0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
да поговорим за къс и дълъг протокол.
« -: Февруари 05, 2010, 16:07:21 pm »
Здравейте, момичета!

Ако има такава тема, предварително се извинявам и моля да ми я посочите  :) !

Какво знаете за къс и дълъг протокол като цяло, от какво зависи кога какъв да се приложи?
Какви са обикновенно резултатите в броя и качеството на яйцеклетките, колко дни продължават.

Аз първия път бях по дълъг протокол в клиника Малинов, настъпи бременност, но не успях да стигна до финала.
А сега ще съм по къс протокол, и когато попитах д-р Стаменов защо пак няма да съм по дълъг, ми отговори, че не прилага същия протокол, когато не е довел до успех.
Не разбрах защо, след като по дългия реагирах добре.
Не че толкова е важно това, важен е крайния резултат  :bori_015: :bori_005: !

Успех на всички! 
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #1 -: Февруари 06, 2010, 12:56:35 pm »
Не ви е интересна тази тема, май се оказва.

Ако искат модераторите нека да я изтрият  :( .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #2 -: Февруари 06, 2010, 18:40:56 pm »
Силве, не се натъжавай. Темата е важна и интересна, но аз лично нямам отговор. А и само за ден малко хора са я видели. Изчакай още малко. И горе главицата  :bighug:
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #3 -: Февруари 06, 2010, 19:23:21 pm »
При различните протоколи и при различните препарати използвани за стимулация се цели да се намери точния, за да се получат с възможно най-високо качество яйцеклетки и съответно след това ембриони. Може би това е причината док да иска смяна на протокола. Аз имам 5 опита 2 на дълъг протокол, 2 на къс и 1 на ЕЦ. Бремености имах само при дългите протоколи. Понеже образувам по-малко фоликули бих искала и следващата ми стимулация да е по дълъг протокол, но това док ще реши.При последната стимулация явно улучихме и протокола и препаратите и дозите, защото имах най-много фоликули тогава.
Успех.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #4 -: Февруари 06, 2010, 19:51:19 pm »
Силванче, на мен не ми е ясно защо ще ти сменя протокола, при положение, че при теб бременността завърши в етап, в който не мисля, че е било от качество на ембрионите! Както и при мен де! Но въпреки това - най-добре се довери на Стаменов! Все пак - те са докторите! Те знаят най-добре!
При мен например - винаги съм била по дълъг протокол и бременностите са 2 от 4 опита! Друг е въпроса, че не стигнахме до успешен финал!
Но пък следващия ми път - мерките ще са драстични и ще завърши с едно хубаво здраво бебече, както и при теб  :lol:
*

    slantze37

  • ***
  • 159
  • Това ,което не ме убива ме прави по силна!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #5 -: Февруари 06, 2010, 20:56:40 pm »
Абсолютно съм съгласна с Барбарона както с мнението за протокола и преценката на лекарите така и с пожеланието.Дано следващия опит да е последен и резултатен докрай!
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #6 -: Февруари 07, 2010, 14:35:36 pm »
Аз имам два опита при д-р Стаменов.
Първият беше по къс протокол а втория по дълъг и в двата случая теста беше отрицателен.До колкото знам той така процедира,сменя ги протоколите но незнам защо.При моя случай си мисля,че трябваше да смени лекарствата,защото и при двата опита бях с едни и същи лекарства.Но ще видиме какво ще ми обясни сега и ми е чудно при третия ми опит какъв протокол ще избере.
УСПЕХ на всички.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #7 -: Февруари 07, 2010, 14:46:25 pm »
isho75, аз имам 3 стимулирани опита вече. Къс, дълъг и пак къс. След първия неуспех сменихме протокола и лекарствата. Преди да започна третия опит ми отделиха досието за консултация с ембриолозите, бяха описали с кой протокол какви яйцеклетки и ембриони сме имали. По късия били по-добре и затова третия опит беше пак по къс. Може би и при теб ще е нещо подобно.
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #8 -: Февруари 07, 2010, 14:49:57 pm »
pop4o много скоро ще разбера на 18.02 имам час за преглед и ще пиша след това.Аз си мисля,че по дългия бях по добре,но това доктора ще прецени.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #9 -: Февруари 07, 2010, 22:15:04 pm »
аз имам един къс, завършил с отрицателе тест и еден дълъг протокол. положителе тест видях при дългия, но без финал  :(. при него даже замръзих, така, че следващия път преди да започнем ще обсъдя с док може ли пак дълъг, предвид успеха ми.
но все пак лекаря преценява протокола, защото зависи от реацията на организма и проблемите при двойката.
успех
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #10 -: Февруари 08, 2010, 11:28:44 am »
Силванче, аз 1 път бях по дълъг протокол - положителен тест. 2 път по дълъг имаше положителен тест, но под 5 единици. И нищо.

Сега ще съм по къс. Док каза, че искал да смени схемата и лекарствата. Аз и двата пъти много добре реагирах - по 13-15 фоликула. Около 8-10 оплодени. Аз сега го питах дали ще правим ПИД, не било необходимо, фоликулите ми били супер!!!!

