0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #40 -: Декември 08, 2009, 16:01:38 pm »
Като отидеш при нотариус те знаят какво да ти издадат.

аха, ясно. благодаря, момичета.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #41 -: Декември 08, 2009, 16:08:57 pm »
Направете си копие на декларацията, защото иначе ще ви вземат оригинала на границата.

Аз така и не съм сигурна дали мога без проблем да летя от Естония към България сама с детето. Би трябвало да не искат допълнителни документи. Не сме правили пълномощно, зашото сме бг-граждани. Ще разберем дали има проблем в петък :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #42 -: Декември 08, 2009, 16:27:16 pm »
А, мерси, Ултра - ще направя задължително, аз винаги правя копия на всички документи.

хм, сега си припомням каква беше процедурата при вадене паспорт на бебе и с изненада прочитам, че при първоначално вадене на червен паспорт, бърза поръчка не била възможна, само обикновена...тази подробност не я помня като вадихме на симона...
*
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #43 -: Декември 08, 2009, 16:28:27 pm »
Дано бързо да оздравяват болните дечица!

Гери, и Александра не е фен на сешоара. Но с течение на времето свикна, даже вчера дори се забавляваше с него. Но голяма борба падна. С баща и на маймуни сме се правили само и само да не плаче като я суша. Тя мразеше и да и мия косата, но взех една козирка и сега е много щастлива, защото не и влиза вода в очите и ушите.
Но свекърва ти е права -  не я слагай с мокра коса да спи, колкото и да е топло у вас.
*
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #44 -: Декември 08, 2009, 16:41:29 pm »
Ани, от естонска страна нищо няма да ти искат. :wink:

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #45 -: Декември 08, 2009, 16:42:12 pm »
Цветенце, аз правих есента за Митака.
Съвета на нотариуса беше да не се издава само за този случай,
а документа да има 5 годишна даваност!
Такъв документ се издава на баби, дядовци, близки.
Лятото зет ми и снаха ми взеха с нас в Гърция приятелче на сина им,
съответно неговите родители издадоха на зет ми пълномощно.
Спряха ни на границата и провериха документа + копието от акта за раждане на детето.

Ани, дано нямате проблем в петък!

Направете си копие на декларацията, защото иначе ще ви вземат оригинала на границата.
Явно на всяка граница е различно на българо-гръцката не го взеха!
Но подсигуряването никога не е излишно.


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #46 -: Декември 08, 2009, 16:55:55 pm »
Моята декларация беше за дълъг срок от време и не им я дадох, просто си направиха копие от моята. За паспортите е така - аз чаках доста време, за да ми го направят и да мине прословутата проверка дали си гледам добре детето и къде аджеба го гледам :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #47 -: Декември 08, 2009, 17:15:37 pm »
и да мине прословутата проверка дали си гледам добре детето и къде аджеба го гледам :?

каква проверка, Гане?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #48 -: Декември 08, 2009, 17:34:00 pm »
Ами по принцип като се правят задграничните паспорти, правят някаква проверка от полицията. Поради тази причина срока е около месец.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #49 -: Декември 08, 2009, 17:53:11 pm »
Явно на всяка граница е различно на българо-гръцката не го взеха!

Да, трябваше да уточня, че става въпрос за летищата. Там задължително вземат пълномощното, което предоставяш. Целта е да се предотвратят отвличанията. Не знам защо е задължително само за полетите.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #50 -: Декември 08, 2009, 18:11:34 pm »
Ултра, не си права. Зависи на какъв служител ще попаднеш. Аз летя непрекъснато от БГ за ДЕ и обратно. Не са ми прибирали документа.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #51 -: Декември 08, 2009, 18:22:15 pm »
Гане,каква полиция ви проверява,това в БГ ли. 8O
На Жорето му вадих задганичен паспорт май 2008г. Бяхме си в БГ за 1 седмица (от сряда до сряда -нещо такова).В този период му извадих български акт за раждане и задграничен паспорт,че иначе нямаше как да го изведем от страната.Задграничният паспорт ни стана много бързо - пуснахме документи в петък и във вторник си го взехме.
Не знам за година и половина дали има промени.

Аз съм пътувала сама с Жорето 3 пъти към БГ - 2-та пъти в Белгия не са ми правили проблем,но 1 път ме мотаха там и ме разпитваха,дали бащата е българин и т.н.
Един път само съм го извеждала от БГ без баща му и на летището ми взеха оригинала,за мен остана копието само.

