0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Точкови масажи при Дочка Жекова
« -: Февруари 06, 2010, 14:33:45 pm »
Здравейте момичета ,интересува ме някоя от вас правила ли си е масажите при Дочка Жекова?Гледах предаването на Кафе и си записах час.След като поговорихме и казах какви са ми проблемите ,тя ми отговори ,че може да ми направи масажите, които са 10процедури по 80лв.Било добре особено преди процедура ин-витро ,като общо отпускане на нервната система ,тонизиране и хормонален баланс.До тук добре няма лошо ,но много скъпичко общо 800лв. 8OИнтересно ми е какво мислите.....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Точкови масажи при Дочка Жекова
« Отговор #1 -: Февруари 06, 2010, 14:46:32 pm »
мисля, че ако ми предстои инвитро процедура, бих си спестила тия 800 лева за по-важни неща.
един масаж не струва 80 лв на сеанс, даже и в 5-звездните спа хотели.

момичета, не се подлъгвайте по рекламите...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Точкови масажи при Дочка Жекова
« Отговор #2 -: Февруари 06, 2010, 15:00:34 pm »
Така е точно за това най-вероятно няма да ги направя,ако цената беше нормална да опитам и това.Човек се чуди вече, какво ли не да опита в отчаянието си. :(
*
Re: Точкови масажи при Дочка Жекова
« Отговор #3 -: Февруари 06, 2010, 16:31:16 pm »
Извинявам се че измествам темата , но това което знам че се препоръчва преди Ин Витро е Акопунктура - за релакс ефект. Имате ли инфо за цените ?
Re: Точкови масажи при Дочка Жекова
« Отговор #4 -: Февруари 06, 2010, 17:23:20 pm »
Правила съм след трансфер веднага 1 и след това още 2 процедури общо 3-240лв.
Re: Точкови масажи при Дочка Жекова
« Отговор #5 -: Февруари 06, 2010, 20:12:12 pm »
Радост, къде прави процедурите и почувства ли ефект?