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #11 -: Февруари 08, 2010, 12:11:01 pm »
При първия ми и единствен опит до момента въобще не знаех какво означава протокол. После разбрах, че съм била по къс протокол, със силна стимулация. Беше ми поставена диагноза намален яйчников резерв. Имах четири фоликула, четири яйцеклетки, три се оплодиха. Резултатът беше отрицателен, въпреки че ембрионите бяха хубави.
Сега докторът ми предложи протокол Маркес, но аз категорично отказах. Първо нямаме финансова възможност, а и второ не знам дали наистина подобрява значително качеството. Иска ми се да пробваме с по-лека стимулация, може пък това да е по-добрия вариант при мен. В крайна сметка се разбрахме за опит на ЕЦ. Но тъй като и за това нямаме пари в момента, а до фонда не мога да се докопам, ще трябва да направя 3 инсеминации, за които предварително знам, че ще са обречени на неуспех  :(. Въобще настроението ми е много под нулата, но това е за други теми, в друг подфорум.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #12 -: Февруари 08, 2010, 12:22:21 pm »
Имам един опит при д-р Владимиров. Къс протокол - Маркес. Целта на този протокол е по-високото качество на Я, но уви, имах положителен резултат за кратко. Диагнозата поставена от Владимиров е намален ЯР. Направих 6 Я и 3 ембриона с добро качество. Мнението на друг специалист е, че проблема при мен не е в резерва. Следващия протокол ще е различен.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #13 -: Февруари 09, 2010, 00:22:35 am »
Първите два пъти - къс протокол, реагира прекрасно на малко ампули, отр. тестове.
След ред процедури сменихме и протокола - трети опит, дълъг протокол, реагирах отново много добре на малко стимулация - успешен!
Пожелавам успешни нови протоколи приятелки! :bighug:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #14 -: Февруари 09, 2010, 11:15:40 am »
Аз си мислех, че късия е с ударни дози, и за 5-6 дни максимум, но май не е така, може и повече дни да продължи.

Няма значение.

Успех на всички!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #15 -: Февруари 09, 2010, 11:41:11 am »
Два къси протокола: при първият добър отговор, положителен тест за кратко. При втория-лош отговор, отрицателен тест.
Два Маркес протокола: при първия  много добър отговор ( стигнахме до бластоцист трансфер ), отрицателен тест. При втория Маркес,лош отговор, положителен тест за кратко .
Сега ми предстои ИКСИ по дълъг протокол.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #16 -: Февруари 09, 2010, 13:58:12 pm »
А може ли още нещо да уточнявате  :lol:
 в коя клиника сте били
 колко дни е продължила стимулацията
 и колко фоликула сте имали
 и колко ембриончета са станали.

Аз съм в клиника Малинов, първото ИКСИ извадиха 10-12 яйцеклетки, оплодиха се 5, и от тях само три продължиха да се развиват, по дълъг протокол бях.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #17 -: Февруари 09, 2010, 14:26:24 pm »
Силви много пъти е коментирано и писано по въпроса. В общи линии кой както си реагира на късия - горе долу така реагира и на дългия протокол. Всичко зависи естествено от резерва най яйчниците, възраст, вид препарати...

Къс 16 яйца от 14 пурегона, втория къс 14 гонала - 13 яйца и третия дълъг 14 пурегона - 13 яйца.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #18 -: Февруари 09, 2010, 14:33:29 pm »

Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #19 -: Февруари 09, 2010, 15:04:29 pm »
Силванче,

то дали е къс или дълъг, разликата е в блокажа преди това, а не толкова в продължителността на дните по време на стимулация.

Важен е крайния резултат. 2 дълги - 13-15 яйцеклетки, около 10 оплодени. 1 път 3 върнати, бременност до 25 г.с., 2 път 2 върнати - положителен тест под 5 единици.
И от 3 замразени - 0.00

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #20 -: Февруари 09, 2010, 15:16:32 pm »
1-ви опит къс протокол , лека стимулация - пункция на 10-и ден, 5 яйцеклетки, 3 оплодени, 1 ембрион годен за трансфер, трансфер на 2-ри ден - отрицателен тест
2-ри опит -дълъг протокол - пункция на 14 ден - около 20 фолукила, извадени общо 7 само от единия яйчник, другият не е бил достъпен и фоликултие са оставени вътре. От тези 7 оплодени 6, 5 стигнаха до стадий бластоцист, 2 перфектни бластоциста трансферирани на 5-ти ден, положителен тест за кратко. Остнаалите 4 бяха замразени, но не преживяха размразяването
Според мен аз на дълъг протокол съм по- добре, именно заради блокажа, при късия бързо покачих ЛХ, дори и с Оргалутрана
*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #21 -: Февруари 09, 2010, 19:29:30 pm »
Аз имам един по дълъг протокол-12 яйцеклетки от които 6 годни и оплодени,три върнати и три унищожени,тест чхг-21.94 , за кратко.По Маркес имам 6 яйчица , едното кухо, другите оплодени, върнати три и два замразени,резултат 0.00 и при опита със замразени макар перфектните ембриони. Сега ако правя опит ,така ми се иска да е по дълъг , това положително чхг при първия опит още ми топли сърчицето ама съм на години и едва ли е разумно , не знам.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #22 -: Февруари 10, 2010, 09:47:07 am »
ised няма гаранция. Аз съм била 2 по дълъг, единия път забременях, 2 не. Така че дали е къс или не, то важно е да се захванат.

Аз никога не съм била по Маркес протокол, даже за пръв път го чувам.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #23 -: Февруари 10, 2010, 10:44:14 am »
ised няма гаранция. Аз съм била 2 по дълъг, единия път забременях, 2 не. Така че дали е къс или не, то важно е да се захванат.

Аз никога не съм била по Маркес протокол, даже за пръв път го чувам.

Маркес, мисля че практиркува само д-р Владимиров, доколкото съм запозната изваждат незрели яйцеклетки и ги доотглеждат в лабораторна среда
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #24 -: Февруари 10, 2010, 10:58:54 am »
Ясно. Еми аз досега винаги отговарям много добре на стимулациите, не е имало проблем. Да се надяваме, че и по къс протокол ще е ок всичко. Че като се сетя какво ме чака....

а по къс протокол колко дни са до пунцкия, или зависи от броя и големината им?

