0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #20 -: Февруари 09, 2010, 15:16:32 pm »
1-ви опит къс протокол , лека стимулация - пункция на 10-и ден, 5 яйцеклетки, 3 оплодени, 1 ембрион годен за трансфер, трансфер на 2-ри ден - отрицателен тест
2-ри опит -дълъг протокол - пункция на 14 ден - около 20 фолукила, извадени общо 7 само от единия яйчник, другият не е бил достъпен и фоликултие са оставени вътре. От тези 7 оплодени 6, 5 стигнаха до стадий бластоцист, 2 перфектни бластоциста трансферирани на 5-ти ден, положителен тест за кратко. Остнаалите 4 бяха замразени, но не преживяха размразяването
Според мен аз на дълъг протокол съм по- добре, именно заради блокажа, при късия бързо покачих ЛХ, дори и с Оргалутрана
*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #21 -: Февруари 09, 2010, 19:29:30 pm »
Аз имам един по дълъг протокол-12 яйцеклетки от които 6 годни и оплодени,три върнати и три унищожени,тест чхг-21.94 , за кратко.По Маркес имам 6 яйчица , едното кухо, другите оплодени, върнати три и два замразени,резултат 0.00 и при опита със замразени макар перфектните ембриони. Сега ако правя опит ,така ми се иска да е по дълъг , това положително чхг при първия опит още ми топли сърчицето ама съм на години и едва ли е разумно , не знам.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #22 -: Февруари 10, 2010, 09:47:07 am »
ised няма гаранция. Аз съм била 2 по дълъг, единия път забременях, 2 не. Така че дали е къс или не, то важно е да се захванат.

Аз никога не съм била по Маркес протокол, даже за пръв път го чувам.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #23 -: Февруари 10, 2010, 10:44:14 am »
ised няма гаранция. Аз съм била 2 по дълъг, единия път забременях, 2 не. Така че дали е къс или не, то важно е да се захванат.

Аз никога не съм била по Маркес протокол, даже за пръв път го чувам.

Маркес, мисля че практиркува само д-р Владимиров, доколкото съм запозната изваждат незрели яйцеклетки и ги доотглеждат в лабораторна среда
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #24 -: Февруари 10, 2010, 10:58:54 am »
Ясно. Еми аз досега винаги отговарям много добре на стимулациите, не е имало проблем. Да се надяваме, че и по къс протокол ще е ок всичко. Че като се сетя какво ме чака....

а по къс протокол колко дни са до пунцкия, или зависи от броя и големината им?

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #25 -: Февруари 10, 2010, 11:11:24 am »
Дните до пункията са еднакви с тези по дълъг протокол 13-14дена ,зависи как реагират яйчниците.Аз съм била 2пъти по дълъг и 2 по къс и броя и качеството на яйцеклетките беше еднакъв.
Успех е дано ти е за последно :crossfingers:
*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #26 -: Февруари 10, 2010, 11:36:11 am »
Маркес, мисля че практиркува само д-р Владимиров, доколкото съм запозната изваждат незрели яйцеклетки и ги доотглеждат в лабораторна среда
Не бе мила , ти говориш за Матурация. Маркес е протокол, при който се цели по -високо качество на яйцеклетките ама къс ли е или дълъг и аз не знам ,удря ми по-скоро на къс протокол.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #27 -: Февруари 10, 2010, 17:18:41 pm »
Маркес, мисля че практиркува само д-р Владимиров, доколкото съм запозната изваждат незрели яйцеклетки и ги доотглеждат в лабораторна среда
Не бе мила , ти говориш за Матурация. Маркес е протокол, при който се цели по -високо качество на яйцеклетките ама къс ли е или дълъг и аз не знам ,удря ми по-скоро на къс протокол.
osi_9 абсолютно си права :) то една глава не стига за всички сезони

Ники при мен по къс пункцията беше на 10-и ден , а по дълъг на 14-и
« Последна редакция: Февруари 10, 2010, 17:20:14 pm от krisi1812 »
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #28 -: Февруари 10, 2010, 18:27:20 pm »
Аз пък по дългия реагирах по бързо.На 15 ден ми беше пункцията а по късия на 16.
Май при всеки действа различно.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #29 -: Февруари 10, 2010, 22:47:37 pm »
Дългия е по-таймрания, по-сигурния и по-често практикувания протокол. При него в общи линии всичко е контролируемо. А успеваемостта (?) предвид това че е по-чест прилаган естествено постигнатите бременности са повече, но 1:1 с късия - допускам че разликата не е голяма.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #30 -: Февруари 11, 2010, 09:31:23 am »
Тогава, ако дългия е по-добрия вариант, защо се практикува къс? Аз така и не разбрах док защо иска да съм по къс. Може би защото нямам време и до 18 март да усвоя парите от фонда.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #31 -: Февруари 11, 2010, 10:25:09 am »
Не миличка .Преценят дали по къс или по дълъг протокол от хормоналните изследвания и от яйчниците.Когато нямаш нарушение и отделяш яйцеклетки може да се работи по къс протокол,а ако има по дълъг тъй като там се прави блокаж на твойте хормони/инджекцията която слагат на 21ия ден/ и разчитат на лекарствата които ти слагат за регулиране и образуване на яйцеклетките.Както и да е важен е крайния резултат. :)
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #32 -: Февруари 11, 2010, 11:13:22 am »
Buba12, аз не съм правила хормони от 3 години, а по принцип отговарям добре на стимулациите. Явно док сега прецени да е така. Предните 2 пъти бях по дълъг и всичко вървеше по мед и масло.

