0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Хламидия
« Отговор #60 -: Юни 19, 2010, 20:09:33 pm »
Sixsens, това изследване не е за да се види има ли в момента действаща хламидия или не. SHP60 е бактериален протеин, който се образува от хламидията, дори и да се излекуваш тези протеини си остават в теб а имунната система изработва антитела срещу тях. Т.е имунната ти система е научена да се бори срещу тях, лошото е че има голяма вероятност да се бори и срещу развиващите се ембриони защото едни от най-ранно образуващите се клетки на ембриона са протеини много подобни на SHP. ако искаш мога да ти пратя на лични една статия на английски да я прочетеш. Мен лично към това ме насочи един немски професор от Мюнхен, заради 3-те неуспешни опита които имам, свързах се с него и му изпратих всички изследвания, и му направи впечатление високия титър на IgG, който въпреки че отдавна вече нямам хламидия е доста над горна граници, това в много случаи било индикация за наличие на тези SHP60, а от там и антитела за тях, предлага ми да отида в Мюнхен за да ме изследва за тях и за още др.неща които ще решим на место. За това питах дали тук правят такова изследване, предпочитам да го пусна тук и така да отида, нали се сещаш какви ще са цените там. Пращам ти част от  статията на лични.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия
« Отговор #61 -: Юни 19, 2010, 22:46:50 pm »
Хммм, да, стана ми ясно какво имаш предвид. Прочетох статията и има резон в нея. Но пък от друга страна, доста момичета след хламидии са забременели и родили здрави деца. Тези протеини и връзката им с ембриона биха означавали, че жена, боледувеала от хламидия не може да износи плод. Знам, че е малко крайно де, ама щом организма ги създава тези антитела....Не знам вече и аз.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хламидия
« Отговор #62 -: Юни 20, 2010, 01:47:59 am »
ох Sixsense, ами какво да ти кажа, те затова казват лекарите че имунологията е мноооого сложна наука, и затова е трудно да се диагностицира проблем свързан с нея, не може да се даде 100 % становище именно защото при еднакви показатели някои жени имат проблем а други нямат. Съвсем отскоро неизяснения стерилитет се свързва с имунологични проблеми и тепърва започват да се правят проучвания в тази сфера.  А относно тези антитела към HSP доколкото разбирам, биха създали проблем ако са над определените граници, а това зависи колко време е била инфекцията в организма без да се лекува, дали е била хронична и т.н., знаеш че много често протича безсимптомно, а и незнам ти кога си боледувала, но преди 13-15 години когато аз се предполага че съм я изкарала никой не беше и чувал за нея тук. Аз за първи път чух за хламидия през 2003 от д-р Маркова, когато гадината беше направила своите зулуми за съжаление непоправими...
« Последна редакция: Юни 20, 2010, 01:55:40 am от dessi-kk »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия
« Отговор #63 -: Юни 20, 2010, 13:57:50 pm »
Ами те и при мен бяха непоправими щетите, но се предполага, че съм я карала преди 5-6 години. Естествено, нямах никакви симптоми, освен една жлъчна криза, която после/след години/ разбрах, че не е била жлъчна криза, а точно тогава са станали всички тия сраствания и гадории. Много често се бъркали двете, понеже симптомите са едни и същи :? На печелившите - честито! Разбира се, за всички години, в които редовно съм ходила на гинеколог /разбирай на 6-7 месеца/, никой не се сети да ми каже, че мога да се тествам за тази гад, ей тъй, профилактично...Та какво да ти кажа, след 2 курса на лечение на антитела, щото твърде късно разбрах, че съм имала и вече инфекция нямаше, така и не успях да сваля титрите на IgG под горна граница...
Относно имунологията - тя е тъмна Индия още за всички - по цял свят. Тепърва ще се правят клинични проучвания и т.н. Права си за това, никой не може да даде гаранция. Ама то така е с всичко. Какво ни остава - да се борим и да се надяваме, че ще успееем!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хламидия
« Отговор #64 -: Юли 22, 2010, 07:54:52 am »
Здравейте отново
След като вагиналния секрет ми е - а IgA +
ми направиха цветна снимка /тръбите ми пропускат оскъдно/, а на приятеля ми спермограма с повишени левкоцити и сперматозоиди с морфологично нарушение
въпросът ми е възможно ли е пак да се е върнала хламидията :(
сега ще му правят посявка на еякулата, трябва ли да кажа, че искам допълнително и за хламидия изследване, защото до сега само кръв сме изследвали при него, и трябвали и аз да си повторя моите изследвания за хламидия.
