втори ден на цикъла с cyclacur(2мг естрадиол аз съм в Гърция и тук изписват това)
3дни по 1(вечер)
3дни по 2(сутрин и вечер)
и после всеки ден по3(сутрин обед и вечер)
на 9ти ден видеозон Е2 И ТСХ
според лигавицата и хормоните трансфер около 20 юли