Дано всички имаме късмет и скоро се радвам на нашите бебчета.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #33 -: Февруари 11, 2010, 11:31:24 am »
Тогава, ако дългия е по-добрия вариант, защо се практикува къс? Аз така и не разбрах док защо иска да съм по къс. Може би защото нямам време и до 18 март да усвоя парите от фонда.
Аз мисля че няма по-добър и по-лош съпоставени един с друг, има по-подходящ и по неподходящ за дадения пациент. Предвид това при последната ви процедура нямаше имплантация, логично ми се вижда да смените протокола. При нас два пъти къс - неуспешни, дълъг - успешен.
Кураж! :kiss:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #34 -: Февруари 11, 2010, 12:15:23 pm »
Здравейте,момичета.
Наистина всичко е строго индивидуално - зависи от конкретните хормонални изследвания и състоянието на яйчниците. Логично е при неуспех, по преценка на лекаря да се смени протокола.
За статистиката - 2 пъти съм стимулирана по дълъг протокол, 2 несполучливи опита, без имплантация. Последният 3-ти опит Док приложи къс протокол - успешно.
Направи ми впечатление, че и при трите опита броят на фоликули и яйцеклетни беше еднакъв, както и на ембрионите, но като качество разликата последния път беше огромна в полза на късия протокол.
Успех от мен на всички в процедура.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #35 -: Февруари 11, 2010, 13:11:08 pm »
Благодаря ви милички. Вярвам аз на док толкова много и се надявам 3 път да ми е на късмет. Като не броя замразения, него ще го смятам като бонус  :D

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #36 -: Февруари 11, 2010, 15:43:01 pm »
Не миличка .Преценят дали по къс или по дълъг протокол от хормоналните изследвания и от яйчниците.Когато нямаш нарушение и отделяш яйцеклетки може да се работи по къс протокол,а ако има по дълъг тъй като там се прави блокаж на твойте хормони/инджекцията която слагат на 21ия ден/ и разчитат на лекарствата които ти слагат за регулиране и образуване на яйцеклетките.Както и да е важен е крайния резултат. :)
Това наистина ли е така? Аз бях с диагноза намален резерв и ИКСИ-то беше по къс протокол, което противоречи на по-горе казаното.
*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #37 -: Февруари 11, 2010, 16:10:20 pm »
Не исках да се намесвам, защото нямам голям опит с протоколите, но в библиотеката на Зачатие пише точно обратното. За дългия протокол: При нормална овариална функция реакцията с този метод е значително по-силна отколкото при останалите протоколи и синдромът на хиперстимулация е по-често срещан. При „low-responder", т.е. жени, чиито яйчници реагират по-скоро слабо и със забавяне, може да се стигне до силно подтискане на функцията на яйчниците, и да не бъдат образувани достатъчно яйцеклетки за терапията.  А за късия: увеличава шанса за достатъчна реакция точно при жени, които реагират лошо на хормонална стимулация („low-responder")
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #38 -: Февруари 11, 2010, 16:17:40 pm »
Не исках да се намесвам, защото нямам голям опит с протоколите, но в библиотеката на Зачатие пише точно обратното. За дългия протокол: При нормална овариална функция реакцията с този метод е значително по-силна отколкото при останалите протоколи и синдромът на хиперстимулация е по-често срещан. При „low-responder", т.е. жени, чиито яйчници реагират по-скоро слабо и със забавяне, може да се стигне до силно подтискане на функцията на яйчниците, и да не бъдат образувани достатъчно яйцеклетки за терапията.  А за късия: увеличава шанса за достатъчна реакция точно при жени, които реагират лошо на хормонална стимулация („low-responder")
Да, с това вече съм съгласна. Но реших все пак да попитам  :wink:.
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #39 -: Февруари 11, 2010, 19:29:36 pm »
И при двата ми протокола яйцеклектите ми бяха с фрагментация.Това на какво се дължи.Проблема в яйцеклетките ли е ,явно не са качествени.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html