Re: Точкови масажи при Дочка Жекова
« Отговор #6 -: Февруари 06, 2010, 20:56:38 pm »
Правила съм акопунктура след ин-витро в клиника Малинов,но е по желание.Опита ми беше неуспешен.
За това се чудя за точковия масаж.......
Re: Точкови масажи при Дочка Жекова
« Отговор #7 -: Февруари 09, 2010, 11:03:52 am »
Здравейте момичета  :)
Видях темата и реших и аз да се включа и да разкажа за впечатленията си от Дочка Жекова.
Съпругът ми съвсем случайно беше попаднал на предаването "На Кафе" с участието на Дочка и беше доста впечатлен. Вероятно поради факта, че тъкмо предишния ден докторката ми каза, че не можем да направим планираната инсеминация, заради ниските стойности на естрадиола, и дватама решихме да пробваме с нещо нетрадиционно. Лично аз в началото бях доста скептична, но все пак се съгласих заради настояването на съпруга ми. Той вече е изключително негативно настроен срещу методите на медицината и в отчаянието си е склонен да пробваме и алтернативни методи. По принцип при нас няма открит проблем. От месец Юни 2009 ходим в клиника по стерилитет. Всичките ни изследвания бяха повече от добри, но ето че година и половина няма резултат. И така стигнахме до първата инсеминация - неуспешна. Последва втора - същият резултат. При опита за третата - проблем с хормоните (които бяха идеални преди да започна всички тези процедури). И така се озовахме при Дочка.
Още същият ден след предаването си уговорихме среща и си записахме час. Жената беше информирала съпруга ми за цената още по телефона. Скъпичко ми се видя, но решихме да пробваме, така или иначе същият месец ни отпаднаха разходите за инсеминацията. При първото посещение само ме прегледа и подробно ме разпита какво сме изследвали и какви процедури са ми правили, след което си определих часовете през следващите 10 дни. Предупреди ме и, че масажите са болезнени (в което се убедих по-късно сама  8O). Аз предпочетох да правя по 1 масаж на ден, иначе има възможност да се правят по 2, така че да си съкратиш времето на целия курс.
През първите 2 посещения все още бях доста скептична, ходех в определеният ми час, но по-скоро да угодя на съпруга ми и да знам че правя нещо по въпроса най-сетне бебето да се появи. В последствие обаче започнах да се чувствам доста добре след всеки масаж. Бях някак си заредена с повече положителна енергия, по-спокойна. Незнам дали това се дължи на самите масажи или и на позитивизма на Дочка, с който тя непрекъснато ме заливаше, но аз започнах да се чувствам по-заредена и обнадеждена. Незнам дали тази жена чрез масажите би могла да лекува безплодие, но при мен тези процедури имаха изключителен емоционален ефект. Затова със съпруга ми решихме да направя още 5 масажа по време на следващата инсеминация и да се надяваме, че най-накрая ще постигнем така дългоочаквания резултат   :bfp1:
Съжалявам, че постинга ми стана толкова дълъг, но реших, че е добре да разкажа личните си впечатления :)
Пожелавам успех на всички и дай-боже много бебета
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Точкови масажи при Дочка Жекова
« Отговор #8 -: Февруари 09, 2010, 11:24:52 am »
не мисля, че нивото на естрадиол в кръвта може да се повлияе от какъвто и да било масаж или психотерапия.
но всеки сам решава за какво да си даде парите, все пак...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Точкови масажи при Дочка Жекова
« Отговор #9 -: Февруари 09, 2010, 13:36:35 pm »
Ами на мен също много ми допадна Дочка Жекова ,като човек.Дори не ми взе 40 лв.за първоначалния преглед,както ми беше казала по телефона.Но все пак аз прецених ,че ми е доста сумата за 10 масажа ,сигурна съм ,че ще ми помогне физически и дори психически за отпускане на нервната система,но това са си 800 лв все пак.Ако ги имах в излишък 100% щях да ги направя.
*
Re: Точкови масажи при Дочка Жекова
« Отговор #10 -: Февруари 09, 2010, 19:12:36 pm »
И аз гледах Дочка Жекова при Гала. Направи ми много приятно впечатление, освен че обясняваше подробно и с ентусиазъм от нея струеше увереност , че може да помогне. Не е казала ела те при мен , спрете всякакви други процедури и ще забременеете , в "бг мама" така и се бяха нахвърлили.......Лично аз ако имах достатъчно пари бих си направила курс от точков масаж при нея , още повече , че съм наясно с ефекта от подобно алтернативно лечение.Преди време след оплаквания от виене на свят и след рентгенова снимка се оказа , че имам леко ошипявяне на врата.Кво да ви кажа мили мои....... , три месеца пих хапчета без грам резултат , къде що имаше здрав орган в тялото ми след тримесечната атака с висококачествена и скъпа химия се обади с проблем.Спрях хаповете и отидох при специалист по източна медицина , бях мнооого скептична и отчаяна но, след три процедури виенето на свят спря.Същия ефект има и балнеолечението,физиотерапия и т.н За съжаление не всеки може да си позволи лукса да се възползва от прекрасните ни центрове и специалисти.Точковия масаж е нещо наистина много ефикасно и полезно стига да се прави от знаещ и можещ специалист.В комбинация с инвитро или инсеминация може да помогне, защо не ама с тези отняли джобове.......,пък и нали нали при д-р Стаменов правят акопунктура......
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Точкови масажи при Дочка Жекова
« Отговор #11 -: Февруари 09, 2010, 23:15:13 pm »
Точковия масаж е нещо наистина много ефикасно и полезно стига да се прави от знаещ и можещ специалист.В комбинация с инвитро или инсеминация може да помогне, защо не

дай поне едно доказателство (линк към научна статия, съобщение...), че точковият масаж може да помогне при инвитро или инсеминация? на какво ще ви помогне???

