0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #120 -: Декември 13, 2009, 12:46:34 pm »
И аз споделям мислите на ДиваРоза. Хубавите, семейни спомени създават у възрастния много приятни емоции и чувството, че е бил обичан като дете.
Дядо Коледа изобщо не го позлвам за стимул детето да бъде послушно. Какво ще се случи в останалата част от годината, когато няма посещение от добрия старец... :wink:
А как да научим детето да знае цената на нещата - въпросът е не да знае стойността на предмета! Да изчакаме момента, в който ще разбира, е все едно да си мълчим с него докато чакаме да започне да говори. Без пример, образец, това никога няма да се случи. Първата книга на Вероника беше за Коледа, когато беше само на 10 месеца. Но аз постоянно и я показвах, предизвиквах интереса 'и, и в момента това е най-любимата занимавка. Дай и книжка и гледай дали на играчката ще и бъде обърнато внимание (освен ако не е нещо музикално):lol: От самото начало помолих бабите да подаряват книжки и неща за спомени. Предметите от първите празници не оставят спомени у детето, освен това приятели и др. подаряват достатъчно играчки. Но след време, книжката все още е актуална, нещата за спомен също са приятни за разглеждане...
Ние в момента ползваме много играчки на заем, пари за неща които ще седят захвърлени в ъгъла на другия ден не ми се дават. Почти не купувам разни "бързо губещи вниманието на детето играчки". Ако в магазина се затръшка за нещо, привличам вниманието с нещо друго навън, или в краен случай с нещо много дребно, по възможност за ядене - солетки и др.( в детските магазини винаги има дребни бисквитки и подобни).


*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #121 -: Декември 13, 2009, 22:44:46 pm »
Цитат
Тя трябва да знае цената на нещата и да ги цени, а когато те валят върху нея всеки ден и в изобилие, няма как да стане.

Много бих искала да знам как едно новородено или дете до три години "знае цената на нещата"?
За него конструктора е разни елементи , които се слагат една в друга. Независимо от марката и цената. С другите играчки е също - колата, куклата и прочие. А как се възпитава толкова малко дете да "цени" ?


Разбира се, че не е необходимо целенасочено и по този начин детето да се възпитава на ценности. И разбира се, че за едно дете най-важното нещо в коледната нощ е под елхата, подаръците и играчките, на които да се радва сякаш са съкровища. Неговите малки съкровища.
Всичко останало трябва и може да се възпитава у мъниците непрекъснато и ненатрапчиво. Семейните вечери през цялата година, малките семейни традиции, специалните моменти и забавления за всички, ако ще и традицията да играем на криеница поне два дни от седмицата, да ходим на разходки, да се излежаваме дружно понякога и да четем заедно, да пеем  песни и прочие, ежедневните мигове и моменти за гушкане, примерите на мама и тати, това как се отнасят един с друг, това как се отнасяме в семейството.  Е, вярно е, че на Коледа сме най-добри или поне се стараем.....да...А през другото време?
Ще купим подаръци за Коледа, който колкото иска, каквото им се хареса на бабите, ще ги уважим, нека има. Така или иначе с охота се разделяме с всякакви играчи. Има на кого да дадем. Знаем, че играчките са забавни, но знаем, че можем да се разделяме с тях, така както знаем и с какво не можем да се разделим.
Сватя, вземи на детето, нека се радва. Няма нищо по-радостно от това да видиш как едно мъничко хлапе изпада във възторг, независимо колко дълготраен, когато получи своята играчка! Децата живеят в света на играчките! 
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #122 -: Декември 13, 2009, 23:00:32 pm »
И аз споделям мислите на ДиваРоза. Хубавите, семейни спомени създават у възрастния много приятни емоции и чувството, че е бил обичан като дете.
Чувството да си обичан е различно от подаряването на подаръци и семейни сбирки "по повод".

Нина както винаги ме е разбрала правилно.

За моя син перфектния подарък в Коледната утрин би бил песента "Джингъл белс" с български текст, но инструментариум подобяващ както я свирят пингвините от "Ози Бу". За съжаление, мися невъзможна ...
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #123 -: Декември 13, 2009, 23:07:54 pm »
За моя син перфектния подарък в Коледната утрин би бил песента "Джингъл белс" с български текст, но инструментариум подобяващ както я свирят пингвините от "Ози Бу". За съжаление, мися невъзможна ...

Аз моа са пробвам да му я изпея, щи пратя клип, ама има веротност да намрази Коледа барабар с белс, че и джингъл даже.  :wink:
Аз ше си пожелая тая Коледа да ми се сбъдне да мога да пея, ама надали. Пфуй.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #124 -: Декември 13, 2009, 23:23:41 pm »
За мен съвършената коледна утрин беше миналата година - Алекс стана, намери си в коледното чорапче лакомства, а под елхата колело. Мила ме риташе в корема... Сега тази ще е още по-съвършена, защото сутринта и двамата ще мъркат около нас, после ще се съберем всички на спалнята и ще се гъделичкаме до припадък...
А още по-съвършена ще бъде, когато мои любими хора сбъднат мечтите си - да оставят подаръци под елхите за техните бебета...
Останалото е суета...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #125 -: Декември 13, 2009, 23:29:10 pm »
Много хубави думи, Гане!  :bighug:

Дано!
*
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #126 -: Декември 14, 2009, 08:55:25 am »
А за моите само гъдел - смеха е здраве, а сладкото е вредно :lol:
« Последна редакция: Декември 14, 2009, 08:56:59 am от StefiZ »