0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #760 -: Април 21, 2014, 19:46:37 pm »
Iris,честито и от мен!!!Успешна  preggo до ревлив финал :)
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #761 -: Април 21, 2014, 20:01:37 pm »
Благодаря ви за подкрепата момичета :bighug:
Успех и само  :bfp: в темата!
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #762 -: Април 21, 2014, 22:38:54 pm »
Момичета колко струва ЗЕТ в болница Надежда? Питам само за трансфера, без замразяване, хормони и прочие чудеса.

Ако е само ЗЕТ, е 450 лв. Ако правиш комбиниран трансфер - ЗЕТ+ЕТ, е 800 лв.
Да не си решила вече да се завръщаш в играта  :) ?

Абе нещо не мога да се излъжа все още  :D......но понеже чух оня ден за сумата 1750лв. за трансфер и се оцъклих!!!
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #763 -: Април 22, 2014, 08:16:37 am »
Момичета колко струва ЗЕТ в болница Надежда? Питам само за трансфера, без замразяване, хормони и прочие чудеса.

Ако е само ЗЕТ, е 450 лв. Ако правиш комбиниран трансфер - ЗЕТ+ЕТ, е 800 лв.
Да не си решила вече да се завръщаш в играта  :) ?

Абе нещо не мога да се излъжа все още  :D......но понеже чух оня ден за сумата 1750лв. за трансфер и се оцъклих!!!

Това е сумата за раждане  :)


Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #764 -: Април 22, 2014, 09:56:10 am »
Момичета колко струва ЗЕТ в болница Надежда? Питам само за трансфера, без замразяване, хормони и прочие чудеса.

Ако е само ЗЕТ, е 450 лв. Ако правиш комбиниран трансфер - ЗЕТ+ЕТ, е 800 лв.
Да не си решила вече да се завръщаш в играта  :) ?

Абе нещо не мога да се излъжа все още  :D......но понеже чух оня ден за сумата 1750лв. за трансфер и се оцъклих!!!

Това е сумата за раждане  :)

Да бе знам, но една позната ме убеждаваше, че толкова вземали за трансфер!!!
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #765 -: Април 22, 2014, 11:08:29 am »
Ами...може би вече толкова са сигурни в успеха, че вземат предварително като депозит сумата за раждане!  :)
А иначе сериозно - да не би тази жена да е имала за доплащане някакви суми за замразяването, които да е внесла заедно с таксата за трансфера и от там да се де заблудила?
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #766 -: Април 22, 2014, 20:06:14 pm »
Здравейте,
1750лв е оплождане+трансфер при стимулиран цикъл.Тази сума се плаща преди  самия трансфер.
« Последна редакция: Април 22, 2014, 20:08:04 pm от galia23 »
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #767 -: Април 23, 2014, 10:02:34 am »
Здравейте,
1750лв е оплождане+трансфер при стимулиран цикъл.Тази сума се плаща преди  самия трансфер.


Ясно.
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #768 -: Април 26, 2014, 07:22:57 am »
Зравеи те и от мен.Аз малко бях в болница поради гадене и повръщане.От клиника Селена ми дадоха болничен за 34 дена.Сега съм в 7 седмица.Иначе пак тая сутрин повръщам.Искам да ви питам да ли някои е запознат колко болнични ни се полага в година?Верно ли е че ни се полагат 180 дена плюс 45 дена преди термин?Та реших да броя и да изчисля да ли тея дни ще ми стигнат.Значи с платената отпуската като сложа най вероятно да не ми стигнат за няколко дена.Та си мисля че ако след тоя болничен не съм добре и ако не се върна на работа дали може освен платената отпуска да пусна 1 2 седмици не платена отпуска  за да може спокоинно да ми стигнат тия болнични.
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #769 -: Април 26, 2014, 07:34:37 am »
Зравеи те и от мен.Аз малко бях в болница поради гадене и повръщане.От клиника Селена ми дадоха болничен за 34 дена.Сега съм в 7 седмица.Иначе пак тая сутрин повръщам.Искам да ви питам да ли някои е запознат колко болнични ни се полага в година?Верно ли е че ни се полагат 180 дена плюс 45 дена преди термин?Та реших да броя и да изчисля да ли тея дни ще ми стигнат.Значи с платената отпуската като сложа най вероятно да не ми стигнат за няколко дена.Та си мисля че ако след тоя болничен не съм добре и ако не се върна на работа дали може освен платената отпуска да пусна 1 2 седмици не платена отпуска  за да може спокоинно да ми стигнат тия болнични.
Пепа, честито и дано скоро премине повръщането!
Задай в тази тема въпроса си, там е по-вероятно да ти се отговори. Има компетентни хора, които пишат в нея  :D
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=37818.920

