0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
да поговорим за къс и дълъг протокол.
« -: Февруари 05, 2010, 16:07:21 pm »
Здравейте, момичета!

Ако има такава тема, предварително се извинявам и моля да ми я посочите  :) !

Какво знаете за къс и дълъг протокол като цяло, от какво зависи кога какъв да се приложи?
Какви са обикновенно резултатите в броя и качеството на яйцеклетките, колко дни продължават.

Аз първия път бях по дълъг протокол в клиника Малинов, настъпи бременност, но не успях да стигна до финала.
А сега ще съм по къс протокол, и когато попитах д-р Стаменов защо пак няма да съм по дълъг, ми отговори, че не прилага същия протокол, когато не е довел до успех.
Не разбрах защо, след като по дългия реагирах добре.
Не че толкова е важно това, важен е крайния резултат  :bori_015: :bori_005: !

Успех на всички! 
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #1 -: Февруари 06, 2010, 12:56:35 pm »
Не ви е интересна тази тема, май се оказва.

Ако искат модераторите нека да я изтрият  :( .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #2 -: Февруари 06, 2010, 18:40:56 pm »
Силве, не се натъжавай. Темата е важна и интересна, но аз лично нямам отговор. А и само за ден малко хора са я видели. Изчакай още малко. И горе главицата  :bighug:
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #3 -: Февруари 06, 2010, 19:23:21 pm »
При различните протоколи и при различните препарати използвани за стимулация се цели да се намери точния, за да се получат с възможно най-високо качество яйцеклетки и съответно след това ембриони. Може би това е причината док да иска смяна на протокола. Аз имам 5 опита 2 на дълъг протокол, 2 на къс и 1 на ЕЦ. Бремености имах само при дългите протоколи. Понеже образувам по-малко фоликули бих искала и следващата ми стимулация да е по дълъг протокол, но това док ще реши.При последната стимулация явно улучихме и протокола и препаратите и дозите, защото имах най-много фоликули тогава.
Успех.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #4 -: Февруари 06, 2010, 19:51:19 pm »
Силванче, на мен не ми е ясно защо ще ти сменя протокола, при положение, че при теб бременността завърши в етап, в който не мисля, че е било от качество на ембрионите! Както и при мен де! Но въпреки това - най-добре се довери на Стаменов! Все пак - те са докторите! Те знаят най-добре!
При мен например - винаги съм била по дълъг протокол и бременностите са 2 от 4 опита! Друг е въпроса, че не стигнахме до успешен финал!
Но пък следващия ми път - мерките ще са драстични и ще завърши с едно хубаво здраво бебече, както и при теб  :lol:
*

    slantze37

  • ***
  • 159
  • Това ,което не ме убива ме прави по силна!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #5 -: Февруари 06, 2010, 20:56:40 pm »
Абсолютно съм съгласна с Барбарона както с мнението за протокола и преценката на лекарите така и с пожеланието.Дано следващия опит да е последен и резултатен докрай!
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #6 -: Февруари 07, 2010, 14:35:36 pm »
Аз имам два опита при д-р Стаменов.
Първият беше по къс протокол а втория по дълъг и в двата случая теста беше отрицателен.До колкото знам той така процедира,сменя ги протоколите но незнам защо.При моя случай си мисля,че трябваше да смени лекарствата,защото и при двата опита бях с едни и същи лекарства.Но ще видиме какво ще ми обясни сега и ми е чудно при третия ми опит какъв протокол ще избере.
УСПЕХ на всички.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #7 -: Февруари 07, 2010, 14:46:25 pm »
isho75, аз имам 3 стимулирани опита вече. Къс, дълъг и пак къс. След първия неуспех сменихме протокола и лекарствата. Преди да започна третия опит ми отделиха досието за консултация с ембриолозите, бяха описали с кой протокол какви яйцеклетки и ембриони сме имали. По късия били по-добре и затова третия опит беше пак по къс. Може би и при теб ще е нещо подобно.
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #8 -: Февруари 07, 2010, 14:49:57 pm »
pop4o много скоро ще разбера на 18.02 имам час за преглед и ще пиша след това.Аз си мисля,че по дългия бях по добре,но това доктора ще прецени.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #9 -: Февруари 07, 2010, 22:15:04 pm »
аз имам един къс, завършил с отрицателе тест и еден дълъг протокол. положителе тест видях при дългия, но без финал  :(. при него даже замръзих, така, че следващия път преди да започнем ще обсъдя с док може ли пак дълъг, предвид успеха ми.
но все пак лекаря преценява протокола, защото зависи от реацията на организма и проблемите при двойката.
успех
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #10 -: Февруари 08, 2010, 11:28:44 am »
Силванче, аз 1 път бях по дълъг протокол - положителен тест. 2 път по дълъг имаше положителен тест, но под 5 единици. И нищо.