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #25 -: Февруари 10, 2010, 11:11:24 am »
Дните до пункията са еднакви с тези по дълъг протокол 13-14дена ,зависи как реагират яйчниците.Аз съм била 2пъти по дълъг и 2 по къс и броя и качеството на яйцеклетките беше еднакъв.
Успех е дано ти е за последно :crossfingers:
*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #26 -: Февруари 10, 2010, 11:36:11 am »
Маркес, мисля че практиркува само д-р Владимиров, доколкото съм запозната изваждат незрели яйцеклетки и ги доотглеждат в лабораторна среда
Не бе мила , ти говориш за Матурация. Маркес е протокол, при който се цели по -високо качество на яйцеклетките ама къс ли е или дълъг и аз не знам ,удря ми по-скоро на къс протокол.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #27 -: Февруари 10, 2010, 17:18:41 pm »
Маркес, мисля че практиркува само д-р Владимиров, доколкото съм запозната изваждат незрели яйцеклетки и ги доотглеждат в лабораторна среда
Не бе мила , ти говориш за Матурация. Маркес е протокол, при който се цели по -високо качество на яйцеклетките ама къс ли е или дълъг и аз не знам ,удря ми по-скоро на къс протокол.
osi_9 абсолютно си права :) то една глава не стига за всички сезони

Ники при мен по къс пункцията беше на 10-и ден , а по дълъг на 14-и
« Последна редакция: Февруари 10, 2010, 17:20:14 pm от krisi1812 »
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #28 -: Февруари 10, 2010, 18:27:20 pm »
Аз пък по дългия реагирах по бързо.На 15 ден ми беше пункцията а по късия на 16.
Май при всеки действа различно.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #29 -: Февруари 10, 2010, 22:47:37 pm »
Дългия е по-таймрания, по-сигурния и по-често практикувания протокол. При него в общи линии всичко е контролируемо. А успеваемостта (?) предвид това че е по-чест прилаган естествено постигнатите бременности са повече, но 1:1 с късия - допускам че разликата не е голяма.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #30 -: Февруари 11, 2010, 09:31:23 am »
Тогава, ако дългия е по-добрия вариант, защо се практикува къс? Аз така и не разбрах док защо иска да съм по къс. Може би защото нямам време и до 18 март да усвоя парите от фонда.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #31 -: Февруари 11, 2010, 10:25:09 am »
Не миличка .Преценят дали по къс или по дълъг протокол от хормоналните изследвания и от яйчниците.Когато нямаш нарушение и отделяш яйцеклетки може да се работи по къс протокол,а ако има по дълъг тъй като там се прави блокаж на твойте хормони/инджекцията която слагат на 21ия ден/ и разчитат на лекарствата които ти слагат за регулиране и образуване на яйцеклетките.Както и да е важен е крайния резултат. :)
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #32 -: Февруари 11, 2010, 11:13:22 am »
Buba12, аз не съм правила хормони от 3 години, а по принцип отговарям добре на стимулациите. Явно док сега прецени да е така. Предните 2 пъти бях по дълъг и всичко вървеше по мед и масло.

Дано всички имаме късмет и скоро се радвам на нашите бебчета.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #33 -: Февруари 11, 2010, 11:31:24 am »
Тогава, ако дългия е по-добрия вариант, защо се практикува къс? Аз така и не разбрах док защо иска да съм по къс. Може би защото нямам време и до 18 март да усвоя парите от фонда.
Аз мисля че няма по-добър и по-лош съпоставени един с друг, има по-подходящ и по неподходящ за дадения пациент. Предвид това при последната ви процедура нямаше имплантация, логично ми се вижда да смените протокола. При нас два пъти къс - неуспешни, дълъг - успешен.
Кураж! :kiss:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #34 -: Февруари 11, 2010, 12:15:23 pm »
Здравейте,момичета.
Наистина всичко е строго индивидуално - зависи от конкретните хормонални изследвания и състоянието на яйчниците. Логично е при неуспех, по преценка на лекаря да се смени протокола.
За статистиката - 2 пъти съм стимулирана по дълъг протокол, 2 несполучливи опита, без имплантация. Последният 3-ти опит Док приложи къс протокол - успешно.
Направи ми впечатление, че и при трите опита броят на фоликули и яйцеклетни беше еднакъв, както и на ембрионите, но като качество разликата последния път беше огромна в полза на късия протокол.
Успех от мен на всички в процедура.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #35 -: Февруари 11, 2010, 13:11:08 pm »
Благодаря ви милички. Вярвам аз на док толкова много и се надявам 3 път да ми е на късмет. Като не броя замразения, него ще го смятам като бонус  :D

