0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #40 -: Февруари 11, 2010, 20:29:02 pm »
И при двата ми протокола яйцеклектите ми бяха с фрагментация.Това на какво се дължи.Проблема в яйцеклетките ли е ,явно не са качествени.
Сигурно искаш да кажеш, че ембрионите ти са с фрагментации.Проблема идва от днк фрагментации при сперматозоидите.Не сте ли правили SDI преди процедура?
« Последна редакция: Февруари 11, 2010, 20:34:48 pm от tanj74 »
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #41 -: Февруари 13, 2010, 19:22:38 pm »
И при двата ми протокола яйцеклектите ми бяха с фрагментация.Това на какво се дължи.Проблема в яйцеклетките ли е ,явно не са качествени.
Сигурно искаш да кажеш, че ембрионите ти са с фрагментации.Проблема идва от днк фрагментации при сперматозоидите.Не сте ли правили SDI преди процедура?
Не не сме.Даже незнам какво е това.И да права си за ембрионите става въпрос незнам защо съм написала яйцеклетките.Но моля те обясними за този SDI.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #42 -: Февруари 13, 2010, 21:39:27 pm »
Има вероятност и да се дължи на некачествена яйцеклетка...това бях чела в библиотеката isho75 ,т.е.Мариета)))))))))))))))))


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #44 -: Февруари 14, 2010, 14:13:33 pm »
Благодаря за полезната информация.Четвъртък като отида при доктора ще ги попитам да ли няма да е дабре да направиме този тест.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #45 -: Април 05, 2010, 16:24:55 pm »
Здравейте! Преди няколко дни бях при док., и тя каза, че следващия ми опит ще е по дълъг протокол (до сега имам един на ЕЦ - при който имаше имплантация и след това спонтанен аборт и един по къс протокол със сравнително слаба стимулация, на който отговорих добре - 9 фоликула, 8 яйцеклетки, 4 оплодени, но завърши с големи 00 на кръвния).
Изключително много се притеснявам и ще ви кажа защо, като правя уговорката, че въобще не ми е ясен този дълъг протокол.
Аз съм оперирана от миоми и преди самата операция ми назначиха 2 ампули Золадекс депо - аналог на лукрина и другите там блокиращи инжекции по дълъг протокол.
В резултат на това миомата ми не само че не намаля, ами при нея настъпи бурен растеж, цикълът ми след втората инжекция се появи на 65-ия ден - при нормални горе-долу 40-45 дни и получих такъв кръвоизлив, че направо си мислех, че умирам.
И сега страха ми е, че тази инжекция така ще ме блокира, че няма да ми дойде цикъла навреме. Възможно ли е такова нещо според вас и това води ли до прекратяване на опита?
От друга страна пък вероятно този протокол е добър за мен, защото имам високо LH, което се явява основен проблем при мен.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #46 -: Април 05, 2010, 16:38:53 pm »
Е, те това е протокола за теб значи! :D
Мисля че мааалко ми закъсня, но в общи линии си ми дойде О.К., предполагам че при теб ще е така. Ти спомени на лекуващия си за тези аномалии и тя ще прецени една или половин ще ти сложи и какъв блокаж.
Щом имаш проблем с ЛХ, дългия е за предпочитане, а дали ще реагираш добре - много е вероятно. Аз дори на дълъг с по-ниски дози реагирах като при късите.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #47 -: Април 05, 2010, 17:52:29 pm »
Благодаря Evro - успокоих се доста. Ще се опитам да обясня тези мои приключения когато му дойде времето. А иначе аз съм сигурна, че ще реагирам добре на стимулацията. Аз просто реагирам супер на всякакви лекарства - само дето при мен се получава така сякаш на дете слагат дози за възрастен. Но щом има възможност за половин и съответно една доза - непременно ще се пробвам да се преборя за половин.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #48 -: Април 07, 2010, 13:13:52 pm »
Момичета в чуденка съм?? На 31.03 ми биха лукрин за дълъг протокол(23 ден от цикъла) и док ми каза да си запиша час за 20.04 за преглед и Е2.Все още не ми е дошъл цикъла,има ли вероятност да ми закъснее?А също така ми казаха ,че на 20.04 трябва да съм с кървене,нещо ми е мътна индия този дълъг протокол.До сега съм била само на къс и на ЕЦ.Ако пък сега ми дойде (30 ден от цикъла вече)на 20.04 ще ми е 14 ден от цикъла и не виждам как ще имам кървене?Моля дайте съвет.Благодаря. :D
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #49 -: Април 07, 2010, 14:43:35 pm »
Ще ти дойде, потърпи малко! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #50 -: Април 07, 2010, 22:56:24 pm »
Дано ,че съм направо кълбо от нерви :D
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #51 -: Април 10, 2010, 19:07:05 pm »
Има вероятност да ти закъснее.Всеки организам различно поддава на протоколите,за това пробват и от двата,за да разберат кой е твоят протокол.Но не се притеснявай всичко ще е наред.Стискам ти палци.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #52 -: Април 10, 2010, 22:07:36 pm »
Благодаря,дано да е моя протокол,че късия беше един кошмар и до никъде не стигнах.
*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #53 -: Април 11, 2010, 00:18:54 am »
Здравейте :DАко може да попитам и аз нещичко относно дългия протокол :oops:Значи,от утре стартирам с Декапептил по дълъг протокол.Въпросът ми е,дали цикъла ще ми дойде навреме и на кой ден се прави първото УЗ и Е2 ?
Понеже ,до колкото четох трябва да е на 2ри ден, а мене доктора ме вика на 22.04 чак на преглед :oops:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #54 -: Април 11, 2010, 09:40:00 am »
Може да ти закъснее, това няма значение - важно е все пак да ти дойде. 14-15 дни след блокажа се ходи за Е2, прог. и УЗИ и ако всичко е наред - започвате да се боцкате.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #55 -: Април 11, 2010, 10:55:06 am »
На мен след като ми биха блокажа ме извикаха на 20 ден.Пуснаха ми Е2 и Пролактина видяхя ме на УЗ и всичко беше на ред и веднага ме почнаха .Следващият ми преглед беше след пет дни.Успех.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #56 -: Април 11, 2010, 11:45:32 am »
На мен часа ми е на 21 ден от блокажа,до сега още нямам цикъл ,предполагам ,че трябва да ми дойде около датата която трябва да съм в клиниката.isho75 ти кой ден от цикъла беше ,когато пуснахте Е2?
*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #57 -: Април 11, 2010, 12:27:10 pm »
На мене ми е назначен само Е2  и УЗ на 12 ден от старта с Декапептил.Защо се назначава прогестерон?И предния път не са ми го изследвали :oops:
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #58 -: Април 11, 2010, 12:59:05 pm »
isho е писала пролактин.
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #59 -: Април 11, 2010, 18:06:44 pm »
На 20 ден,когато ме почнаха бях шести ден от цикъла почти на края.Само леко цапах,но ми казаха,че е нормално да ми цапа до първата инжекция.До колкото знам ако не ти е дошло няма да те почнат.Поне с моя приятелка така направиха.Желая ти късмет.А за Пролактина това е хормон на стреса на първия опит не са ми го изследвали,но на втория ми го пуснаха.А след това през цялата стимулация ми изследваха Е2 и Прогестерон.Незнам на теб защо не са ти го пускали.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html