Ох вече не зная какво да правя :BangHead:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия
« Отговор #65 -: Юли 22, 2010, 15:00:41 pm »
Как така са ти направили снимка, след като IgA ти е положително 8O Нещо не разбрах, отчели са, че имаш активна инфекция и са ти направили цветна снимка или след лечение е направена снимката?
А кръвните изследвания на партньора ти какво показват?
Обясни хронологично какво сте правили, защото така, както си го написала, не става ясно това IgA+ откога е и лекувано ли е или не.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хламидия
« Отговор #66 -: Юли 22, 2010, 16:33:47 pm »
значи лекувах се, но това IgA си стои все /+/ IgG все се повишаваше след всеки прием на антибиотик на кръвните проби, на приятелят ми на кръвни проби е /-/. От форума ми казаха да пусна влагалищен секрет за хламидия и излезе /-/. Смених лекаря и когато му казах колко курса на лечение сме направили и колко атнибиотици сме изпили и му показах резултатите той каза, че щом влагалищния ми е - значи вече и аз нямам / в което вече започвам да се съмнявам/ след което ми направи цветна снимка/ пропускащи оскъдно тръби/, хормони /много завишени/ и спермограма на приятеля ми и излезе, че има повишени левкоцити и нарушение в морфологията на сперматозоидите.
и от до тук аз вече не зная какво да мисля и ще се побъркам ами ако имам още хламидия и този ми е направил цветната снимка сега какво да правя :ask: :balk_145:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия
« Отговор #67 -: Юли 23, 2010, 02:41:55 am »
Проба от влагалищен секрет обикновено означава, че сте направили ДНК тест. Той е може би най-точния метод и щом показва отрицателен резултат, може да му се вярва. Нормално е IgG да са завишени и да останат така дълго време. Това са антителата, които организмът ти е изградил, за да се бори  инфекцията. Те могат да спадат много бавно, но това не е проблем. Показателите за активна инфекция са IgA и IgM.
Иначе, броя на изпитите антибиотици не е гаранция, защото хламидията може да бъде много упорита. Но изследването ти е достатъчно точно и достоверно.
Друго, което е много важно за достоверен резултат е контролното изследване да се направи 40 дни след като е спрян антибиотика. По-рано може да даде неточни резултати.
А спермограмата къде я направихте? надявам се в специализирана клиника, а не в някоя лаборатория?
Относно тръбите - все пак пропускат, което е добре. Хубаво е, обаче да се знае дали са нагънати и т.н, което на снимката би трябвало да се види. Относно хормоните - трябва да се вкарат в ред. Така че, едно по едно отмятате и така.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хламидия
« Отговор #68 -: Юли 23, 2010, 09:14:06 am »
благодаря, че поне малко ме успокои. Спермограмата я пуснахме в Шейново и цветната снимка я правих там. А за тръбите пише: Двете тръби са проследими, проходими, с предимно перисалпингеални изменения, като лявата е нагъната и фиксирана, пропускат оскъдно к.м.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия
« Отговор #69 -: Юли 23, 2010, 17:28:20 pm »
Ами има нарушения по тръбите. Това, че лявата е фиксирана, означава, че най-вероятно има сраствания, които са я обездвижили. Фактът, че има и нагъвания също не е много добър, но не и фатален. Какво те съветва лекарят? Аз лично при тези резултати бих направила и лапароскопия, за да се види какви други щети има, понеже ЦС дава по-оскъдна информация. На лапарото нещата се виждат по-добре, оглежда се малкия таз и органите в него.
« Последна редакция: Юли 23, 2010, 17:32:19 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хламидия
« Отговор #70 -: Юли 24, 2010, 07:40:54 am »
на първо време да нормализираме хормоните, моя приятел да пие някакви хапчета за подобряване на спермата и после да изчакаме 2 месеца. След тези два месеца ако не стане бебето лапароскопия.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия
« Отговор #71 -: Юли 24, 2010, 16:34:33 pm »
Мисля, че това е един разумен подход за ситуацията.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хламидия
« Отговор #72 -: Юли 24, 2010, 17:27:28 pm »
Благодаря за всичко. Е, сигурно пак ще пиша. Поне тук има с кого да си попиша за моите проблеми :bighug:
Re: Хламидия
« Отговор #73 -: Август 31, 2010, 00:40:24 am »
Здравейте, пустата хламидия отново ме притеснява  :( след като пихме авелокс, 3 месеца по късно си пуснах отново изследвания, само че в др лаборатория.Уж щяхме да почваме с опитите... как ви се струват тези изследвания това IgG не значи ли, че инфекцията вече я няма :oops:

Chlamydia tr.  IgM 7.4 AE  (-) отр:под9;гран.ст-т:9-11;(+) пол:над11

Chlamydia tr.  IgG16.0 AE    (-) отр:под9;гран.ст-т:9-11;(+)пол:над11 



Chlamydia tr. IgM  2.75 АE - до 9 - отрицат.; 9 -11:- сива зона; над 11 - поло
 
 Chlamydia tr. IgG 1.5 ОD - до 0.5 - отр., ;0.5 - 1.1 сива зона; над 1.1 - пол


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия
« Отговор #74 -: Август 31, 2010, 01:16:28 am »
В първото изследване IgG е положително, което значи, че имаш изградени антитела. Този титър спада бавно след лечение. Другото е отрицателно. Нямаш хламидия, честито :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хламидия
« Отговор #75 -: Август 31, 2010, 01:31:01 am »
За последното изречение ти пращам голяма виртуална целувка + прегръдка :D

Но Игг на второто изследване границата е 1.1, а резултата е 1.5 ? не мога да разбера защо референтните стойности са различни?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия
« Отговор #76 -: Септември 01, 2010, 02:14:40 am »
Ами има там някаква разлика в титрите, но и аз не знам каква. Но не се притеснявай. IgG е за стара инфекция, т.е. вече прекарана и значи, че имаш изградени антитела. Дори да е положително, не е проблем. Важното е другите показатели да са отрицателни.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хламидия
« Отговор #77 -: Септември 01, 2010, 13:22:33 pm »
Звъннах в лабораторията да питам за различните референтни стойности и еденици за измерване. Обясниха ми, че разликата се дължи на различните реактиви. Бил им свършил единия и ползвали друг като изследвали IgG. Много гадно, защото ако желая да си направя изследване след 2 седмици и искам да проверя дали спада това IgG, няма да разбера ако е направене с другия реактив!?
Но sixsens, много ти благодаря спирам със изследванията за хламидя  :D
Re: Хламидия
« Отговор #78 -: Септември 03, 2010, 19:29:56 pm »
Днес си пуснах Хламидия ИгГ от първата лаборатория (където преди лечение беше ИгГ 16 АЕ), а днес почти три месеца след лечението резултата е 26,59 АЕ 8O.  ИгМ е паднало доста 2АЕ ! Незнам какво да мисля,  Sixsens какво ще кажеш, как да интерпретирам резултата, възможно ли е когато игм спада игг да се увеличава, и въпреки всичко да я нямам тази пуста инфекция?
М/у другото, си пусках мико, уреаплазма и вобще за всякакви гадини там долу-чиста съм.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия
« Отговор #79 -: Септември 03, 2010, 21:19:59 pm »
Да, нормално е. IgG, както вече казах, е титърът отразяващ нивото на антитела, които организмът изработва, за да се бори с инфекцията. Повишаването значи, че тялото ти се е борило и то добре :wink: Спокойно. Натъртвам отново - този показател е за стара, отминала вече инфекция, а не за настояща такава. Наличието на високи стойности сочи, че вече си прекарала хламидиите. Другите показатели са важни, за да се установи имаш ли в момемта инфекция или не. Щом са отрицателни - значи нямаш.
Надявам се, че достатъчно ясно го обясних.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!