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #36 -: Февруари 11, 2010, 15:43:01 pm »
Не миличка .Преценят дали по къс или по дълъг протокол от хормоналните изследвания и от яйчниците.Когато нямаш нарушение и отделяш яйцеклетки може да се работи по къс протокол,а ако има по дълъг тъй като там се прави блокаж на твойте хормони/инджекцията която слагат на 21ия ден/ и разчитат на лекарствата които ти слагат за регулиране и образуване на яйцеклетките.Както и да е важен е крайния резултат. :)
Това наистина ли е така? Аз бях с диагноза намален резерв и ИКСИ-то беше по къс протокол, което противоречи на по-горе казаното.
*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #37 -: Февруари 11, 2010, 16:10:20 pm »
Не исках да се намесвам, защото нямам голям опит с протоколите, но в библиотеката на Зачатие пише точно обратното. За дългия протокол: При нормална овариална функция реакцията с този метод е значително по-силна отколкото при останалите протоколи и синдромът на хиперстимулация е по-често срещан. При „low-responder", т.е. жени, чиито яйчници реагират по-скоро слабо и със забавяне, може да се стигне до силно подтискане на функцията на яйчниците, и да не бъдат образувани достатъчно яйцеклетки за терапията.  А за късия: увеличава шанса за достатъчна реакция точно при жени, които реагират лошо на хормонална стимулация („low-responder")
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #38 -: Февруари 11, 2010, 16:17:40 pm »
Не исках да се намесвам, защото нямам голям опит с протоколите, но в библиотеката на Зачатие пише точно обратното. За дългия протокол: При нормална овариална функция реакцията с този метод е значително по-силна отколкото при останалите протоколи и синдромът на хиперстимулация е по-често срещан. При „low-responder", т.е. жени, чиито яйчници реагират по-скоро слабо и със забавяне, може да се стигне до силно подтискане на функцията на яйчниците, и да не бъдат образувани достатъчно яйцеклетки за терапията.  А за късия: увеличава шанса за достатъчна реакция точно при жени, които реагират лошо на хормонална стимулация („low-responder")
Да, с това вече съм съгласна. Но реших все пак да попитам  :wink:.
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #39 -: Февруари 11, 2010, 19:29:36 pm »
И при двата ми протокола яйцеклектите ми бяха с фрагментация.Това на какво се дължи.Проблема в яйцеклетките ли е ,явно не са качествени.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #40 -: Февруари 11, 2010, 20:29:02 pm »
И при двата ми протокола яйцеклектите ми бяха с фрагментация.Това на какво се дължи.Проблема в яйцеклетките ли е ,явно не са качествени.
Сигурно искаш да кажеш, че ембрионите ти са с фрагментации.Проблема идва от днк фрагментации при сперматозоидите.Не сте ли правили SDI преди процедура?
« Последна редакция: Февруари 11, 2010, 20:34:48 pm от tanj74 »
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #41 -: Февруари 13, 2010, 19:22:38 pm »
И при двата ми протокола яйцеклектите ми бяха с фрагментация.Това на какво се дължи.Проблема в яйцеклетките ли е ,явно не са качествени.
Сигурно искаш да кажеш, че ембрионите ти са с фрагментации.Проблема идва от днк фрагментации при сперматозоидите.Не сте ли правили SDI преди процедура?
Не не сме.Даже незнам какво е това.И да права си за ембрионите става въпрос незнам защо съм написала яйцеклетките.Но моля те обясними за този SDI.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #42 -: Февруари 13, 2010, 21:39:27 pm »
Има вероятност и да се дължи на некачествена яйцеклетка...това бях чела в библиотеката isho75 ,т.е.Мариета)))))))))))))))))


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #44 -: Февруари 14, 2010, 14:13:33 pm »
Благодаря за полезната информация.Четвъртък като отида при доктора ще ги попитам да ли няма да е дабре да направиме този тест.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #45 -: Април 05, 2010, 16:24:55 pm »
Здравейте! Преди няколко дни бях при док., и тя каза, че следващия ми опит ще е по дълъг протокол (до сега имам един на ЕЦ - при който имаше имплантация и след това спонтанен аборт и един по къс протокол със сравнително слаба стимулация, на който отговорих добре - 9 фоликула, 8 яйцеклетки, 4 оплодени, но завърши с големи 00 на кръвния).
Изключително много се притеснявам и ще ви кажа защо, като правя уговорката, че въобще не ми е ясен този дълъг протокол.
Аз съм оперирана от миоми и преди самата операция ми назначиха 2 ампули Золадекс депо - аналог на лукрина и другите там блокиращи инжекции по дълъг протокол.
В резултат на това миомата ми не само че не намаля, ами при нея настъпи бурен растеж, цикълът ми след втората инжекция се появи на 65-ия ден - при нормални горе-долу 40-45 дни и получих такъв кръвоизлив, че направо си мислех, че умирам.
И сега страха ми е, че тази инжекция така ще ме блокира, че няма да ми дойде цикъла навреме. Възможно ли е такова нещо според вас и това води ли до прекратяване на опита?
От друга страна пък вероятно този протокол е добър за мен, защото имам високо LH, което се явява основен проблем при мен.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #46 -: Април 05, 2010, 16:38:53 pm »
Е, те това е протокола за теб значи! :D
Мисля че мааалко ми закъсня, но в общи линии си ми дойде О.К., предполагам че при теб ще е така. Ти спомени на лекуващия си за тези аномалии и тя ще прецени една или половин ще ти сложи и какъв блокаж.
Щом имаш проблем с ЛХ, дългия е за предпочитане, а дали ще реагираш добре - много е вероятно. Аз дори на дълъг с по-ниски дози реагирах като при късите.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #47 -: Април 05, 2010, 17:52:29 pm »
Благодаря Evro - успокоих се доста. Ще се опитам да обясня тези мои приключения когато му дойде времето. А иначе аз съм сигурна, че ще реагирам добре на стимулацията. Аз просто реагирам супер на всякакви лекарства - само дето при мен се получава така сякаш на дете слагат дози за възрастен. Но щом има възможност за половин и съответно една доза - непременно ще се пробвам да се преборя за половин.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #48 -: Април 07, 2010, 13:13:52 pm »
Момичета в чуденка съм?? На 31.03 ми биха лукрин за дълъг протокол(23 ден от цикъла) и док ми каза да си запиша час за 20.04 за преглед и Е2.Все още не ми е дошъл цикъла,има ли вероятност да ми закъснее?А също така ми казаха ,че на 20.04 трябва да съм с кървене,нещо ми е мътна индия този дълъг протокол.До сега съм била само на къс и на ЕЦ.Ако пък сега ми дойде (30 ден от цикъла вече)на 20.04 ще ми е 14 ден от цикъла и не виждам как ще имам кървене?Моля дайте съвет.Благодаря. :D
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #49 -: Април 07, 2010, 14:43:35 pm »
Ще ти дойде, потърпи малко! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #50 -: Април 07, 2010, 22:56:24 pm »
Дано ,че съм направо кълбо от нерви :D
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #51 -: Април 10, 2010, 19:07:05 pm »
Има вероятност да ти закъснее.Всеки организам различно поддава на протоколите,за това пробват и от двата,за да разберат кой е твоят протокол.Но не се притеснявай всичко ще е наред.Стискам ти палци.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #52 -: Април 10, 2010, 22:07:36 pm »
Благодаря,дано да е моя протокол,че късия беше един кошмар и до никъде не стигнах.
*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #53 -: Април 11, 2010, 00:18:54 am »
Здравейте :DАко може да попитам и аз нещичко относно дългия протокол :oops:Значи,от утре стартирам с Декапептил по дълъг протокол.Въпросът ми е,дали цикъла ще ми дойде навреме и на кой ден се прави първото УЗ и Е2 ?
Понеже ,до колкото четох трябва да е на 2ри ден, а мене доктора ме вика на 22.04 чак на преглед :oops:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #54 -: Април 11, 2010, 09:40:00 am »
Може да ти закъснее, това няма значение - важно е все пак да ти дойде. 14-15 дни след блокажа се ходи за Е2, прог. и УЗИ и ако всичко е наред - започвате да се боцкате.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #55 -: Април 11, 2010, 10:55:06 am »
На мен след като ми биха блокажа ме извикаха на 20 ден.Пуснаха ми Е2 и Пролактина видяхя ме на УЗ и всичко беше на ред и веднага ме почнаха .Следващият ми преглед беше след пет дни.Успех.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #56 -: Април 11, 2010, 11:45:32 am »
На мен часа ми е на 21 ден от блокажа,до сега още нямам цикъл ,предполагам ,че трябва да ми дойде около датата която трябва да съм в клиниката.isho75 ти кой ден от цикъла беше ,когато пуснахте Е2?
*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #57 -: Април 11, 2010, 12:27:10 pm »
На мене ми е назначен само Е2  и УЗ на 12 ден от старта с Декапептил.Защо се назначава прогестерон?И предния път не са ми го изследвали :oops:
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #58 -: Април 11, 2010, 12:59:05 pm »
isho е писала пролактин.
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #59 -: Април 11, 2010, 18:06:44 pm »
На 20 ден,когато ме почнаха бях шести ден от цикъла почти на края.Само леко цапах,но ми казаха,че е нормално да ми цапа до първата инжекция.До колкото знам ако не ти е дошло няма да те почнат.Поне с моя приятелка така направиха.Желая ти късмет.А за Пролактина това е хормон на стреса на първия опит не са ми го изследвали,но на втория ми го пуснаха.А след това през цялата стимулация ми изследваха Е2 и Прогестерон.Незнам на теб защо не са ти го пускали.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #60 -: Април 11, 2010, 20:37:35 pm »
Момичета,спешно се нуждая от помощ :oops:Когато си поставяте инжекциите Декапептил подкожно - изгонвате ли въздуха или биете направо?
Извинявам се ако въпроса ми не е за тук,но тази вечер ми е първа инжекция, а забравих да попитам док :oops:
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #61 -: Април 21, 2010, 22:00:26 pm »
Здравейте! :) Бих искала да попитам и аз нещо за дългия протокол.

