0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия
« Отговор #40 -: Април 08, 2010, 22:37:10 pm »
Нямате хламидии, спокойно! Фаталче, ти доскоро ги лекува, нали? Защото са гранични стойностите, но след проведено лечение е напълно нормално.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хламидия
« Отговор #41 -: Април 08, 2010, 23:09:15 pm »
 Благодаря ви за отговорите! Да, доскоро ги лекувахме. Притесняват ме тези гранични стойности , но докторът каза , че са наред изследванията и започваме.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия
« Отговор #42 -: Април 08, 2010, 23:31:32 pm »
Да, да, щом е имало лечение е нормално да са гранични, не се притеснявай! Те тепърва още ще падат :D
Успех в процедурата!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: хламидия
« Отговор #43 -: Май 04, 2010, 17:53:06 pm »
здравейте отново!
изследвах антиген и е отрицателен, но смених и гинекологът, та сега заради антитялото пак ми изписаха антибиотик, защото съм нямала инфекция отдолу, а вече ми е само в кръвта, защото била стара. Поне аз така разбрах. И демек пак не съм излекувана . osi_7. направо вече ми писна
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: хламидия
« Отговор #44 -: Май 04, 2010, 20:08:08 pm »
Оффф, какви са тея глупости сега....Щом вече е стара, няма нужда да пиеш повече лекарства. Щом антигена ти е отрицателен, какво повече иска лекарят ти. Те антителата има да си седят високи кой знае още колко време. Спри да се тровиш с антибиотици, ще си докараш някои гъби...
Както вече казах няколко пъти, моите антитела все още са над норма, а хламидии нямам ОТ ГОДИНИ.
Ти си решаваш, но според мен не пий нищо повече.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: хламидия
« Отговор #45 -: Май 05, 2010, 10:29:02 am »
е сега мисля да изпия последно и този антибиотик понеже вече го започнах и спирам. А колкото за гъбичките ми изписаха вагинални глобули против тях. да те попитам понеже не я попитах гинеколожката каза ми че ми е в перфектно състояние матката, но не я попитах за тръбите дали може да се видят на видеозон. Ако има някакъв проблем спрямо забременяването би ли се видяло. тя каза, че не вижда никакъв проблем, но аз да попитам. предишния ми гинеколог и той каза, че нямам проблем и ако не мога да забременея щял да ми изпише някакви хормони
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: хламидия
« Отговор #46 -: Май 05, 2010, 13:53:19 pm »
Моля те, смени си лекаря. Това са пълни глупости! НЕ Е ВЪЗМОЖНО ОТ НЯКОЛКО ЕХОГРАФСКИ ПРЕГЛЕДА ДА СЕ УСТАНОВИ ДАЛИ ИМАШ ПРОБЛЕМ СЪС ЗАБРЕМЕНЯВАНЕТО!ТОВА Е ПЪЛЕН АБСУРД!!! Извинявай за големите букви, исках просто да го натъртя.
Проходимостта на тръбите категорично не може да се установи с ултразвук. Ако някой лекар твърди, че са ти ок тръбите след УЗИ, бягай оттам, ама много бързо!!! Това се установява с Цветна снимка!
Естествено, че ще ти каже, че не вижда проблем. С УЗИ може да ти огледа матката и яйчниците. Дотам. За жалост, обаче, проблемите могат да бъдат много....Нужни са обстойни изследвания при специалист по стерилитет. Обикновените гинеколози не могат да помогнат. Ако ти изписват "някакви хормони", в никакъв случай не ги пий! Това не е шега работа. Вероятно имат предвид Клостил, който си го изписват за щяло и нещяло. С него шега не бива.
Потърси клиника по стерилитет и не се занимавай повече с квартални гинеколози, колкото и добри да са те!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: хламидия
« Отговор #47 -: Май 06, 2010, 08:49:45 am »
много ти блатодаря за обърнатото внимание и за дадените съвети.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: хламидия
« Отговор #48 -: Май 06, 2010, 12:03:37 pm »
Няма защо :D Желая ти успех и съвсем скоро да се похвалиш!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: хламидия
« Отговор #49 -: Май 07, 2010, 09:11:37 am »
Благодаря за всичко. Възмощавам се просто на лекарите, защото им бях казала, че съм прекарала тази инфекция и след като прегледах форумите просто е нормално да са ми такива стойностите, а те ми изписваха 1 година само антибиотици. Нямам думи... Късмет пожелавам на всички и най-вече да попаднат на лекар, който си разбира от работата.
