0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #100 -: Декември 11, 2009, 16:26:34 pm »
Аз след дълго мислене за подарък се спрях на масичка, от онези дето Зори показа предната седмица - Мини е виновна. :lol: :lol:
Интересува ме нещо друго, подарък само за Коледа или и за Нова година купувате?

А за писмото от дядо Коледа, надявах се да има отговор, ама каквото такова. :(
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #101 -: Декември 11, 2009, 17:08:29 pm »
аз такова, да кажа здрасти :oops:
доста попътувах тази година и се загубих. обаче ще наваксам!

ти нали разбра, че коледното зачатско парти е на 19-ти в Таласъмчета? ;)
Тъкмо щях да питам дали няма да има парти тази коледа:))
<br />[link=http:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #102 -: Декември 11, 2009, 18:34:42 pm »
Относно подаръците Митака иска жив с'Он, в превод жив слон!
И ще затрудним добрия Старец, та мисля билет за зоопарка да му взема!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #103 -: Декември 11, 2009, 18:42:06 pm »
Относно подаръците Митака иска жив с'Он, в превод жив слон!
И ще затрудним добрия Старец, та мисля билет за зоопарка да му взема!



Мише, земи му направо абонамент на човека :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #104 -: Декември 11, 2009, 18:56:42 pm »
Обяснявам му, че жив слон е трудно за стареца и той казва, че иска кон!
Е това е по-лесно, но не на Коледа и не под елхата, а напролет на село! :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #105 -: Декември 11, 2009, 21:18:27 pm »
Интересува ме нещо друго, подарък само за Коледа или и за Нова година купувате?


Ех, Мери, Мери, ами да и подаря подарък и на генерална репетиция за Коледа и на още една за посрещането на следващата година!  :D

Моят съвет е да се възползваш максимално от неумението му все още да говори! Използвай го като предимство, защото когато се научи и разбере каква си добричка и обичлива, ще те работи, както си иска, и няма значение на колко разсеяна ще се правиш и колко максимално и отчаяно ще използваш правото си да мълчиш и увърташ, детенцето ти ще знае, че разсъждаваш винаги  и само със сърцето си! Помисли си добре какво те чака!

Все пак това тук са деца, които са изключително добре гледани и на които им се купуват редовно играчки, книжки, храна и дрехи!

Но децата трябва да усвоят и какво е чистата радост от празника! Когато просто си седим и преживяваме духовно празничния символ, заедно или в уединение, и  се радваме тихичко или пък на глас заради простия факт, че сме събрани заедно всички! Само и единствено радост от съвместното общуване, без да е нужно да ги стимулираме и материално, за да прекарат времето си с нас! Това последното ще е нужно чак през пубертета, но тогава и за пари може да не искат скучната ни компания.
Сега е времето да започнем с тези внушения; и докато все още не говорят, ние да обясняваме, обясняваме и само да се радваме скучно!!!  :D
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #106 -: Декември 11, 2009, 21:20:02 pm »

Интересува ме нещо друго, подарък само за Коледа или и за Нова година купувате?

Само по един подарък, Дядо Коледа ще фалира :D, и ще се преумори.

Аз пък да питам някой с повече опит за модел количка, която да се побира в малък багажник.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #107 -: Декември 11, 2009, 22:04:39 pm »
Цитат
Интересува ме нещо друго, подарък само за Коледа или и за Нова година купувате?
Ние в семейството вече подарихме подаръка на Вики - конструктор Лего. За самата Коледа под елхата ще има нещо дребничко. 
Ама то за моя син почти всеки ден си е Великден и Коледа взети заедно - я с тати ще минат покрай някое левче, детски магазин или книжарница,  я мама ще довлече някой подарък . Мисля, че на две години и половина няма да разбере що единия подарък го носи мама или тате, а другия е под елхата.
За да компенсираме това, ще участваме в тържество в детски клуб с дядо коледа и символичен подарък , включен в куверта. Имам опция да подаря на партито нещо от нас за детето, но знам какъв рев ще настане ако не му позволи да го отвори пред другите деца. А няма да му позволя такова нещо първо, защото някое дете може да ревне за играчката на моето и второ, защото нямам нужда да се доказвам пред останалите родители какъв подарък ще получи детето ми за коледа.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #108 -: Декември 11, 2009, 22:28:05 pm »
DivaRoza, кога за последен път ти казах колко много те харесвам?  :bighug:
благодаря ти за постинга по коледната тема!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #109 -: Декември 12, 2009, 15:37:10 pm »
Джамке, мерси, взаимно е!!!

Ще злоупотребя още малко с вниманието и търпението ви и ще добавя още нещичко към горните си разсъждения, но с уговорката, че ние просто си споделяме различни възгледи за живота, а пък всеки си реди своя живот, както намери за най-добре.