едно е да лекуваш шипове с масажи - те шиповете и без това не се лекуват с нищо. физиотерапията (която включва и масажи) спомага за само облекчаване на симптомите при шипове...

а друго е да говорим за нормализиране на нива на полови хормони и преодоляване на стерилитет.

може да изглежда страшно позитивна и приятна тази жена, но какво от това? да изглежда така е част от бизнеса й, разберете! ако не ви вдъхва пълна увереност и оптимизъм, няма да се препъвате от бързане да й дадете парите си, аслъ...

пак ви казвам, мислете с главите си и си пестете парите за наистина нужните ви изследвания, лекарства и процедури.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Точкови масажи при Дочка Жекова
« Отговор #12 -: Февруари 10, 2010, 10:50:51 am »
Джам , последното нещо, което искам е да влизам в спор с теб, тук всички знаят кой ще спечели спора :D , шегувам се.Моето мнение долу горе се покрива с твоето само дето аз считам ,че такъв тип процедури определено имат оздравителен ефект и пак казвам ако се правят от специалист .Тук сме за да си помагаме във вземането на решения от големи до по малки.Колкото до моите ШИПОВЕ,не съм казала, че са изчезнали но заживях спокойно и ведро без виене на свят.
Работила съм в балнеолечебен център,виждала съм превити на две хора с бастуни с патерици с колички, астматици ,с кожни заболявания ,оперирани и още много други.След десет дни тези хора си тръгваха с усмивка благославяйки всички нас.Аз работех на информация но и аз и моите колеги получаваха прегръдки и благодарности.Що трябва да отричаме тези неща не мога да разбера......... Аз съм една от тези , които мислят с главата си , няма да си направя процедури при Дочка Жекова щото ми се налага да пестя за друго,нещо много по-важно за мен,по важно дори от здравето ми и въобще от всякакъв вид комфорт.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Точкови масажи при Дочка Жекова
« Отговор #13 -: Февруари 10, 2010, 11:02:42 am »
ised, аз вече 2 пъти написах, че не вярвам масажите да помогнат конкретно за стерилитет. не съм казала, че отричам масажите, физиотерапията или балнеолечението по принцип.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Точкови масажи при Дочка Жекова
« Отговор #14 -: Февруари 10, 2010, 11:04:47 am »
дай поне едно доказателство (линк към научна статия, съобщение...), че точковият масаж може да помогне при инвитро или инсеминация? на какво ще ви помогне???
За съжаление ще е трудно да се даде линк към древните китайски трактати за тази медицина възникнала преди около 5 000 години. :wink:
Съществуването на бат(биологично активни точки)и баз(биологично активни зони) е не просто признато от младата съвременна медицина, ами и широко използвано при диагностиката в неврологията (точките на Вале).

Ако говорим сериозно, то източната и класическата медицина лежат на две различни основи.
Източната разглежда човека като едно цяло , неделимо от природата. При нея не се лекува детайла, а се използват собствените възстановителни сили, за да се постигне хармония във всички области на човешкото тяло,психика и съзнание.

Г-жа Дочка Жекова, не съм я гледала. Предполага се е добре подготвена в областта, което е от изключителна важност, не просто за да помогне , а и за да не навреди. Мисля, че тези цени са прекомерно завишени, но всеки си преценява възможностите и ползите от инвестициите.

Ето малко повече информация за основите на китайската медицина:
http://www.theramax.org/istory.htm
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Точкови масажи при Дочка Жекова
« Отговор #15 -: Февруари 10, 2010, 11:44:29 am »
дай поне едно доказателство (линк към научна статия, съобщение...), че точковият масаж може да помогне при инвитро или инсеминация? на какво ще ви помогне???
За съжаление ще е трудно да се даде линк към древните китайски трактати за тази медицина възникнала преди около 5 000 години. :wink:
Съществуването на бат(биологично активни точки)и баз(биологично активни зони) е не просто признато от младата съвременна медицина, ами и широко използвано при диагностиката в неврологията (точките на Вале).