На мене ми изписаха два месеца преди процедурата противозачатъчни таблетки (Femigyne). Според плана трябва да приемам по 1 таблетка дневно от 10.03.10 до 07.05.10 без прекъсване.

Блокиращата инжекция (Золадекс) ще ми я поставят на 23.04.10 (този петък)... Изглежда, че ще трябва да продължа с противозачатъчните въпреки блокажа. Това нормално ли е? Чували ли сте за такъв подход?  Ако да, с каква цел се прави? А възможно ли е, да са се объркали при съставянето на плана?  :oops:

Още нещичко, което забравих да питам в клиниката...  :oops:
Аз приемам медикамент за щитовидната жлеза (Thyronajod 0,25). Знае ли някой, дали тези лекарства се пият и след блокажа и по време на стимулация?

Поздрави! :)



"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #62 -: Април 21, 2010, 23:35:55 pm »
Предполагам че продължаването на противозачатъчните е за да се таймира цикъла ти, според плана. Понякога след блокаж мензиса закъснява доста, което може да обърка графците.
Да, лекарствата за Тиреодита се приемат както обикновенно, няма връзка на приема на елтирокса със стимулацията.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #63 -: Април 21, 2010, 23:56:14 pm »
Благодаря за отговора!  :flower:
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #64 -: Април 22, 2010, 11:46:56 am »
Благодаря за отговора!  :flower:
Здравейте момичета-днес приключи и моя опит-за жалост неуспешен-бях на Гонал но незнайно защо не реагирах добре на стимулацията т.е 2 фоликула,2 яйцеклетки,като само едната се оплоди и съответно трансфер на един ембрион-въпросът ми е има ли и други с такъв проблем и какъв е отговора -дали не съм с ИЯР или не са ми избрали подходящата терапия
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #65 -: Април 22, 2010, 12:49:59 pm »
Предполагам че продължаването на противозачатъчните е за да се таймира цикъла ти, според плана...

Ще разкажа, в случай че на някого му е интересно :) - днес говорих с една сестричка от клиниката и тя ми обясни, че противозачатъчните се продължавали и след инжекцията, за да не са толкова силни симптомите от блокажа, който един вид вкарва в "критическа възраст"...  