1. Предполагам никой не си е помислил, че нашето дете ще получи като коледен подарък единствено и само "тиха, скучна радост" с родителите и че при това ще примира от удоволствие, че я е постигнала такава рядка благодат; и то защото тя  вече има в главицата си само толкова възвишени и духовни мисли?! 

Нищо подобно, естествено! Ще си има нормален подарък (един, на Коледа под елхата ще го намерим), при който ще наблегна на опаковката - нещо много лъскаво и шумкаво направо ще я очарова и побърка, а и ще я държи  заета  цялата вечер да го накъса на парченца; така е, за съзиданието се сещаме обикновено след като разрушим всичко.

Играчката още не съм я купила, но ще е нещо свързано с проговарянето и, защото това е на дневен ред вече. До пренасищане няма да се стигне в никакъв случай. Освен това обаче направих вече и една песнопойка с български и английски коледни и новогодишни текстове на песнички, за които ще отделим половин час да се разпяваме на три гласа. Нищо, че тя все още не може да пее, но пък се вслушва във всякакви шумове, а и може да ръкопляска, така че също ще участва;мисля това да  стане традиция. Английските песнички са не защото съм затънала в чуждопоклонничеството, а защото на практика ги чува всеки ден, така че ще е нещо, което познава.

Така ще се постигне баланс между материалното и семейното преживяване на празника. И е нещо, което ще и образува топли и сигурни спомени, за да може, когато порасне и има трудни моменти в живота си, да си има свои спомени-убежище с родителите си, където се е чувствала сигурна и защитена; сигурна съм, че чисто психически това ще и помага като голяма повече, отколкото поредното (или няколкото на брой) камиончета, кукли и т.н. пластмасови изобретения.  А и се знае, че за да се оцени нещо, то трябва да не се превръща в ежедневие, точно затова празниците не са всеки ден. Постепенно ще започне да схваща детето за какво става въпрос. А и сигурно сте забелязали, че децата много бързо губят интерес към играчките си, та с основание се питам дали е нужно да ги имат камара само и само да ги стимулираме да им обърнат внимание;явно, по друга линия трябва да се работи в това отношение.

2. Има и ще нещо, което си го мисля отдавна. Хора, които са имали големи трудности и проблеми да имат дете, като че ли са по-склонни да се чувстват по-често виновни, ако нещо им липсва на децата. Но пък забравяме, че проблемите са част от нашата история, а не от тяхната, защото техният живот започва точно, когато свършват проблемите за нас, т.е. със забременяването (осиновяването). И е важно да знаем какви личностни качества искаме да видим в детето си някой ден и  упорито да вървим към това и да ги моделираме, въпреки ежедневната естествена съпротива отсреща. Аз лично не искам да видя в никакъв случай в дома си една лигличка, която е презадоволена с всичко и на която желанията и и капризите и ще стават все по-големи и капризни. Тя трябва да знае цената на нещата и да ги цени, а когато те валят върху нея всеки ден и в изобилие, няма как да стане.

Това са ми намеренията,  а какво ще се получи след време в действителност само Бог знае още сега!

Абе, много трудно нещо е възпитанието!

Мери, благодаря ти за идеята за "двата подаръка", виж колко неща отприщиха!!!

Лек ден! Спасени сте вече от досадницата в мен за тази седмица!  :D
*
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #110 -: Декември 12, 2009, 18:36:46 pm »
Скъпа Дива розичке аз просто нямам какво да добавя  :)
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #111 -: Декември 12, 2009, 21:09:43 pm »
DivaRoza, харесва ми как мислиш!  8) И аз съм на мнение, че не трябва да се зариват с играчки и да се задоволяват всички капризи. Аз съм много пестелива и практична и се надявам да успея да възпитам моите деца в този дух. Мисля, че успявам да харча парите си за разумни и смислени неща, а и знам как се печелят и, че не е лесно... Подаръците които купувам не са скъпи, в момента всичко се хваща и се удря и хвърля от Стефан, а не ми се иска постоянно да викам "НЕ", а и Ели не си пази все още нещата кой знае колко...
Колкото до "двата подаръка", ами повече ще са защото ще има и от бабите и от вуйчо им, а и на Коледа ще сме с едната баба, на Нова година с другата и предполагам, че освен Дядо Коледа, ще въведем и Дядо Мраз. А от Дядо Мраз, май аз не мога да се откажа, за това и той ще присъства... ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #112 -: Декември 12, 2009, 21:12:49 pm »

Аз пък да питам някой с повече опит за модел количка, която да се побира в малък багажник.
[/color]

Колко малък багажник? Аз имам Астра хечбек и съответно триколката ми влиза след много въртене. Затова си купих една по-малка, която заема една трета от багажника. Предварително се извинявам, ако я няма в Бг. Знам, че от май тойс може да се поръча с доставка.
Да допълня, че на мен ми е малко ниска (аз съм 1,70 м, но имам приятелка, която е с 10-12 см по-ниска и на нея й е идеална). Не може да се коригира.