Аничка,това че служителката не знае нищо,не значи ,че няма да отговорят - при нас пък знаеха за тази инициатива.Аз в бг-мама четох тема и там всички майки,който бяха пуснали писма ,бяха получили отговор.Едната даже показа и снимка на писмото.
Дано получим и ние.
<br />
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #52 -: Декември 08, 2009, 18:24:46 pm »
Зори, българската.
От април месец тази година има промени в разпоредбите, поради тази причина се бавят паспортите. И аз бях много изненадана, ама така ми обясниха като вадих на Мила документите.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #53 -: Декември 08, 2009, 18:30:11 pm »
Ултра, не си права. Зависи на какъв служител ще попаднеш. Аз летя непрекъснато от БГ за ДЕ и обратно. Не са ми прибирали документа.
и кое е по-добре според теб?
- някой да даде 10 стотинки, за да си копира пълномощното и да е спокоен
- да разчита на твоя опит и да му вземат единствения документ

може би има разлика, която зависи от гражданството и вида на документа, който се предоставя. твоите деца и съпругът ти само с бг гражданство ли са? едва ли.
доколкото четох, тези разпоредби се отнасят за случаи, в които и двамата родители и децата са само с бг гражданство. ако единия от родителите е чужденец и децата ще пътуват за държавата на баща си, изискванията са различни.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #54 -: Декември 08, 2009, 18:46:38 pm »
И двете ми деца са български граждани, както и ние с мъжа ми. Ако документа ти е за по-дълъг срок, те нямат право да ти го задържат. Всеки може да си направи копие от твоя екземпляр. Предоставяш декларация за съгласие, че другия родител разрешава напускането на страната.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #55 -: Декември 08, 2009, 20:01:40 pm »
Зори, на мен мисълта ми беше, че лапландските писма може да са различни от бг-ските, т.е в БГ да има нещо подобно,  необвързано с другото, затова марките да не са задължителни, а не че Дядо Коледа няма да отговори.
*
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #56 -: Декември 08, 2009, 20:09:59 pm »
Аз също вадих май месец паспорт на Ели, никой не е идвал да ме проверява, за 3 дни беше готов :o
*
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #57 -: Декември 08, 2009, 20:15:33 pm »
Дано бързо да оздравяват болните дечица!

Гери, и Александра не е фен на сешоара. Но с течение на времето свикна, даже вчера дори се забавляваше с него. Но голяма борба падна. С баща и на маймуни сме се правили само и само да не плаче като я суша. Тя мразеше и да и мия косата, но взех една козирка и сега е много щастлива, защото не и влиза вода в очите и ушите.
Но свекърва ти е права -  не я слагай с мокра коса да спи, колкото и да е топло у вас.

Ох, Сия, Ели изпада в истерия от сешоара, а след като пищи и докато и мия косата и ни чуват през 2 квартала, нямам нерви да пробвам със сешоар. Колкото успея да подсуша с кърпата това е, тя косата и е и тънка и сравнително бързо поизсъхва. А свекърва ми може и да е права, но ме издразни факта, че го каза зад гърба ми, ама аз не съм глуха ;)
Лошото е, че Ели и днес е имала температура и разстройство, ама сега като се прибрах и дадох прахчетата дано отшуми бързо.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #58 -: Декември 08, 2009, 21:34:56 pm »
Ние още нямаме нужда от сешоар, но когато аз се суша Тошето седи в столчето и ме гледа с интерес.Надявам се в бъдеще да нямам грижи.
За писмата за дядо Коледа и аз разбрах, че предишните години не са се искали марки, но сега са небходими.Само не знам в Бг ли се пращат или в Лапландия.За догодина ще проуча.
sweet_baby, скоро взех това якенце от един магазин в нашия квартал http://vimashop.com/bg/product-view/1059.html.Но нашето е синьо,много топло и седи страхотно. Иначе на същата фирма имаше и един много готин модел  от памучен плат с каракул, с пухче   на качулката и т.н., много сладко, в бежаво и зелено.
« Последна редакция: Декември 08, 2009, 21:43:01 pm от _Elfita_ »
*
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #59 -: Декември 08, 2009, 21:44:05 pm »
Моят дребен засега има немски паспорт. Като се приберем през лятото, ще го запиша в общината, но едва ли ще му правя паспорт. А още не съм се поинтересувала какви документи ще ми искат, за да го регистрират в България. Дано да стане бързо поне, въпреки че се съмнявам.  :(