Сега ще съм по къс. Док каза, че искал да смени схемата и лекарствата. Аз и двата пъти много добре реагирах - по 13-15 фоликула. Около 8-10 оплодени. Аз сега го питах дали ще правим ПИД, не било необходимо, фоликулите ми били супер!!!!

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #11 -: Февруари 08, 2010, 12:11:01 pm »
При първия ми и единствен опит до момента въобще не знаех какво означава протокол. После разбрах, че съм била по къс протокол, със силна стимулация. Беше ми поставена диагноза намален яйчников резерв. Имах четири фоликула, четири яйцеклетки, три се оплодиха. Резултатът беше отрицателен, въпреки че ембрионите бяха хубави.
Сега докторът ми предложи протокол Маркес, но аз категорично отказах. Първо нямаме финансова възможност, а и второ не знам дали наистина подобрява значително качеството. Иска ми се да пробваме с по-лека стимулация, може пък това да е по-добрия вариант при мен. В крайна сметка се разбрахме за опит на ЕЦ. Но тъй като и за това нямаме пари в момента, а до фонда не мога да се докопам, ще трябва да направя 3 инсеминации, за които предварително знам, че ще са обречени на неуспех  :(. Въобще настроението ми е много под нулата, но това е за други теми, в друг подфорум.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #12 -: Февруари 08, 2010, 12:22:21 pm »
Имам един опит при д-р Владимиров. Къс протокол - Маркес. Целта на този протокол е по-високото качество на Я, но уви, имах положителен резултат за кратко. Диагнозата поставена от Владимиров е намален ЯР. Направих 6 Я и 3 ембриона с добро качество. Мнението на друг специалист е, че проблема при мен не е в резерва. Следващия протокол ще е различен.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #13 -: Февруари 09, 2010, 00:22:35 am »
Първите два пъти - къс протокол, реагира прекрасно на малко ампули, отр. тестове.
След ред процедури сменихме и протокола - трети опит, дълъг протокол, реагирах отново много добре на малко стимулация - успешен!
Пожелавам успешни нови протоколи приятелки! :bighug:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #14 -: Февруари 09, 2010, 11:15:40 am »
Аз си мислех, че късия е с ударни дози, и за 5-6 дни максимум, но май не е така, може и повече дни да продължи.

Няма значение.

Успех на всички!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #15 -: Февруари 09, 2010, 11:41:11 am »
Два къси протокола: при първият добър отговор, положителен тест за кратко. При втория-лош отговор, отрицателен тест.
Два Маркес протокола: при първия  много добър отговор ( стигнахме до бластоцист трансфер ), отрицателен тест. При втория Маркес,лош отговор, положителен тест за кратко .
Сега ми предстои ИКСИ по дълъг протокол.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #16 -: Февруари 09, 2010, 13:58:12 pm »
А може ли още нещо да уточнявате  :lol:
 в коя клиника сте били
 колко дни е продължила стимулацията
 и колко фоликула сте имали
 и колко ембриончета са станали.

Аз съм в клиника Малинов, първото ИКСИ извадиха 10-12 яйцеклетки, оплодиха се 5, и от тях само три продължиха да се развиват, по дълъг протокол бях.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #17 -: Февруари 09, 2010, 14:26:24 pm »
Силви много пъти е коментирано и писано по въпроса. В общи линии кой както си реагира на късия - горе долу така реагира и на дългия протокол. Всичко зависи естествено от резерва най яйчниците, възраст, вид препарати...

Къс 16 яйца от 14 пурегона, втория къс 14 гонала - 13 яйца и третия дълъг 14 пурегона - 13 яйца.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #18 -: Февруари 09, 2010, 14:33:29 pm »

Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #19 -: Февруари 09, 2010, 15:04:29 pm »
Силванче,

то дали е къс или дълъг, разликата е в блокажа преди това, а не толкова в продължителността на дните по време на стимулация.

Важен е крайния резултат. 2 дълги - 13-15 яйцеклетки, около 10 оплодени. 1 път 3 върнати, бременност до 25 г.с., 2 път 2 върнати - положителен тест под 5 единици.
И от 3 замразени - 0.00

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...