*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #113 -: Декември 12, 2009, 22:26:15 pm »
нашата количка е Jane Carrera и се събираше идеално в багажника на свекърите -те са с Мазда 2(модел 2008 - по-малка е ).Нашата е с коша Матрикс-такава :

  - има и чанта към нея.
 
<br />
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #114 -: Декември 12, 2009, 23:02:26 pm »
Цитат
Тя трябва да знае цената на нещата и да ги цени, а когато те валят върху нея всеки ден и в изобилие, няма как да стане.

Много бих искала да знам как едно новородено или дете до три години "знае цената на нещата"?
За него конструктора е разни елементи , които се слагат една в друга. Независимо от марката и цената. С другите играчки е също - колата, куклата и прочие. А как се възпитава толкова малко дете да "цени" ?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #115 -: Декември 13, 2009, 00:09:01 am »
Лейди,идеята според мен е не дали е маркова и скъпа една играчка,а това че ако всеки ден купуваме на детето си нови и нови неща ,то ще ги приема за даденост,за ежедневие и няма да оцени и да се зарадва повече на подаръка за повод.Поне аз така ги разбирам нещата.
<br />
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #116 -: Декември 13, 2009, 00:18:19 am »
именно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #117 -: Декември 13, 2009, 09:09:03 am »
да не пропусна да се изкажа и аз, личното ми мнение е, че достатъчно си обгрижвам децата, че да чакам специален повод да им подаря каквото и да било- рожден ден, коледа или кръщене
сега в момента и двете /айде да речем, че Стефания вече почва да се усеща, но не съвсем все още/ въобще не се сещат що е то дядо Коледа, или пък че имат имен или рожден ден
та така- моето задължение е да ги облека, да са нахранени, да им купя торта за рождения ден, може да ги заведа на фото да ги снимам, а подаръци и играчки- който има на сърце да купува от роднините карам да съберат пари и да купят нещо, което смятам, че ще привлече вниманието им известен период от време /а и по този начин ограничавам притока на 174295982 боклука в къщи/
през останалото време купувам- пъзели, книжки и подобни, но то е по-скоро за да подпомогна интелектуалното развитие на детето /защото те са като майка си и имат нужда/, отколкото да ги забавлявам

наскоро пазаруваме в голям местен магазин, Стефания реши да се тръшка за някакви си кукли от порядъка на 10-на лева, които си бяха откровен боклук, в крайна сметка взехме една, че щяха да ни изгонят от охраната с нейните викове и истерии, държа я точно до сектора със сладките неща, където видя едни дъвки, всяка различен вкус и форма, отделно опакована на дълго пакетче за левче и малко, та й поставих правото на избор- или куклата, или дъвките и тя избра дъвките  :lol: :lol: :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #118 -: Декември 13, 2009, 09:34:07 am »
Да се позапиша и аз на финала на седмичната ни тема.
Моето дете, с радост още от първият ден ходи в новата градина и естествено започна да "очаква" уж дядо Коледа. Обаче в един изблик на лигавщина, при опита ни да го укротим заговарям отново за подаръци, послушание и дядо Коледа. Той ми отговаря, ще слушам докато дойде дядо Коледа и после няма вече  :D нали мамо  :lol: или пък другото когато му обясняваме, че дядо Коледа няма да донесе на непослушните деца подаръци, той ми отговаря "тогава мама, тати, баба Наси, баба ... ще ми купят подаръЦИ"
Т на детето му е все тая и въобще не се трогва от празници като Коледа например и т.н. нищо че трескаво се готвят в градината за тържеството.

А за подарък ще е един, тоест два. Един за градината и един у дома под елхата.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Декемврийска седмица 07-13.12.2009г.
« Отговор #119 -: Декември 13, 2009, 10:47:24 am »
Дааа... Перденце и ние май на там вървим... Дядото Коледа малко на плашило го обърнах...
Много е надъхана от яслата за дядо Коледа, и подарък купихме, но... Пак сме болни - с темп., от петък на обяд, сутринта и повърна след ставане 2 пъти иии....
Сега не знам как да и обясня, че този дядо Коледа няма да го види!! :(
Моля се да оздравее до четвъртък, за да я заведа на тържеството!
Старая се да купувам подаръци за поводи, макар че понякога правя изключения!