Дани19, съжалявам за неуспеха:( Причините за лошия отговор на стимулацията могат да бъдат най-различни... но аз не съм компетентна... - тук има много умни глави:), които ще ти отговорят по-точно...
(Но трябва сигурно да дадеш повече информацуия - хормонална картина, по какъв протокол беше опита...)
« Последна редакция: Април 22, 2010, 12:52:15 pm от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #66 -: Април 23, 2010, 21:52:38 pm »
Аз бях по дълъг протокол. Блокажа беше с Декапептил. Като краен резултат от стимулацията с Гонал - 9 яйцеклетки, от които оплодени 5 . Върнати 3 ембриона.Резултат - неуспешен опит. Док. Стаменов каза, че не му харесва как съм отговорила на стимулацията. Тепърва ще решаваме проблема. И между другото цикъла след неуспешното инвитро ми дойде веднага, а сега ми закъснява вече с 55 дни. При вас така ли беше? Колко ви закъсня след неуспешен опит?
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/text/4b0030aa4d119.gif[/img][/link]
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #67 -: Април 24, 2010, 10:22:49 am »
към Paele:имам два неуспешни опита
при първия ми опит на дълъг протокол, цикълът ми дойде на 30 ден, следващите 2 на 28 ден (пи принцип съм с продължителност 26-27 дена)
при втория опит на къс протокол, цикълът ми дойде точно на 28 ден.

*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #68 -: Април 28, 2010, 18:26:24 pm »
Здравейте , преди старта на дълъг протокол съм . Днес си взех резултат от микробиология на вагинален секрет. С ужас виждам че има бактериална инфекция. Хората са ми направили антибиограма и ми препоръчват да почвам АБ.Ами сега да изчакам ли до петък и да говоря с доктора?Незнам тази инфекция да не ми вкарат по-нагоре и да провалим опита?!?Иначе няма гъби и трихомонаси.Бактерията е Стрептококи агалактеа.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #69 -: Април 28, 2010, 22:16:53 pm »
Моя дълъг протокол беше пълен провал,за съжаление.Док каза ,че съм блокирана много и не изкарах нито един ф-л.В началото на стимулацията започнах с Е2-12 и на 8 ден падна на 4 :(.Стимулацията ми беше с 400Е пурегон.Тъжна работа.Пак се връщаме към ЕЦ.
*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #70 -: Май 11, 2010, 08:36:28 am »
Radosst - а не могат ли да направят блокаж с по-ниски дози от блокиращото лекарство?
На мен ми предстои опит по дълъг протокол и точно това ужасно ме притеснява. Ако ми сложат пълна доза Лукрин (золадекс) или нещо подобно, просто съм сигурна че повече от месец няма да ми дойде.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #71 -: Май 11, 2010, 11:34:16 am »
Мира предполагам,че може.При мен не се получи,но и аз отговарям лошо на стимулация по принцип.Дано при теб всичко да е наред.Стискам палци.
*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #72 -: Май 12, 2010, 20:44:12 pm »
Момичета, щом не отговаряте добре на дълъг протокол, защо не пробвате с къс протокол?
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #73 -: Май 12, 2010, 20:52:38 pm »
Аз пробвах и късия,но пак реагирах лошо.От тогава сме само на ЕЦ.Док просто реши за последно да пробваме със стимулация и може би защото ЛХ ми скача много рано реши да сме на дълъг протокол,не знам.Сега си чакам цикъла и ще видим по кой път ще поемем.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #74 -: Май 18, 2010, 09:41:32 am »
Момичета,защо блокажа винаги се  слага на 20-21 ден ?
« Последна редакция: Май 18, 2010, 09:43:48 am от nimika »


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #75 -: Май 18, 2010, 11:51:03 am »
За да може депото, да блокира производството на ЛХ и ФСХ на хипофизата за следващите 28 дни. Тези хормони ще се добавят със стимулация като това цели хормонален контрол с цел производството на повече фоликули в що годе еднаква зрялост.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #76 -: Май 18, 2010, 13:16:25 pm »
evro , благодаря  .Предстои ми опит по дълъг протокол и се замислих , не  би ли  трябвало блокажа  да е съобразен с дължината на цикъла /овулацията,ама стига съм мислила  :lol:


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #77 -: Май 18, 2010, 15:04:36 pm »
Предполагам си имала преглед, целта е да е след овулация, изключение е ановулаторния цикъл, но така си е по протокол.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #78 -: Май 18, 2010, 15:09:32 pm »
 :balk_81: , evro - в тази насока ми бяха мислите ,защото съм с дълъг цикъл и е възможно на 20 ден ову-то  да не е минало или да е точно  тогава .
Бях на преглед на 12 ден  и ми казахa да запиша час за 20ден за блокаж.Но  предполагам първо ще ме прегледат   и тогава ще кажат какво следва.


*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #79 -: Май 18, 2010, 23:51:05 pm »
Нимика,преди да ти сложат депото задължително ще те прегледат.
Успех!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #80 -: Май 19, 2010, 11:42:09 am »
мече  ,благодаря - нали съм новобранец в новата клиника , а и  нямам опит с дълъг протокол ,та за това   така се мая и чудя :lol:.


Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #81 -: Юли 21, 2010, 14:48:22 pm »
Аз  пък сега като чета се чудя защо на мен не ми казаха ,че ще имам блокаж.
Викат ме на втори ден от цикъла и доколкото разбрах ще съм по -дълъг протокол.
Значи тогава нямаш блокаж ,така ли е??
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #82 -: Юли 21, 2010, 14:52:59 pm »
Аз  пък сега като чета се чудя защо на мен не ми казаха ,че ще имам блокаж.
Викат ме на втори ден от цикъла и доколкото разбрах ще съм по -дълъг протокол.
Значи тогава нямаш блокаж ,така ли е??