*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #770 -: Май 04, 2014, 19:40:04 pm »
Здравейте ,връщам се от преглед ,на 7 ми ден лигавица 9мм и фолукул 16мм ,на 9 ти ден прегнил , а на 11 преглед .Имам въпросче ,ако фоликула не се е спукал на прегледа какво се прави ,пак преглед докато се спука или направо се дава дата за трансфера.Т.е трябва ли да се е спукал фоликула за да се направи ЗЕТ ?Мерсии! :)
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #771 -: Май 04, 2014, 20:21:32 pm »
Трябва да се спука. Ако не се докаже овулация, няма как да се направи трансфера.
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #772 -: Май 04, 2014, 20:43:27 pm »
ок ,благодаря Еми  :)! Освен тогава по-рано да бия прегнила та да се е спукал.Казаха следобяд и аз мислех към 20 ч. да е ,но май е по-добре към 5,6 часа.
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #773 -: Юни 05, 2014, 09:07:18 am »
Здравейте, момичета!
Присъединявам се към вас, ако ме приемете!
Този месец направих пункция на ЕЦ /само с клостилбегит/ и извадихме хубава яйцеклетка, която се оплоди. Ембриоложката ми се обади във вторник, за да ми каже, че е оплодена и че ще правим трансфера на 5-ти ден - в събота. Уви, вчера ми излязоха резултатите от МБ и е много зле - стрептококи от гр.Б в значително количество. Звъннах на д-р Персенска и тя ми каза, че в такъв случай ще пропуснем трансфера и че ще замразим ембриончето, ако дай Боже е хубаво. Не знам сега като ще замразяваме, все пак ще ми се обаждат ли ембриолозите, за да кажат дали всичко е наред до замразяването? Надявам се...
Живи и здрави другия месец пак на ЕЦ ако успеем да извадим още една хубава, която да се оплоди - и да направим смесен трансфер.

Само дето тотално се обърках с този ценоразпис. За клиника Надежда, де. Не разбирам какво всъщност трябва да плащам сега. То е ясно, че сега имам да предвиждам още 350 за пункцията другия месец, но останалите неща? Сега например 250 лв. за оплождането на яйцеклетката, 450 за замразяването, после? Чета някакви 350 лв. за размразяване, евентуално още 250 за другото оплождане, колко за трансфер и то смесен? Чета тук при вас, че е 800лв. смесения, но какво включва в тази сума? Оплождането? Защото една позната, която прави инвитро на ЕЦ ми каза, че евентуално за събота ще ми трябват 250 за оплождането и 100 за трансфера....Ще се радвам ако ме ориентирате за какво да се подготвя за другия месец, защото както знаете всички, които се борим от години за дете, сме много зле с финансите. Няма да имаме тези пари, така че ще трябва да изтеглим и затова искам да се ориентирам горе-долу.

Благодаря предварително за отговорите и желая хубав и усмихнат ден!


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #774 -: Юни 05, 2014, 12:25:12 pm »
Naskomimi, другият месец, ако има трансфер, то той ще бъде смесен и затова ще трябва да заплатиш 800 лв. Пункцията също си я плащаш - 350 лв., хормоните, ПКК преди пункцията и ако ти е изтекла вирусологията - нова вирусология и за двамата.
Не трябва да заплащаш допълнително такса за оплождане, защото тя е включена в комбинирания трансфер.
Ако се наложи отново да замразяват - плащаш пак 250 лв. за оплождането и 200 лв. за замразяване.


*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #775 -: Юни 05, 2014, 13:18:53 pm »
Благодаря ти!
Предполагам, че в тези 800 лв. влизат и 250 за оплождане на евентуалната нова и 350 за размразяването на старата...

Иначе ми се обади ембриоложката днес и ми каза, че се е развила и разделила добре и че може още днес на 3-ти ден да се трансферира /замразява/, въпреки, че първоначалния план беше за 5-ти ден...Била добре разделена и подходяща за днес за замразяване...Надявам се да е за добро и да си имам хубаво снежно човече за другия месец, пък дай Боже да успеем да му добавим и едно свежо...От сърце ще се моля за това!
« Последна редакция: Юни 05, 2014, 14:06:39 pm от naskomimi »


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #776 -: Юни 05, 2014, 14:51:55 pm »
Замразените си имат също добър потенциал в повечето случаи, така че недей да съжаляваш, че трансфера не е сега. Може да е за добро. Вярвай. Лекувай инфекцията, почивай  си, колкото можеш до другия път, за да се чувстваш добре и организмът ти да е във форма.
*
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #777 -: Юни 05, 2014, 16:13:37 pm »
Благодаря ти!
Предполагам, че в тези 800 лв. влизат и 250 за оплождане на евентуалната нова и 350 за размразяването на старата...

Иначе ми се обади ембриоложката днес и ми каза, че се е развила и разделила добре и че може още днес на 3-ти ден да се трансферира /замразява/, въпреки, че първоначалния план беше за 5-ти ден...Била добре разделена и подходяща за днес за замразяване...Надявам се да е за добро и да си имам хубаво снежно човече за другия месец, пък дай Боже да успеем да му добавим и едно свежо...От сърце ще се моля за това!


Не знам за какви 350 лв. за размразяване говориш. Не съм плащала такава сума. В сумата от 800 лв. влиза сумата за оплождане на пресния ембрион и комбинирания трансфер. 350 лв. ще има за пункцията. Аз не съм плащала такса за размразяване на ембриони.
Късмет и успешен трансфер следващия месец.


Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #778 -: Юли 08, 2014, 19:53:18 pm »
Момичета,нормално ли е  зацапване - кафениково от Утрогестан ? Утре ми е ЕТ на замразени ембриончета и мн се притеснявам да не би нещо да не е наред и да ги размразят  напразно. Обадих се на док.и той ми каза,че е от утрогестана,ама досега не ми се е случвало при предишните 3 опита.
Някой имал ли е такова нещо преди трансфер?
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #779 -: Юли 08, 2014, 21:29:04 pm »
Не би трябвало да е кафяво от самия утрогестан.Да ме е имал предвид,че лекарството е предизвикало хормонални промени,довели до товс кафеникаво течение.Някои жени получават подобни слаби кръвоизливи или зацапване в дните около овулация.Нещо такова може да става при тебе заради натрупването на прогестерон.