Re: хламидия
« Отговор #50 -: Май 11, 2010, 18:37:43 pm »
Здравейте, аг-то ми изписа Авелокс и Микомакс, заради хламидия. Не ми каза обаче хапчето микомакс кога да го взема, от първия ден лечение (ще се лекувам 7 дена) с антибиотика или към средата на лечението.Ако има лекували се по същата схема, моля да ми пишат кога са приели хапчето. Благодаря Ви предварително.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: хламидия
« Отговор #51 -: Май 11, 2010, 20:30:37 pm »
Ами аз съм приемала микомакс с друг антибиотик. Но схемата беше различна, микомакса ми казаха да взема, когато ми дойде цикъла. Защо не се обадиш на АГ-то си и да попиташ? Тук и да ти казваме нашия опит, пак може да сгрешим. Лекарят ти си знае най-добре какво има предвид.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: хламидия
« Отговор #52 -: Май 11, 2010, 20:53:47 pm »
svetla83,микомакс се изписва,за да не ти се появят гъбички от антибиотика.Аз също съм го приемала и също като тебе не бях запомнила кога да го приемам,но аптекарката ми подчерта да го взема на 3-ти ден,а моето лечение беше петдневно.На първи ден от приема на антибиотика няма начин да получиш гъбички,така че според мене е най-добре да го вземеш на 3-4 ден.
Re: хламидия
« Отговор #53 -: Май 11, 2010, 22:23:19 pm »
Благодаря Ви за отговорите :)
Re: Хламидия
« Отговор #54 -: Май 13, 2010, 22:37:42 pm »
Здравейте и от мен!Преди 2г.Правихме изследвания в София( при лекар който лежеше на стара слава), за да установим причинната,поради която нямаме дете.Направихме всички необходими изследвания и освен раничка на шийката на матката(за която знаех),нямаше друг проблем,но нямаше и бременност.През 2009г ми откриха Ешерихия коли и се наложи да постъпя в болница.Изписаха ме с излекувана Е.коли и с  повишени левкоцити.В края на годината започнахме да посещаваме клиниката в Плевен в която за първи път изследвахме Хламидия-и естествено резултата е положителен и при мен и при мъжа ми.Дори моите стойности са доста високи(LgG 2.63;lgA 4.40;lgM 1.26)До сега проведохме един курс на лечение със Сумамед и Вибрамицин и сега ми предстои 10 дена банки Сумамед.Дано този път да уморим гадината.Писна ми вече от антибиотици.Вече взех да се отчайвам.Бих се радвала ако някой сподели как са преборили Хламидията.Извинете ме че стана малко дълго.  :oops: :oops:
Re: Хламидия
« Отговор #55 -: Юни 15, 2010, 13:30:08 pm »
леле, боже osi_10 какво става с този народ
колко много хора са болни или боледували от хламидия 8O
направо вече започвам да се плаша
Re: Хламидия
« Отговор #56 -: Юни 17, 2010, 23:43:20 pm »
момичета, а на някоя от вас освен IgG, IgM и IgA пускали ли са й и HSP изследване, това е изследване пак свързано с хламидия. среща се и като HSP60. Чувал ли е някой изобщо дали се прави в БГ и ако да къде?
Re: Хламидия
« Отговор #57 -: Юни 19, 2010, 10:25:17 am »
мисля, че се прави. виж в гугъла. Не съм чувала да се изследва хламидия по този начин, но може и аз да не зная. Виж провери
Re: Хламидия
« Отговор #58 -: Юни 19, 2010, 12:16:23 pm »
ами питах гугъла  :D , ама тц, не можах да намеря. ти къде мислиш че се прави?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия
« Отговор #59 -: Юни 19, 2010, 16:40:53 pm »
А защо искаш да го правиш? Има достатъчно други достоверни и точни изследвания, за да се установи има ли хламидия или не. Не съм чувала за това. Да не е някакъв ДНК тест? Какво точно се изследва, къде чу за този тест?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!