ако точковият масаж е признат от съвременната медицина за полезен при асистирани репродуктивни технологии, би трябвало да има публикувани и научни статии с описание на проведените проучвания...

трактатите на древната медицина НЕ СА научно доказателство за нищо.

абе що се правите на ударени? що за диалог водим, като не четем думите на отсрещната страна? струва ми се, че вече за 4-ти път пиша за домати, а отсреща ми говорят за краставици.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Точкови масажи при Дочка Жекова
« Отговор #16 -: Февруари 10, 2010, 12:26:41 pm »
ако точковият масаж е признат от съвременната медицина за полезен при асистирани репродуктивни технологии, би трябвало да има публикувани и научни статии с описание на проведените проучвания...

За мен, в лечението ми не са важни научните статии, а доказаните хилядолетни практически ползи.
Пак според мен, стерилитета не е състояние на парче:
-болен яйчник
-разбъркани хормони
-нагъната тръба и пр.
-лоши показатели в спермограмата
-(неустановения стерилитет пък как да го квалифицирам?)
 
За мен той е болест на тялото, психиката и съзнанието, едновременно.
Репродуктивната медицина ще даде по-добър резултат, ако се погрижа да създам баланс и в другите наранени сфери.
Затова , предпочитам да не отричам ползите на нито една лечебна дейност, нито да ги признавам благодарение само на научни доказателства.
Още повече , живея в държава, узаконила ползването на алтернативни медицини, явно без да е имало належаща нужда от научни доказателства. :)

Ако пак не съм адекватна на диалога , то някой да донесе и сиренето, поне шопска салата ще има. :P



*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Точкови масажи при Дочка Жекова
« Отговор #17 -: Февруари 10, 2010, 13:40:07 pm »
Ефирче, знаеш ли... снощи внезапно открих, че и аз имам лечебни сили за преодоляване на стерилитет. в процес съм на откриване на лечителска практика - търся офис, кушетка и PR специалист.

ще ви уведомя, когато открия кабинета. освен мануална терапия по принципите на Жао-Жунг Ли, ще предлагам и вербална терапия, коан-шей сензорна терапия, рисуване с пръсти, специалния си крем за тазобедрения пояс "Фертилити Плюс" (разработен в съавторство с Елфи) и още много други изненади.

очаквайте ме скоро и по телевизията...

Още повече , живея в държава, узаконила ползването на алтернативни медицини, явно без да е имало належаща нужда от научни доказателства. :)

живееш в "държава", в която "парица е царица", както е писал Алеко. в тая държава няма нужда от нищо разумно, за да се узакони нещо безумно - има нужда само от частен икономически интерес или безхаберие към съдбата на населението.

« Последна редакция: Февруари 10, 2010, 13:42:15 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Точкови масажи при Дочка Жекова
« Отговор #18 -: Февруари 10, 2010, 14:15:51 pm »
Jam, не разбирам за какво е тази злобна и саркастична забележка??? Никой не те кара на сила да ходиш на точков масаж и да вярваш в резултатите от него. За едно съм съгласна с теб - всеки има право сам да решава къде и за какво да си дава парите. А, когато не разбираш нещо, едва ли най-правилният начин е да го отричаш... но със сигурност е най-лесният....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Точкови масажи при Дочка Жекова
« Отговор #19 -: Февруари 10, 2010, 15:01:16 pm »
А, когато не разбираш нещо, едва ли най-правилният начин е да го отричаш... но със сигурност е най-лесният....

а ти разбираш ли връзката между точковия масаж и лечението на стерилитета? ако да - много те моля да ми я разкажеш. ще бъде полезно за всички....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!