Не тогава няма блокаж , а започва стимулацията след изследване на хормоните и явно ще си по къс протокол !Успех !!!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #83 -: Юли 21, 2010, 15:17:05 pm »
Благодаря ти и на теб  :bighug:
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #84 -: Август 02, 2010, 10:46:40 am »
Привет ,момичета. Три месеца не успяхме да се справим с висок естрадиол, поради което не стигнахме до стимулация- не реагирах нито на Синарела, нито на Декапетила ,независимо от дозите.Сега ще опитаме по къс протокол- викат ме на втори ден от МЦ. Вече се плаша ,че и на него може да не реагирам добре, а май се оказва единствения ми шанс.  На какво може да се дължат високите нива на Естрадиола  и изобщо случвало ли се е на някоя от вас, защото колкото и да търсих информация , не открих нещо по въпроса.
И още нещо. Какво следва  от втори ден по къс протокол- изследвания някакви има ли предварително или направо инжекции??? Защото и това не ми казахха в клиниката :(
*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #85 -: Август 02, 2010, 18:05:13 pm »
raya07, ето тук има малко информация:

http://www.advancedfertility.com/day3fsh.htm

Day 3 estradiol testing
A blood estradiol level on day 3 (we do it on any day between days 2 and 4) of the menstrual cycle is a way to potentially discover some of those women with a normal day 3 FSH that may in fact have decreased egg quantity and quality.

What we want on day three is a low FSH level in conjunction with a low estradiol level. If the FSH is normal but the estradiol level is elevated, the elevated estradiol will often be artificially "suppressing" the FSH level down to the normal range.

The idea of using day 3 estradiol levels as an adjunct in evaluating egg quantity and quality is relatively recent. Clearly defined cutoff values for normal are not well established. We like to see the day 3 estradiol less than about 80. We repeat borderline or abnormal results in another menstrual cycle to try to get a "true" FSH.

There is some evidence that an elevated day 3 estradiol indicates a problem with ovarian reserve. This is sometimes the case, but often the issue is just that the elevated estrogen level is "masking" the potential for detecting low reserve by suppressing FSH into the normal range.
*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #86 -: Август 02, 2010, 18:10:32 pm »
raya07, забравих да ти отговоря и за втори ден от цикъла. При мен беше следното: пускам си хормони фсх, лх и е2 - последните два по мое желание, за да съм няасно :), ехограф на яйчници, матка и пр. и , ако всичко е наред с хормоните и с ехото - начало на стимулацията. Дано успееш да проведеш процедура скоро!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #87 -: Август 03, 2010, 15:02:41 pm »
Aleph,благодаря за изчерпателния отговор. Дано успеем този път да стартираме.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #88 -: Януари 26, 2011, 11:33:59 am »
Момичета, тази тема е доста полезна, затова ще си позволя да питам и тук.

Та значи, на 15.12. кръвния тест след ИКСИ ми беше отрицателен, по дълъг протокол, на следващия ден ми дойде цикъла и продължи 19 дни  8O, като първите 7-8 силни и след това само зацапване.

Трябваше да ми е дошло към 14.01., вече 12 дни закъснение, а няма и симптоми да ми идва.Опитах да си запиша час, но има чак след две седмици, говорих с д-р Стаменов, каза ми да не се притеснявам.Но мен доста ме притеснява това закъснение.

При вас как е било, по дълъг протокол?

« Последна редакция: Януари 26, 2011, 11:39:40 am от silvanchence »
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #89 -: Януари 26, 2011, 11:46:24 am »
Момичета, тази тема е доста полезна, затова ще си позволя да питам и тук.

Та значи, на 15.12. кръвния тест след ИКСИ ми беше отрицателен, по дълъг протокол, на следващия ден ми дойде цикъла и продължи 19 дни  8O, като първите 7-8 силни и след това само зацапване.

Трябваше да ми е дошло към 14.01., вече 12 дни закъснение, а няма и симптоми да ми идва.Опитах да си запиша час, но има чак след две седмици, говорих с д-р Стаменов, каза ми да не се притеснявам.Но мен доста ме притеснява това закъснение.

При вас как е било, по дълъг протокол?




Аз също съм след дълъг протокол, 60 дена без МЦ. Ходих на два прегледа, вчера и хормони пуснах. Имам фоликулярна киста, което се среща често при ДП от днес имам леко зацапване и часам всеки момент да ми дойде .... крайно време е. Естрадиола ми е висок. Не се притеснявай обикновено така се получава.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #90 -: Януари 26, 2011, 11:52:21 am »
Аз съм с два опита на дълъг протокол. Първия път ми дойде на 10 ден след трансфера (трансфер на 5 ден), а втория път на 12 ден след трансфер на 3-ти ден.
Но знам момичета също с големи закъснения на цикъла.  
« Последна редакция: Януари 26, 2011, 11:55:05 am от bgpetya »
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #91 -: Януари 26, 2011, 12:00:33 pm »
Говорим не за цикъла непосредствено след неуспеха, а следващият.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #92 -: Януари 26, 2011, 12:10:34 pm »

[/quote]


Аз също съм след дълъг протокол, 60 дена без МЦ. Ходих на два прегледа, вчера и хормони пуснах. Имам фоликулярна киста, което се среща често при ДП от днес имам леко зацапване и часам всеки момент да ми дойде .... крайно време е. Естрадиола ми е висок. Не се притеснявай обикновено така се получава.
[/quote]

А колко време след закъснението ти отиде на преглед?С някакви лекарства ли премахнахте кистата, имаше ли оплаквания някакви преди това?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #93 -: Януари 26, 2011, 12:17:30 pm »
След дългия ми протокол:цикъл след 45дни.Отидох на преглед след като мидойде,така се разбрахме с док.Това от блокажа.Успех момичета!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #94 -: Януари 26, 2011, 12:28:29 pm »
Първо пих дуфастон 10 дена 2*1, не ми дойде. Отидох и видяхме кистата, пуснах хормони, назначиха ми естроферм /малко ме учуди това/, но на следващия ден почва да ми зацапва и казаха да го спра. До момента само ми зацапва, 62 дена до момента.
Имаш време, ако не ти дойде на прегледа ще се види.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #95 -: Януари 26, 2011, 13:46:37 pm »
Благодаря за пояснението КЪДИ : следващите ми дойдоха със следното заъснение : 30 и 28 дена, при нормални 26 дена
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #96 -: Февруари 07, 2011, 12:26:08 pm »

Та значи, на 15.12. кръвния тест след ИКСИ ми беше отрицателен, по дълъг протокол, на следващия ден ми дойде цикъла и продължи 19 дни  8O, като първите 7-8 силни и след това само зацапване.

Трябваше да ми е дошло към 14.01., вече 12 дни закъснение, а няма и симптоми да ми идва.


На мен най-накрая ми дойде цикъла, след 22 дни закъснение.

От блокажа сигурно е било  :? .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #97 -: Октомври 25, 2011, 21:20:25 pm »
Момичета,не къде да задам въпроса си ,дано тук някой може да ми отговори.Чували ли сте за дълъг протокол,който започва от втори ден на месечния цикъл?Такъв е моя случай.Тревожа се,защото навсякъде пише,че такъв протокол се стартира на 21 ден от цикъла..Днес ми беше 9-та,от общо 10 инджекции Декаперил 0.1 мл,и прокървих сякаш ми дойде цикъла..Дали всичко това е нормално?Имам един неуспешен опит по къс протоклол,много ме е страх нещо да не се обърка пак..
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #98 -: Ноември 08, 2011, 16:51:42 pm »
Момичета,здравейте
Понеже и аз търся инфо за протоколите,което ми предстои, ето какво намерих :

http://www.ivfcentre-varna.com/index.php?option=com_content&view=article&id=63&Itemid=140
При естествен месечен цикъл обикновено около 14-я ден от развиващия се фоликул се освобождава една яйцеклетка – процес известен като “овулация”. Фоликулът представлява мехурче в яйчника, съдържащо бистра жълтеникава течност с една яйцеклетка в него. Фоликулът нараства прогресивно от началото на цикъла под въздействието на непрекъснато повишаващия се фоликулостимулиращ хормон (FSH) и се пуква под въздействието на рязкото покачване на лутеинизиращия хормон (LH) около 14 ден, когато фоликула е с размери от 17 до 23 мм.

Целта при IVF процедура е извличане на достатъчен брой яйцеклетки за оплождане чрез стимулиране на фоликулите в яйчниците. Този процес в практиката е известен като “стимулация”. При лечение чрез IVF е известно, че не всяка яйцеклетка ще се оплоди и не от всеки ембрион ще се роди дете. Чрез процеса “стимулация” и последващото извличане на оптимален брой яйцеклетки (10÷15) се подобрява избора на най-добрите яйцеклетки, съответно ембриони, които биха довели до развитие на бременност.

Изборът на ембриони за поставяне в матката (ембриотрансфер) става от 3 до 5 ден след вземането на яйцеклетките. Ембрионите за трансфер се избират по морфологични белези. Обичайно се поставят по 2 ембриона на 5-ти ден и при оставане на добре развиващи се ембриони е възможно да бъдат замрaзени за бъдеща употреба след информирано съгласие на пациентите.

При въздействие върху яйчниците с определени лекарства се предизвиква растеж и развитие на по няколко фоликула в яйчник - стимулация. При IVF стимулацията се извършва с хормон, произвеждан от хипофизната жлеза, наречен фоликулостимулиращ хормон (FSH).

За да бъдат извлечени максимален брой зрели яйцеклетки при стимулацията се използва комбинация от лекарства за по-добър контрол.
FSH стимулира растежа на фоликулите в яйчниците, а те от своя страна произвеждат естрадиол (Е2), който пък подготвя лигавицата на матката за имплантация на ембрионите.
Допълнителна информация 
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #99 -: Декември 01, 2011, 08:41:23 am »
Здравйте момичета.При мен парвото ИВФ беше по далгият протокол,повлиях се барзо и много добре от лекарствата.Имах 10 я,7 се оплодиха ,на 3 тият ден  трансферираха 2,резултатът е отрицателен.Докторът каза че при липса на други проблеми явно е намален яайчников резерв.Така се и оказа.Сега по новият протокол сам 2 месеца на Марвелон и после стимулация.Аз лич но реших да направя ресърч и намерих доста неща които се препоръчват за увеличаване на качеството на яайцеклетките,както и за стабилизиране на хормоните. Хубаво е да се прочисти организма с билкови чаьове,започнах допалнително да вземам пчелно млечице по 1000-1500 мс на ден,плодови шейкове (боровинки,банани,портокалов сок,ябълков и добавям Мака пудра от Перу.Има изключително добри отзиви за тези добавки,та се надявам всичко да е ок.
Пожелавам успех на всички и много хубави новини!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #100 -: Декември 01, 2011, 17:09:26 pm »
Е ,извинявай ,но при доста бързото и добро повлияване на стимулацията и при 7 ембриона,за какъв намален яйчников резерв ти говори този доктор???
Малко са късметлийките при които става от първия път инвитро опита....
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #101 -: Януари 14, 2012, 21:38:22 pm »
Здравейте,искам да попитам правилно ли съм разбрала,че под протолкол имате предвид времето на стимулацията ли?И ако не може ли малко по-подробно обяснение какво точно е,защото на мен тепърва ми предстои и ми се иска да знам малко по-подробно...

Предварително благодаря
*

Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #103 -: Януари 31, 2012, 11:12:45 am »
Изчетох няколко теми по въпроса за късия и дългия протокол. Защо имам чувството, че при дългия протокол успеваемостта е по-голяма?
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #104 -: Февруари 13, 2012, 19:39:17 pm »
Момичета, някоя от вас има ли представа дали при дълъг протокол може да се пие Достинекс? Аз съм с аденом на хипофизата и затова ме притеснява блокажът.  :ask: